1
Cihaz Türü
2
Marka
3
Model
4
Hizmet
5
Bize Ulaşın

iPhone 11 Batarya Değişimi Fiyatları

iPhone 11 Batarya Değişimi

Elden Teslim - Kurye

Cep telefonları ile ilgili en sık karşılaşılan sorunlardan biri de şüphesiz bataryalardır. Günümüzde akıllı cep telefonları, farklı amaçlar ile çok yoğun bir şekilde kullanıldığından, bataryalar, kullanıcıların hem en büyük ihtiyacı hem de en sık problem yaşadığı konulardan biri olmaktadır. İnternette gezinmek, sosyal medya platformlarını takip etmek, video izlemek, şarkı dinlemek vb gibi sebeplerden ötürü her gün uzun süre kullanılan cep telefonlarındaki bataryalar, belirli bir süreden sonra sorun çıkarmaya başlamaktadır. Piyasaya çıkalı henüz kısa bir süre olmasına rağmen iPhone 11 cep telefonları için de bu tür sorunlar oluşmaya başlamaktadır. Kullanıcılar, performansı düşen ve şarjı artık eskisi kadar uzun dayanmayan bataryalarını değiştirmek zorunda kalmaktadır.

iPhone 11 cep telefonu kullanıcıları, bazen üretim kaynaklı bazen de yanlış kullanım sonucu batarya problemleri yaşamaktadır. Bu da garanti kapsamı, teknik servis, kasko hizmeti, değişim fiyatı gibi konuları gündeme getirmekte ve kullanıcılar bu konularla ilgili araştırmaya yapmaya başlamaktadır. Bu yazımızda, bu konuların detaylarına değineceğiz. Fakat öncesinde dilerseniz iPhone 11 bataryalarının genel özelliklerine kısaca göz atalım.

iPhone 11 Batarya Özellikleri

iPhone 11 gerçekten de yüksek kapasiteli bir bataryaya sahiptir. 3110 mAh’lik bataryanın bitme süresi, normal kullanım koşullarında, gerçekten de uzun sürmektedir. Fakat, internet kullanımı, müzik ve video deneyimleri, fotoğraf çekmek vb gibi durumlarda batarya süresi kısalmaktadır. iPhone modellerinde ve günümüzdeki diğer akıllı cep telefonlarında artık bir klasik haline gelen Lithium – Ion (Li –Ion) batarya teknolojisi iPhone 11’de de bulunmaktadır. Hızlı şarj ve kablosuz şarj gibi yeni nesil batarya teknolojilerinin yer aldığı iPhone 11’in video oynatma süresi 17 saat ve müzik oynatma süresi 65 saat olarak belirtilmiştir. Maksimum hızlı şarj gibi 18 W olan iPhone 11 bataryası da tıpkı diğer iPhone modellerinde olduğu gibi harici değildir. Yani iPhone 11 de değişir batarya özelliğine sahip değildir. Bu nedenle, batarya değişim işlemi mutlaka deneyimli teknik servisler tarafından yapılmalıdır.

iPhone 11 Batarya Değişimine Neden Olan Faktörler

Günümüzdeki akıllı telefonların tamamında, belirli bir ömrü bulunan bataryalar kullanılmaktadır. iPhone 11’in bataryasında da belirli bir süre sonra performans kayıpları gözlenmektedir. Bu sürenin ne kadar olduğu da çoğu zaman kullanıcılara bağlıdır. Kullanıcıların telefonu kullanma süresi, periyodu ve kullanım şekli çoğu zaman bataryaların performansı üzerinde doğrudan etkiye sahiptir. Bunun yanı sıra, orijinal şarj aleti veya kablosu kullanılmaması da yine iPhone 11 batarya değişimine sebebiyet verebilecek olan faktörlerdendir.

iPhone 11 bataryalarında çok sık olmamakla beraber zaman zaman şişme sorunu görülebilmektedir. Bu durumda da yine batarya değişimi zorunlu hale gelmektedir. Bu arada, bataryalarla ilgili herhangi bir tamir işlemi yapılması ihtimali çok düşüktür. Bozulan, şişen, performansı ciddi anlamda düşen bataryaların tamamı değiştirilmek zorundadır.

iPhone 11 batarya değişimine neden olan diğer faktörler de düşme, çarpma, sıvı teması vb gibi durumlarda bataryanın bozulmasıdır. Bu durumda da yine iPhone 11 batarya değişimi için en kısa sürede bir teknik servis ile iletişime geçmelisiniz.

iPhone 11 Batarya Değişimi Teknik Servis Hizmeti

Garanti süresi bittikten sonra iPhone 11 bataryaları ile ilgili bir problem yaşandığında, kullanıcılar yetkili servislere yönelmektedir. Bu servislerde de alanında uzmanlık sahibi teknisyenler, tamamen iPhone cep telefonları için özel olarak üretilmiş ekipmanlar kullanarak eski bataryayı çıkarmakta ve yerine yeni bataryayı takmaktadır. Bu işlem büyük bir titizlikle yürütülmekte ve yeni takılan batarya ile ilgili birtakım testler yapılmaktadır. Bu testler ile bataryanızın performansı ölçülmekte ve herhangi bir sorun olup olmadığı kontrol edilmektedir.

iPhone batarya değişimi için gerçekleştirilen teknik servis hizmetleri ile ilgi bazı önemli konuları şu şekilde açıklayabiliriz:

  • iPhone 11 batarya değişim işlemi cep telefonunuzun diğer parçaların etkilemez ve yazılımsal olarak bir değişikliğe yol açmaz. Bu işlemden sonra telefonunuzdan herhangi bir veri kaybı olmaz. Cep telefonunuzda bulunan rehber kayıtları, fotoğraflar, programlar, video ve şarkılar, değişimden önceki haliyle kalırlar.
  • iPhone 11 batarya değişimi teknik servisler tarafından garantili olarak yapılmaktadır. Garanti süresi genellikle 6 ay ile 1 sene arasında değişebilmektedir. Bu süre zarfında herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız, teknik servis ile iletişime geçebilir, sorunun giderilmesini talep edebilirsiniz.
  • iPhone 11 batarya değişimi, servisin yoğunluğuna bağlı olarak ortalama 1 saat sürmektedir. Eğer iPhone 11 cep telefonunuzu vereceğiniz teknik servis uzakta bir yerdeyse, telefonunuzu kargo ile gönderme şansınız da bulunuyor. Bu durumda, birkaç iş günü içerisinde bataryası değiştirilmiş cep telefonunuz size geri gönderilmektedir.

Apple’ın Türkiye’de anlaşmalı olduğu tek marka olan aynı zamanda orijinal sertifikalı ve garantili parçalar kullanarak gerçekleştireceği onarım ve değişim işlemleri için CPRteknik mağazalarına gelebilirsiniz.

iPhone 11 cep telefonumun bataryasını değiştirmek istediğimde ne kadar ücret ödemem gerekir?

iPhone 11 batarya değişiminde orijinal batarya kullanan CPRteknik gibi servislerin bu işlem için sizden talep edeceği ücretler genellikle minimum 400 TL civarında olmaktadır.

iPhone 11 cep telefonumun bataryasını garanti kapsamında değiştirebilir miyim?

Telefonunuzun garanti süresi bittiyse veya garantisi devam etse dahi, düşme, şiddetli darbe, sıvı teması vb gibi durumlarda iPhone 11 batarya değişim işlemi için ücret ödemesi yapmanız gerekecektir.

iPhone 11 cep telefonumun bataryası şişti, değişim için ücret ödemem gerekir mi?

iPhone 11 cep telefonlarında batarya şişme problemine bağlı olarak değişiklik yapılması gerektiğinde, eğer cep telefonunuzun garantisi devam ediyorsa, bu işlemi ücretsiz yaptırabilirsiniz. Yine aynı şekilde, kaskonuz varsa ve kasko poliçesi şişmeye bağlı problemleri de kapsıyorsa yine ücret ödemenize gerek kalmaz. Fakat diğer durumlarda değişim işlemi için ödeme yapmanız gerekecektir.