Asus Zenfone Şarj Sorunu, Şarj Çabuk Bitiyor

Çok sayıda kişinin kullandığı Asus telefon serilerinde Asus zenfone 2 şarj çabuk bitiyor gibi şikayetler, batarya ve şarj bölgelerindeki problemlerden kaynaklanmaktadır.

Parça değişimi gerektiren durumlar ya da şarj cihazlarında meydana gelen hatalar gibi genel sorunların yanı sıra cihazın donanımsal hasarları da oldukça büyük bir etkendir. Batarya ve şarj aleti konusunda donanımsal sorunlar varsa parça değişimi yapılarak Asus Zenfone 2 şarj çabuk bitiyor sorunlarından kurtulmak mümkün olabilir. CPR olarak ürününüzü en iyi şekilde incelemeye alıyor ve sorunun tespiti ardından onarım işlerini de gerçekleştiriyoruz.

Şarj sorunu gibi şarj almasına rağmen şarjın hızlı tüketimi de oldukça sık astladığımız şikayetler arasındadır. Bataryanın şişmesi ve kullanım ömrünün sona ermesi gibi sorunlar şarjın hızlı bitmesine neden olabilir. Bu yüzden telefon şarjdayken hemen çıkarılmamalı, %100 dolması beklenmelidir. Aşırı ısınma ve orijinal olmayan şarj aletlerini kullanma gibi sorunların çözümü için batarya değişimi yapılabilir.

Kullanılacak bataryanın orijinal olması, uzman bir teknik personel tarafından değişim işlemlerinin yapılması ürünün arızasının tedavi edilmesini kolaylaştıran etkenler arasındadır. Asus telefon konusunda hizmet veren firmamız güvenli çözümlerle cihazınızı onarır. Batarya garanti kartıyla cihazınızın teslimatını yapacak olan ekibimiz, tarafınıza onarılmış cihazınızı iletecektir.

Asus Batarya Kalibrasyonu

Bataryanın sağlığına kavuşması için yapılan Asus batarya kalibrasyonu çalışılabilirliği arttırır. Ancak elektronik bir cihazın kullanıldığı süre boyunca birçok özelliğini zaman geçtikçe yitireceği bilinmelidir. Çeşitli USS kodları ve programlarla gerçekleştirilen bu işlemler aynı zamanda bataryanın ömrünü uzatmak üzere harekete geçmektedir. Dolum sorunsuz olarak yapılırsa, kullanım ömrü de uzayacaktır.

Cihazınız Orijinal Mi?

Bataryanın bitme nedenlerinden biri cihazın orijinal olmamasıdır. İkinci el olarak aldığımız bir cihazınız varsa içeriği orijinal ürünler olmayabilir. Bu yüzden cihazın orijinal batarya takılarak kullanılması gerekir. İlgili cihaz konusunda bilinçli olan ve oldukça deneyimli olan teknik uzmanlarımız ihtiyacınız olan batarya ya da Asus pil kalibrasyonu işlemlerini gerçekleştirecektir.

Asus Zenfone şarjı neden hızlı biter?

Kullanılan cihaz için belirli bir kullanım süresi geçmişse, pilin ömrü bitmiş olabilir. Yani bataryanın şişmesi ve kullanım ömrünü tamamlamış olması halinde çabuk şarj olmaması normaldir. Orijinal batarya temin edilebiliyorsa temin edilerek değişim yapılır. Değişimden sonra da ihtiyaç duyulan şarj uygulaması yapılarak test edilir. Şikayet edilen durum ortadan kalkmış olur.

Asus Zenfone parça değişimi nasıl yapılabilir?

Telefonun modeli eski değilse ve üretimden kalkmamışsa Asus zenfone 2 şarj çabuk bitiyor gibi sorunlar da kısa sürede ortadan kaldırılır. Parça değişimi ve benzer durumlar müşteriden onay alınarak gerçekleştirilmesi gereken sorunlardır. Özellikle parça eksikliği konusunda bilgi almak istediğinizde CPR Teknik online destek hizmetiyle probleminizi çözmek üzere yardımcı olacaktır.

Asus Zenfone batarya değişimi nasıl yapılır?

Batarya değişimi uzman bir teknik personel tarafından gerçekleştirilmelidir. Oldukça dikkat isteyen bir işlem olduğundan, yanlış model bataryanın takılması ya da cihazın hasar görmesine neden olur. Bu yüzden gerekli problemin çözümünü yapmak için bizden destek alabilirsiniz.

Asus Zenfone batarya değişimi fiyatı ne kadar?

Modele göre değişen bataryanın fiyatları 100 TL’den başlamaktadır. Bu fiyatlar karşılığında onarılan cihazınızın 6 ay boyunca servis garantisi de devam eder. Herhangi bir olumsuz durumda ekibimiz çözüm bulmak için size yardımcı olmaya hazırdır.

Kargoyla gönderim nasıl olabilir?

Tüm Türkiye’ye yayılan teknik servis hizmetimiz, Istanbul Üsküdar’da verilmektedir. Bize ulaşamayan müşterilerimiz için kargoyla ürün kabul ediyoruz. Bize ürününü güvenli bir şekilde paketleyip gönderdiğinizde ekibimiz gerekli işlem sırasına aldığı ürünün akıbet hakkında sizi sürekli bilgilendirecektir. Asus telefon siparişi için firmamızdan yardım alabilirsiniz.