1
Cihaz Türü
2
Marka
3
Model
4
Hizmet
5
Bize Ulaşın

iPhone 5 Batarya Değişimi Fiyatları

iPhone 5 Batarya Değişimi

Elden Teslim - Kurye

iOS 6 işletim sistemine sahip olan iPhone 5, 2012 yılında Apple tarafından Türkiye’de satışa sunulmuş olan bir akıllı telefon modelidir.  Ancak üretim yılı itibariyle kullanıcılarının en sık yaşadığı cihaz problemlerinden bir tanesi batarya sorunlarıdır. Batarya sorunlarını ortadan kaldırabilmek için cihazın bataryası değiştirilmelidir.

Hangi Durumlarda Batarya Değişimi Yapılmalıdır?

 • Cihazın bataryasından koku geliyorsa,
 • Pil kısmı aşırı ısınıyorsa,
 • Olması gerekenden daha geç şarj edilebiliyorsa,
 • Şarj göstergesi %50 seviyelerinde iken cihaz aniden kapanabiliyorsa,
 • Cihaz kullanım ya da görüşme esnasında birdenbire kapanabiliyorsa,
 • iPhone 5 model telefonun pili ilk alındığı zamana kıyasla daha kısa sürede bitiyorsa,
 • Cihaz şarja takılı olmasına rağmen bataryası çok yavaş doluyorsa ya da %100 seviyesine ulaşmıyorsa, iPhone 5 bataryasının değiştirilmesi gerekmektedir.

iPhone 5 Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz koşullardan biri ya da birkaçı cihazınızda görülmekte ise batarya değişiminin yapılması gerekmektedir. CPR Teknik Servis mağazalarımızı ziyaret ederek getirmiş olduğunuz iPhone 5 cihazınız öncelikle teknik ekibimiz tarafından statik elektrikten arındırılmış sterilize edilmiş odalarımızda ortalama yarım saat ila 1 saat arasında batarya değişimi gerçekleştirilerek size teslim edilmektedir.

Şehir dışında yaşıyorsanız, çalışıyorsanız ya da cihazı getirmek için zamanınız yoksa kargo aracılığıyla cihazı bize göndermeniz mümkün olmaktadır. Cihazın kargo ile ulaşması halinde batarya değişimi ve cihazın size tekrar geri gönderimi sağlanması en kısa sürede gerçekleşecektir. Batarya değişimi gerçekleştikten sonra cihazınız ilk günkü performansıyla size kullanım imkanı sunacaktır.

iPhone 5 Batarya Özellikleri Nelerdir?

Lithium Polymer (Li-Po) batarya teknolojisi ile üretilmiş olan iPhone 5 model telefonlar 1440 mAh batarya kapasitesine sahiptir. Ayrıca kullanıcılarına 2G ve 3G teknolojilerinde 8 saat konuşma 225 saat bekleme süresi sunmaktadır. Lightning – USB Kablosu USB Güç Adaptörü ile şarj edilen cihazınızla 10 saat WIFI ağında internet kullanılırken 3G teknolojisinde ise 8 saat internet kullanabiliyor olacaksınız. Ayrıca 10 saat boyunca video oynatabilir ve 40 saat boyunca da müzik dinleyebilirsiniz. Ancak cihazın hızlı şarj özelliği bulunmuyor.

iPhone 5 Pil Sağlığı

iPhone 5 model cihazlarda iOS 6 işletim sistemi kullanılmaktadır. 1440  mAh batarya kapasitesine sahip olan bu cihazlarda Lithium Polymer (Li-Po) batarya teknolojisi tercih edilmiştir. Ancak bu teknoloji cihazın daha az güç depolamasını sağlamaktadır ve hızlı şarj özelliği mevcut değildir. Li-Po bataryalarda cihaz şarj edilirken dikkat edilmesi gerekmektedir.

Üretici firma olan Apple tarafından iPhone 5 bataryası için 500 defa şarj etme özelliği tanımlanmıştır. Bu ise birkaç günlük aralarla telefonun şarj edilmesi sonucunda yaklaşık iki yıla tekabül etmektedir. Ancak telefon her şarj edildiğinde bu süre daha da kısalmaktadır. Telefonun şarjı boşalmadan sık ve uzun süreli şarj edilmesi bataryanın hasar görmesine neden olabilir.

iPhone 5 Batarya Değişim Ücreti Nedir?

CPR Teknik Servis mağazalarımızda iPhone 5 batarya değişim ücretleri minimum 80 TL’den başlamaktadır. Mağazalarımızda donanımlı teknik servis ekibimiz tarafından gerçekleşen tüm batarya değişimlerinde %100 orjinal iPhone bataryası kullanılmaktadır. Ayrıca Apple tarafından onaylanmış sertifikalı batarya seçeneği de kullanıcıya sunularak garantili ürün hizmeti de verilmektedir. Böylece CPR Teknik Servis olarak hizmet kalitemizi en üst seviyelere taşımaktayız.

Cihazınızı batarya değişiminden sonra teslim aldığınızda ilk günkü performansı ile kullanabiliyor olacaksınız. Herhangi bir sorun yaşanması halinde CPR Teknik Servis tarafından sunulan garanti şartları dahilinde  tekrar batarya değişimi ya da ücret iadesi mümkün olmaktadır. Ayrıca işlem gerçekleştirilirken cihazınızdaki bulunan hiçbir özel bilginiz silinmeyecektir.

iPhone 5 Bataryasında En Sık Görülen Sorunlar Nelerdir? 

iPhone 5 bataryalarında en sık karşılaştığımız  ve bataryanın değiştirilmesini gerektiren durumlar aşağıda belirtildiği gibidir:

 • Batarya ömrünün bitmiş olması
 • Bataryanın şişmesi
 • Şarj yüzdesinin yüksek seviyelerde olmasına rağmen birden düşük seviyelere gerilemesi
 • Görüşeme esnasında cihazın kapanması
 • Oyun oynanırken ya da uygulamaların aktif olarak kullanılması sonucunda bataryanın şişmesi ve aşırı derecede ısınması

iPhone 5 Batarya Değişimi İle İlgili Merak Edilen Sorular

Telefonumun Şarjı Artık Daha Hızlı Tükeniyor Ne Yapmalıyım?

iPhone 5 model telefonunuzun şarjı ilk aldığınız zamana kıyasla daha çabuk tükenebiliyorsa bu bataryasının yıprandığı ve değiştirilmesi gerektiği anlamına gelmektedir.

Bataryası Değişen Telefonum En Doğru Nasıl Şarj Edilir?

Bataryası değişmiş olan iPhone 5 cihazınızda orijinal batarya kullanılmıştır ve telefonu ilk aldığınızda yaptığınız gibi kalibrasyon işlemi gerçekleştirilmelidir. Bunun için cihazı teslim aldığınızda en az iki saat boyunca %100 dolana kadar şarj etmeniz gerekmektedir. Sonraki süreçte kullandığınız cihazınızda %10 seviyesini gördüğünüzde yine cihazı şarja takarak aynı şekilde en az iki saat boyunca %100 dolana kadar şarj etmeniz gerekiyor. Böylece kalibrasyon aşamalarını tamamlamış ve cihazınızı normal süreçte şarj edebiliyor olacaksınız.

Telefonum Görüşme Anında Birden Bire Kapanıyor Ne Yapmalıyım?

Görüşme anında cihazınızda şarj seviyesi yüksekse ancak buna rağmen birden bire cihaz kapanabiliyorsa bataryanızın ömrü tükenmiştir ve bataryanın teknik servis ekibi tarafından değiştirilmesi gerekmektedir.

Neden Bataryamı Değiştirmeliyim ?

Şarj edilebilen tüm bataryaların üretici firma tarafından belirtilmiş olan bir pil ömrü mevcuttur. iPhone 5 cihazınızda kullanmakta olduğunuz Lithium Polymer (Li-Po) teknolojisine sahip bataryalar diğer bataryalara kıyasla daha az güç depolamakta ve bu da daha sık şarj edilmesi gerektiği anlamına gelmektedir. Apple ürettiği bataryalarda yaklaşık 500 defa şarj edebilme özelliğinden bahsetmektedir ve cihaz her şarj edildiğinde bu sayı gerilemektedir. Bu durum ise bataryanın ömrünün daha kısalmasına neden olmaktadır. Batarya ömrünün tükenmiş olması cihazın kullanım kalitesini de düşürmekte ve bu yüzden bataryanın değiştirilmesi gerekmektedir. Bataryası değiştirilen cihaz eski performansına kavuşacaktır.

İPhone 5 Batarya Değişim Ücreti Nedir? 

Bizler CPR Teknik Servis olarak batarya değişimlerinde ve diğer parça değişimlerinde Apple sertifikalı  ürün kullanmaktayız. iPhone batarya değişimi işlemleri ise teknik ekibimiz tarafından minimum 80 TL’den başlayan ücretlerle gerçekleştirilmektedir.

iPhone 5 Cihazımın Bataryasını Değiştirmek İstiyorum. Ne Kadar Sürede Teslim Alabilirim?

İPhone 5 batarya değişim işleminde mağazamıza cihazınızı bizzat getirmeniz halinde ortalama 30 dakika içerisinde gerçekleştirilerek size tekrar teslim edilir. Teknik ekibimizin yoğunluğuna göre bu süre 1 saate kadar uzayabilmektedir.

Şehir Dışından iPhone 5 Cihazımı Size Nasıl Ulaştırabilirim ve Ne Kadar Sürede Geri Alabilirim?

Şehir dışında yaşayan ya da çalışan tüm müşterilerimiz için kargo ile gönderim imkanı sunmaktayız. Kargo kanalıyla bize ulaşan tüm cihazların teknik ekibimiz tarafından  ekran değişimi ve size tekrar gönderiminin sağlanması en kısa sürede gerçekleşecektir.

Batarya Değişim Bedeli Garanti Kapsamına Dahil Ediliyor mu?

Üretici firma tarafından batarya değişimlerinin büyük bir oranı garanti kapsamına dahil edilmektedir. Ancak bazı ciddi kullanıcı hatalarının tespit edilmesi sonucunda bu işlem garanti kapsam dışında bırakılabilmektedir.

İPhone 5 Cihazım Şarj Edilemiyor. Sorun Bataryadan Mı Kaynaklanıyor?

Cihazınızın şarj edilememesi sonucunda ilk adım elbette ki batarya değişimi değildir. Öncelikle şarj kablosunun ya da adaptörünün kontrol edilmesi gerekir. Eğer bunların değiştirilmesine rağmen sorun halen devam ediyorsa sonraki adım şarj soketinin kontrol edilmesidir. Bunun için cihazınızı teknik destek birimimize ulaştırabilirsiniz. Gerekli kontroller sağlanarak cihazınızdaki batarya problemi tespit edilecek ve sorunun çözülmesi yönünde işlem gerçekleştirilecektir.