Dokunmatiği Bozuk Olan Telefon Nasıl Onarılır?

Akıllı telefonlarda dokunmatik arızası sorunu sık rastlanan problemler arasındadır. Özellikle belirli bir süre geçtikten sonra tüm modellerde görülen temassızlık sorunu ana ekrandaki uygulamalara erişmeyi engeller. Telefonu açıp kapama konusunda birçok sıkıntı yaratan durum kişinin cihazı kullanmasını da engeller. Bu yüzden birçok kişinin telefonunda ilk değiştirdiği kısım dokunmatik basmıyor şikayetiyle ekran değişimidir.

Peki dokunmatiği bozulan telefon nasıl düzelir? Bazen ekran jelatini ve cam koruyucu nedeniyle temassızlık yaşanabilir. Bu durumun çözümü en kolayıdır. Ancak bazen de telefon dokunmatik sorunu yüklü uygulamalar nedeniyle yaşanabilir. İçeriksel ve ekran kılıfı kaynaklı sorunlar haricindeki problemler ekranın değişimiyle çözülmektedir. Kullanıcılar telefonun dokunmatiği bozuldu çalışmıyor dediğinde ilk akla gelen bu tür sorunlardır. Tamir konusunda da ekran değişimi ilk akla gelen çözümler arasındadır.

Peki dokunmatik bozuldu nasıl düzeltilir sorusunun cevabını bilenler bu işi kendileri düzeltebilir mi? Sorumuzun cevabı aslında hayır. Çünkü ekranın komple değişmesi gereken durumlar da mevzubahis olabilir. Cihazınızın genel sorununu biliyorsanız zaten çözüm bulmak sizin için zor olmayacaktır.

Dokunmatiği Bozuk Olan Telefon Nasıl Onarılır?

Telefon Dokunmatiği Çalışmıyor Sorunu

Telefon dokunmatiği çalışmıyor sorunu genelde ekranın hasar görmesinden kaynaklanmaktadır. Özellikle ekran koruyucusuna bağlı olan hasarların giderilmesi için tercih edilen yöntem koruyucu kılıfın çıkarılarak ekranda herhangi bir hasar olup olmadığının tespit edilmesidir. Böyle bir hasar varsa, dokunmatik ekran onarımı gerçekleştikten sonra üründeki temassızlık ortadan kalkar. Ancak cihazın ekranı değiştikten sonra 6 ay garantisi olur. Bu da yeni bir riskin her zaman var olacağının bir göstergesidir. Telefon dokunmatik sorunu genelde 2 yıldan yaşlı olan telefonlarda görülür.

Dokunmatikler ıslak ve nemli ellerle tutmak, çok fazla soğuk ya da sıcak ortama maruz bırakılmak gibi durumlar nedeniyle de temassızlık problemi yaratabilir. Bu tür durumları engellemek için cihazınızı korunaklı bir alanda kullanıp taşımanız uygun bir seçim olacaktır. Özellikle dokunmatiği zaten sorun yaratmaya başlamış bir cihazınız varsa servisimize getirin, en kısa sürede sorununuzu çözelim. Yoğun bir kullanım nedeniyle deforme olan cihazlarda telefon dokunmatiğinin çalışmaması gibi sorunlar yaşanabilmektedir.

Akıllı Telefon Ekran Değişimi Fiyatları

Genelde dokunmatiği bozulan telefon söz konusu olduğunda ekrandaki çatlama ya da kırılma söz konusu olabilir. Bu durumda ekranın orijinal olanıyla değiştirilmesi gerekir. Bunu sağlamak için de akıllı telefon ekran değişiklikleri dokunmatik telefonun tuşları basmıyor gibi sorunları da düzeltmek üzere gerçekleşir. Akıllı telefon ekran değiştirme fiyatları da değişecek olan marka ve modele göre değişmektedir.

Bazen sadece güncellemelerin kaldırılması ve ekranı kasan oyunların silinmesi sorunu çözebilir. Bu durumda ekranın değişmesine gerek kalmayacağı için akıllı telefon onarım maliyetsiniz de düşük olacaktır. Telefonu açıp kapama sırasında yaşanan durumlar için de ekranın değişmesi gerekmeyecektir. Akıllı telefonlarda dokunmatik arızası sorunu çok sık görülen problemler arasındadır.

Ekran Değişimi Nasıl Olur?

Ekran değişimi gerektiğinde öncelikle orijinal ekranın temin edilip edilmeyeceği anlaşılmalıdır. Eski model olan dokunmatiği bozuk telefon nasıl düzeltilir gibi bir sorunun cevabı muadil modeller yoksa olumlu olmayabilir. Genel olarak parça amaçlı kullanılan bu ürünler 6 ay servis garantisi vererek onarılmaktadır. Orijinal parçası bulunmayan ve ekranı değişmeyen modeller hakkında size bildirim gelecektir. CRP teknik bu konuda size yardımcı olurken, ekran değişimi ve tamiri gerektiren durumlar hakkında da bilgi edinmenizi hızlandırır. Bataryanın şişmesi gibi kullanıcı hatasına bağlı durumlar da ekranı etkileyebilir. Kullanıcılar telefonun dokunmatik ekranı çalışmıyor ya da orijinal olmayan şarj aletleri kullanıyorum tarzında sorular sorduğunda birçok açıdan problem yaşanması mümkün olabilir.

Telefonun Ekranın Çatlaması

Telefonun ekranının çatlaması durumunda baen dokunmatik hala çalışıyor olabilir. Ancak telefon ekranı çatladı dokunmatik çalışmıyor hatası içten bir kırılma yaşandığında söz konusu olabilir. Bu tür durumlarda ekranın üst kısmı zarar görse de komple değişiklik gerekmektedir. Maliyet modelin markasına ve ürünün bulunabilirliğine göre değişmektedir.

Telefonun Ekranının Kırılması

Bir diğer hasar durumu olan ekran kırıldı dokunmatik çalışmıyor sorusuna cevap ise tamamen ön panelin değiştirilmesidir. Çünkü bazen onarılmayacak durumda olan cihazlar söz konusu olurken bazen de telefonumun dokunmatiği takılıyor gibi basit sorunlar gündeme gelir. Ama her koşulda komple ekran değişimi gerekmektedir. Bu değişimin gerçekleşmesi için öncelikli olarak telefonun yakından ele alınması sonrasında da değişmesi mümkün değilse parça amaçlı olarak satılması söz konusu olacaktır. Ciddi bir kırılma sonucu dokunmatiği bozulan telefon nasıl yapılır derseniz eski performansını beklemeniz hata olacaktır. Orijinal parça yoksa verimlilik de azalacaktır.

Telefonun Dokunmatiği Neden Bozulur?

Ekran hasarları dışında dokunmatik ekran bozuldu şikayetlerinin temel nedeni, sıvı temasıdır. Sıvı teması birçok cihazda yavaşlama ve donmalara neden olur. Bu da oldukça büyük bir kullanım kaybına neden olur. Telefon dokunmatiğinin çalışmasını engelleyen birçok durum, dokunmatik sorunu giderme yolları olan fazla uygulamaları kaldırma sonrasında düzelmez. CPR Teknik olarak bu tür durumlarda bize danışabilirsiniz. Akıllı telefonlarda dokunmatik arızası her marka ve model telefonda görülebilir.

Telefonumun ekranı kırıldı dokunmatik çalışmıyor ne yapacağım?

Kullanıcıların hangi marka ve model olursa olsun dokunmatik ekran sorunu çözümü konusunda bir uzman desteği almaları gerekir. Bilinçsiz yapılan uygulamalar problemin büyümesine neden olabilir. Ekran değişimi yapılarak problem büyük ölçüde azalacaktır. Orijinal ekran kullanılarak değişen telefon ekranı, komple bir değişimden geçer. Bu şekilde kullanıcı telefonunu güvenle kullanmaya devam eder.

Dokunmatiği çalışmayan telefon nasıl açılır?

Dokunmatiği çalışmayan telefon açılsa bile pin kodu ya da açma kapama için kullanılan dokunmatik ekran yüzeyleri çalışmayacakmış. Telefonun açılması durumunda da iyi bir verim elde etmeniz kolay olmayacaktır. Kısa süre içinde bir teknik servise götürerek neden çalışmadığını öğrenmeniz gerekir. Çok fazla oyun yüklü olan telefonlarda ya da fazla ram harcayan uygulamalarda ekran donmaları görülebilir. Ayrıca dokunmatik ekran sorunu çözümü olarak uygulama kaldırma işe yaramıyorsa cihazın ekran filmi gibi bölümleri incelenerek temizlenerek temassızlığın sebebi araştırılmaya çalışılır.

Dokunmatiği çalışmayan telefon nasıl kullanılır?

Dokunmatik çalışmayan telefonu kullanmak pek mümkün değildir. Çünkü cihazda genel olarak bulunan temassızlık telefonunuz çaldığında açmanızı engelleyecek, uygulamaların erişilebilirliğini de mümkün kılmayacaktır. Ekran konusunda değişim gerektiğinde çok kısa bir sürede temin edilebilen ürünlerin değişimi mümkün olmaktadır. Akıllı telefonlar için dokunmatik sorunu giderme konusu oldukça basit bir işlemdir. Tabi doğru bir servis seçtiyseniz!

Dokunmatik ekran bazı yerleri çalışmıyor?

Bu tür lokal temassızlıkların genel nedeni fazla uygulama kasmasıdır. Özellikle telefonun dokunmatiği bozuldu nasıl yapılır gibi çözümler arayanlara ilk önerimiz gereksiz uygulamaları kaldırmaları olacaktır. Lokal çalışmama durumları ve benzer şikayetlerde uygulamaları kaldırmanın ardından telefonu açıp kapamanız yeterli olacaktır. Sorun düzelmezse, elbette ki servisimize gelerek çözüm bulabilirsiniz. Akıllı telefonlarda dokunmatik arızası sorunu için her zaman ekibimiz yardımınıza koşacaktır.

Her akıllı telefonda dokunmatik arızalanır mı?

Zaman geçtikçe birçok elektronik ürün yıpranmaya mahkumdur. Dokunmatik ekran gibi hassasiyeti olan akıllı telefonlar, zamanla birçok problemin çözülmesini sağlıyor. Akıllı telefon ve tabletlerinizi kullanarak geçirdiğiniz zaman arttıkça temas problemleri de oldukça sık yaşanmaya başlayacaktır. Akıllı telefonlarda dokunmatik arızası için CRP Teknik sizin için en iyi seçimler arasındadır.