1
Cihaz Türü
2
Marka
3
Model
4
Hizmet
5
Bize Ulaşın

iPhone 5C Batarya Değişimi Fiyatları

iPhone 5C Batarya Değişimi

Elden Teslim - Kurye

Üretici firma olan Apple tarafından 2013 yılında Türkiye’de satışa sunulan iPhone 5C model akıllı telefon iOS 7 işletim sistemine sahiptir. Akıllı telefonlar kullanıcılarına cep bilgisayarı hizmeti sunmaktadır. Sosyal medya takibi sağlanabilmekte, mail akışı kontrol edilebilmekte ve oyunlar oynanabilmektedir.  Ancak bu kadar aktif kullanım neticesinde bataryanın ömrü yavaş yavaş tükenmektedir.  Bu durum sonucunda  iPhone 5C model telefonun bataryasını değiştirmek gerekmektedir.

Hangi Durumlarda iPhone 5C Telefonun Batarya Değişimine İhtiyaç Duyulur?

Telefonun kullanımı esnasında aşağıda belirttiğimiz problemlerden biri ya da birkaçı birden görülmekteyse bataryanın değiştirilmesi gerektiği anlamına gelmektedir.

  • iPhone 5C şarjdayken bataryası aşırı derecede ısınabiliyorsa,
  • Telefon kullanım esnasında aniden kapanabiliyorsa,
  • Telefonun şarjı, ilk kullanılmaya başladığı zamana göre kıyaslandığında daha çabuk bitebiliyor ise,
  • Bataryadan koku geliyorsa,
  • Telefonun şarjı %10 seviyelerini gösterirken birdenbire kapanabiliyorsa,
  • Telefon şarja takılı olduğu esnada çok geç şarj ediliyorsa,
  • Cihaz şarj olmuyorsa veya şarj edilirken%100 dolmuyorsa,
  • Cihazın pili şişmiş, ekran kısmı dışarıya doğru çıkıntılı bir şekilde ise,
  • Telefonun şarjı bitmiş olarak görünürken şarja takıldıktan sonra %40 ila %50 oranlarında açılabiliyorsa,

iPhone 5C model telefonun bataryasının değiştirilmesi gerekmektedir.

 

İPhone 5C Modellerde Pil Sağlığı

İPhone 5C model telefonlarda iOS 7 işletim sistemi kullanılmaktadır. Apple tarafından tüm iPhone model telefonlarda olduğu gibi iPhone 5C modelinde de maksimum kapasite ibaresinin yer aldığı pil sağlığı sekmesinde pil kapasitesi hakkında kullanıcıya bilgi verilmektedir. Ayrıca bu sekmede İPhone 5C cihazındaki pilin mevcut durumu, yeni olan iPhone pili ile kıyaslanmaktadır. Cihazın pili kimyasal olarak eskidiğinde göstergenin kapasitesi de düşmektedir. Bu durum ise pilin şarj döngülerinde daha kısa süre kullanılmasına sebep olmaktadır.

Yeni alınmış bir iPhone 5C için, cihazın üretim bandından çıkarak ilk telefon kullanıcısı tarafından aktif hale getirilmesi arasında geçen sürenin uzunluğuna bağlı olarak pil kapasitesi %100 oranından daha düşük olarak görülmektedir. Bu durum, iPhone 5C telefonda pil değişimi gerçekleştikten sonra da söz konusu olmaktadır. Cihaza yeni takılmış olan iPhone batarya, pilin üretimi yapıldıktan sonra %100 iken, iPhone 5C telefona takılana ve kullanıcı tarafından telefon tekrar aktif hale getirilene kadar geçen süre içerisinde biraz daha düşük oranda olabilmektedir.

iPhone 5C Batarya Özellikleri Nelerdir?

1510 mAh batarya kapasitesine sahip olan iPhone 5C model telefon kullanıcılarına 2G ve 3G teknolojisiyle 10 saat konuşma süresi, 250 saat bekleme süresi sunmaktadır.  Ayrıca WiFi ağına bağlı olarak 10 saat olan internet kullanımı 3G teknolojisiyle 8 saat kullanılabilmektedir. Cihaz Lightning – USB Kablosu ve USB Güç Adaptörü ile satışa sunulmaktadır. iPhone 5C modelde Lithium Polymer (Li-Po) batarya teknolojisi kullanılmıştır.

iPhone 5C Batarya Değişim Ücreti Nedir?

iPhone 5C batarya değişimi CPR Teknik Servis güvencesi ile Apple sertifikalı batarya kullanılmak üzere ücretlendirmesi 80 TL’den başlamaktadır. Donanımlı teknisyenlerimiz tarafından steril edilmiş teknik servis odalarımızda yıpranmış olan batarya cihazdan çıkartılarak 1510 mAH kapasitesindeki orjinal batarya ile değişimi gerçekleştirilir. Böylece cihazınız ilk satın aldığınız günkü performansına sahip olacaktır.

iPhone 5C Pil Değişimi

iPhone 5C model telefonlarda üretim yılı itibariyle en sık görülen cihaz problemlerinden biri pillerin erken bitiyor olmasıdır. Batarya problemi yaşamakta olduğunuz cihazınızı CPR Teknik Servis mağazalarımıza getirmeniz halinde teknik destek ekibimiz tarafından 30 dakika ila 1 saat içerisinde orjinal batarya değişimi gerçekleştirilir. Cihaz test edildikten sonra ise çalışır vaziyette size teslim edilecektir. Kargo ya da posta yoluyla cihazınızı bize ulaştırdığınızda en kısa süre içerisinde cihazın size geri gönderimi sağlanacaktır. Teknik destek odalarımız statik elektrikten arındırılmış steril ortamlardır.

iPhone 5C Telefonumun Bataryasını Değiştirmem Gerektiğini Nereden Anlayabilirim?

 

Üretici firma olan Apple tarafından üretim bandından çıkmış olan tüm iPhone modelleri için 500 şarj kapasitesi belirlemiştir. Telefon her şarja takıldığında bu rakam aşağılara düşmektedir. Normal şartlarda 2 ila 3 gün de bir telefonun şarj edilmesi öngörülerek yaklaşık 3 yıla kadar pil ömrü belirtilmiştir. Ancak sık ve sürekli şarj etme sonucunda bu süre daha da azalmaktadır.

 

Ayrıca iPhone 5C model cihazlar, şarj edilebilir Lithium Polymer (Li-Po) pillerden oluşmaktadır. Ancak Lithium Polymer (Li-Po) piller kimyasal açıdan ömrü tükendikçe daha az şarj tutmaya başlarlar. Bu durumda cihazın daha sık şarj edilmesine sebep olur. Sonuç olarak sık sık şarj edilmesi gereken cihaz şarjı %50 civarlarında iken aniden kapanıyor ve tekrar şarja takıldığında cihaz %50 ila %60 seviyelerinde açılıyorsa cihazın batarya değişiminin gerçekleşmesi gerekmektedir.

 

iPhone 5C Batarya Değişimi İle İlgili Merak Edilen Sorular

Telefonum Açılmıyor Batarya Değişimi Yaptırmalı Mıyım?

Cihazınız hiç açılmıyorsa bunun birkaç sebebi olabilir. Öncelikle telefonu başka bir şarj cihazı ile deneyerek şarjınızın bozuk olup olmadığını anlayabilirsiniz. Eğer yine telefonunuz şarj edilemiyorsa ve sonuç olarak hiç açılmıyorsa bunun için telefonu CPR Teknik Servis mağazalarımıza getirerek sebebini tespit etmemize yardımcı olabilir ve eğer sorun bataryadan kaynaklanıyorsa batarya değişimini sağlayabilirsiniz.

iPhone 5C Telefonuma Takılan Bataryanın Orjinal Olup Olmadığını Nereden Anlayabilirim?

İnternet sitelerinde satılmakta olan yan sanayi ürünlerin daha uygun fiyatlarda satışı mümkündür. Ancak batarya değişim ücretleri  iPhone 5C için  80 TL’ den başlamaktadır. Mağazalarımızda gerçekleştirilen tüm iPhone modellerinin batarya değişimlerinde garantili & sertifikalı parça kullanılmaktadır ve CPR Teknik Servis güvencesi ile değişim işlemini gerçekleştirmekteyiz.

iPhone 5C Bataryası Ne Zaman Değiştirilmelidir?

Telefonunuz birden kapanabiliyorsa, batarya kısmı aşırı ısınıyorsa ya da bataryadan koku geliyorsa, cihazınızın şarjı var gibi görünürken bir anda bataryası boşalıyorsa ve telefonunuzu daha sık şarj etmeniz gerekiyorsa pil gücünün zayıfladığı anlamına gelmektedir. Bu durum sonucunda iPhone 5C telefonunuzun bataryasının değiştirilmesi gerekir.

Yeni Takılan Pili Ne Kadar Süre Kullanabilirim?

 

Telefonunuza orijinal olan yeni takılmış batarya 1510 mAH kapasitesindedir ve şarj etme alışkanlığınıza göre 2 ila 3 yıl dayanabilmektedir.

 

Telefonumda Yan Sanayi Batarya Kullanılırsa Ne Olur?

 

Piyasada uygun fiyatlarla satışı söz konusu olan yan sanayi tüm yedek parçalar telefonların performansının düşmesine neden olmakta ve bazı durumlarda da cihazın kasasına zarar verebilmektedir. Bu nedenle bizler de CPR Teknik Servis olarak cihazınızda hiçbir şekilde garantisi ve sertifikası olmayan yan sanayi ürünlerin kullanılmasını tavsiye etmiyoruz.

 

Batarya Değişimi Sonrasında Telefonumda Herhangi Bir Sorun Yaşanır Mı?

 

iPhone 5C model telefonunuzda orijinal batarya değişim işlemi gerçekleştikten sonra telefonunuz ilk aldığınız günkü performansına geri dönecektir ve böylece size kaliteli bir kullanım imkanı sunuyor olacaktır.

 

iPhone 5C Telefonumun Bataryası Değiştikten Sonra Nasıl Şarj Etmeliyim?

 

iPhone 5C model telefon dahil tüm iPhone modellerinde batarya değişimi işleminden sonra en iyi performansı sağlayabilmek için bataryanın kalibrasyonu gerçekleştirilmelidir. Kalibrasyon işlemi için iPhone 5C telefonu en az iki saat boyunca %100 olacak şekilde şarj etmeniz gerekir. Kullanım neticesinde %10 altına düşen telefon şarjı yine en az iki saat kesintisiz olarak batarya seviyesi %100 e ulaşana kadar şarj edilmelidir. Bunun sonucunda iPhone 5C telefonun kalibrasyon işlemi tamamlanmış olacaktır ve sonraki aşamalarda normal süreçte şarj etmeye devam edilmelidir.

 

iPhone 5C Telefonumun Batarya Değişimi Esnasında Telefondaki Bilgiler Silinir Mi?

 

iPhone 5C model telefonun batarya değişimi sırasında cihazın hafızası ile ilgili hiçbir işlem gerçekleşmemektedir. Bu nedenle bilgilerin silinmesi gibi bir durum da söz konusu değildir. Telefon size teslim edildiğinde, nasıl servise bırakıldıysa o şekilde içinde yer alan tüm bilgileriyle beraber olacaktır.

 

iPhone 5C Çok Isınıyor Problem Pilinde midir?

iPhone 5C model telefonun ısınmasının bir çok farklı nedeni olabilir. Bunun nedenini tespit edebilmek için cihazınızı CPR Teknik Servis Mağazalarımıza bizzat gelebilir ya da kargo aracılığıyla cihazınızı gönderebilirsiniz.