1
Cihaz Türü
2
Marka
3
Model
4
Hizmet
5
Bize Ulaşın

iPhone 11 Pro Ekran Değişimi Fiyatları

Elden Teslim - Kurye

iPhone 11 Pro ekran değişimi, cihaz kullanımını doğrudan etkileyen çizik, çatlama ve kırılmalar dahilinde gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir. Apple ürünleri konusunda yeterli tecrübe ve eğitimi almış bir tekniker tarafından gerçekleştirilmesi gereklidir. Dünyanın önde gelen akıllı telefon ekran ve camlarını üreten firmaları ile birlikte çalışan şirket, üstün bir dayanıklılığa sahip, yüksek performans sunan ekranlar kullanmaktadır.

Apple’ın en son işlemci teknolojisi A13 Bionic çipi ile donatılmış iPhone 11 Pro, sahip olduğu benzersiz performansını ekran teknolojisi ile birleştirerek kullanıcılara kusursuz bir deneyim sunmaktadır. Fakat ekranda ortaya çıkan bazı hasar ve çizilmeler kullanım deneyimini olumsuz etkilemekle birlikte, bazı durumlarda donmalara da neden olabilmektedir.

iPhone 11 Pro Ekran Değişimi

iPhone 11 Pro ekran değişimi, Apple ürünleri konusunda yeterli eğitimi almış bir teknikerin gerçekleştirmesi gereken bir işlemdir. Tekniker, ekran değişimi işlemi sırasında cihaz donanımlarına herhangi bir müdahale gerçekleştirmeyeceği için değişim sırasında herhangi bir hasar oluşması öngörülmemektedir. Fakat, tecrübeli bir tekniker herhangi bir kaza yaşanması riskine karşı her zaman cihazı yedekleyerek işlemlere başlayacaktır.

Akıllı telefonunuzun ekranında oluşmuş hasarlar ilk aşamada yalnızca kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyen bir sorun olarak görülebilir. Fakat, oluşan bu hasarlar zaman içerisinde genişleyerek cihazınızın kırılması ve donanımına hasar vermesi gibi ciddi hasarlara yol açabilmektedir. Cihazınızın genel yapısı ve iç donanımda oluşabilecek bu hasarların bir geri dönüşü olmayabilir.

iPhone 11 Pro ekran değişimi sonrasında birçok kullanıcı ekranın görüntü kalitesi ve dokunmatiğinde sorunlar olup olmayacağını merak etmektedir. Cihazınızın ekranı orijinal parçalar ya da A kalite (orijinale en yakın kalite) ile üretilmiş bir malzeme kullanılarak değiştirildiği takdirde kullanım deneyiminizde herhangi bir kayıp gözlemlenmeyecektir.

iPhone 11 Pro Ön Ekran Değişimi

iPhone 11 Pro ön ekran değişimi cihazınıza uygulanacak “Ekran Değişimi” ile karıştırılmamalıdır. Ön ekran değişimi telefonunuzun ekranında görülen yalnızca cam bölümün değiştirilmesini ifade etmektedir. Ekran değişim işlemleri ise cihazınızın ön panelinin komple değiştirilmesini ifade etmektedir. Ekran değişimi gerçekleştirilmesi halinde cihazınızın ön yüzünde bulunan cam (görünen ekran) da değişmektedir.

Giderek daha iyi bir teknoloji ile üretimi gerçekleştirilen ekran ve cam teknolojileri her şeye rağmen kusursuz bir seviyeye ulaşabilmiş değil. Bazen üretim bazense kullanıcı hatasından kaynaklanan sebeplerle bu camlarda bazı hasarlar ortaya çıkabilmektedir. iPhone 11 Pro ön ekran değişimi akıllı telefonunuzun en yüksek maliyete sahip parçalarından birisi olması nedeniyle tamir ve değişim anlamında bu telefon modelinin önemli bir bölümüdür.

iPhone 11 Pro Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone 11 Pro ekran değişimi nasıl yapılır hiç merak etmiş miydiniz? Apple’ın en yeni akıllı telefonlarında gerçekleştirilecek ön panel (ekran) değişimleri için özel olarak üretilmiş bazı ekipmanlara ihtiyaç vardır. Apple ürünlerinde kullanılan bazı vida ve parçaların sökülebilmesi için özel olarak tasarlanmış bu ekipmanlar, cihazın herhangi bir hasar almadan parçalarına ayrılması için gereklidir.

Resmi Apple teknik servisi dışında gerçekleştirilecek ekran değişim işlemleri, telefon servisine bağlı olarak A kalite olarak kabul edilen orijinal parçalara en yakın teknoloji ile üretilmiş daha ekonomik parçalarla yapılmaktadır. Apple’ın Türkiye’de anlaşmalı olduğu tek marka olan aynı zamanda orijinal sertifikalı ve garantili parçalar kullanarak gerçekleştireceği onarım ve değişim işlemleri için CPRteknik mağazalarına gelebilirsiniz. Yapılacak ekran değişim ve onarım işlemleri serviste yaşanan yoğunluğa bağlı olarak 45 – 60 dakika gibi bir sürede tamamlanmaktadır.

iPhone 11 Pro ekran değişimi işlemi öncesinde Apple tarafından tercih edilen ve cihazın altında yer alan (şarj girişinin sağı ve solunda) 2 vida dikkatli bir şekilde sökülür. Bu aşamadan sonra ekranı gövdeden ayırmak için üretilmiş özel bir ekipman kullanılır. Bu işlem oldukça dikkat bir şekilde yapılmalıdır çünkü ekranı gövdeden ayırma işlemi sırasında donanıma ciddi hasarlar verilebilir. CPRteknik ekiplerinin Amerika’dan gelen uzmanlar tarafından aldıkları temel eğitimle bu tarz sorunları kökünden çözmesi ile müşteri memnuniyetini fazlasıyla karşılamaktadır.

Akıllı telefonunuzun ekranı 4 köşeden ayrı ayrı gövdeye sabitlenmekle birlikte, sıvı temasına karşı koruma sağlanabilmesi için oldukça yapışkan ve su geçirmeyen özel bir madde ile çevrelenmiş durumdadır. Ekran ile gövde arasında bir açıklık oluşmasıyla birlikte ekranı gövdeye bağlayan kapaklar açılır ve bağlantı tamamen koparılır. Bu aşamadan sonra bağlantılar dikkatli bir şekilde yeni ekran paneliyle yapılır ve sökme işlemleri geriye doğru uygulanarak yeniden bağlantı sağlanır.

iPhone 11 Pro Ekran Kırıldı, Ne Yapabilirim?

iPhone 11 Pro ekran kırıldı ne yapabilirim mi diyorsunuz? Eğer ki akıllı telefonunuzun ekranında çizik, çatlak ya da kırılma ile karşı karşıya kaldıysanız bu sorunun cevabını merak ediyor olmalısınız. Karşı karşıya kaldığınız bu sorun zaman içerisinde ilerleyerek iç donanımda hasarlar oluşmasına sebep olabilmektedir. Bu durum kullanıcı deneyimini olumsuz etkilemenin yanı sıra doğrudan kullanımı etkileyerek, cihazı kullanılamaz bir hale dahi getirebilir.

Eğer iPhone cihazınızın ekran veya ön camında bir hasar meydana geldiyse bu durumda uygulayabileceğiniz tek bir işlem vardır; iPhone 11 Pro ekran değişimi.

iPhone 11 Pro ekran kırıldı, garanti kapsamına girer mi? – Maalesef, tüm akıllı telefon üreticilerinde olduğu gibi Apple marka cihazlarında ekranlarında oluşan çizik, çatlak ve kırılmalar garanti kapsamında değerlendirilmemektedir. Firma oluşan bu sorunları “Kullanıcı Hatası” kapsamında ele almakta ve onarım & değişim işlemleri için ücret talep etmektedir.

iPhone 11 Pro Ekran Değişimi Fiyatı

iPhone 11 Pro ekran değişimi fiyatı hakkında bilgi alırken dikkat etmeniz gereken önemli bir konu vardır. Bu onarım işlemini nerede yaptıracağınız. Apple’ın onay verdiği orijinal sertifikalı ve garantili parçalar kullanarak gerçekleştireceği onarım ve değişim işlemleri için CPRteknik mağazalarına gelebilirsiniz.

Resmi Apple teknik servisi tarafından iPhone 11 Pro cihazı için belirlenmiş ekran değişim & onarım fiyatı iletişim merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

  • iPhone 11 Pro Ön Cam Kırıldı, Ekranın Değişmesi Mi Gerekiyor?

Teknik olarak konuya bir yaklaşım getirmek gerekirse cihazınızın ön camında oluşan bir hasar sonucunda komple ekran değişimi gerekmemektedir. Fakat, Apple cihazın ön camını panelle birleşik olarak üretmesi komple ekran panelinin değiştirilmesini zorunlu kılmaktadır. Yalnızca ön camın değiştirilmesi gerek işçilik gerekse ileride bazı uyum hataları oluşabilmesi nedeniyle tercih edilmemelidir.

  • iPhone 11 Pro Ekran Değişimi Sırasında Telefonun İçindeki Bilgilere Zarar Gelir Mi?

iPhone 11 Pro ekran değişimi esnasında ya da değişim sonrasında cihazınızda yer alan bilgi ve verilere herhangi bir zarar gelmeyecektir. Değişim yalnızca görüntü almanızı sağlayan bir parçada gerçekleşecektir. Bu nedenle cihazınızda yer alan fotoğraflar, videolar ve uygulamalarda herhangi bir değişim & veri kaybı yaşanması söz konusu değildir.

Fakat, her ihtimale karşı onarım öncesinde cihazınızı yedeklemeniz önerilmektedir.

  • iPhone 11 Pro kırık veya çatlak ekran ile kullanmanın zararları nedir?

Akıllı telefonunuzun ekranında bulunan çatlaklar zamanla genişleyerek kırılmalara neden olacaktır. Giderek genişleyecek çatlaklar cihazınızın su geçirmezlik özelliğinin kaybolmasına sebep olacaktır. Ayrıca çatlakların kırılmaya dönmesi iç donanıma da zarar verecektir.

  • iPhone 11 Pro Dokunmatik Çalışmıyor, Tamir Edilir Mi?

Cihazınızın ekran panelinin komple değiştirilmesi (ekran değişimi) mevcut dokunmatik sorunlarının da giderilmesini sağlayacaktır.