1
Cihaz Türü
2
Marka
3
Model
4
Hizmet
5
Bize Ulaşın

iPhone 11 Pro Batarya Değişimi Fiyatları

iPhone 11 Pro Batarya Değişimi

Elden Teslim - Kurye

iPhone 11 Pro batarya değişimi, ilk kullanım ardından zamanla performans kaybı yaşayan cihazlara uygulanması gereken bir işlemdir. Apple, geçtiğimiz yıllarda yapmış olduğu bir duyuruyla birlikte; akıllı telefonların bataryalarının zaman içerisinde yaşamış olduğu kapasite kaybı nedeniyle yazılımsal olarak cihazları yavaşlattığını açıklamıştır. Gerçekleştirilen bu yavaşlatmanın durdurulması ve cihazın yeniden maksimum performans ile çalışması için bataryasının yenilenmesi gerekmektedir.

Akıllı telefon piyasasının en popüler isimlerinden birisi olan iPhone serisinde dünyanın en iyi batarya üreticileri tarafından geliştirilen pillere yer verilmektedir. Tüm akıllı telefonlarda olduğu gibi iPhone 11 Pro’nun içerisinde yer alan pil teknolojisi de zamanla kullanımdan kaynaklanan kapasite kaybına uğramaktadır. Bu kayıp belirli bir seviyenin üzerine çıkmasıyla birlikte pilin ömrünü doldurduğu kabul edilir.

Apple marka akıllı telefonlarda tercih edilen en büyük pil kapasitelerinden birisine sahip olan iPhone 11 Pro, sahip olduğu bu batarya kapasitesi ile tüm günü rahat bir şekilde çıkarmanızı sağlıyor. iOS işletim sisteminin sahip olduğu benzersiz optimizasyon teknolojisi ile Android cihazlarda kullanılan pil kapasiteleri ile karşılaştırıldığında çok geride kalsa da performans bakımından çoğu zaman üstün gelmeyi başarıyor.

iPhone 11 Pro Batarya Değişimi

iPhone 11 Pro batarya değişimi için en ideal zaman hangisi? Telefonunuzu ilk şarja taktığınız andan itibaren gerçekleştirilecek her prize takma işlemi cihazınızın bataryasının ömrünü biraz daha kısaltacaktır. Peki, telefonunuz kaç kere şarj edildiğinde batarya ömrünü doldurur ve değişime ihtiyaç duyar biliyor musunuz?

iPhone cihazınızın batarya değişimine ihtiyaç duyup duymadığını anlamak için cihazınızla birlikte gönderilen kullanım kılavuzuna göz gezdirebilir, burada yer alan yönergeleri takip ederek bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Apple tarafından oluşturulmuş kullanım talimatları ve şarj işlemleri ile ilgili yönerge detaylı bir şekilde incelendiğinde cihazınızın sahip olduğu bataryanın toplamda 500 şarj döngüsünü doldurması halinde değiştirilmesi gerektiğine dair bir bilgi yer alacaktır. iOS işletim sistemi iPhone cihazların sahip olduğu bataryaların toplamda kaç şarj döngüsünü tamamladığına dair net bir bilgi sunmaz.

Fakat bu konuda aşağı yukarı bir tahminde bulunmak ve cihazınız için batarya değişim vaktinin geldiğini anlamak için şu adımları takip edebilirsiniz; Ayarlar > Pil > Pil Sağlığı. Bu sayfada yer alan Pil Sağlığı değeriniz %80’in altına inmesi cihazın batarya değişimine ihtiyaç duyduğunu ifade edecektir.

iPhone 11 Pro Pil Değişimi

iPhone 11 Pro pil değişimi için doğru zamanın gelip gelmediğini merak eden kullanıcılar için Apple, 2018 yılının başlarında “Pil Sağlığı” adı altında bir özelliğini yayına almıştı. Bu özelliğin yayına alınmasıyla birlikte kullanıcılar cihazlarının batarya kaynaklı herhangi bir performans kaybına uğrayıp uğramadığını takip edebilir hale gelmiştir.

iOS 12 ile birlikte geliştirilen bu özellik çoğu zaman pil değişimi için ideal zamanın belirlenmesinde yardımcı olsa da bazı durumlarda pil sağlığınız iyi bir seviyede olsa dahi değişime ihtiyaç duyulabilmektedir. Pil değişimiyle ilgili dikkat edilmesi ve bilinmesi gereken bazı konular bulunmaktadır.

  • Bazı pil arızaları Apple garantisi kapsamında ücretsiz olarak giderilmekte & değiştirilmektedir. Fakat kullanım nedeniyle zaman içerisinde ömrünü dolduran bataryalar garanti kapsamında kabul edilmemektedir.
  • iPhone 11 Pro cihazınız dışarıdan aldığı herhangi bir darbe nedeniyle yaşamış olduğu batarya sorunları garanti kapsamında kabul edilmez. Ayrıca alınan bu hasar bataryanın şişmesine neden olabilir. Ayrıca şişen batarya cihazınızda fiziksel hasarlara yol açabilir.
  • Herhangi bir nedenle bataryada meydana gelen şişme, resmi Apple servisleri tarafından kullanıcı hatası olarak değerlendirilir.
  • iPhone 11 Pro batarya değişimi çoğunlukla ilgili servisin yoğunluğuna bağlı olarak 45 dakika içerisinde tamamlanır.

iPhone cihazlarda kullanılan bataryalar, günümüzde sahip olunan en iyi teknolojiler ile üretilen ve yüksek performans sunan bir seridir. Fakat bu piller zaman içerisinde kullanım sebebiyle bazı aşınmalar ve kayıplara uğramaktadır. Yaşanan bu kayıplar tamamlanan her şarj döngüsüyle birlikte giderek artmakta ve bir süre sonra kullanım performansını gözle görülür bir şekilde etkilemektedir.

Kullanım performansını gözle görülür bir şekilde etkileyen bataryalara sahip iPhone cihazlarınız Apple’ın geliştirmiş olduğu iOS işletim sistemi tarafından otomatik olarak yavaşlatılarak performans kaybı yaşayacaktır. Bu yavaşlatmanın ortadan kalkması ve cihazınızın yeniden tam güçte çalışabilmesi için iPhone 11 Pro pil değişimi yapılması zorunludur.

iPhone 11 Pro Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone 11 Pro batarya değişimi nasıl yapılır hiç merak edip, araştırma yapmış mıydınız? Sahip olduğunuz bu akıllı cihazın batarya değişimini tecrübeli bir Apple ürün teknikeri gerçekleştirmelidir. CPRteknik uzmanları amerikadan gelen işinde uzman teknikerler tarafından uzmanlık eğitiminden geçerek yetkinliklerini ispatlamış kişilerdir, telefonlarını güvenle teslim edebileceğiniz mağazalarımıza sizleri de bekliyoruz. Bu kişiler temel hijyen kuralları çerçevesinde, cihazınızın bataryasının değişimini gerçekleştirir.

Apple marka cihazlarda kullanılan bazı özel ekipmanlar yardımıyla cihazınızın kasası sökülerek bataryaya ulaşılır. Bataryayı kasaya bağlayan parçalar dikkatli bir şekilde sökülerek, cihazınıza yeni batarya yerleştirilir. Bataryanın bağlantıları gerçekleştirilerek kasa tekrardan birleştirilir. Bu işlemler sırasında ortamda çok hareketlilik olmaması gereklidir. Bu nedenle tercih etmiş olduğunuz tecrübeli tekniker cihazınızın içerisine toz veya kir kaçma ihtimaline karşı dikkatli olacaktır.

iPhone 11 Pro Batarya Özellikleri

iPhone 11 Pro batarya özellikleri ile ilgili Apple tarafından yapılan bazı resmî açıklama ve veri paylaşımları bulunmaktadır. Cihazda tercih edilen batarya hızlı şarj desteğine sahiptir ve 18W ya da daha güçlü bir adaptör kullanılarak 30 dakika gibi bir sürede %50’ye kadar şarj olabilmektedir.

Son teknoloji Lityum İyon Pil kullanılan akıllı telefon, kablosuz şarj (Qi) aygıtları ile çalışabilmektedir. Ayrıca USB kablosu ile bilgisayar ya da Powerbank gibi harici güç kaynaklarına takılarak da şarj edilebilir. Ayrıca sahip olduğu batarya kapasitesi ile 18 saate kadar kesintisiz video oynatma imkânı sunmaktadır.

iPhone 11 Pro Batarya Kaç mAh

iPhone 11 Pro batarya kaç mAh sorusu çoğunlukla harici telefon servislerinde batarya değişimi yaptırmak isteyen kişilerin merak konusu olmaktadır. Bazı servislerde tercih edilen sahte ve düşük kalite bataryalar orijinal batarya ile karşılaştırıldığında batarya kapasitesi olarak çok geride kalması nedeniyle, şarjın çok çabuk bitmesine neden olmaktadır. Bu nedenle değişim işlemi öncesinde kullanılacak bataryanın orijinal ya da A kalite bir pil olduğundan emin olmalı, 3.046 mAh kapasiteye sahip olup olmadığını sormalısınız.

  • iPhone 11 Pro Pil Değişimi Garanti Kapsamında Mı?

iPhone 11 Pro pil değişimi belirli şartlar dahilinde garanti kapsamına girebilmektedir. Bunlar genellikle üretimden kaynaklanan bazı hatalardır.

  • iPhone 11 Pro Batarya Değişimi Sırasında Fotoğraflar Silinir Mi?

Cihazınızın batarya değişim işlemi öncesinde tecrübeli bir servis kayıpsız bir yedek olarak, olası veri kayıplarını önlemektedir. Herhangi bir hata ile karşılaşılmadığı sürece doğrudan diske bir işlem uygulanmaması sebebiyle fotoğraf ya da diğer verilerde bir kayıp yaşanması söz konusu değildir.

  • iPhone 11 Pro Pil Sağlığı Kaç Olunca Değiştirilmeli?

Genel olarak iPhone cihazlarınızda kullanılan pillerin sağlığı %80 değerinin altına inmesiyle birlikte değiştirilmesi gerekmektedir. %80 değerinin altına inen pil sağlığı değerlerinde yazılımsal olarak yavaşlatma uygulanmaktadır.

  • iPhone 11 Pro Batarya Değişimi Ne Kadar Sürer?

iPhone cihazlarda batarya değişim işlemleri ortalama 45 ila 60 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Yoğunluğa bağlı olarak bu süre kısalıp & uzayabilmektedir.