1
Cihaz Türü
2
Marka
3
Model
4
Hizmet
5
Bize Ulaşın

iPhone 5 Ekran Değişimi Fiyatları

iPhone 5 Ekran Değişimi

Elden Teslim - Kurye

İPhone 5 model telefonlar iOS6 işletim sistemi ile Apple tarafından üretilmiş olan akıllı telefonlardır. Kullanıcısına cep bilgisayarı konforunu sağlamakta olan bu cihazlar oldukça hassas bir yapıya sahiptirler. Ancak en hassas noktasından biri de ekran kısmıdır.

Sert bir zemine düşmesi ile, sert bir cismin çarpması ile ya da ekranın sıvı teması ile ekranda hasarlar oluşmaktadır. Bunlar görülebilen çatlaklar ya da kırıklardır. Ayrıca iç ekranda oluşan renk yansımaları ile kısmen ya da tamamen renk kararmaları da yine ekranda problem olduğunu ve cihazın ekran değişimine ihtiyacı olduğunu göstermektedir.

iPhone 5 Ekran Değişim Ücreti Nedir?

iPhone 5 ekran değişim bedeli servisimizde uzman ekibimiz tarafın büyük bir hassasiyetle gerçekleştirilmekte ve ücretlendirmesi 130 TL’den başlamaktadır. İşlem 30 dakika ila 1 saat içerisinde tamamlanarak cihaz kullanıcıya teslim edilmektedir. Çalışıyorsanız, vaktiniz yoksa ya da şehir dışında yaşıyorsanız bu durumda cihazınızı kargo aracılığıyla bize ulaştırabilirsiniz.

Ekran değişimi işlemlerinde komple ekran (ön cam + dokunmatik alan + iç ekran + dış panel) değişmektedir. Bu işlem sonucunda teknik servis çalışanlarımız tuş kilidine dahi dokunmadıklarından herhangi bir bilginin silinmesi söz konusu olmamaktadır.  Ayrıca ekran kısmı komple değişeceğinden dokunmatik alan da eski performansında çalışmaya devam edecektir.

iPhone 5 Ekran Özellikleri Nelerdir?

iPhone 5  4.0 İnç ekran boyutuna ve IPS LCD ekran teknolojisine sahip bir akıllı telefondur. Ekran çözünürlüğü 640×1136 Piksel olan iPhone 5 telefonun piksel yoğunluğu 326 PPI, ekran yenileme hızı ise 60 Hz olarak belirtilmektedir. Toplamda 44.14 cm² ekran alanına sahiptir. Ayrıca Multi Touch Retina Ekrana sahip olan cihazda kullanımı esnasında ekranda parmak izi bırakmayan Oleophobic Coating teknolojisi kullanılmıştır.

iPhone 5 Ekran değişimi Ne Kadar Sürer?

Telefonunuzu CPR Teknik Servis mağazalarımızı ziyaret ederek getirmeniz halinde ekran değişimi işlemi ortalama olarak 30 dakika içerisinde tamamlanmakta ve cihazın kontrolü sağlanarak size tekrar teslim edilmektedir. Telefonu getirebilmek için zamanınız yoksa ya da şehir dışında yaşıyorsanız bizimle iletişim kurarak kargo ya da posta yoluyla da cihazınızı göndermeniz mümkün olacaktır.

Kargo yoluyla bize ulaşan cihazların ekran değişiminin gerçekleşmesi ve tekrar kullanıcıya geri gönderiminin sağlanması için 3 (üç) iş gününe ihtiyacımız vardır. Teknik servis odalarımız statik elektrikten arındırılmış ve sterilize edilmiş alanlardır.

Gerçekleşen ekran değişiminin sonrasında cihazınızda yer alan hiçbir bilginin kaybı söz konusu değildir. Buna telefon rehberi, iCloud hesabı, notlar, sosyal medya hesapları ve galeride yer alan tüm fotoğraflar da dahildir. Aynı şekilde dokunmatik hassasiyetinde ya da dokunmatik hızında bir değişiklik olmayacaktır. Değişim işlemlerinde orjinal ürün kullanılmaktadır. Sonuç olarak cihaz, ekran kalitesinde ve ekran çözünürlüğünde ilk günkü performansa  sahip olacaktır.

iPhone 5 Ekran Değişiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

iPhone 5 model telefonun ne kadar hassas bir yapıya sahip olduğunu en iyi kendi kullanıcıları bilmektedir. Elbette kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken bilgilerde yine aynı şekilde en iyi kullanıcılarından alınabilir. Ancak mevcut hassasiyetinden dolayı zarar görmüş ekran değiştirilmelidir. Peki ekran değişimi esnasında nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle dikkat edilmesi gereken önemli nokta yeni takılacak olan ekranın orjinal olmasıdır. Yan sanayi bir ürün kullanılması halinde ekran kalitesi tamamen kaybolacak ve bulanık bir görüntü verecektir. Ekran değişimi gerçekleştikten sonra kontrol edilmesi gereken önemli nokta ise piksel hatasının olup olmadığıdır. Ayrıca dokunmatik hızının yoğunluğu ve hassasiyetine de mutlaka bakılmalı ve kontrol edilmelidir.

Ekran değişim işlemi uzman ekip arkadaşlarımız tarafından büyük bir özenle gerçekleştirilmektedir. Ekibimize ise ABD merkezimizden gelen özel eğitmenlerimiz tarafından eğitime tabi tutulmaktadır. Ekran değişimi aşamalarında statik elektrikten arındırılmış olan steril teknik odalarımızda sökülen ekran yerine yeni orjinal iPhone 5 komple ekranı (ön cam + dokunmatik alan + iç ekran + dış panel) takılıyor olacaktır. Böylece hasar almış ancak kullanıcı tarafından farkedilmemiş olan iç cam ve dokunmatik alan da sağlıklı bir şekilde cihaza yerleştirilmiş olacaktır.

 

iPhone 5 Ekran Değişimi Garanti Kapsamına Girer mi?

Apple tarafından kullanıcılarla paylaşılmış olan garanti koşullarına göre ekran kırılmaları, çatlamaları, cihazın sıvı ile temas etmesi sonucunda aldığı hasarlar tamamen garanti kapsam dışında bırakılmaktadır. Tüm üretici firmaların bu konudaki ortak kanısı ekranda oluşan hasarların kullanıcıya bağlı olarak ortaya çıktığı ve kullanıcı hatalarının da garanti kapsam dışında bırakıldığıdır.

Cihazın batarya şişmelerinden kaynaklanan ekran hasarları garanti kapsamına dahil edilerek değişiminin gerçekleştirilmesi mümkün olmaktadır. Ancak bu çok sık rastlanan bir durum olarak görülmemektedir.

Ekran problemlerinin kullanıcı hatası olarak kabul edilmesinin bir nedeni de kullanıcıların dikkatsiz davranmaları sonucunda bu hasarların ortaya çıkması ve teknik destek ihtiyacını doğurmasıdır. Cihazın sert zemine düşmesi en sık rastlanan ekran kırılmaları nedeni olarak gösterilir. Ancak bunun dışında sert bir cismin cihaza çarpması ya da telefon arka cepte iken üzerine oturulması da diğer ekran kırılmalarına neden olarak gösterilmektedir.

iPhone 5 Ekran Değişimi İle İlgili Merak Edilen Sorular

Ekran Değişim Ücretlendirmesi Nasıl Yapılır?

CPR Teknik Servis mağazalarımızda deneyimli teknik ekibimizin gerçekleştirdiği iPhone 5 ekran değişimi bedeli 130 TL’den başlamaktadır. Ekran değişimlerinde kesinlikle Apple garantili komple ekran  (ön cam + dokunmatik alan + iç ekran + dış panel) montajı ortalama yarım saat içerisinde gerçekleşerek cihazınız size teslim edilmektedir.

Ekran Değişimi Esnasında Telefonumdaki Bilgiler Silinir mi?

Ekran değişimi uzman ekibimiz tarafından cihazınızın hiçbir aksanına dokunmadan sadece ekran değişimi ile gerçekleşmektedir. Telefon sıfırlanmaz ve cihazın tuş kilidi ile dahi temas edilmez. Bu nedenle cihazda yer alan hiçbir bilginin silinmesi mümkün olmamaktadır. Ancak yine de cihazı teknik servis birimimize teslim etmeden önce yedek almanızı tavsiye etmekteyiz.

iPhone 5 Ekranım Tamamen Kırıldı Nasıl Yedek Alabilirim?

Özellikle tamamen kırılmış veya görüntü gelmeyen ekranların olduğu cihazlarda yedek alma işleminin yapılması mümkün olmamaktadır. Ancak ekran değişiminde gibi hiçbir bilgi silinmemektedir.

Telefonumun Sadece İç Ekranı Değiştirilebilir mi?

Cihazda ekran değişimini komple gerçekleştirmekteyiz. Belirttiğimiz ücret ise komple ekran değişimini kapsamaktadır. Komple ekran değişimlerinde ön cam + dokunmatik alan + iç ekran + dış panel tamamen orjinal parça ile değiştirilmektedir.

Ekran Değişiminden iPhone 5 Telefonumu Nasıl Koruyabilirim?

Tüm iPhone modelleri için özel üretilen koruma kılıfları tercih edilebilir. Kılıf seçimi yaparken özellikle cihazın kasasını da darbelere karşı koruyabilecek özellikte olanları tercih etmenizi öneririz. Ayrıca ekran için kırılmaz cam ekranlar mevcuttur. Yine ekranın kaplanması sonucunda ekran büyük ölçüde korunacaktır. Bunlarla beraber telefonun arka kapağına sabitlenecek ve özellikle özçekim yaparken telefonu daha iyi kavramanıza yardımcı olacak telefon tutucu ya da telefon yüzüğü olarak adlandırılan aparatlar mevcuttur. Bu aparatlar telefonu daha iyi kavramanıza yardımcı olacaktır.

Cihazıma Orjinal Ekran Takıldığını Nereden Anlayabilirim?

Bizler CPR Teknik Servis olarak uyguladığımız tüm ekran değişimlerinde orjinal / sertifikalı ve garantili ürün kullanmaktayız. Mağazalarımızı ziyaret ederek cihazınızın ekran değişimi işlemini görmeniz mümkün olacaktır. Teknik ekibimiz tarafından gerçekleşen işlem ise yine CPR Teknik Servis garantili bir işlemdir ve herhangi bir sorun yaşanması sonucunda kullanıcıya para iadesi ya da tekrar ekran değişimi yapılması söz konusudur.

Ekran Değişimi Yapıldıktan Sonra Telefonumda Sorun Yaşar mıyım?

Ekran değişiminde komple ön cam + dokunmatik alan + iç ekran + dış panel değiştirilmektedir ve orjinal ürün kullanılmaktadır. Dolayısıyla cihazınızın düşmesi ya da sert zemine çarpması sonucunda iç ekranda, dokunmatik alanda ve dış ekranında oluşan tüm hasarlar giderilmiş olacaktır. Ekran çözünürlüğü, ekran kalitesi, dokunmatik hızı ve dokunmatik kalitesi telefonunuzu  ilk aldığınız günkü performansında kullanmaya devam ediyor olacaksınız.

Şehir Dışında Yaşıyorum Cihazımı Size Nasıl Ulaştırabilirim?

İnternet sitemizde tüm iletişim adres ve telefon numaralarımız mevcuttur. Sormak istedikleriniz için dilediğiniz zaman arayabilir ve adreslerimize cihazınızı kargo yolu ile ulaştırabilirsiniz. Kargo ile gönderilen cihazların ekran değişimi işlemi ve size tekrar gönderilmesi en kısa sürede gerçekleşecektir.