Eski iPhone’larınızı En İyi 5 Kullanma Yöntemi

Eski iPhone’larınızı En İyi 5 Kullanma Yöntemi

Akıllı cihaz teknolojileri inanılmaz bir hızla ilerlemesinden dolayı Yeni aldığımız bir telefon hemen bir üst modeli sektöründe belirmektedir. Bu durumda Eski iPhone larınızı en iyi 5 kullanma yöntemi hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Bazı zamanlar kendimizi durduramadığımız bazı zamanlarda gerçekten ihtiyaç duyduğumuz yeni bir cihaz aldığımızda eskisini bir kenara atmaktayız. Yeni alınacak olan cihaz için gereken paranın bir kısmını karşılama amaçlı kullanılacak bir yöntem oldukça mantıklı olurken eski cihazınızı satışa çıkarabilirsiniz. Yeni telefon için kullanılmasa da maddi olarak her zaman paraya ihtiyaç duyulmaktadır. yakın çevreniz için bu cihazları satışı çıkarırsanız hem güvenilir bir kaynaktan para kazanma imkânına sahip olursunuz hem de bu kişi cihazla ilgili sorun oluştuğunda rahat bir şekilde size ulaşabilme şansına sahip olabilmektedir.

Eski iPhone'larınızı En İyi 5 Kullanma Yöntemi

Yedek Cihaz Kullanımı

Yeni alınan bir cihazda herhangi bir sorun yaşanması da bir süre ulaşılmadığını da ya da yeni bir cihaza gereksinim duyulduğunda eski telefonlarınızı Yedek cihaz kullanımı için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Cihazlar tamir edilemez hale gelirse en son yedeklemeyi ulaşmamak oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Bu durumda eski cihazınızla yedeklemelerini de rahatça ulaşabilirsiniz. Android telefonlarda root erişimine benzeyen jailbreak ile telefonunuza ilginç özellikler ekleyerek cihazınız yeni değilse bile jailbreak kullanabiliyorsanız cihazınızı Android yüklemeye bile deneyebilirsiniz. Araçta olmak üzere evinizde ya da evcil hayvanın üzerinde dahi güvenlik kamerası görevini harika bir şekilde gerçekleştiren eski telefonunuzu kullanabilirsiniz.

Sanatsal Çalışmalar

Etrafınızda duran başka Apple cihazlarınız varsa bunları bir araya getirerek Sanatsal çalışmalar gerçekleştirerek yaratıcılığınızı da etrafınıza gösterebilirsiniz. Yani tamamen tüm bunlar sizin hayal gücünüzü konuşturan alternatiflerdir. Uzun süre kapanıp açılmayan telefonlar cihazın yavaş çalışmasına neden olabilir o yüzden En azından iki ya da üç günde bir eski cihazları kapatıp tekrar açmak gerekmektedir. Aynı zamanda fotoğrafları telefonda tutmamak bunun yerine fotoğrafları iCloud yedekleyebilir internete kaydedebilirsiniz. Zamanında kurulup da daha sonra kullanılmayan uygulamaları kaldırmak hafızada yer açma için yararlı olacaktır. iPhone’ ların web tarayıcısı olan safarinin belleğini silerek de iPhone’ları hızlandırmak mümkündür. Bu sayede eski telefonları değerlendirme şansına sahip olabilirsiniz.

Satın

Akıllı telefon sektörünün lider markalarından biri olan iPhone’lar kendi ekosistemlerine sahip olmaları sayesinde diğer akıllı telefonlardan öne çıkmaktadır. Kendilerine has bir işletim sistemine sahip olan bu cihazlar stabil ve kullanışlı olması nedeniyle sektörde yerini ve hayran kitlesine her zaman korumaktadır. Bu durumda iPhone cep telefonları satın alan ikinci el cihazcılara cihazlarınızı satabilir ya da sanal mağazalarda istediğiniz fiyat üzerinden satışa çıkartabilirsiniz. Bu sayede yeni telefonunuz ya da başka bir yerde kullanmak adına maddi olarak küçük meblağlarda kazanabilirsiniz.

Yeni Donanımlar

Sizde eğer evde çocuklarınızı merak ediyor ya da siz görmeseniz dahi her yerde gözünüz olsun istiyorsanız sadece yapmanız gereken Yeni donanımlar üretmektir. Evde bulunan telefonlarınızı gizli kamera olarak kullanabilir ve arkanızdan dönen bütün oyunları keşfedebilirsiniz. Bu sayede evinizde ki temizlikçinin gerçekten evi temizleyip temizlemediğine ya da evinizdeki bakıcının çocuklarınıza iyi davranıp davranmadığını kanıtlı olarak anlayabilirsiniz.

Görme Sorununa Çözüm

Engelliler için tam anlamıyla çözüm olarak sunan ya da çocukların kaybolmasını önleyen Iphone telefonunuzu bu şekilde değerlendirme şansına sahip olabilirsiniz. Çünkü Görme sorununa çözüm sunan eski Iphone telefonunuz ile sorunsuz olarak istenilen her yere GPS ile gidilebilir ve siri ile tüm işlemler sıkıntısız çözüme kavuşturulabilir. Bu sayede hem istenilen yere gidilebilmekte engelli tanıdığınız ya da çocuklarınız için meraklanmadan gün geçirebilirsiniz.