1
Cihaz Türü
2
Marka
3
Model
4
Hizmet
5
Bize Ulaşın

iPhone 5C Ekran Değişimi Fiyatları

iPhone 5C Ekran Değişimi

Elden Teslim - Kurye

iPhone 5C 2013 yılında üretilmiş ve Türkiye’de satışa sunulmuş olan bir akıllı telefondur. Ancak tüm akıllı telefonlar gibi iPhone 5C model telefonlarda hassas bir yapıya sahiptir. Bu cihazlarda en sık rastlanan problem ise ekran kırılmalarıdır ve teknik destek birimlerinde en çok ekran değişimi gerçekleşmektedir.

Ekran kırılmaları çoğunlukla cihazın herhangi bir yükseklikten sert bir zemine düşmesiyle ya da çarpmasıyla ortaya çıkar. Ayrıca cihazın sıvı ile temas etmesi sonucunda da ekran problemleri yaşanabilmektedir.

iPhone 5C Ekran Değişimine Hangi Durumlarda İhtiyaç Duyulur?

 

Çoğunlukla cihaz belli bir mesafeden düştüğünde ya da üzerine sert bir darbe aldığında ekranda problemler yaşanabilir. Bu görülebilen çatlaklar ya da kırılmalar şeklinde ortaya çıkabilmektedir.  Bazı durumlarda ise iç ekranda meydana gelen renk yansımaları ya da ekran kararmaları ile ekran problemleri kendini göstermektedir. Bu durumda ekran değişimi işleminin gerçekleşmesi gerekmektedir. Ayrıca iPhone 5C ekranının sıvı ile temas etmesi ile ekranda oluşabilecek hasarlar sonucunda da ekran değişimi yapılmalıdır.

Bunların haricinde aşağıdaki durumlar yaşandığında da ekran değişimi yapılması gerekmektedir.

  • Ekranda sararma, kararma ya da oluşan renk değişimleri
  • Piksel hatalarının yani boşlukların görülmesi
  • Ekranda yaşanan ani gidip gelmeler
  • Ekran dokunmatiğinin kısmen ya da tamamen çalışmıyor olması

 

iPhone 5C Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

Kırılmış ya da hasar görmüş ekranların değişimi işlemi ile cihaz, kullanıcının teknik servis birimimizi ziyaret etmesi sonucunda 30 dakika ila 1 (bir) saat aralığında tamamlanarak teslim edilmektedir. Kargo ile cihazın ulaştırılması sonucunda ise en kısa süre içerisinde ekran değişimi işlemi gerçekleştirilir.

İşlem esnasında ve sonrasında cihaz içerisindeki bilgiler silinmemektedir.  Ekran performansında da herhangi bir değişim yaşanmamaktadır. Ekran değişimi komple ekran şeklinde gerçekleşir. Hasar görmüş olan ön cam + dokunmatik alan + iç ekran + dış panelden oluşan komple ekran,  teknik elemanlarımız tarafından büyük bir özenle yerinden sökülerek yeni Apple garantili olan komple ekranın cihaza montajı yapılır.  Yeni takılan ekranda teknik elemanlar tarafından gerekli kontroller sağlanır ve cihaz kullanıcıya teslim edilir.

 

iPhone 5C Ekran Değişimi Fiyatı Nedir?

 

CPR Teknik Servis olarak bizler gerçekleştirdiğimiz tüm ekran değişimi işlemlerinde orjinal ürün kullanmaktayız. Ekran değişimi ile birlikte birçok konuda da hizmet vermekteyiz. Ekran değişimi teknik servis elemanlarımız tarafından büyük bir özenle gerçekleştirilir. Ücretlendirmesi hizmet bedeli olarak 130 TL’den başlamaktadır.

Yapılan işlem sonucunda;

  • Telefon kesinlikle sıfırlanmaz ve cihazdaki hiçbir bilgi kesinlikle silinmez.
  • Cihazın ekran kalitesi ilk kullanılmaya başlandığı haline geri döner.
  • Ekran performansında yani dokunmatik hızında ve dokunmatik hassasiyetinde, ekran parlaklığında ve ekran çözünürlüğünde herhangi bir değişim yaşanmamaktadır.

iPhone 5C Ekran Özellikleri Nelerdir?

iOs 7 işletim sistemine sahip olan iPhone 5C telefonun ekran boyutu 4.0 İnç IPS LCD, ekran çözünürlüğü ise 640×1136 Piksel’dir. Ayrıca 326 PPI piksel yoğunluğuna sahiptir. Multi Touch Retina Ekran olan iPhone 5C Oleophobic Coating ekran özelliği sayesinde parmak izi bırakmamaktadır.

iPhone 5C Hakkında Merak Edilen Sorular

iPhone 5C Telefonumun Ekranı  Değiştiğinde Bilgilerim Silinir Mi?

Teknik servis elemanlarımız, ekran değişimini yaparken cihazın tuş kilidi dahi açılmamaktadır. Ayrıca bu işlem tamamen donanımsal bir işlemdir ve telefonda yer alan hiçbir bilgi, fotoğraf ve kayıtların kaybı söz konusu değildir. Ancak her ihtimale karşı cihaz, teknik servise teslim edilmeden içinde yer alan tüm bilgilerin yedeklenmesini önermekteyiz.  iPhone telefonların yedekleme işlemi iCloud üzerinden gerçekleştirilebilir.

iPhone 5C Düştüğünde Cihazın Kasasında Yamulma Ve Çizikler Oluştu Ekran Değişimi gerekir mi?

iPhone 5C yere düşerek ekranında çizilme ve yamulmalar meydana gelebilir. Bu durum neticesinde ekranda hasarlar mevcut ise değişimi gerekir. Ancak ekran değişimi öncesinde cihaz, kasasında deformasyon olup olmadığına dair kontrolden geçirilecektir. Ezik ya da yamulmalar tespit edilecek ve yeni takılacak ekranın oturmasını engelleyecek ise mevcut hasarlar giderilecektir. Sonraki adım olarak ise iPhone 5C Apple garantili ekran kırılmış olan ekranın yerine monte edilecektir.

iPhone 5C Ekran Değişiminden Sonra Ekran Yakınlık Sensöründe Sorun Yaşar mıyım?

iPhone 5C ekran değişimi teknik elemanlarımız tarafından büyük bir hassasiyetle gerçekleştirilir ve işlem sonunda yakınlık sensöründe ve diğer parçalarında herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

iPhone 5C Ön Cam Değiştiğinde Dokunmatik Özelliğinde Kayıp Olur Mu?

Cihazın ekran değişimi yapılırken komple ekran olarak yani ön cam + dokunmatik alan + iç ekran + dış panel olarak değişimi sağlanacaktır. Tüm parçalar bütünden değişeceği için dokunmatik kısmında da sorun yaşanmayacaktır.

Ekranı Değişen Telefonumu Nasıl Koruyabilirim? 

Cihaz sadece ekran değişimi olduktan sonra değil ilk kullanılmaya başlandığında da koruyucu kılıf ve kırılmaz cam ekranla birlikte kullanımını tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde düşme ya da çarpmalar sonucunda cihazın hasar alması daha kolay olacaktır. Ayrıca arka kapak kısmına sabitlenebilecek telefon tutucu ya da telefon yüzüğü olarak adlandırılan aparatlar da telefonun özellikle özçekim yaparken daha rahat kavranmasına yardımcı olacaktır. Böylece telefon elinizden düşmeyecektir.

iPhone 5C Ekranı Kırıldı, Garantiye Girer mi ?

Cihazın yere düşmesi, sert bir cisimden darbe alması ya da herhangi bir nedenden dolayı ekranın kırılması ve çatlaması üretici firma olan Apple tarafından kullanıcı hatası olarak kabul edilmekte ve garanti kapsam dışında bırakılmaktadır. Yine aynı şekilde cihazın sıvı ile temas etmesi ya da suya düşmesi halinde ekranda oluşan sorunlar da garanti kapsam dışında bırakılır.

Cihazımı CPR Teknik Servis Mağazalarına Nasıl Ulaştırabilirim? 

Şehir dışında yaşıyorsanız ya da cihazı mağazamızda teknik destek ekibimize teslim edecek vaktiniz yoksa bize kargo aracılığıyla cihazınızı ulaştırabilirsiniz. En kısa süre içerisinde cihazınızın ekran değişimi gerçekleşecek ve size geri ulaştırılacaktır. Adres ve telefon bilgilerimize iletişim bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

iPhone 5S Ekranımın Orjinal Olduğunu Nereden Anlayabilirim?

Mağazalarımızda ve teknik destek birimimizde sertifikalı, garantili, orjinal ürünler dışındaki ürünlere yer verilmemektedir. Dolayısıyla değiştirilen ekran ya da diğer parçalar garantili olacaktır. Garantisi olmayan, belirli testlerden geçmemiş ürünlerin cihaza zarar verebileceği unutulmamalıdır.

Telefonum Yere Düştü Ve Ekranında Beyaz Çizgiler Oluştu  Sadece İç Ekran Değişimi Mümkün Müdür?

Teknik destek birimimizde gerçekleşen ekran değişimlerinde komple ekran değişimi yani  ön cam + dokunmatik alan + iç ekran + dış panelden oluşan orjinal ürünlerin montajı yapılmaktadır. Bu durumda sadece iç ekran montajı yapılması mümkün değildir. Ayrıca bu işlem ile yine düşme ya da çarpmanın etkisiyle hasar görmüş olan dokunmatik ekranında tamiri söz konusudur.