1
Cihaz Türü
2
Marka
3
Model
4
Hizmet
5
Bize Ulaşın

iPhone 6 Plus Batarya Değişimi Fiyatları

iPhone 6 Plus Batarya Değişimi

Elden Teslim - Kurye

Cihazınız ilk aldığınız gün ile karşılaştırıldığında performans anlamında kayba uğruyor ve şarjı çok çabuk bitiyorsa bataryanızın kullanım ömrünün neredeyse dolduğunu anlayabilirsiniz.

Apple tarafından üretimi gerçekleştirilen akıllı telefon sektörünün en popüler ürünleri iPhone cihazlar için uzun yıllardır en iyi teknolojiye sahip bataryalar tercih ediliyor. Şirket, çoğunlukla üst seviye olarak kabul edilen batarya üreticileri ile anlaşarak bu firmalar tarafından sunulan pilleri cihazlarında kullanıyor.

Apple marka cep telefonlarında yer alan bataryalar göreceli olmakla birlikte büyük bir kesim tarafından düşük kapasiteye sahip olması nedeniyle eleştiriliyor. Fakat, şirket tarafından özel olarak geliştirilen iOS işletim sisteminin sağlamış olduğu üstün optimizasyon sayesinde rakip akıllı telefon üreticileri ile kıyaslandığında pil performansı ile kullanıcıların ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılıyor.

iPhone 6 Plus Batarya Değişimi

iPhone 6 Plus batarya değişimi, ortalama 1 saat gibi bir süre içerisinde tecrübeli bir tekniker tarafından gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Cihazınız iOS işletim sisteminin sahip olduğu üstün optimizasyon yeteneğine rağmen kısa sürede tüm pil kapasitesini tüketiyor ise bu işleme ihtiyaç duyulmaktadır.

Cihazınız ilk kullanımı itibariyle kullanım alışkanlığınıza bağlı olarak pilinizin ömrünü kısaltmaya başlayacaktır. iPhone 6 Plus cihazınız ile birlikte varsayılan olarak gelen pil ömrü ortalama 3-4 yıl kadardır. Bu cihazı kullanım alışkanlığınız, şarj alışkanlığınız başta olmak üzere birçok etkenden etkilenerek uzayıp & kısalabilmektedir.

iPhone 6 Plus Pil Değişimi

iPhone 6 Plus pil değişimi ile ilgili merak edilen ve bilinmesi gereken temel konular şu şekildedir;

 • iPhone cihazınızın dışarıdan alacağı darbeler bataryanıza zarar verebilir. Bu hasar pilin şişmesine neden olur ve cihazınızda fiziksel hasarların oluşmasına sebep olur.
 • Batarya şişmesi “Kullanıcı Hatası” kapsamında ele alındığı için “Garanti” kapsamına girmez.
 • iPhone 6 Plus batarya değişimi ortalama 45 dakika ile 1 saat aralığında sürmektedir.

Batarya ile çalışan tüm cihazlarda olduğu gibi akıllı telefonlar ve iPhone telefonlarda şarj edildikçe sahip olduğu “Maksimum” pil kapasitesinde kayba uğrar. Bu kayıp her şarj işlemi sonrasında tekrarlanır ve zaman içerisinde kayıplar kullanımı etkileyecek seviyeye ulaşır. Bu aşama sonrasında cihaz kullanımınızı olumsuz etkileyen etkileri ortadan kaldırmak için iPhone 6 Plus pil değişimi zorunlu hale gelir.

iPhone 6 Plus Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone 6 Plus batarya değişimi nasıl yapılır merak ediyor olabilirsiniz. Bir iPhone cihazı için batarya değişim işlemi gerekli ekipmanlar ve servis koşullarının sağlanması halinde “Apple” ürünleri hakkında tecrübe ve bilgiye sahip bir tekniker müdahalesi ile gerçekleştirilir. Apple cihazlarında ihtiyaç duyulan bazı özel ekipmanlar kullanılarak cihazınızın kasasının açılması ve dikkatli bir şekilde mevcut bataryanın bağlantısı kesilmelidir. Apple’ın Türkiye’de anlaşmalı olduğu tek marka olan aynı zamanda orijinal sertifikalı ve garantili parçalar kullanarak gerçekleştireceği onarım ve değişim işlemleri için CPRteknik mağazalarına gelebilirsiniz.

Mevcut bağlantısı kesilen batarya cihazdan sökülerek, A kalite sıfır bir batarya ile değişimi gerçekleştirilmelidir. Bu işlem sırasında hijyenik bir ortam oluşturulmalı ve cihaz içerisine dışarıdan her türlü toz ve kirin erişimine engel olunmalıdır. Yapısı nedeniyle oldukça tehlikeli bir madde olan bataryalarda değişim sırasında oluşabilecek bir hasar zehirli bir gazın ortama salınmasına neden olabilir. Bu nedenle değişim işlemini bir profesyonelin yapması çok önemlidir. CPRteknik uzmanları amerikadan gelen işinde uzman teknikerler tarafından uzmanlık eğitiminden geçerek yetkinliklerini ispatlamış kişilerdir, telefonlarını güvenle teslim edebileceğiniz mağazalarımıza sizleri de bekliyoruz.

 

iPhone 6 Plus Batarya Sorunu

iPhone 6 Plus batarya sorunu olup olmadığını anlamak için cihazınızda şunları kontrol etmelisiniz;

 • Telefonunuzun şarjı çok hızlı bir şekilde bitiyor ve gün içerisinde defalarca şarja takmanız gerekiyorsa,
 • Telefon görüşmesi ya da herhangi bir uygulama ile işlem yaparken & oyun oynarken görüntü bir anda kesiliyor ve telefon kapanıyorsa,
 • Bataryanız şişmiş durumdaysa (genellikle arka kapakta bir şişkinlik şeklinde görülür),
 • Telefonu şarja takmanıza rağmen bataryanız bir türlü dolmuyor ise,
 • Telefonunuz normalden çok daha fazla ısınıyor,
 • Telefonun şarj olması çok uzun sürüyorsa,

iPhone 6 Plus batarya değişimi yapılması gerekmektedir.

iPhone 6 Plus Batarya Kaç mAh?

iPhone 6 pil değişimi işlemi sırasında cihazınıza takılacak sıfır bataryanın orijinal ya da A kalite bir ürün olduğundan emin olmanın yanı sıra ilgili bataryanın kapasitesine dikkat edilmelidir. Birçok kullanıcı iPhone 6 Plus batarya kaç mAh olduğu hakkında bilgiye sahip değildir.

 • iPhone 6 Plus cihazlarda kullanılan orijinal bataryalar 2915 mAh kapasite değerine sahiptir.

iPhone 6 Plus Batarya Değişimi Sırasında Veriler Silinir Mi?

iPhone 6 Plus batarya değişimi sırasında cihazınızda yer alan verilerinize herhangi bir zarar gelmez. Cihazınız sıfırlanmış yeni bataryası ile tekrar çalıştırıldığında mevcutta kurulu olan tüm uygulamalar, fotoğraflar ve videolarınız herhangi bir değişime uğramadan kullanılabilir. Batarya değişim işlemleri sırasında cihazınızda yer alan tüm verilerin depolandığı diske herhangi bir müdahale gerçekleştirilmemesi nedeniyle, bir kayıp gerçekleşmez.

Cihazınızın bataryasının değişim işlemi öncesinde tecrübeli & profesyonel bir tekniker cihazınızın verilerini yedekleyerek müdahale işlemi gerçekleştirecektir. Bu işlemler öncesinde/sırasında/sonrasında herhangi bir kişisel verinize ihtiyaç duyulmadan (cihaz şifreniz gibi) değişim işlemi yapılacaktır. Veri güvenliği & gizliliği hakkında aklınızda bir şüphe kalmadan pil değişim işleminizi yaptırabilirsiniz.

 • iPhone 6 Plus pil değişimi ne zaman yapılmalı?

Akıllı telefonlar “Lityum İyon” teknolojisine sahip pillerden güç sağlamaktadır. Bataryalar üzerine oldukça geniş bir veri tabanı oluşturmayı başaran “Battery University” tarafından yayımlanmış raporlar dikkatli bir şekilde incelendiğinde; akıllı telefonlarda kullanılan lityum iyon pillerin ortalama ömürlerinin 500 şarj döngüsü olduğu görülmektedir. Bu veriler dikkate alındığında günde ortalama 1 kere şarj edilen cep telefonlarının ortalama pil ömrü 3 yıl olacaktır.

 • iPhone 6 Plus batarya değişimi ne kadar sürer?

Apple tarafından pil ömrünün uzatılması adına belirli eski cihazlarda kasti yavaşlatma işleminin uygulandığı açıklanmasıyla birlikte yavaşlatmaya maruz kalan modeller arasında iPhone 6 Plus olduğu da görüldü. Yavaşlatma işlemine takılmamak, cihaz performansından ödün vermemek için yapılması gereken iPhone 6 Plus pil değişimi ortalama 45 – 60 dakika sürmektedir.

 • iPhone 6 Plus batarya değişimi sonrası performans değişir mi?

Ömrünü doldurmuş ya da doldurmak üzere bir bataryaya sahipseniz ve bu batarya yerine sıfır & yeni bir batarya ile değişim yapılıyor ise; cihazınızın performansında ve pil süresinde (şarj) gözle görülür bir artış yaşanacaktır. Batarya ömrü azalmış cihazlarda Apple tarafından yapılan resmî açıklamada otomatik yavaşlatma & performans düşüşü yapıldığı belirtilmiştir.

 • iPhone 6 Plus batarya değişimi ne kadar?

iPhone 6 Plus pil değişimi işlemi için Apple’a başvuru yapılması halinde talep edilecek tutar 300₺ üzerindedir. Apple tarafından gerçekleştirilecek onarım işlemi için belirlenmiş olan bu tutar Apple ürünleri onarımı için yetkilendirilmiş servislerde daha uygun ya da pahalı olabilmektedir.