1
Cihaz Türü
2
Marka
3
Model
4
Hizmet
5
Bize Ulaşın

iPhone 5S Ekran Değişimi Fiyatları

iPhone 5S Ekran Değişimi

Elden Teslim - Kurye

iPhone 5S telefon modelleri içerdiği uygulamalar ve özellikler sayesinde kullanıcılarına, çok yönlü kullanım imkanı sağlamaktadır. Ancak tüm akıllı telefonlarda olduğu gibi hassas bir yapıya sahip olduğu unutulmamalıdır. Akıllı telefonlarda en korkulan problem ise ekranın hasar görmesidir. Hasar görmüş olan ekran için tek yapılması gereken ise ekran değişiminin gerçekleşmesidir.

iPhone 5S kullanıcılarının en sık karşı karşıya kaldığı ekran kırılmaları ya da çatlamaları cihazın sert bir zemine düşmesi, darbe alması, üzerine baskı uygulanması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bunun sonucunda bazen dokunmatik çalışmaya devam etmekte bazen ise ekran üzerinde kararmalar ya da farklı renklerin görülmesi mümkün olmaktadır. Bu durumun yaşanması sonucunda ekranın başka bir iPhone 5S sertifikalı ekranı ile değiştirilmesi gerekmektedir.

iPhone 5S Ekran Özellikleri

iOS 7 işletim sistemine sahip olan  iPhone 5S model telefon 4 inç ve 1136×640 LCD ekran çözünürlüğüne sahiptir. Ayrıca piksel yoğunluğu 326 ppi ekran parlaklığı ise 500 cd/m2’dir.

Neden Ekran Değişimi Yapılmalıdır?

Cihazın kullanımı esnasında yere düşmesi, sert bir darbe alması ya da sıvı ile temas etmesi sonucunda ekranda hasarlar oluşmakta ve sonuç olarak ekranın değiştirilmesi gerekmektedir. Hasarlar bazı durumlarda ekranda görülebilen çatlaklar, bazen de iç ekranda oluşan kararmalarla kendini gösterebilir. Hangi durum söz konusu olursa olsun ekran değişimi şarttır.

iPhone 5s Ekran Değişimi Nasıl Yapılmaktadır?

iPhone 5S ekranı iç ekran + ön cam + dokunmatik alan + dış panelden oluşmakta olan ürün grubudur ve oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Kullanılacak olan yeni orjinal ekran da yine bu içeriklere sahip olmaktadır. Hasar görmüş olan ekran değişimi de özel bir hassasiyet gereken işlemlerden biridir ve tecrübeli teknik destek ekibimiz bunu sağlamaktadır.

Teknik destek ekibimize telefonunuzu bizzat ulaştırdığınızda ekran değişim işlemi 30 dakika ila 1 saat aralığında gerçekleşmektedir. Kargo ya da posta yoluyla cihazınızı bize ulaştırdığınızda ise en kısa sürede ekran değişimi yapılarak cihazın geri gönderimi sağlanır.

İşlem esnasında kullanıcıları endişeye sürükleyen konu telefona orjinal ürün takılıp takılmadığıdır. Firmamızda tüm parça değişimlerinde garantili ve sertifikalı ürünler kullanılmakta ve müşteriye sunulan seçeneklerden hangisi tercih edilirse o ürün ile ekran değişimi yapılır. Müşteri memnuniyeti baz alınarak gerçekleştirilen işlemler neticesinde bir memnuniyetsizlik yaşanması halinde ücret iadesi ya da fark ödenmesi sonucunda üst segmentli parça değişimi mümkündür. Bu noktada tüm işlemler CPR Teknik Servis güvencesi ile gerçekleştirilir.

Ekran değişimi sonrasında telefonun performansında, dokunmatik hassasiyetinde, ekran parlaklığında ve dokunmatik hızında herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Ayrıca telefonda yer alan bilgilerin kaybı söz konusu değildir.

Ekran değişiminde ekranı oluşturan tüm parçaların tamamının değiştirilmesi gerekir. Sadece cam değişimi gerçekleştiğinde camın tam oturtulamaması söz konusu olabilir ve bu durumun  telefona zarar verebileceği anlamına gelmektedir. Ayrıca ekran hızı ve dokunmatik hızı olumsuz etkilenebilir. Bu nedenle belirttiğimiz gibi ekran parçalarının tamamının değiştirilmesi gerekir.

 

İPhone 5S Ekran Kırılmaları Garanti Kapsamına Dahil midir?

Diğer iPhone modellerinde olduğu gibi 5S modelinde de ekranda oluşabilen hasarlar kullanıcı hatası olarak kabul edilmekte ve garanti kapsamı dışında bırakılmaktadır. Üretici firma ön camın çatlaması, cihazın sıvı ile teması, ekran kırılmaları ve ekranın darbe alması sonucunda oluşan hasarları kullanıcı hatası olarak tanımlamaktadır.

Üretici firma olan Apple, satışa sunduğu cihazların alacağı hasarlara karşı önlem amaçlı kasko hizmeti sunmaktadır. Satın alınan telefona kasko yapılması durumunda ekran değişimini kasko karşılayacak ve böylece ücretsiz ekran değişiminin sağlanması mümkün olacaktır. Ancak elbetteki kasko detayları da önem taşımaktadır ve işlem esnasında tüm detaylar incelenmelidir.

iPhone 5S Ekran Değişim Bedeli Nedir?

iPhone 5S model telefonun teknik destek birimimizde ekran değişimi 130 TL’den başlayan ücretlerle gerçekleşmektedir. Değişim esnasında orjinal iPhone 5S ekranı kullanılmakta, yan sanayi ve orjinal olmayan ürünler tercih edilmemektedir. Bu konuda güvenilir olan firmamız telefon kullanıcılarına sağlıklı hizmet sunmaktadır.

iPhone 5S İle İlgili Merak Edilen Sorular

iPhone 5s Ekranımı Değişim Sonrasında Nasıl Koruyabilirim?

Ekran değişimi gerçekleştikten sonra da, cihaz yeni satın alındığında da mutlaka dış kenarları korumak adına bir telefon kılıfı ve ekran koruması olarak kırılmaz cam ekran tercih edilmelidir. Ayrıca telefonun elden düşürülmemesi için de arka ekrana sabitlenecek ve tutuşu kolaylaştıracak telefon tutucu halkalar kullanılmasını önermekteyiz. Böylece telefonu kullanırken ya da özçekim yaparken telefonun daha rahat kavranabilmesi sağlanacaktır.

iPhone 5S Ekran Hasarları Garanti Kapsamına Alınır Mı?

Neredeyse tüm akıllı telefon modellerinde üretici firma ekranda oluşan çatlak, kırık ya da sıvı teması sonucunda teknik destek hizmetini garanti kapsamına dahil etmemektedir. Telefonun herhangi bir sebepten dolayı darbe alması sonucunda yaşanan kırılmalar ya da çatlaklar da yine garanti kapsam dışında bırakılmaktadır.

Teknik destek ekibimiz ekran değişimi konusunda tüm iPhone kullanıcılarına kaliteli hizmet sunmaktadır.

iPhone 5S Ekran Değişimi Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

iPhone 5S ekran değişimi büyük bir özen gerektirmektedir. Teknik destek ekibimiz bu özveriyi sağlamaktadır. Ayrıca cihazın ekran değişiminde, ekranın tamamen tek parça halinde değişimi yapılmalıdır. Ekran parçaları ön cam + dokunmatik ekran + ekran’dan oluşmaktadır. Teknik destek ekibimiz garantili/sertifikalı/orjinal parçalarla ekran değişimini gerçekleştirmektedir.

Ekran Değişim Maliyeti Nedir?

iPhone 5S model cihazın ekran değişimi 130 TL’den başlayan ücretlerle gerçekleştirilmektedir.

iPhone 5S Ekran Değişimi Sonrasında Bilgilerim Silinir mi ?

iPhone ekran değişimi esnasında sadece teknik işlem uygulanmakta ve cihazın hafızasından herhangi bir bilgi kaybı yaşanmamaktadır. Ekran değişimi uzman teknisyenlerimiz tarafından gerçekleştirilir ve cihazın iç kısmına kesinlikle zarar verilmemektedir. Ayrıca dokunmatik hızı, dokunmatik hassasiyeti ve ekran parlaklığından da bir kayıp söz konusu olmamaktadır.

iPhone 5S Telefonumun Ekran Değişimi Öncesinde Yedek Almalı mıyım? 

Telefonunuzda yapılacak olan işlem sadece ekran değişimidir ve cihazın hafızasından herhangi bir bilgi kaybı yaşanmamaktadır. Ancak önlem amaçlı yine de telefonunuzun yedek işlemini gerçekleştirdikten sonra teknik ekibimize teslim edilmesini önermekteyiz.

iPhone 5S Telefonumun Ekranı Kırıldı Hafızasındakileri Nasıl Alabilirim?

Akıllı telefonlarda ekran kırılmaları yaşandığında bazı durumlarda ekran tamamen kararmakta ve ekrana görüntü gelmemektedir. Böyle bir durumda cihazdaki bilgilerin yedeklenmesi de mümkün değildir. Ancak teknik destek ekibimizin hassas çalışması sonucunda bilgi kaybı yaşanması söz konusu değildir. Ekran hasarı öncesinde cihazda hangi bilgiler mevcut ise yine aynı bilgilerle cihazınızı teslim alabiliyor olacaksınız.

Hangi Durumlarda iPhone 5S Telefon Ekranımı Değiştirmem Gerekir?

Hassas bir yapıya sahip olan iPhone 5S model telefonun herhangi bir darbeye ya da düşmeye maruz kalması sonucunda ekranda çatlak olmamasına rağmen görüntü alınamıyorsa ya da sıvı ile temas etmesi sonucunda telefonun ekran değişiminin gerçekleşmesi gerekmektedir.