1
Cihaz Türü
2
Marka
3
Model
4
Hizmet
5
Bize Ulaşın

iPhone 11 Pro Max Batarya Değişimi Fiyatları

iPhone 11 Pro Max Batarya Değişimi

Elden Teslim - Kurye

iPhone 11 Pro Max batarya değişimi, uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir işlemdir. Cihazınızda karşı karşıya kalınan şarjın erken bitmesi başta olmak üzere birçok yavaşlamanın temel kaynağı pilinizde yaşanan problemlerdir. Bu sorunların ortadan kaldırılması ve cihazınızın ilk günkü performansıyla çalışmayı sürdürmesi için bazı durumlarda bataryasının yenilenmesi gerekmektedir.

Tüm akıllı telefonlarda olduğu gibi iPhone cihazlarında sahip olduğu batarya teknolojisi zaman içerisinde ömrünü doldurmakta ve yavaş yavaş kullanılamaz hale gelmektedir. Aradan geçen bu zamana “Kullanım Ömrü” adı verilmekte ve bunu dolduran cihazların bataryaları cihazın kullanım deneyimini gözle görülür derecede olumsuz etkilemektedir. Peki, cihazınızın pil değişimi için en ideal zaman hangisidir?

iPhone 11 Pro Max Batarya Değişimi

iPhone 11 Pro Max batarya değişimi için kullanıcıların en çok merak ettiği sorulardan birisi pilin değiştirilmesi için en doğru zamanın ne zaman olduğudur. Zaman içerisinde cihazınızın her tam şarj oluşuyla birlikte bataryanın bir şarj döngüsünü tamamlamasını sağlarsınız. Bu şarj döngüleri her tekrarlanışta pilin sahip olduğu toplam kapasiteden bazı kayıpların yaşanmasına neden olur.

Bataryanın yaşamış olduğu kapasite kaybı zaman içerisinde kullanım deneyiminizi olumsuz etkileyecek seviyeye ulaşarak birçok sorunun patlak vermesine neden olur. Cihazın performans kaybı yaşaması, şarjın erken bitmesi bu sorunlardan yalnızca bazılarıdır. Bu nedenle pil sağlığınız kritik seviyenin altına düşer ise iPhone 11 Pro Max batarya değişimi için bir servise başvurmalısınız.

iPhone 11 Pro Max Pil Değişimi

iPhone 11 Pro Max pil değişimi için en doğru zamanı Apple’ın cihazla birlikte göndermiş olduğu, birçok konuda detaylı bilginin yer aldığı kitapçığa göz atmak gerekir. Bu kitapçık dikkatli bir şekilde incelendiğinde cihazda kullanılan bataryanın 500 şarj döngüsünü tamamlaması halinde değiştirilmeye ihtiyaç duyacağı belirtilmiştir.

Maalesef ki telefonunuz üzerinde herhangi bir şekilde tamamlanmış şarj döngülerinin sayımını gerçekleştirmeniz mümkün olmamaktadır. 500 şarj döngüsü ortalama 2-3 yıl gibi bir süreye tekabül etmekle birlikte bu kullanım ve şarj alışkanlığınıza bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle 2018 itibariyle iPhone cihazların Ayarlar -> Pil -> Pil Sağlığı bölümünde görüntülenen değerin takibini gerçekleştirerek en uygun zamana kendiniz karar verebilirsiniz.

iPhone 11 Pro Max Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone 11 Pro Max batarya değişimi nasıl yapılır hiç merak edip, bu konuyla ilgili internet üzerinde araştırma yapmayı denemiş miydiniz? Bununla ilgili onlarca kişi tarafından çekilmiş video ve anlatımlarla internet üzerinde karşılaşmanız mümkün. Fakat bu anlatımların yalnızca işleyiş hakkında fikir sahibi olmanız için oluşturulduğunu unutmamalısınız.

Cihazınızın bataryasının değişimi için ilk önce; Apple cihazlara özgü bazı vida ve parçalara müdahale etmek için üretilmiş ekipmanlar yardımıyla telefonunuzun kasası gövdeden ayrılır. Bu ayırma işlemi ardından bataryanın cihazla tüm bağlantıları dikkatli bir şekilde kesilir ve batarya sabitlenmiş olduğu yerden sökülür. Daha sonrasında sıfır batarya sökülen bataryanın yerine yerleştirilir ve bağlantıları dikkatli bir şekilde yapılır. Gövdeden ayrılan kasa tekrardan gövdeye bağlanarak dikkatli bir şekilde sökme işlemi sırasında uygulanan işlemler geriye doğru uygulanır ve cihaz birleştirilir.

iPhone 11 Pro Max Batarya Değişimi Ne Zaman Yapılmalı?

iPhone 11 Pro Max batarya değişimi aşağıda listelemiş olduğumuz durumlardan herhangi birisiyle karşılaşılması halinde yapılmalıdır.

Telefonunuzun şarjı olması gerekenden daha çabuk bitiyorsa,
Telefonunuzu eskiden 1 kere şarj edip rahatlıkla kullanabilirken artık gün içerisinde defalarca şarja takmanız gerekiyorsa,
Telefon görüşmesi gerçekleştirirken telefon kapanıyorsa,
Herhangi bir uygulama ile işlem yaparken ya da oyun oynarken görüntü bir anda giderek telefon kapanıyorsa,
Herhangi bir sebeple batarya şiştiyse (arka kapakta meydana gelen bir şişkinlik şeklinde görülür),
Telefonunuz şarja takmanıza rağmen şarj olmuyorsa,
Telefonunuz olması gerekenden daha fazla ısınıyorsa,
Telefonunuzun şarj olması çok uzun sürüyorsa,

Batarya değişimi için resmi Apple teknik servisi ya da harici bir telefon servisine başvurmalısınız.

iPhone 11 Pro Max Batarya Kaç mAh

iPhone 11 Pro Max batarya kaç mAh sorusu çoğunlukla yeni bir telefon alacak ya da cihazınızı batarya değişimi için harici bir telefon servisine teslim edecek kişilerce merak ediliyor. Tanımadığı bir servise cihazını teslim edecek kullanıcılar düşük kapasiteye sahip sahte bataryalarla değişim gerçekleştirilmesini önlemek ve ileride sorunlar ile karşılaşmamak adına cihazın bataryasının sahip olduğu mAh değerini merak ediyor.

iPhone 11 Pro Max Apple tarafından üretilen akıllı telefonlarda bulunan en büyük bataryaya sahiptir. Kullanılan bataryanın kapasitesi tam olarak 3.696 mAh. Bu batarya ile kesintisiz olarak 80 saate kadar ses (müzik) çalabilir, 12 saate kadar çevrimiçi (internetten) video izleyebilirsiniz.

iPhone 11 Pro Max Batarya Değişimi Sırasında Veriler Silinir Mi?

iPhone 11 Pro Max batarya değişimi işlemi sırasında cihazda yer alan herhangi bir veriye zarar gelmeyecektir. Cihazınız sıfır bir batarya ile tekrardan size teslim edildiğinde mevcut uygulama ve verilerin korunarak, bıraktığınız gibi size teslim edilmektedir. Batarya değişim işlemleri sırasında cihazda yer alan verilerin depolandığı diske herhangi bir müdahale gerçekleştirilmez.

Cihazınızın bataryasına müdahale gerçekleştirecek tecrübeli bir tekniker, işlemler öncesinde cihazda yer alan tüm verileri kapsamlı bir şekilde yedekleyerek olası bir kazayı önceden önlemektedir. Bu yedekleme işlemleri sırasında mevcut cihaz ve hesap şifrelerinize ihtiyaç duyulmayacağı gibi teknikerin verilerinize erişebileceği gibi bir korkuya kapılmanıza da gerek yoktur. Çünkü tüm verileriniz cihazınız tarafından şifrelendiği için bu verilere erişmek için cihaz ve hesap şifrelerinizin biliniyor olması gereklidir.

iPhone 11 Pro Max Batarya Fiyatı

iPhone 11 Pro Max batarya fiyatı işlemi gerçekleştirecek teknik servise bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kullanılacak batarya fiyatı belirleyen en büyük etkendir. Bu işlem için ortalama 449 ₺ ücret talep etmektedir.

iPhone 11 Pro Max Pil Ömrü

Uzun yıllardır üretmiş olduğu akıllı telefonların pil ömrü ile eleştirilere maruz kalan Apple, iPhone 11 serisiyle birlikte bu sorunu ortadan kaldırmayı başardı diyebiliriz. Özellikle iPhone 11 Pro Max, sahip olduğu dev batarya ile yoğun bir kullanımda dahi bir günü sorunsuz bir şekilde çıkarmayı başarıyor desek yalan olmaz. Bir önceki model olan iPhone XS Max’e göre 5 saat daha uzun pil ömrü sunuyor.

iPhone 11 Pro Max Batarya Özellikleri

iPhone 11 Pro Max, sahip olduğu gelişmiş Lityum İyon Pil teknolojisi ile erişilmesi güç bir performans sunuyor. Yüksek kapasitesi ile 20 saate kadar video oynatma imkânı sunan cihaz, kablosuz şarj desteğiyle geliyor. Ayrıca 18W ve üzeri bir adaptör kullanarak hızlı şarjı aktif edebileceğiniz pili 30 dakika gibi bir sürede %50’nin üzerinde şarj dolumu sağlıyor.

iPhone 11 Pro Max Batarya Değişimi Ne Kadar Sürer?

Hemen hemen tüm iPhone cihazlarda olduğu gibi iPhone 11 Pro Max batarya değişimi yoğunluğa bağlı olarak değişiklik gösterse de 45 ila 60 dakika arasında tamamlanmaktadır.