1
Cihaz Türü
2
Marka
3
Model
4
Hizmet
5
Bize Ulaşın

iPhone 11 Pro Max Ekran Değişimi Fiyatları

iPhone 11 Pro Max Ekran Değişimi

Elden Teslim - Kurye

iPhone 11 Pro Max ekran değişimi, Apple tarafından geliştirilen iPhone başta olmak üzere tüm ürünler hakkında gerekli eğitimi almış, tecrübeli bir tekniker tarafından gerçekleştirilmelidir. Cihazınızın ön panelinde oluşan hataların giderilmesi, çizilme ve çatlakların ortadan kaldırılması için ekran değişimi yapılmalıdır.

Apple’ın geçtiğimiz yıl tanıttığı A13 Bionic çipi kullanılan cihaz, dünyanın en iyi akıllı telefon panel üreticileri tarafından üretimi gerçekleştirilen çentikli ekranıyla göz kamaştırıyor. Apple’ın dünyanın en sağlam akıllı telefon camına sahip olduğunu belirttiği cihaz, dışarıdan aldığı bazı darbeler sonucunda çatlayabilmektedir.

iPhone 11 Pro Max Ekran Değişimi

iPhone 11 Pro Max ekran değişimi alanında uzman bir tekniker tarafından gerçekleştirilmesi halinde yoğunluğa bağlı olarak 45 ila 1 saat arasında tamamlanmaktadır. Apple, üretimini gerçekleştirmiş olduğu iPhone cihazları için özel olarak tasarlanmış bazı vida ve bağlantı sistemleri kullanmaktadır. Bu bağlantıların sökülebilmesi için özel olarak üretilmiş bazı ekipmanlara ihtiyaç vardır.

Cihazınızda aşağıda listelenen hatalardan herhangi birisi bulunuyorsa, bu hataların giderilmesi için çoğunlukla iPhone 11 Pro Max ekran değişimi gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Telefonunuzun dokunmatiği kısmen ya da tamamen çalışmıyor ise,
Telefonunuzun görüntüsünde donmalar yaşanıyorsa,
Telefonunuzun görüntüsü hiç gelmiyorsa,
iPhone 11 Pro Max cihazınızın ekranını bir uçtan bir uca olacak şekilde çizgiler kaplıyorsa,
Telefonunuzun ekranında çatlaklar bulunuyorsa,
Telefonunuzun ekranında kullanımı etkileyen çizikler bulunuyorsa,
Telefonunuz renkleri doğru bir şekilde yansıtamıyorsa.

iPhone 11 Pro Max Ön Cam Değişimi

iPhone 11 Pro Max ön cam değişimi telefonunuzun ön panelinde herhangi bir sorunla karşılaşılmaması halinde uygulanabilecek bir değişim işlemidir. Ekran değişimi ile karıştırılmamalıdır. Yalnızca ön cam değişimi yapılması halinde ekran paneliniz olduğu gibi kalacak ve sadece görünür camda değişiklik yapılacaktır.

Apple, son yıllarda üretimini gerçekleştirmiş olduğu ekran panellerini bir bütün halinde cihazlarında kullanmaktadır. Teknik olarak bu bütün ayrılabiliyor olsa da yalnızca ön cam değişimi ekran değişimine göre daha zor ve risklidir. Çünkü, kullanılacak yeni cam mevcut ekran paneline uyum sağlayamaz veya yerleştirme işlemi sırasında milimlik bir hata yapılırsa bu zamanla cihazınızın zarar görmesine neden olacaktır.

Bu nedenle resmi Apple teknik servisleri de dahil olmak üzere tecrübeli ve profesyonel telefon onarım servisleri yalnızca iPhone 11 Pro Max ön cam değişimi yerine ekran panelinin değiştirilmesini tavsiye etmektedir.

iPhone 11 Pro Max Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone 11 Pro Max ekran değişimi nasıl yapılır biliyor musunuz? Bu değişim işlemi sırasında Apple cihazlar için özel olarak üretilmiş bazı ekipmanlar kullanılmaktadır. Apple’ın iPhone serisinde kullanmış olduğu bazı özel vida ve sistemlerin ayrıştırılması için bu ekipmanlara ihtiyaç vardır. Dikkatli bir şekilde adım adım ekran ile gövde arasındaki bağlantıyı sağlayan bölümler sökülerek ekran değişimi gerçekleştirilmelidir.

Cihazınızın altında yer alan 2 adet vidayı (şarj girişinin sağ ve solunda) sökmelisiniz.
Eğer cihaz ekranında çok fazla kırık veya çatlak bulunuyorsa ekranı bantlayarak daha fazla çatlama yaşanmasını önleyin.
Telefonun alt bölümünü bir miktar ısıtın. Bu ekran ile gövde arasında bağlantıyı güçlendiren özel yapışkan bir sıvının yumuşamasını sağlayacaktır. Ayrıca bu sıvı cihazın su geçirmezlik özelliğini desteklemektedir.
Ekran ile gövde arasında ufak bir aralık oluşturmak için vantuzdan yardım alın. Bu işlemi sol alt bölüme yakın şekilde gerçekleştirin. Üçgen aparatın girebileceği kadar aralık açılması halinde bunu sol alt bölümden araya sokun.
Üçgen aparat yardımıyla ekranın kenarlarını kaplayan yapışkan maddeyi kaldırın.

Bu aşamadan sonra ilk olarak bataryanın bağlantısını keserek cihaza güç iletilmesini durdurmalısınız. Daha sonrasında ekranı gövdeye bağlayan parçalara zarar vermeden ayırmalısınız. Ayırma işlemini tamamlamanız ardından yeni parça tüm aşamaları geriye doğru uygulayarak dikkatli bir şekilde yerleştirilmelidir.

Bu işlemler güvenilir ve tecrübeli bir teknik serviste, profesyonel bir tekniker tarafından gerçekleştirilmelidir. Cihazın ekran ve gövde arasındaki bağlantıyı kesmek oldukça zordur. Bu işlemler oldukça risklidir ve herhangi bir kaza halinde doğrudan iç donanıma hasar verilmesine neden olabilir. Ayriyeten kullanılacak yeni ekran paneli aynı yapışkan madde ile kaplanmalıdır. Bu madde cihazın suya karşı dayanıklılığını desteklemektedir. Bu işlem dikkatli bir şekilde uygulanmaz ise cihazınız ekran değişimi sonrasında suya karşı dayanıklı olmayacaktır ve herhangi bir su sıçraması halinde bozulma riski ile karşı karşıya kalacaktır.

iPhone 11 Pro Max Ekran Değişimi Fiyatı

iPhone 11 Pro Max ekran değişimi fiyatı hakkında birçok kaynakta farklı fiyatlandırmalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu farklılığın temel nedeni işçilik ücreti ve kullanılan malzemenin kalitesinden kaynaklanmaktadır.  Apple’ın Türkiye’de anlaşmalı olduğu tek marka olan aynı zamanda orijinal sertifikalı ve garantili parçalar kullanarak gerçekleştireceği onarım ve değişim işlemleri için CPRteknik mağazalarına gelebilirsiniz.

Alternatif güvenilir telefon onarım ve değişim servislerini tercih etmeniz halinde A kalite (orijinale en yakın teknoloji) parçalar kullanılarak cihazınızın ekran değişimi gerçekleştirilecektir. Apple, resmi servisleri dışında orijinal parçaların dağıtımını gerçekleştirmemektedir. Peki, A kalite malzeme kullanılarak yapılacak ekran değişimleri bir sorun yaratır mı?

Güvenilir bir teknik serviste yapılacak üst düzey bir ekran paneli ile değişim kullanıcı deneyiminizi olumsuz olarak etkilemeyecektir. Gerek dokunmatik gerekse görüntü kalitesi bakımından herhangi bir kayba uğramanız söz konusu olmayacaktır. Elbette bunlar A kalite bir yedek parça kullanıldığı durumlarda geçerli olacaktır. Bu parçalar ile yapılacak değişimler servisin işçilik için talep ettiği fiyata bağlı olarak resmi Apple teknik servisine oranla çok daha ekonomik bir alternatif olacaktır ve CPRteknik Apple’ın onay verdiği sertifikalı garantili ürünleri kullanır.

iPhone 11 Pro Max Ekran Özellikleri Nelerdir?

Apple’ın dünyanın en sağlam ekranlarına sahip olduğunu iddia ederek tanıtımını gerçekleştirdiği iPhone 11 serisinin yıldızı Pro Max 6,5 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Super Retina XDR teknolojisi ile güçlendirilen ekran HDR ile destekleniyor. Aynı zamanda 458 PPI yoğunlukta 2688 x 1242 piksel çözünürlüğe sahip.

iPhone 11 Pro Max Ekran Değişimi Sırasında Ön Kameraya Zarar Gelir Mi?

iPhone 11 Pro Max cihazınızın ekranında yaşanan herhangi bir problem sebebiyle ekran değişimi yapılması gerekiyorsa bu işlem sonrasında ön kameranıza herhangi bir zarar gelmeyecektir. Telefonunuzun ön kamerası her zaman çalıştığı gibi çalışmaya devam edecektir.

iPhone 11 Pro Max Ekran Değişimi Ne Kadar Sürer?

iPhone 11 Pro Max ekran değişimi, müdahaleyi gerçekleştirecek teknik ekibin yoğunluğuna bağlı olarak değişim 45 ila 60 dakika arasında tamamlanacaktır.

iPhone 11 Pro Max Ekran Kırılması Garantiye Girer Mi?

Apple, oluşturmuş olduğu müşteri satış sözleşmesinde açık bir şekilde iPhone cihazlarda yaşanan ekran kırılmalarının garanti kapsamına girmediğini belirtmektedir. Yaşanan bu sorunun “Kullanıcı Hatası” kapsamında alındığını belirten şirket, onarım ve değişim işlemleri için ücret talep etmektedir.