Bilgisayar Telefonu Görmüyor

Android ve IOS cihazlarda sık sık görülen bilgisayar telefonu görmüyor hatası çok sayıda problemden kaynaklanıyor olabilir. Bulut depolama sistemine geçmemişseniz, dosya aktarmanın klasik yolu olarak bu yöntemi tercih etmiş olabilirsiniz. Akıllı telefonların bilgisayarı görmemeleri nedeniyle yaşanan problemlerin birçok nedeni vardır. Markası ne olursa olsun, akıllı telefonunuzun bilgisayara bağlanması bir donanımın bağlanmasıdır. Bu sebeple donanımsal sorunların kaynağı olarak ilk akla gelen durum, kablolardaki ya da soket girişlerindeki problemlerdir. Buna göre düşünerek sorunu tespit ederseniz daha uygun olacaktır. Bu sorunları ve çözümleri sizin için araştırdık. 

Bilgisayar Telefonu Görmüyor Sorunu Çözümü

Öncelikle ilk yapmanız gereken, cihazınızın kablolarını kontrol etmektir. Eğer kablo bir problem varsa büyük ihtimalle bağlantı hata verecektir. Normalde USB kablosunu taktığınızda cihazınızda dosya aktarımı ve şarj seçenekleri çıkar. Eğer herhangi bir bildirim çıkmıyorsa kabloyu değiştirmelisiniz. 

Sürücülerin yüklemesini kaldırıp yeniden yükleyebilirsiniz. OEM sürücüleri ve cihazın kaldırılıp yeniden yüklenmesi işe yarayacaktır. Bu durumda yapılması gereken en önemli şey, aygıt yöneticisinden USB aygıtları bölümündeki sürücü güncelleme ayarlarını kontrol etmek olacaktır. 

Bilgisayar telefonu görmüyor sorunun bir diğer çözümü de USB hata ayıklama seçeneğinin aktifleştirilmesidir. Dosya gezgini üzerinden ulaşabileceğiniz geliştirici seçenekleri USB hata ayıklama sorununun aktifleştirilmesiyle sorun çözülebilir. 

Bilgisayarın Apple Telefonları Görmemesi 

Bilgisayarınız bir Mac değilse Apple markalı bir telefonu bağlamak istiyorsanız 0xE hatası alabilirsiniz. Bilgisayarınızda son sürümün yüklü olup olmadığını kontrol edin. Genelde bilgisayara güvenilsin mi uyarısı çıkar. Güvene dokunduğunuz zaman USB kablosunu kullanarak bağlanın. Bilgisayarınız hala cihazınızı görmüyorsa kablolarınızı kontrol edin. 

Cihazınızı yeniden başlatın. Başka bir bilgisayarda da aynı hatayı alırsanız telefonunuzdan kaynaklanan bir problemin olduğu ortaya çıkacaktır. Mac kullanıyorsanız, sistem bilgilerinden cihazınızı kontrol edin. 

Bilgisayar Telefonu GörmüyorBilgisayarın Android Telefonları Görmemesi

Mac kullanıyorsanız Android cihazınızın dosyalarına erişmeniz çok kolay olmayacaktır. Bilgisayar telefonu görmüyor sorunu yaşıyorsanız USB girişlerini kontrol edin. Hatalı USB girişlerinin yanında cihazınızın sürücüsü bilgisayarınıza kurulu değilse bundan kaynaklanan problemler de söz konusu olabilir. 

Kabloyla ilgili bir sorununuz yoksa, dosya transferi için Android File Transfer yüklemeniz gerekir. Formatın değiştirilmesi için gerekli olan bu program sayesinde dakikalar içinde dosya transferi yapabilirsiniz. 

Documents klasörüne girerek, bilgisayarınızda açtığınız yeni klasörün içine sürükle bırak yöntemiyle dosyaları transfer edebilirsiniz. Ayrıca OpenMTP uygulamasını da kullanabilirsiniz. Huawei marka telefonlarda ise birçok farkı yöntem deneyebilirsiniz. Bluetooth yöntemi, Android dosya transferi ve direkt olarak dosya aktarım işlemleriyle kısa sürede dosya aktarımı sağlayabilirsiniz. HiSuite kullanarak da transferi tamalayabilirsiniz. 

Mac Samsung File Transfer 

Dr.Fone, Android File Transfer gibi uygulamalardan yararlanarak dosya transferi yapabilirsiniz. Cihazınız Apple markaysa zaten kolayca dosyalarınızı birbirine transfer edebilir, bulut üzerinden otomatik yedeklenme sağlayabilirsiniz. 

Windows ve Android cihazlar arasında da sorunsuz bir şekilde programsız dosya transferi yapılabilir. Ancak Mac ve Android cihazlarda olası sorunlar yaşanabilir. Bu durumda bilgisayar telefonu görmüyor ya da transfer başlamıyorsa ek yazılımlar eklenmesi gerekebilir. Google Play Store ve Apple Store üzerinden yükleme yaparak, cihazlarınız arası transfer işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. 

Bluetooth ile Dosya Transferi 

En pratik ve zahmetsiz olan yöntem Bluetooth ile dosya transferi sağlamaktır. Oldukça kolay olan bu işlem için her iki cihazda da bluetooth bağlantısının açık olması gerekir. Bu bağlantı açık olursa kolaylıkla istediğiniz dosyaları bilgisayar ya da telefondan transfer edebilirsiniz. İlgili simge tıklayarak cihazların birbirlerine bağlanmasını sağlayabilirsiniz.