2019 için 9 Farklı Teknolojik Çözüm Önerisi

Herkes yeni yıl için bazı kararlar veriyor, ancak bunların yüzde 80’i Şubat ayının ikinci haftasında başarısız oluyor. İnsanların sadece yüzde 8’i kararlarına sadık kalıyor ve hedeflerine ulaşıyor. Bu yılın sizin için daha mutlu ve daha sağlıklı geçmesine katkıda bulunmak adına kullandığınız teknolojilere ilişkin net kararlar alarak başlayın!

Dokuz Çözüm

Gayet basit uygulanabilecek çözümler ile başlayın.

1. İstenmeyen e-postaların aboneliğini iptal edin

Herkes istemediği (spam) e-postalar alabilir. “Sil” e tıklamak veya yok saymak yerine, gelen kutunuzu rahatlatmak için mevcut abonelikten çıkmayı deneyin. Bu görevi tek tek abonelikten çıkarak çözebileceğiniz gibi, toplu olarak istemediğiniz e-postaları almayı durdurmak için Unroll.Me gibi bir servisi de kullanabilirsiniz.

2. Cihazınızın güvenliğini sağlayın

Cep telefonlarına ve teknolojiye olan ilgili kadar cihazların güvende tutulması da önemlidir. Başlamak için, bilgilerinizi korumaya yardımcı olacak birkaç farklı adım vardır. Cep telefonunuz için, cihazınız izin veriyorsa, parmak izi veya yüz tanıma teknolojisini kullanın. Eğer bu teknoloji mevcut değilse, şifreniz için güçlü bir PIN seçtiğinizden emin olun. Kilit açma yönteminizi seçtikten sonra, konum ayarlarınızı gözden geçirmeyi ve güncellemeyi unutmayın.

3. Eski cihazları işlevsel hale getirin

Herkesin muhtemelen eski bir cep telefonu veya içinde eski bir cihaz olan hurda çekmecesi vardır. Bu yıl yer kaplamalarını sağlamak yerine, onları yeniden işlevsel hale getirmeyi deneyin. Çocukları eğlendirici çocuk dostu programlar, güvenlik kamerası gibi uygulamalar indirin veya cihazı yerel CPR merkezlerine satılmak üzere getirin. Cihaz eski olabilir, fakat bu artık işe yaramayacağı anlamına gelmez!

4. Cihazınızı Güncelleyin

Taze başlangıçlar için yazılımınızı güncelleyin. Cihazınızı güncellemek sizi sadece hızlandırmakla kalmayacak, güvenliği de artıracaktır. 2019’da yazılım güncellenmelerini ertelemeyin.

5. Telefonunuz ile geçirdiğiniz vakti azaltın

Apple 2018 Eylül ayında iOS 12 güncellemesi ile Screen Time’ı başlattı. Bu özellik, cihazlarınızda ve hatta belirli uygulamalarda ne kadar zaman geçirdiğinizi ölçmek için tasarlanmıştır. Bir Apple cihazınız varsa, ekrana bakma sürenizi ölçümlemek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Telefonunuzla daha az ilgilenmek daha verimli faaliyetler için daha fazla zaman harcamaya olanak vermektedir. Aynı zamanda kaygı ve stresi azalttığı ve daha iyi uykuyu sağladığı da kanıtlanmıştır. Kendinizi daha mutlu ve daha sağlıklı bir hale getirmek için zaten bir karar vermişseniz, bu hedefinize ulaşmanıza yardımcı olmak için harika bir yol olabilir!

6. Cihazınızı Temizleyin

Ortalama bir yetişkin telefonlarını günde 50 ila 300 kez kontrol ediyor! Aslında çoğu insan, onsuz tuvalete bile gidemeyeceğini itiraf ediyor. Bu bağımlılık nedeniyle, binlerce mikrop telefonunuzda gün boyunca düzenli olarak barınmaktadır. Bu yıl, telefonunuzu ve diğer cihazlarınızı düzenli olarak temizlemeyi alışkanlık haline getirin. Cihazınızı temizlemenin en kolay yolu, az miktarda bulaşık sabunu, su ve mikrofiber bez kullanmaktır. Hafif nemli bezle cihazınızı yavaşça silin ve kurulayın.

7. Cihazınızı Koruyun

Günümüz teknolojisinde cihazlar donanımsal olarak sağlamdır, ancak en sağlam ekranlar bile kırılabilir. CPR teknisyenleri cihazınız için temperli cam ekran koruyucusu kullanmanızı önermektedir. Temperli cam plastikten daha dayanıklıdır ve bir akıllı telefon ekranı ile aynı hissi verir. Güvenilir bir ekran koruyucu için ZAGG InvisibleShield ekran koruyucu almayı düşünebilirsiniz. ZAGG koruyucuları sınırlı ömür boyu garantiye sahiptir ve yerel CPR mağazalarımızdan temin edilebilmektedir.

8. iCloud’u Düzenleyin

Her Apple hesabı, iCloud’da 5 GB veri alır. Cihazınıza yedeklenen resim, uygulama verisi ve diğer bilgilerin miktarına bağlı olarak, 5 GB oldukça hızlı bir şekilde dolar. Yer kazanmak için, saklamak istediğiniz bilgileri yedeklediğinizden emin olmak için iCloud depolama alanınızı yönetin. ICloud hesabınızın içindeki verileri kontrol edin ve hesabınızı yeniden düzenlemek için gereksiz tüm bilgilerden kurtulun.


9. Bozuk Cihazları Onarma

Odanızda yer işgal eden bir cihazınız varsa tamir edilmesi için bir karar alabilirsiniz. Sorunun üstesinden kendiniz gelmeyi deneyebilir veya çeşitli ortak sorunlarda size yardımcı olmak için CPR uzman teknisyenlere güvenebilirsiniz. Cep telefonlarından ve dizüstü bilgisayarlardan oyun konsollarına ve daha pek çok şeye, mobil yaşamınız için ihtiyaç duyduğunuz her zaman hazırız.

2019’u hedeflerinize ulaşma yılı yapın! Cihazlarınız ancak en iyi durumda çalışıyorlarsa olmak istediğiniz yere ulaşmanıza yardımcı olabilir. 2019’a yönelik aldığınız teknolojik karar ve çözümler tüm yıl boyunca çalışmanıza yardımcı olacaktır.