1
Cihaz Türü
2
Marka
3
Model
4
Hizmet
5
Bize Ulaşın

iPhone 11 Ekran Değişimi Fiyatları

iPhone 11 Ekran Değişimi

Elden Teslim - Kurye

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru satışa sunulan iPhone 11, muhteşem özellikleri ile cep telefonu kullanıcılarını kendine hayran bıraktı. Bir telefondan çok daha fazlası olan iPhone 11, yeni nesil parçaları, iç ve dış tasarımı, işlemci hızı, kamerası ve daha birçok özelliği ile cep telefonu tutkunlarının ilgisini üzerine toplamış durumda. Piyasada yeni sayılabilecek bir cep telefonu olmasına rağmen, bazı arıza şikayetleri; tamir, bakım, onarım talepleri oluşmaya başladı. Bu tür sorunların başında da elbette iPhone 11 ekran değişimi talepleri geliyor.

iPhone 11 sahipleri her ne kadar ekran koruyucu camlar kullansalar da bu camlar belirli bir süre sonra koruyucu özelliğini yitirmektedir. Eğer, kalitesiz bir cam kullanılıyor ise bu süre daha kısalmakta ve normal şartlarda ekrana zarar vermeyecek olan darbeler bile ekran kırılmalarına veya çatlamalarına neden olabilmektedir. Bu da birçok iPhone 11 kullanıcısını ekran değişimi yaptırmak zorunda bırakmaktadır. Bu noktada da, kullanıcıların kafasında birçok soru işareti oluşmaktadır. Buradaki açıklamada soruların neler olduğunu anlatacak ve cevaplarını vereceğiz. Fakat öncelikle, isterseniz iPhone 11’in ekran özelliklerine kısa bir göz atalım.

iPhone 11 Ekran Özellikleri

Boyutu 6.1 inç olan iPhone 11 ekranının teknolojisi IPS LCD’dir. 828×1792 (HD+) piksel çözünürlüğe sahip olan iPhone 11 ekranında çözünürlük standardı HD+ ve piksel yoğunluğu 326 PPI’dır. 19.5:9’lik bir ekran oranına ve 60 Hz’lik ekran yenileme hızına sahip olan iPhone 11’in öne çıkan ekran özellikleri saymakla bitmiyor. Oleophobic coating, DCI-P3 renk uzayı, multi touch, çerçevesiz tasarım, çentikli (notch), liquid retina, true tone ekran, 625 cd/m² (nit) parlaklık, 1400:1 kontrast oranı gibi özelliklerin yer aldığı iPhone 11 ekranında dokunmatik ekran olarak kapasitif ekran özelliği bulunuyor. Ekranında 16 milyon renk sayısı bulunan iPhone 11, kullanım kolaylığı sağlarken, kullanıcısının gözlerini de asla yormuyor.

Şimdi de gelelim iPhone 11 cep telefonunun ekranı değiştirmek isteyen kullanıcıların en merak ettiği konulara.

iPhone 11 Ekran Değişimi Garanti Kapsamı

Apple firması, diğer bütün teknolojik ürünlerinde olduğu gibi iPhone 11 cep telefonlarında da belirli bir garanti süresi belirlemiş durumda. Eğer aldığınız cep telefonunda garanti kapsamına giren bir sorun yaşarsanız, ücret ödemenize gerek kalmadan cep telefonunuzu tamir ettirebilir veya parça değişimi yaptırabilirsiniz. Bu durum iPhone 11 ekran değişimi için de geçerli. Yani eğer üretimden kaynaklı bir ekran sorunu yaşıyorsanız ve sorun yazılımsal değil de donanım kaynaklı ise ekran değişimini garanti kapsamında yaptırabilirsiniz. Bunun için sizden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Ekranın çözünürlüğünde düşüş yaşanması, renklerin kaybolması, dokunmatik performansının düşmesi gibi problemler, kullanıcı hatasından kaynaklanma ihtimali az olan sorunlardır.

Bunun yanı sıra, düşme, çarpma, şiddetli darbe, sıvı teması vb gibi nedenlerden ötürü ekranınızda onarılamayacak sorunlar meydana geldiyse; ekranınız kırıldı ve çatladı ise iPhone 11 ekran değişimi işlemi garanti kapsamında yapılmamaktadır. Bunun için ücret ödemeniz gerekecektir.

iPhone 11 Ekran Değişimi Teknik Servis İşlemleri

iPhone 11 kullanıyorsanız ve ekran değişimi yaptırmak istiyorsanız, bunun için iletişime geçebileceğiniz çok sayıda teknik servis bulunmaktadır, CPRteknik de bu servislerin liderlerinden biridir. Bu servisler, farklı fiyat ve hizmet politikaları ile müşterilerine destek olmakta ve iPhone 11 ekran değişimi işlemini gerçekleştirmektedir. iPhone 11 ekran değişimi sırasında uygulanan teknik servis işlemlerinde en merak edilen konularla ilgili şu açıklamaları yapmakta fayda var:

  • Teknik serviste iPhone 11 ekran değişimi yapıldığında cep telefonunuzdaki hiçbir bilgi silinmez. Rehber kayıtlarından mesajlarınıza, fotoğraflarınızdan şarkılarınıza kadar her şey ekran değişimi işlemi öncesindeki haliyle kalır.
  • iPhone 11 ekran değişimi için sadece yetkili servislerden, alanında uzmanlık sahibi teknisyenleri çalıştıran ve değişim işleminde sıfır ve orijinal parça kullanan servislerden hizmet almanız tavsiye edilmektedir. Eğer iPhone 11 ekran değişim işlemi için bu özellikleri taşıyan bir teknik servisten hizmet alırsanız, telefonunuzun ekran performansı ilk günkü haline döner. Görüntü kalitesi, parlaklığı, dokunmatik ekran hızı vs gibi konularda hiçbir sorun yaşamazsınız. Bu konuda CPRteknik aradığınız hizmeti size hakkıyla verir.CPRteknik uzmanları Amerika’dan gelen işinde uzman teknikerler tarafından uzmanlık eğitiminden geçerek yetkinliklerini ispatlamış kişilerdir, telefonlarınızı güvenle teslim edebileceğiniz mağazalarımıza sizleri de bekliyoruz.
  • Birçok teknik servis, iPhone 11 ekran değişimi işleminden sonra müşterilerine koruyucu cam kullanımını önermektedir.

Apple’ın Türkiye’de anlaşmalı olduğu tek marka olan aynı zamanda orijinal sertifikalı ve garantili parçalar kullanarak gerçekleştireceği onarım ve değişim işlemleri için CPRteknik mağazalarına gelebilirsiniz.

iPhone 11 cep telefonumun ekranı kırıldı, değiştirmek istiyorum. Ne kadar ücret ödemem gerekir?

iPhone 11 ekran değişimi işleminin ücreti teknik servisler arasında farklılık gösterebilmektedir. Bu işlem için CPRteknik mağazalarında kullanılan orijinal, garantili, sertifikalı ekran kullanılıyorsa, ki her zaman bunu tercih etmelisiniz, ücretlerin bir tık daha yüksek olduğunu söylemekte fayda var. iPhone 11 ekran değişimi için yaklaşık ortalama 1500 TL’lik bir bütçe ayırmanız gerekli.

iPhone 11 cep telefonumun ekranı çatladı, değişim işleminde telefonumdaki bilgiler silinir mi?

iPhone 11 ekran değişiminde telefonunuzdaki hiçbir bilgi silinmemektedir. Bütün dosyalarınız, rehberinizdeki telefon numaraları, mesajlarınız vs ilk haliyle kalmaktadır.

iPhone 11 cep telefonumun ekranını değiştirmek istiyorum, bu işlem ne kadar sürer?

Ekran değişimi yaptırmak istediğiniz cep telefonunuzu teknik servise bizzat siz getirirseniz, yoğunluk olmadığı takdirde 1 – 2 saat içerisinde ekranı yenilenmiş cep telefonunuzu alabilirsiniz. Bu süre içerisinde, kırık, çatlak veya sorunlu ekran, cep telefonunuzdan sökülmekte ve sıfır ve orijinal yeni ekran takılmaktadır. Bu işlem için özel ekipmanlar kullanılmaktadır. İşlemden sonra ise ekran testleri yapılmakta, görüntü kalitesi, dokunmatik performansı vb gibi adımlar uygulanmaktadır.

Eğer iPhone 11 cep telefonunuzu teknik servise kargo ile gönderecekseniz, işlemden sonra telefonunuzu almanız  yoğunluğa göre birkaç iş günü zaman almaktadır.

iPhone 11 cep telefonumun kaskosu bulunuyor, ekran değişimini kasko kapsamında yaptırabilir miyim?

Eğer kasko poliçeniz, ekran değişimini karşılıyorsa bu işlemi kasko kapsamında yaptırarak ücret ödemekten kurtulabilirsiniz. Fakat bu durumda, kasko poliçenizde ekran değişimi ile ilgili yazan maddelere bakılması gerekmektedir. Hangi durumlarda ekran değişimi yapıldığını ve kaskonuzun değişim ücretinin ne kadarlık bir kısmını karşıladığını teyit etmelisiniz. Akabinde, iPhone 11 ekran değişimi için ya hiç ücret ödemeden ya da kasko poliçenizdeki fark oranı kadar ücret ödeyerek hizmet alabilirsiniz.