1
Cihaz Türü
2
Marka
3
Model
4
Hizmet
5
Bize Ulaşın

iPhone 5S Telefon Tamiri ve Teknik Servisi

iPhone 5S

iPhone 5S tamiri ve teknik servisi hizmeti almak istediğinizde fimamızdan yardım alabileceğiniz alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Apple’ın Türkiye’de anlaşmalı olduğu tek marka olan aynı zamanda orijinal sertifikalı ve garantili parçalar kullanarak gerçekleştireceği onarım ve değişim işlemleri için CPRteknik mağazalarına gelebilirsiniz. iPhone 5S tamiri ve teknik servisi konusunda en doğru adreste olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Apple’nin her modeli kullanıcılar tarafından çok fazla sevilmekte ve kullanılmaktadır. Bizler de bunun bilincinde olarak telefon tamir işlerinizde sizlere destek olmaktayız. Marka her geçen gün kendini daha da önemli bir yere getirmektedir.

Sektör içerisinde sıfır ya da ikinci el olmak üzere pek çok ürünü bir arada bulabilirsiniz. Ancak bu ürünleri alırken telefonların güvenilir olup olmadığından emin olmanız gerekmektedir. Eğer elinizde eski model bir telefon varsa ve siz de bunu daha yüksek bir modelle değiştirmek istiyorsanız, bu noktada firmamızdan da destek alabilirsiniz. Elinizdeki modelleri sizden alıyor ve sizlere beğendiğiniz telefonu sunuyoruz. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Telefonlarda meydana gelen pek çok arıza bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekildedir:
Şarj soket arızası, kulaklık soket arızası, mikrofon değişim, hoparlör arızası, ön kamera arızası, arka kamera arızası, kasa arızası gibi çeşitli arızalarla ilgili en uygun fiyatlardan destek almak istemez misiniz? Bizce kesinlikle istersiniz! Bizler de bu noktada iPhone 5S modellerinizde sizlere en uygun desteği sağlıyoruz.

iPhone 5s Şarj Soketi Değişimi

iPhone 5S tamiri ve teknik servisi olarak akıllı telefonunuz şarj olmuyor ya da almıyorsa, telefonu şarj aletine takmanıza rağmen şarj oluyor işareti çıkmıyor ise sorun şarj soketinden kaynaklanıyor olabileceğini belirtmek istiyoruz. Çözüm yolu ise şarj soketi değişimi yapılmasıdır. Bununla birlikte şarj entegresinin de kontrol edilmesi gerekir. Bununla birlikte şarj soketi içerisine elbise pamuğu veya zamanla toz parçaları girmiş olabilir. Bir kürdan yardımı ile şarj soketi dişlerine zarar vermeden şarj soketi içerisini temizleyebilirsiniz. Eğer bu çözümler sorununuzu çözmüyor ise sorun şarj soketinin arızalanmasından kaynaklıdır.

  • Şarj soketi zamanla nem ve sıvı teması sonrasında oksitlenmiş olabilir.
  • Alınan darbeler sonrasında şarj soketinde arızalanma meydana gelmiş olabilir
  • Şarj entegre ani elektrik akımı veya elektrik gitmesi/gelmesi sebebi ile yanmış olabilir
  • Orijinal olmayan şarj aletlerinin ya da araba şarj aletinin kullanılması akım farklılığı sebebi ile şarj soketinde kısa devre yaparak arızalanmasına neden olmuş olabilir. Şarj soket arızaları kesinlikle ciddiye alınması gerekmektedir.

Çünkü bu telefonlar elektronik cihazlardır. Aynı zamanda da şarjlı olan ürünlerdir. Şarjlarının bitmesi durumunda telefonunuz kapacak ve yeniden şarj olana kadar açılmayacaktır. Eminiz ki bu tür durumların olmasını istemezsiniz. Şarjınız bitene kadar dayanabilirsiniz. Ancak daha sonrasında telefonunuzun açılmasını isteyeceksiniz. Özellikle telefon üzerinden işlerinizi yönetiyorsanız, buna daha çok ihtiyacınız olacaktır. Bizler de profesyonel bir firma olarak, bu ihtiyaçlarınızın bilincindeyiz. Alanında uzman ekip arkadaşlarımızla beraber telefonlarınızdaki eksikliklerin ve arızaların giderilmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

iPhone 5s Kulaklık Soketi Değişimi

iPhone 5s kulaklık soketi, şarj soketi ve mikrofon ile bir bütündür. Kulaklık soketinin değiştirilmesi için, şarj soketinin tamamının değiştirilmesi gerekir. iPhone 5s kulaklıktan ses gelmiyor, iPhone 5s kulaklık soketi yerinden oynuyor, iPhone 5s kulaklıktan biri çalışmıyor, iPhone 5s kulaklıklar çalışmıyor gibi şikâyetleriniz varsa, büyük bir ihtimalle kulaklık soketinin dolayısı ile tüm şarj soketinin değişmesi gerekmektedir. iPhone 5s kulaklık soketi arızaları genellikle; sıvı teması, tozlanma, sert darbeler, kulaklığın çok sert takılıp çıkartılması gibi durumlarda arızalanır.

Şarj soketlerinden sıkıntı çeken kullanıcılar, kulaklık soket arızalarının ne kadar can sıkıcı olduğunun bilincinde olur. Ve bu tür soket arızalarının ciddiye alınması gerektiğinin farkına varırlar. Kulaklıkla müzik dinlemeyi seviyorsanız, kesinlikle arızaların önüne geçmeli ve bir an önce tamir ettirmelisiniz.
Genel olarak kullanıcılar kulaklık soket arızalarıyla karşılaştıklarında bu durumda kulak çöpü pamuğu yardımıyla telefonlarının kulaklık giriş yerlerini temizleyeceklerdir. Ancak bu durum geçici olarak arızaların giderilmesini sağlayacaktır. Arızaların tamamen ortadan kalkmasını istiyorsanız, bunun için mutlaka iPhone 5S kulaklık soketi değişimi firmamızdan destek almanız gerekmektedir. Bu durum için ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacak. Ve kesinlikle yukarıdaki manual yöntemi denememenizi öneririz. Bu durum arızaların daha büyük olmasına sebep olabilir.

iPhone 5s Mikrofon Değişimi

Bildiğiniz üzere iPhone 5S cihazlarda birden fazla mikrofon bulunur. Bunlar ön mikrofon görevi gören alıcı kısmı, alt mikrofon ve arka mikrofondur. Birincil mikrofon olan alt mikrofonu ‘Sesli Notlar’ aracılığıyla test edebilirsiniz. Bu araç üzerinde bir sesli not oluşturun ve sesin net şekilde duyulup duyulmadığından emin olun. İkinci mikrofon testini, cihazın sistem kamera uygulamasını kullanarak ön mikrofon ile gerçekleştirin. Kamera uygulamasında hem ön hem de arka kamerayı kullanarak video kaydedin ve seslerin net bir şekilde duyulup duyulmadığını kontrol edin.Mikrofon testlerinde mikrofonlardan herhangi birinde arıza olduğuna dair bir işaret görüyorsanız bu işlemlerden sonra deneyebileceğiniz bazı adımlar vardır bunlardan bazılarını aşağıda inceleyebilirsiniz;

Kulaklık jakında takılı herhangi bir aksesuar varsa çıkarın ve Bluetooth kulaklık bağlantısını kesin.
Cihazın mikrofonlarını test ederken, mikrofonları kapatmadığınızdan emin olun.
Mikrofonda kirlenme meydana gelmişse özenli bir şekilde temizleyin.
iPhone 5s cihazınızın İOS’un son sürümünü kullanıp kullanmadığını kontrol edin, eğer güncelleme gerektiriyorsa işletim sistemini güncelleyin.

iPhone 5s Hoparlör Değişimi

iPhone 5s cep telefonlarında hoparlör arızası sıkça karşılaşılan problemlerden bir tanesidir. Arıza yaşandığında, altta bulunan hoparlörden ses gelmez ya da cızırtılı bir ses ile karşı karşıya kalınır. Oyun oynamak istediğinizde, herhangi bir uygulama kullanırken ya da cihazı ahizeye aldığınızda istenilen ses kalitesine ulaşılamaz. Nem ya da sıvı teması yaşanması sonucunda hoparlörün oksitlenmesinden dolayı cihazınızın hoparlörü bozulmuş olabilir. Alınan darbeler sonucu hoparlör soketinin zarar görmesi, Toz kir ve benzeri partiküllerin hoparlörü tıkayarak işlevini yerine getirmesini önlemesi gibi durumlar telefonunuzun hoparlörünün arızalanmasına neden olmuş olabilir. Bu tarz durumlarda yapılması gereken işlem ise hoparlör soketinin değiştirilmesidir.

iPhone 5s Ön Kamera Değişimi

iPhone 5s akıllı telefonlarının ön kameralarında alınan darbeler sonucu ile arızalanma yaşanabilir. Kamera lensi kırılabilir, kamera soketi çatlayabilir. Bununla birlikte zamanla çekim kalitesi ilk günkü halinden uzaklaşabilir. Bu tarz sorunlarla karşılaşıldığında çözüm yolu kamera değişiminin yapılmasıdır. iPhone 5 ve İphone 5S ön kamera değişimi telefonlarında gözlenen ortak sorunun cep telefonlarının darbe alması, aşırı fotoğraf çekimi sonucu kamera özelliğinin zamanla kaybolması ve kamera soketinin yerinden oynaması olduğu gözlemlenmiştir. Bazı durumlarda ise kullanılan kılıfın, güncellemelerin alınmamasının ve cihazın hafızasının aşırı dolu olmasından dolayı kamera sorunları ile karşılaşılabilmektedir. Böyle durumlarda ise yaşanan sorun kılıfın çıkarılması, kamera etrafında biriken toz ve kirin temizlenmesi ve cihaza format atılması ile çözülebilir. Yazılımsal olarak çözülemeyen sorunlarda donanımsal tamir işlemlerinin yani kameranın değiştirilmesi gerekmektedir.

iPhone 5s Arka Kamera Değişimi

iPhone 5s akıllı telefonlarda sıkça karşılaşılan sorunlar arasında arka kameranın hasar görmesi sonucu arızalanması ya da zamanla kamera çekim kalitesinin düşmesi gelmektedir. iPhone 5s kamerasının çekim kalitesi her kamerada olduğu gibi zamanla ilk günkü kalitesinden uzaklaşmaya başlar. Bunun sebebi ise belirli sayıda çekim ömrünün olmasından dolayıdır. Örnek vermemiz gerekirse ilk fotoğraf çekimi ile 30.000 fotoğraf çekimi arasında oldukça büyük bir kalite farkı bulunur. iPhone 5s kamerasının soketi alınan darbeler sonucunda kırılabilir, kamera lensi çatlayabilir. Ya da iç kısma kaçan tozlar kameranın lensinin çizilmesine sebebiyet verebilir. Bu sorunların çözüm yolu ise kamera değişiminin yapılmasıdır. Kamera değişimi dışarıdan bakıldığında zor gibi görünmektedir. Ancak bizler bu noktada işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmekteyiz!

iPhone 5s Home Tuş Değişimi

iPhone 5s akıllı telefonunuz da bir süre sonra home tuşu sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bu sorun canınızı sıkabilir, bazı durumlarda tamir etmeden çözümü mümkün olabilir. Home tuşu menü ve birçok özelliği görebilmeniz için iPhone ön tarafında bulunan tek tuştur. Ana ekran tuşu (home) iPhone’de en çok sorun yaratan parçalardan biridir. Kullanıcıların parmağının altında bulunan bir tuş olması bu durumla sık karşılaşılması anlamına gelebilir. iPhone tüm modellerde düzenli olarak bozulur, tamir ihtiyacı duyar. Bu durum sinir bozucu bir hal alabilir. Genellikle fazla bastırma, sıvı teması ve tozlanma gibi nedenlerle, ana ekran düğmesinin altında bulunan devre kablosunun üzerindeki anahtar bozulur.

Ve bu sorun sadece kablonun değişimi ile giderilebilir. iPhone 5s ana ekran düğmesi üzerinde parmak izi sensörü bulunan ve en çok kullanılan fiziksel buton iPhone 5s Home ana ekran (home) düğmesidir. Bu düğmenin arkasında çok ileri seviyede bir teknoloji vardır. Düğmenin çevresindeki paslanmaz çelik halka, parmağınızı algılar ve kapasitif dokunma sensörünü harekete geçirir. Ardından lazer kesim safir kristal yüzey, parmağınızın görüntüsünü, detaylı bir parmak izi elde etmek için cildinizin üst katmanlarının gerisini okuyan sensöre yönlendirir. Ve son olarak, parmak izinizdeki çizgileri okuyan yazılım, telefonunuzu açacak eşleşmeyi yapar.

iPhone 5S Kamera Camı Değişimi

iPhone modellerinde en sık karşılaşılan arızalardan biri kameralar. Kameralarınız darbelere karşı dayanıklı değildir. Bu sebeple sert bir yere düşürdüğünüzde ya da telefonunuzun üzerine bir şey düşebilir. Bu durumda telefonunuzun kamera camı arızalanabilir. Kullanıcılar genellikle bu durum maddi anlamda çok tutabileceği için telefonlarını bu şekilde kullanmaya devam etmektedir. Ancak telefonlarınızın camlarının bu şekilde çatlak ya da kırık olması, ilerde arızaların daha da büyümesine sebep olacaktır. Kamera cam arızalarında kırık ve çatlaklardan telefonun içerisine kir birikebilmektedir. Bu durumda telefonun beynine hasar verebilmektedir.

Telefon kullanırken dikkatli olmanız gerekmektedir. Nasıl olsa bu telefonları alırken yüksek ücretler ödüyorsunuz. Elbette kırılıp, arızalanıp, yeniden kullanılmasının önüne geçmeniz gerekmektedir. Bu durumda da bu işlemi kendiniz yapamayacağınız için, ekip arkadaşlarımızdan destek almak. En uygun fiyatlarda müşterilerimize destek olmak için başta iPhone 5S kamera camı değişimi olarak çeşitli modellerin kamera cam değişim işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

iPhone 5s Kasa Değişimi

Özellikle elinizdeki telefonu satacak ya da ikinci el iPhone modellerinden alacaksanız, mutlaka kasa kontrolü yapmalısınız. iPhone modellerinin en önemli parçalarından biri olan kasalarda olan çizik, ezik ve çatlaklar telefonunuzun kalitesini düşürebileceği gibi, kısa süre içerisinde arızalanmasına sebep olabilir. Bizler de bu noktada telefonlarınızın arızalarıyla uğraşmamanız için telefon almak için firmamızı tercih edebileceğinizi belirtmek istiyoruz! Firmamız alanında uzman ekip arkadaşlarıyla beraber sizlere en kaliteli hizmeti sunacaktır. Deneyimli personelleriyle birlikte en uygun fiyatlardan hizmet almak hayal değil!

Kesinlikle iPhone 5s kasa değişim işlemlerinden korkmanıza gerek yok! Özellikle de bizim gibi profesyonel bir firma ile çalışıyorsanız! Eğer mağazamıza gelirseniz, kasa değişimi için arızanızın boyutuna göre fiyat alabilirsiniz. Bu da maddi anlamda fiyatı önceden bildiğiniz için sizleri çok zorlamayacaktır. Kasa değişiminde önceden ücretsiz bir şekilde fiyat bilgisi alabilir, telefonunuzu kontrol ettirebilirsiniz. Kasayı çatlak, kırık ya da ezik bir şekilde kullanmak telefon içerisine tozların ve kirlerin birikmesine sebep olur. Bu da zaman içerisinde telefonlarınızın verimli bir şekilde çalışmasını engelleyecektir.

iPhone 5S Arka Kapak Değişimi

iPhone 5S arka kapak değişimi olarak firmamız arka kapak değişimini de yapmaktadır. Arka kapak değişiminde en uygun fiyatı sunduğumuzu belirtmek istiyoruz. Sizler çok dikkatli bir telefon kullanıcısı olun, kendinizin telefona verebileceği zararları engelleyebilirsiniz. Ancak dışarıdan telefonunuza gelebilecek her darbeyi engellemeniz mümkün olmayacaktır. Bu durumda telefonlarınızın zarar görmesi durumunda ne yapacağınıza bakmanız gerekiyor. Ekip arkadaşlarımız sizler için arıza durumunu inceleyecek ve bir fiyat bilgilendirmesi yapacaktır.

Telefonumu hemen tamir edilmiş bir şekilde alabilir miyim?

Firmamız, uzun zamandır müşterilerine telefon tamir ve teknik destek konusunda profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Telefonlar, artık hayatımız için çok önemli bir hale geldi. Özellikle akıllı telefonlar ortaya çıktıktan sonra telefonlar ile pek çok işimizi bir arada gerçekleştirebiliyoruz. Bu cihazların arızalanması ne yazık ki daha büyük sıkıntıları ve sorunları ortaya çıkartacaktır. İşleriniz aksayabilir. Bizler de bunun olmasını önlemek adına telefon tamirlerinizi en kısa süre içerisinde gerçekleştiriyoruz. İsterseniz telefon tamiri için direkt olarak mağazamıza gelerek, telefonunuzu aynı gün teslim alabilirsiniz. ancak vaktiniz yoksa, telefonunuzu kargoya teslim edebilir ve teslim sonrasında eki arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Telefon tamir fiyatları uygun mu? fiyatları öğrendikten sonra tamir yaptırabilir miyim?

iPhone 5S hoparlör değişimi olarak telefon tamir fiyatlarımızın sektör içerisinde oldukça uygun olduğunu belirtebiliriz. Fiyatlarımızın bu kadar uygun olması, müşterilerimizin bizi tercih etmesi için oldukça önemli bir kriterdir. Hem bütçe dostu fiyatlarla hizmet veriyor hem de fiyatlarımızda müşterilerimize profesyonel destek oluyoruz.

Ekip arkadaşlarımıza telefonlarınızı kargo ile gönderdikten sonra tarafınıza bilgilendirilme yapılacaktır. Yapılan bilgilendirme sonrasında tamir fiyatını öğrenerek tamir edip ettirmeme kararını verebilirsiniz. Fiyatlarımızı öğrendikten sonra da tamir yapıp yaptırmama kararına sahipsiniz!

iPhone 5 S kapağımın değiştirilmesini istiyorum değiştirebilir miyim?

Arka kapaklar telefonların en çok arıza alan kısımları arasında bulunmaktadır. Sizlere bu konu hakkında verebileceğimiz tüm destekleri vererek, iPhone 5S olmak üzere tüm modellerin arka kapak değişimini gerçekleştiriyoruz. iPhone modellerinin arka kapaklarında olan arızalar, ezikler ve göçükler gibi durumlar, telefonunuzun değerini düşürebilir. Bu durumda da telefonunuzun değeri düşebilir. eğer telefonunuzu satmayı düşünüyorsanız, arka kapak hasarıyla değerinin çok daha altında satarsınız. Bu durumda da oldukça maddi hasarlara girebilirsiniz. Ekip arkadaşlarımızdan bilgi alarak, iPhone 5S arka kapak değişiminin nasıl yapılacağı hakkında ve fiyat bilgisi konusunda bilgi alabilirsiniz.

Telefonumu kargoya vermek istemiyorum, mağazanıza gelebilir miyim?

Müşterilerimize bunca zamandır 2 türlü hizmet vermekteyiz. Verdiğimiz hizmet türünden ilki, telefonlarınızı direkt olarak mağazaya getirerek tamirini sağlamak. Bu şekilde mağazaya gelerek, telefonunuzu nasıl tamir ettiğimizi görebilir, telefonunuzu aynı gün içerisinde teslim alabilirsiniz.

Şehir dışındayım kargoyla nasıl gönderim yapabilirim?

Bunun dışında müşterilerimize kargo aracılığıyla hizmet veriyoruz. Kargo firmasına telefonlarınızı vererek, belirttiğimiz adrese gönderebilirsiniz. Ancak bu şekilde telefonunuz aynı gün değil, ama birkaç iş günü içerisinde teslim edilecektir. Ekip arkadaşlarımız bu süre içerisinde telefon ellerine ulaştığı andan itibaren çalışmalara başlayacaklardır. İlk olarak arızanın boyutu hakkında bilgi edindikten sonra ekip arkadaşlarımız sizlere ulaşacak ve hem fiyat hem de ürün tamir bilgilendirmesi yapacaklardır. Bu durumda onay aldıktan sonra tamir işlemlerine başlanacaktır.

Popüler Sayfalar