Ekran Titremesi – Telefon, Laptop ve Televizyon

Teknik destek ekibimize sıkça gelen problemlerden bir de ekran titreme sorunu oluyor. Ekranın titremesi sadece bu şekilde görülmez. Çizgiler, dalgalı bir şekilde görünen belirtiler ekran titremesinin genel nedenleri arasındadır. Telefon ekran titremesi ve kararması gibi durumlar öncelikle batarya kaynaklı sorunlar ya da diğer nedenlerden kaynaklanabilir. Bu durumun asıl nedeninin tespit etmek kolay değildir.

Ekran titremesinin yaşandığı durumlarda çok sık karşılaşılan yazılım kaynaklı problemler gibi cihazdan kaynaklanan sorunlar da etkili olabilir. Ekran titreme sorunu ve benzer problemlerde cihazın durumu incelenir, sonrasında da gereken müdahale yapılarak sorunun tespit edilip çözümün ne şekilde olacağı ele alınır. Bazen parça değişimi gerekirken bazen de minik bir yazılımsal değişikliğin uygulanmasıyla ekran problemleri çözülebilir.

Akıllı telefon, tablet, televizyon ve bilgisayarlarda ekran titremesinin temel nedeni sistemsel bir parçanın eksikliği olabilir. Bu tür durumlarda Üsküdar’dan tüm Türkiye’ye destek sağlayan ekibimize danışabilirsiniz. Kargoyla ürününüzü teslim alarak, onarıp yeniden özenli bir şekilde tarafınıza gönderiyoruz.

Ekran Titremesi Neden Olur?

Oyunlarda tekrar titremesi varsa bunun genel nedeni oyunun cihazınıza zarar verdiği ve fazla geldiğidir. Bu yüzden ilgili programı kaldırdığınızda problem düzelecektir. Cihazın şarjı %100 dolmadan şarjdan çıkarmamanız oldukça önemlidir. Ekran titreme sorunu çözülmesi için öncelikle yazılımdan mı donanımdan mı titreme yaşandığı tespit edilir.

Otomatik aydınlatma gibi ekran ışığı kontrolünün tam olarak ayarlanmaması da bu soruna yol açabilir. Ekrana bir darbe gelmişse, zaten bu tür bir problemin yaşanması sıkça karşımıza çıkar.

Telefonlarda Ekran Titremesi

Telefonlarda ekran titremesi, genelde yazılımsal sorunlardan kaynaklanır. Yüklü bir kapasitede uygulama kullanımı söz konusu oluyorsa mutlaka cihazın daha özgür çalışması için fazlalık programlardan kurtulmanız gerekecektir. Bu yüzden telefon ekran titreme sorunu çözümü öncelikle fazlalık yazılımları kaldırmakla takip edilir.

Bilgisayarlarda Ekran Titremesi

Bilgisayarlarda da ekran titremesi sorunu yaşanabilir. Windows bilgisayarlarda görülen bu sorunun nedeni görüntü sürücüsünden kaynaklanan sorunlardır. Sürücü güncellemeleri ve uygulamanın kaldırıp yeniden yüklenmesi problemi büyük ölçüde çözecektir.

Televizyonlarda Ekran Titremesi

Televizyonlarda bazen fiş ve bağlantı kablolarından birinin çıkmasından kaynaklanan ekran titremesi problemleri görülebilir. Bu tür sorunlar söz konusu olduğunda mutlaka fişler kontrol edilmelidir. Fişlerde gevşeklik mevzu bahis değilse bir teknik ekipten yardım almalısınız.

Bilgisayar ekran titremesi neden olur?

Bilgisayarda ekran titremesi gibi birçok problem yaşanabilir. Windows tabanlı cihazlarda çok sık rastlanan ekran titremesi sorunları giderilmeyecek sorulardan değildir. Bu yüzden ekran titremesi gibi sıkıntılarda teknik destek süreci oldukça kolaydır.

Tüplü TV ekran titremesi neden olur?

Tüplü TV ekran titremesi gibi sorunlar modelin iç bölgelerinde yaşanan sorunlardan kaynaklanır. Bu tür sorunlar için de uzman kadromuzla hizmetinizde olmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Laptop ekran titremesi ne kararması için ne yapabilirim?

Ekran titremesi masaüstü bilgisayarların yanı sıra laptoplarda da görülür. Hatta laptoplarda çok daha sık görüldüğü bir gerçektir. Ekranın hasar görmesi gibi sorunlar yaşarsanız ekibimiz size yardımcı olmaya hazır olacaktır.

Ekran titreme olunca cihazımızın işi bitmiş mi demektir?

CPR Teknik bu tür problemleri çözmek için hizmet vermektedir. Basit müdahalelerle kendinizin çözemediği sorunları çözmek için uzman ekibimiz Üsküdar’da hizmet vermektedir. Güvenilir bir çözüm bulmak istediğinizde ekibimize danışabilirsiniz.

Telefonlarda ekran titremesinin sebebi ne olabilir?

iPhone ekran titremesi, Samsung A50 ekran titreme sorunu gibi birçok arıza kaydında temel sebep ekranın hasar görmesi ve fazla yazılım yüklenmesidir. Yazılım yüklemesinin kaldırılmasının ardından problem büyük ölçüde gidecektir. Ancak ekran hasarından kaynaklanan problemler daha derin bir onarım gerektirebilir.