Google Pixel 3A’nın En İyi Özellikleri

Yeni bir cihaz için yüksek seviyede fiyatlar ödemekten imtina eden akıllı telefon kullanıcıları için Google’ın yeni duyurduğu Pixel 3a mükemmel bir seçenek olabilir. Teknoloji devi, Google Pixel 3 ve 3 XL’den daha farklı bir seçenek olarak Google Pixel 3a ve Pixel 3a XL’yi duyurmuştu. Özellikleri itibariyle Google’ın en yeni telefonu, çok daha makul bir fiyat etiketiyle piyasaya güçlü bir giriş yaptı. Yeni bir akıllı telefon satın almak istiyorsanız, karar vermenize yardımcı olacak Google Pixel 3a’nın en temel özelliklerini sizler için bu yazıda derledik.

Google Pixel 3a’nın Temel Özellikleri

Daha düşük bir fiyat ile satışa sunulmasına rağmen, Google Pixel 3a kullanıcılarına kaliteden ödün vermeden hoş bir deneyim sunuyor.

Kamera kalitesi

Pixel 3a ve 3a XL, piyasadaki en iyi kameralardan birine sahiptir. Google’ın yeni modelleri, 3 ve 3 XL modelleri ile aynı kamera kalitesini sunmakla birlikte her çekimi mükemmel şekilde yakalamaya yardımcı -düşük ışık modu gibi- özel fotoğraf özellikleri içermektedir. Düşük ışık seviyesinde fotoğraf çekmeye ek olarak, 3a aynı zamanda yeni bir hızlandırılmış video seçeneğine de sahiptir.

Cihazın kamera kalitesi mükemmel olsa da, kullanıcıların orijinal fotoğraflarını buluta sınırsız bir şekilde yükleyemediklerini belirtmekte fayda var. Bunun yerine, fotoğraflar yüksek kaliteli sıkıştırılmış görüntüler olarak yüklenecek.

Renk Seçenekleri

Telefonlarının görünümü ile kalıpların dışına çıkmaya istekli olanlar için, Pixel 3a “Purple-ish” adında yeni bir renk seçeneğiyle geliyor. Yan düğmesinde yeşil rengin tercih edildiği bu akıllı telefon için mükemmel bir detayın yakalandığı ifade edilebilir. Cihazın “Purple-ish” ile birlikte siyah ve beyaz renkleri de bulunmaktadır. 

Kulaklık girişi

Geleneksel kulaklık kullanıcıları, mutlu olabilirsiniz! Önceki Pixel modellerinin aksine, en yeni Pixel telefonlar standart 3,5 mm kulaklık jakı ile birlikte geliyor. Diğer modellerde yer alan ve hayal kırıklığına neden olan jak yerine Pixel 3a modelinin standart kulaklık girişi mükemmel bir seçenek olabilir.

Pil ömrü

Google’ın en yeni telefonu pil ömrü konusunda piyasaya güçlü bir rakip olarak giriş yapıyor. Önceki Pixel modellerinden daha güçlü bir batarya kapasitesine sahip 3a modellerinde güç sırasıyla 2915 mAh’den 3000 mAh’a çıkarılmış. Batarya testleri sonucunda Pixel 3a’nın tam dolu sarj ile 16 saatten fazla dayandığı görülmüştür. Başka bir deyişle, bu akıllı telefon, birden fazla şarj seansı olmadan tüm gün kolayca dayanabilecek bir cihaz arayanlar için mükemmeldir.

Dijital Sağlık

Telefon ile geçirdiğiniz vakti sınırlamak mı istiyorsunuz? Pixel 3a ve 3a XL zaman sınırlarını belirlemenize ve buna bağlı kalmanıza yardımcı olmak için “Dijital Sağlık” adlı önceden yüklenmiş bir uygulama ile birlikte gelmektedir. Genel kullanımlarında bir değişiklik yapmak isteyen kullanıcılar, telefonda geçirdikleri toplam süreyi görüntüleyebilmekte ve belirli bir uygulamayı belirledikleri limitten fazla kullandıklarında uyarı sistemi geliştirebilmektedir.

Fiyat

Google Pixel 3a’nın en dikkate değer özelliklerinden biri, bütçeye uygun fiyat etiketi. Fiyatlandırma, promosyon ve kampanyalara göre değişebilirken, Pixel 3a 2019 pazarında aynı kalibredeki akıllı telefonların çoğundan daha uygun fiyatı ile ön plana çıkmaktadır. En yeni model Pixel 3’ün özelliklerinin güncellenmiş hali olan cihaz daha düşük bir fiyata sahip üstün bir telefon sunmak için atıl uygulamaları barındırmıyor. Eğer bütçe bir numaralı önceliğiniz ise, Pixel 3a veya 3a XL sizin için harika bir deneyim olabilir.