1
Cihaz Türü
2
Marka
3
Model
4
Hizmet
5
Bize Ulaşın

iPhone 5 Telefon Tamiri ve Teknik Servisi

iPhone 5

iPhone 5 tamiri ve teknik servisi için tercih edeceğiniz firmamız kendini kanıtlamış bir servis ağının Türkiye merkezidir. Aynı zamanda Apple’ın Türkiye’de anlaşmalı olduğu tek marka olan aynı zamanda orijinal sertifikalı ve garantili parçalar kullanarak gerçekleştireceği onarım ve değişim işlemleri için CPRteknik mağazalarına gelebilirsiniz.

Tercih edeceğiniz en doğru adres CPR Teknik iPhone 5 tamiri ve teknik servisi olacaktır. Günümüzde en çok tercih edilen telefon markalarının başında Apple gelmektedir. Ancak bu telefon markalarına ne kadar para öderseniz ödeyin, çeşitli sebeplerden ötürü telefonlarınız arızalanabilmektedir. Peki, bu durumda ne yapacaksınız?

Telefonlarınız, firmamız garantisi altında profesyonel ekibimizle birlikte tamir edilmektedir. Telefonların arızalanan soket, kulaklık, mikrofon, kasa gibi pek çok bölgesinin tamirini gerçekleştiriyoruz. Sizler de bu noktada ekip arkadaşlarımıza güvenebilirsiniz.

Bu yüzden kullanıcılarımıza hem garantili hem de para iade garantili iki farklı garanti şekli sunuyoruz. Parça sorunlarının çözülmesi için Amerika’dan ithal edilen parçaları kullanıyoruz. Amerika’dan gelen teknisyen tarafından eğitilen uzmanlarımız da gerekli değişim işlemlerini gerçekleştiriyor.

iPhone 5 Şarj Soketi Değişimi

iPhone’nin hemen hemen her modelinde karşılaşılan sorunlardan bir tanesi şarj soket sıkıntısıdır. Bu sıkıntı genellikle yanlış kullanılan şarj aleti ya da telefonun sürekli olarak şarja takılmasından kaynaklanabilmektedir. Bizler de iPhone 5 tamiri ve teknik servisi olarak başta iPhone 5 olmak üzere her modelin şarj soket arızalarını tamir ediyor ve sizlere kısa süre içerisinde gönderim sağlıyoruz. Bu arıza kendini genellikle şu şekilde belli etmektedir.

  • Telefonum şarj olmuyor.
  • Telefonum yavaş şarj ediyor.
  • Şarj olurken telefonum ısınıyor.Genellikle iPhone 5 şarj soketlerinde meydana gelen sıkıntılar bu şekilde olmaktadır. Tamiri için telefonlarınızı ekip arkadaşlarımıza gönderebilirsiniz.

iPhone 5 Kulaklık Soketi Değişimi

Genç yaşlı fark etmeksizin herkes telefonda müzik dinlemeyi sever. Ancak telefonda sık müzik dinlemek ya da kulaklığı yanlış kullanmak kulaklık soketinde arızalar meydana gelebilmektedir. Bizler iPhone 5 Kulaklık Soketi Değişimi yaparak iPhone 5 kulaklık soketlerindeki arızaların giderilmesi için bu noktada ekip arkadaşlarımızla birlikte çalışmalara devam ediyoruz. Çalışmalarımız sonucunda telefonunuzun kulaklık soket girişinde yeni bir arıza olmasının önüne geçiyoruz. Ancak bu durumda sizlerin de kulaklık için, telefonunuzun orijinal kulaklığını kullanmanız gerekiyor. Genel olarak kulaklık soketinde meydana gelen arızalar şu şekilde kendini göstermektedir:

Kulaklıktan ses gelmiyor
Kulaklıkta temassızlık var
Kulaklıkla müzik dinlerken cızırtılı sesler geliyor.
Kulaklığın tekinden ses geliyor.
Genel olarak kulak soketlerinde meydana gelen sorunlar bu şekilde kendini göstermektedir.

iPhone 5 Mikrofon Değişimi

iPhone modellerinizde mikrofon arızası olduğun fark ediyorsanız, bu durumda yapmanız gereken ilk şey, belirli uygulamalarda telefonunuzun çalışıp çalışmadığını kontrol etmek. Eğer telefon mikrofonlarınız uygulamalarda da çalışmıyorsa iPhone 5 Mikrofon Değişimi olarak bizlerle iletişime geçerek, telefonunuzun tamirinin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Bu sorunlar genellikle bir telefon görüşmesi yaptığınızda karşıya ses gitmemesi şeklinde kendini gösterecektir. Eğer telefon görüşmesi yapıyorsanız, karşı tarafa ses gitmediği ya da karşı tarafın sesini alamadığınızda bu arızadan şüphelenebilirsiniz.

Bizlerle iletişime geçtiğiniz zaman sorununuzun tamamen çözüldüğünden emin olabilirsiniz. En geç 3 gün içerisinde tarafınızda telefonunuz tamir edilmiş bir şekilde gönderilecektir. Apple modellerinde bu tür arızalar sıkça görülmektedir. Bu arızaların canınızı sıkacak bir boyuta ulaşmasını engellemek adına firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

iPhone 5 Hoparlör Değişimi

iPhone 5 hoparlör arızası, Apple kullanıcılarının sık sık karşılaştığı sorunların başında gelmektedir. Bu tür sorunlarda genellikle hoparlörden ses gelmemesi şeklinde kendini gösterebilmektedir. Konuya ilişkin hiçbir şekilde canınızı sıkmadan iPhone 5 hoparlör değişimi ile iletişime geçerek hoparlör tamiriniz için uygun fiyatlarda profesyonel destek alabilirsiniz. Telefonunuzun hoparlör kısmının düzenli olarak temizletilmesine dikkat etmeniz gerekiyor. Bu konu hakkında da ekip arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Hoparlör kısmı, konuşurken ağzımıza ve tenimize yakındır. Bu durumda kir ve parçacık bulaşabilir. Bu da hoparlörlerin arızalanmış gibi görünmesine sebep olabilir. Bu noktada telefonlarınız kargo aracılığı ile bizlere göndererek tamir edilmesini sağlayabilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız iPhone 5 modeli başta olmak üzere çeşitli modellerinizin hoparlör değişimi ve tamiri için profesyonel destek vermektedir.

iPhone 5 Ön Kamera Değişimi

iPhone modellerinizdeki ön kamera arızalarının tamir edilmesi için iPhone 5 ön kamera değişimi firmamızdan destek alabilirsiniz. Firmamız bu noktada telefonlarınızın ön kamera tamiri başta olmak üzere ön kamera değişimlerini profesyonel bir şekilde gerçekleştirmektedir. Telefonlarınızın ön kamerasında kırılma ya da çarpmaya bağlı olarak çeşitli arızalar meydana gelebilmektedir. Bu arızaların ortadan kaldırılması için profesyonel bir ekibin çalışması gerekmektedir. Ekip arkadaşlarımız bu noktada telefonlarınızın tamir edilmesi için gerekli olan tüm hassasiyeti gösterecektir. Telefonlarınızın ön kamerasının bozulduğunu yaptığınız çekimlerle ya da ön kamerayı açtığınızda da fark edebilirsiniz. Fark ettiğiniz an arızanın ilerlemesini beklemeden bizlerle iletişime geçin.

iPhone 5 Arka Kamera Değişimi

iPhone model telefonlar genellikle kameraları için tercih edilmektedir. Ancak kameraların arızalanması durumunda, acilen müdahale edilmesi gerekmektedir. Bu durumda sizlere yardımcı olacak iPhone 5 arka kamera değişimi ile telefonlarınızın arka kamera değişimini gerçekleştirebilirsiniz. Peki, telefonunuzdaki kameranın arızalandığını nasıl anlayabilirsiniz?

Kameranız çalışmıyorsa, direkt olarak sorun olduğunu anlayabilirsiniz.

Flaş çalışmıyorsa, kameranızda sorun olduğunu düşünebilirsiniz. Bu durumlarda ilk olarak kameranızı yumuşak bir bez yardımıyla temizlemeyi deneyin. Aynı zamanda kameranızın önüne bir bulanıklık ya da kılıf parçasının gelmediğinden emin olun.

Fotoğraf çekemiyorsanız da kameranızda sorun olabilir. Bu durumda telefonunuzu kendiniz tamir etmeye çalışmayın. Bu durumda telefonlarınızdaki arıza ciddi boyutlara ulaşabilir.

iPhone model telefonlarınızın kamera sorunlarının çözümlenmesi için mutlaka uzman bir servisten hizmet almanız gerekmektedir. Bütün bunların dışında en sık karşılaşılan kamera arızalarını şu şekilde ifade edebiliriz:

iPhone’den çekim yaparken, kameram bir türlü odaklanmıyor: Arka kamerada en sık karşılaşılan sorunlardan biri de kameranın odaklanarak çekim yapmamasıdır. Bu şekilde kameranız bulanık görüntüler çekecektir.

En sık karşılaşılan bir diğer sorunda telefon flaşınızın çalışmamasıdır. iPhone 5 modelinde karşımıza çıkan bu sorun için mutlaka uzman bir teknisyenden yardım almanız gerekmektedir.

Kamera uygulamasının kaybolması da karşınıza çıkabilecek olan sorunlardan bir diğeridir. Kamera yerleşik bir uygulama olduğu için menüye girdiğiniz zaman çalışsa da çalışmasa da mutlaka görünmesi gerekmektedir. Görünmediği durumda yapmanız gereken tek şey telefonunuzu alarak bizlere gelmek. Ekip arkadaşlarımız konuyla ilgili sizlere yardımcı olacaktır.

Kameranın kilitlenmesi de iPhone 5 modellerinde en sık görülen sorunlardan bir tanesidir. Kameranın açılmaması ya da açılıp donması bu tür bir sorun yaşadığınızı göstermektedir. Bu sorunu kendinizin çözümlendirmesi için güç açma ve kapama tuşlarına basmalı ve telefonunuzu resetlemeniz gerekmektedir. Ancak sorunu bu durum her zaman çökmeyecektir.

iPhone 5 Home Tuş Değişimi

iPhone modellerin en çok arızalanan kısımlarının başında iPhone home tuşu gelmektedir. Genellikle sıvı teması, tozlanma ve fazla güç uygulama gibi durumlardan dolayı arızalanabilmektedir. Ana ekran düğmesinin altında bulunan bu yuvarlak tuşu, aslında iPhonelerin her şeyidir. Çünkü sizlerin de bildiği gibi bu iPhonelerda, diğer android modellerindeki gibi çeşitli tuşlar yoktur. Bu sebeple arızalanan bu home tuşu oldukça büyük sıkıntılara sebebiyet verebilmektedir. Bizler de bu noktada iPhone 5 tamiri ve teknik servisi olarak telefonlarınız için son derece önemli olan Home tuşlarının tamirini gerçekleştiriyoruz. Telefonunuzdaki bu Home tuşunun bozulması durumunda işlem için, devre kablosu incelenmektedir. Devre kablosunun değişimi ile düzelebilecek olan bu sorun, firmamızın garantisi altında profesyonel bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Home tuşunun tamiri, telefonunun diğer kısımlarının tamirine göre oldukça kısa sürmektedir. Firmamızla iletişime geçerek, konuyla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Ancak Home tuşunuzun bozulmasını engelleyebilirsiniz. Bunun için Touch tuşunu aktif hale getirebilir, Home tuşunu kullanmadan da işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu durumda telefonunuzun Home tuşunun bozulmasını önleyebilirsiniz. Home tuşunun arızalanmasının sebeplerini şu şekilde ifade edebiliriz:

Telefonunuzun Home tuşunun aşırı derecede suya maruz kalmış olması
Tozlu ortamlarda telefonunuzun kullanılmaz hale gelmesi
Cebinizde ya da çantanızda telefonunuzun kılıfsız olması durumunda, home tuşunun içerisine tozlar dolabilmektedir.
Telefona gelen bir darbe ya da telefonun düşmesi sonucunda Home tuşu çalışmaz hale gelebilir.
Sert basma ya da ısırılma durumlarında da tuş içine çökebilmektedir.
Son olarak, Home tuşlarının bilinçsiz bir şekilde tamir ediliyor olması da tuşun geri döndürülemez bir şekilde bozulmasına sebep olabilir.

iPhone 5 Kamera Camı Değişimi

Eminiz ki, iPhone modellerde en sık karşılaşılan sorunlardan bir tanesi cam değişimidir. Çünkü iPhone kullanıcıları genel olarak telefon kullanırken kılıflarını sadece arka kasa için kullanmaktadır. Diğer markaların telefonlarında kullanılan kapaklı kılıflar iPhone modelleri için çok fazla tercih edilmemektedir. Bu durumda da düşme ya da darbe alma sonucunda iPhone kamera arızaları ortaya çıkabilmektedir. Bu durumda yardım alabileceğiniz iPhone 5 tamiri ve teknik servisi kamera camı değişimi sizlere sunacaktır.

Son dönemlerde ekran ve batarya sorunlarıyla gündemden düşmeyen iPhone telefonlarınızın cam değişimlerini ücretsiz bir şekilde gerçekleştiriyoruz. iPhone camlarınızda meydana gelen kırık ya da çatlak gibi sorunları ciddiye almanız gerektiğini belirtmek istiyoruz. Çünkü bu durumları ciddiye almadığınızda ne yazık ki daha büyük sorunlarla karşılaşmanız mümkün. iPhone 5 kamera camı değişimi ve ekran camı değişimi mutlaka üzerine durulması gereken önemli konular arasında bulunmaktadır.

Telefon kameraları genellikle alınan bir darbe sonucu sonunda arızalanabilmektedir. Bu sebeple telefonlarınıza uygun olan koruma kılıf kaplarını kullanmanız gerektiğinin tekrar altını çizmek istiyoruz.
Kırık ya da çatlak olan kamera camları sıvılara karşı korumayı sıfıra indirecektir. Bu da çatlakların zaman içerisinde daha da büyük bir hale gelmesi ve telefonunuzun diğer parçalarına zarar vermesine sebep olabilmektedir.

iPhone 5 Kasa Değişimi

Apple, tüm dünyanın bildiği gibi son derece kaliteli telefonlar üretmektedir. Ancak telefonunuza istemeden verebileceğiniz bir darbe, telefonunuzun yüksekten düşmesi gibi sıkıntılı durumlar, telefonlarınızın zarar görmesine sebep olacaktır. iPhone 5 modellerinde karşılaşabileceğiniz kasa sorunları için iPhone 5 tamiri ve teknik servisi ile iletişime geçebilirsiniz. Yapısı açısından kasası en sağlam olan modellerin başında iPhone 5 gelmektedir. Hassas yapısı olmasına rağmen oldukça dayanıklı olan iPhone 5’ler genellikle kullanıcı hatalarından dolayı sıkıntı yaratabilmektedir.

Bazı iPhone kullanıcıları telefon kasalarına zarar gelmiş olsa bile ne yazık ki telefonu kullanmaya devam ederler. Ancak bu çok sakıncalı bir durumdur. Çünkü bu şekilde telefon kullanılmaya devam etmesi durumunda, ekranın zaman içerisinde çatlamasına ya da telefon içerisine toz girmesine sebep olabilmektedir. Bu da telefonunun büyük sıkıntılar yaşamasına sebep olacaktır. Eğer telefonunuzun kasasında bir sorun var ise, geç olmadan telefonunuzun tamire vermeniz sizin için daha karlı bir hareket olacaktır. Telefonunuzu tamir ettirmeden bu şekilde kullanarak kara geçtiğinizi düşünebilirsiniz. Ancak emin olun ki, zaman içerisinde telefonunuzda meydana gelebilecek hasar sizlerin maddi olarak daha da sıkıntıya girmenize sebep olabilir. Kasa değişimlerinde düzeltilemeyecek sıkıntılar da bulunmaktadır.

Bunları şu şekilde ifade edebiliriz:

Bu tür modellerde kameranızın camı kırıldığında telefonunuzun kasasının değişmesine gerek yoktur. Kamera camı tamiri yapılarak da kasanıza dokunulmadan sorunlar giderilebilmektedir.
Bununla birlikte pek çok kullanıcı kasadaki çiziklerin düzeltilmesi için bu işlemi tercih etmeyi düşünürler. Kasadaki eziklikler düzeltilebilir. Ancak kasanızda var olan çizik ve da kötü görüntüler düzeltilemez. Kasanızdaki çiziklerin değişmesini istiyorsanız, direkt olarak kasanızı değiştirmeniz gerekmektedir. Ancak sadece çizikler için kasa değişimi çok fazla önerilmemektedir.

iPhone 5 Arka Kapak Değişimi

iPhone’ler her ne kadar çok sağlam modeller olsa da çeşitli sebeplerden dolayı kasaları zarar görebilmektedir. Logonun hiç paslanmıyor oluşu da bu tür telefon modelleri için oldukça önemli bir kriterdir. Kasa arkasında hiçbir boşluk olmayan iPhone 5 modelleri çeşitli sebeplerden ötürü arızalanabilmekte ve sert darbelere karşı korumasız kalabilmektedir. Kasanın arkasındaki bozuklukları ya da deformasyonların ortadan kaldırılması için mutlaka arka kapak değişiminin yapılması gerekmektedir. iPhone 5 tamiri ve teknik servisi olarak iPhone 5 arka kapak değişimini sizler için gerçekleştiriyoruz.

iPhone 5 arka kapak değişimi için telefonlarınızı bizlere kargo ile de ulaştırmanız mümkündür. Bu şekilde bize ulaşmak için uğraşmanız gerek kalmaz, direkt olarak telefonlarınızı bizlere gönderebilirsiniz. Telefon gönderimi yaptıktan sonra arka kapak değişimi için yapılması gereken işlemler ve ücretlendirme tarafınıza bildirilecektir. Sizin oyanınızı almadan telefonunuzun tamirini gerçekleştirmemekteyiz. Birkaç iş günü içerisinde telefonlarınız tamir edilip, sıfıra yakın bir şekilde kargoyla adresinize gönderilecektir. Her türlü iPhone 5 arızası için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Kargo İle Ürün Gönderebilir Miyim?

Firmamızın müşterilerine vermiş olduğu en profesyonel hizmetlerden birisi de kargo ile ürün tamir hizmetidir. Hizmetimizden kargo aracılığıyla da destek alabilirsiniz. Şöyle ki; Eğer telefonlarınızda meydana gelen bir arızanın tamir edilmesi gerekiyorsa, bu durumda bizlerle direkt iletişime geçerek telefonlarınızı belirttiğimiz adrese kargo ile gönderebilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız telefonlarınızı alacak ve inceleyecektir. Arızanın tamiri için ney yapılması gerekiyorsa, konuyla ilgili size bilgilendirme işlemi yapılacaktır. Eğer siz bunun için onay verirseniz, telefonunuzun tamir işlemine başlanılacaktır.

Telefon Tamiri İçin Fiyatlandırma Nasıl Oluyor?

Müşterilerimizin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de, telefon tamiri için fiyatlandırma işlemidir. Fiyatlandırma işlemi alsında telefonunuzun arızasına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Arızanızın durumu ekip arkadaşlarımız tarafından incelendikten sonra sizlere belirtilecektir. Aynı zamanda tamir için ne kadar ücretin gerektiği de sizlere ayrıca iletilecektir. Buna göre sizler de telefonunuzun tamirini kabul ederseniz, onay vererek tamir işlemini başlatabilirsiniz.

Telefonumu Yeni Bir Telefon İle Değiştirmem Mümkün Mü?

Elinizdeki telefonlardan memnun olmayabilirsiniz. Peki, bu durumda ne yapabilirsiniz? Firmamız ile iletişime geçtiğiniz takdir de elinizdeki akıllı telefonları bir üst modeller ile değiştirebilirsiniz. Telefonunuz değerinde sayılacak ve sizlere yeni model daha uygun fiyatlardan sunulacaktır. Günümüzde artık akıllı telefon bir lüksten ihtiyaç haline gelmiştir. Bizler de bunun bilincinde olarak müşterilerimize telefon konusunda her türlü ihtiyaçlarını karşılamak istiyoruz.

Ödemeler Nasıl Yapılacak?

Telefonunuz bizlere ulaştığı anda ekip arkadaşlarımız tarafından incelenecek ve sizlere geri dönüş yapılacaktır. Telefonunuzun arızasına göre tamir fiyatı sizlere aktarılacaktır. Sizler de telefonunuzun belirtilen fiyat karşılığında tamir edilmesini istiyorsanız, bu noktada ekip arkadaşlarımızla iletişime geçerek ödeme işlemini gerçekleştirilebilirsiniz.

Telefonum Ne Kadar Süre İçerisinde Tamir Olacak?

Belirttiğimiz adrese telefonunuzu gönderdikten sonra ekip arkadaşlarımız telefonlarınızı inceleme altına alacak. Arızanın durumuna göre telefonlarınız aynı gün içerisinde tamir edilmeye başlayacaktır. Birkaç iş günü içerisinde telefonlarınız tamir edilmiş bir şekilde tarafınıza gönderilecektir.

Popüler Sayfalar