1
Cihaz Türü
2
Marka
3
Model
4
Hizmet
5
Bize Ulaşın

iPhone 6 Plus Ekran Değişimi Fiyatları

iPhone 6 Plus Ekran Değişimi

Elden Teslim - Kurye

Çatlak bir ekran, iPhone 6 Plus ‘ınızı keyifle kullanmanızı engelliyor mu? Eğer öyleyse, doğru yere geldiniz. iPhone 6 Plus ile ilgili uzman teknik servis ekibimiz ekran değişimi yapmaktadır. Mağazamızda, tüm iPhone 6 Plus yedek parçalarına sahibiz. Dolayısıyla değişim ve onarımlarda size en kısa sürede telefonunuzu teslim edebiliyoruz.

Ekran Camı Hangi Durumlarda Değişim veya Onarım Gerektirir?

iPhone 6 Plus telefonunuzun ekranı çeşitli nedenlerden dolayı onarılması ya da değiştirilmesi gerekli olabilir. Örneğin iPhone 6 Plus’ınızın ekranı, yüksek bir yerden düştüğünde, ekran siyah kaldığında, piksellerinde kırılma olduğunda, ekran camı çizildiğinde, çatladığında veya tamamen dokunuşunuza tepki vermediğinde telefonunuzu servisimize getirerek ekran sorunlarınızı giderebilirsiniz. Bu gibi sorunlarda çoğu zaman ekran artık düzeltilemez ve iPhone 6 Plus’ınızın ekranının değiştirilmesi gerekir. 

Dokunmatik Ekranın Bozulması 

Çatlak ya da çiziklerden dolayı telefonunuzun dokunmatik işlevi artık düzgün çalışmıyorsa, iPhone 6 Plus’ınızın dokunmatik ekranının değiştirilmesi veya onarılması gerekmektedir.  Dokunmatik ekranınıza dokunduğunuzda  hiç tepki vermiyorsa, ya da geç algılıyorsa ve  çok fazla baskı uygulamanız gerekiyorsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Böyle  durumlarda çoğunlukla hasarlı bir iPhone 6 Plus dokunmatik ekranı onarılamaz ve değiştirilmesi gerekir.

LCD Ekran Sorunu

iPhone 6 Plus LCD ekranda, ekran beyaz, gri veya siyah kalıyor, piksellerinde kırılma oluyor (noktalar, çizgiler veya benzeri) veya arka plan ışığı artık çalışmıyor gibi sorunları olduğunda yine teknik servisimizle iletişime geçebilirsiniz. Bu sorunlarda ekran sabitlenemez ve iPhone 6 Plus’ın LCD ekranının değiştirilmesi gerekir.

 

iPhone 6 Plus Ekran Camı Çatladı Ne Yapmalıyım?

iPhone 6 Plus sağlam bir cihazdır, ancak yine de iphone ‘unuzun kötü bir şekilde düşmesi  ekranın zarar görmesine neden olabilir. Bu gibi bir durumda, telefonunuz genellikle düzgün çalışmaya devam eder, ancak ekran çatlaklar nedeniyle neredeyse kullanılamaz hale gelir. Peki sorunu nasıl çözersiniz? Ne yazık ki, akıllı telefon ekranını eski haline geri döndürecek sihirli bir çözüm yoktur. iPhone 6 Plus ekran değişimi için telefonunuzu servisimize getirmelisiniz.

İphone ekranınızın zarar görmüş olması karmaşık bir işlem olarak görünse de endişe etmenize gerek yoktur.  iPhone 6 plus ekran değişimi hizmet prosedürünün uygulanmasını talep etmeniz çok kolaydır. Tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmenizdir.

Bu konuyu netleştirdikten sonra, iPhone 6 Plus ekranını nasıl değiştireceğimizi gerçekten merak ediyorsanız, rahat olmanızı, birkaç dakikanızı ayırarak, aşağıdaki satırları okumanızı öneririz.

iPhone 6 Plus Ekran Değişimi Öncesi Yedek Almalı mıyım?

IPhone camını değiştirmek için herhangi bir işlem yapmadan önce, talihsiz bir durumla karşılaşmamak için verilerinizin bir yedeğini almanızı öneririz. Apple markalı akıllı telefonunuzdaki verilerinizi iCloud ile yedekleyebilirsiniz.

Ekran Camının Değişimi Garanti Kapsamında mıdır?

Ekranın kırılması, akıllı telefonlarda bir fabrika hatası değildir, kullanıcı hatası olarka sınıflandırılır.

iPhone 6 Plus Ekran Değişimi Hangi Durumda Yapılmalıdır?

Telefonunuzun camı çatlaksa, dokunmatik ekranı artık dokunmaya yanıt vermiyorsa, LCD ekran siyah veya titreme yapıyorsa ekranınızı değiştirmelisiniz.

iPhone 6 Plus Ekran Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

iPhone 6 Plus telefonunuzun ekran değişimi fiyatı için uzman teknik servisimizden bilgi almanız çok daha yerinde olacaktır. İleişim sayfamızdan biizmle iletişime geçebilirsiniz.

iPhone 6 Plus Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

Telefonunuzun nasıl bir işlem ile değişim yapıldığını merak ediyorsanız şimdi bahsedeceğimiz adımlara göz atabilirsiniz.

Öncelikle sizden teslim aldığımız telefonunuzu onarım sırasında zarar görmemesi için tamamen kapatıyoruz. Bundan sonra adım adım ekran değişimi için sökme işlemine başlıyoruz.

İlk olarak iPhone 6 Plus ‘ı açmak için  pentalobe torna vida kullanarak telefonu muhafaza eden bölümün altındaki iki adet 2 x 3.8 mm boyutundaki Pentalobe vidalarını söküyoruz. Ardından telefonunuzun ön panelini kaldırıyoruz. Bu işlemi yaparken telefonunuzun çizilmemesi için bir vantuz kullanıyoruz.

Daha sonra sırasıyla akü soketini, konektörleri, kulaklığı, ön kamerayı / sensörü, ana ekran düğmesini ve arka paneli çıkarıyoruz.

Çıkarma işlemlerinden sonra yeni ekranınız takılarak çıkardığımız parçaları geriye dönük olarak takıyoruz.

iPhone 6 Plus’ınızın ekranı yukarıdaki sorunlar nedeniyle kullanılamaz duruma geldiğinde, sorunu belirleyemediğinizde teşhis / hasarların değerlendirilmesi önerilir. Uzman teknisyenlerimiz sorunu analiz ederek iPhone 6 Plus’ınızın ekran değişimi için bir fiyat belirledikten sonra, değişim konusunda karar verebilirsiniz.

  • iPhone ‘unuzun ekranının kırılmasını önlemek için çarpmaya dayanıklı bir telefon kabı alın. Telefonunuzun yere düşmesi durumunda, telefonun dört köşesinden birine denk gelerek yere çarpma olasılığı daha yüksek olduğundan , darbe kuvvetini azaltabilen bir telefon kabı iPhone 6 Plus ‘ınınızın ekranını yerçekimi gücünden koruyacaktır.
  • Temperli cam veya koruyucu bir film, iPhone’unuzun ekranı için bir koruma alanı görevi görecektir. Telefonunuzu hafif kavrayışlarla istemsizce düşmelere karşı koruyacaktır. iPhone 6 Plus temperli cam ekran koruyucu, ekranınızda mevcut diğer plastik alternatiflerden daha net bir görüş sağlar. Daha iyi bir dokunuş hissi ile varlığını fark ettirmeden, telefonunuzun ekranı için bir kalkan oluşturur.
  • Telefonların yere düşmesi genellikle cebinizden ya da çantanızdan alırken ya da cebinize ya da çantanıza koyarken meydana gelir. Telefonunuzu daha kolay kavramanızı ve düşürme olasılığınızı azaltan aksesuarlar kullanabilirsiniz. Telefonunuzu boynunuza asabileceğiniz şık aksesuarların içine koyarak yere düşürme olasılığını en aza indirebilirsiniz.
  • Son zamanlarda, pop soketlerinin telefonu daha sıkı ve güçlü tutmak için harika bir araç olduğu kanıtlanmıştır. Pop soketleri, özellikle selfie çekerken telefonunuzu düşürme riskinizi kesinlikle azaltacaktır. Pop soketleri, telefonunuzun arkasına takılan plastik mekanizmalardır. Dairesel bir tabana, esnek bir gövdeye ve şık bir diske sahiptirler. Telefonunuza takılı pop soketini tutmak için bir veya iki parmağınızı kullanabilirsiniz ve telefonunuzda çok daha iyi bir kavrama ve tutma hissine sahip olursunuz.
  • Araç kullanımı esnasında telefonlarımızı kaç kez düşürüyoruz?  Araba kullanırken çoğunlukla navigasyon, mesaj atmak veya bir arama yapmak için telefonunuzu kullanırsınız. Bu senaryolarda telefonunuzu düşürmemek için araç telefonu tutucusu kullanmanızı öneririz.

  iPhone 6 Plus Telefonunuzun Ekranını Nasıl Korursunuz?

Üreticilerin çoğu cihazlara daha büyük ekranlar eklemeyi tercih ettikleri için ekran hasarı ve onarımlarına daha yatkın hale geliyorlar. Özellikle Iphone’lar söz konusu olduğunda, ekran o kadar hassastır ki, ortalama bir yükseklikten düşüş bile kimi zaman ekranda büyük bir çatlamaya neden olabilir. Bu gibi durumlarda iPhone 6 Plus ekran değişimi için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ancak yine de sizi ekran değişimine getirmeyecek  ya da değerli telefon ekranınızı paramparça olmaya veya çatlamaya karşı koruyabileceğiniz bazı seçenekleri sizlere önerebiliriz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.