1
Cihaz Türü
2
Marka
3
Model
4
Hizmet
5
Bize Ulaşın

iPhone 6 Telefon Tamiri ve Teknik Servisi

iPhone 6

iPhone 6 tamiri ve teknik servisi hizmeti almak isteyen müşterilerimize kargoyla da destek vererek çözüm sunuyor.

Günümüzün en çok sevilen ve en popüler olan telefon markalarının başında Apple iPhone 6 tamiri ve teknik servisi hizmeti için firmamız size destek vermektedir. Apple her geçen gün çıkarmış olduğu yeni telefon modelleriyle müşterilerinin beğenisini ve ilgisini kazanmaktadır. Eğer sizler de bu konu hakkında teknik bir desteğe ihtiyaç duyuyorsanız, kesinlikle doğru adrestesiniz.

Apple’ın Türkiye’de anlaşmalı olduğu tek marka olan aynı zamanda orijinal sertifikalı ve garantili parçalar kullanarak gerçekleştireceği onarım ve değişim işlemleri için CPRteknik mağazalarına gelebilirsiniz.

Firmamız tüm iPhone modellerine ilişkin tamir, bakım ve onarım işlemlerini gerçekleştirmektedir. Firmamızın en temel prensipleri arasında müşteri memnuniyeti bulunmaktadır. Bizler müşteri memnuniyetini de müşterilerimizi bütçesinin sıkıntıya girmemesi için uygun olarak ifade etmekteyiz. Firmamız her daim müşterilerini düşünen ve onların memnun olmasını amaçlayarak hizmet veren bir firmadır. iPhone 6 tamiri ve teknik servisi olarak firmamızın tamir servis konusunda hizmet verdiği Apple telefon markaları şu şekilde:

iPhone 11 Pro Max
iPhone 11 Pro
iPhone 11
iPhone XR
iPhone XS Max
iPhone XS
iPhone X
iPhone 8 Plus
iPhone 8
iPhone 7 Plus
iPhone 7
iPhone SE
iPhone 6s Plus
iPhone 6s
iPhone 6 Plus
iPhone 6
iPhone 5
iPhone 5C
iPhone 5S

Tüm cihazların tamiri, ekran değişimi, soket tamiri, hoparlör arızaları gibi aklınıza gelebilecek büyük – küçük pek çok arızanın işlemini gerçekleştirmekteyiz. Tüm teknik sorunlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kullanıcı deneyimlerinin en üst seviyede olduğu bu modellerden biri olan iPhone 6 son dönemlerin hem en uygun fiyatlı hem de en çok tercih edilen modellerden biri olduğunun altını çizebiliriz. Akıllı telefon dünyasında herkesin aklına gelen bu ürünlerin tüm tamiri, ekip arkadaşlarımız tarafından kusursuz bir şekilde yapılmaktadır!

Bizler en kaliteli sertifikalı ve garantili parçaları kullanarak, hem telefonlarınızın arızalarını ortadan kaldırıyor, hem de oların daha da uzun ömürlü olmasını sağlıyoruz. Bu noktada bizden alacağınız hizmetten son derece memnun kalacaksınız.

iPhone 6 Şarj Soketi Değişimi

iPhone 6 tamiri ve teknik servisi olarak iPhone 6 şarj soketi hasarları genellikle şarj bağlantılarının takıp çıkarılması sonucunda oluşabilecek bir arızadır. Şarj pinlerinin ezilmesi veya kirlenmesi sonucu birçok problemle karşılaşırsınız. Şarj soketinin arızalı olup olmadığından emin değilseniz; Farklı bir şarj kablosu kullanarak veya kablonun orijinal Apple ürünü olduğundan emin olmalısınız. Farklı bir şarj adaptörü kullanarak orijinal olduğundan emin olunuz. Kablo ile bilgisayar bağlantısı yaparak şarj etmeyi deneyebilirsiniz. Telefonunuzun şarj girişine dikkatli bir şekilde veya büyüteç yardımıyla bakınız, ezik olup olmadığını kontrol ediniz. Son olarak telefonun şarj soketini cımbız benzeri bir şeyle temizleyin, aynı şekilde kablo uçlarını da temizleyin, Şarj yuvasında zamanla aşırı toz birikebiliyor.

iPhone 6
iPhone 6 Kulaklık Soketi Değişimi

iPhone 6 kulaklık sorunu, pek çok kullanıcıların teknik servislere yolunu düşüren problemlerin başında geliyor. Bu sorun pek çok dış etken ya da hatalı ürün kaynaklı olabildiği gibi çoğu zaman soketin değişimi ile çözümü kavuşabilir. İphone kulaklık soketi değişimi oldukça basit ve hızlı bir şekilde tamamlanır. Onarıma gitmeden önce tam olarak sorunun ne olduğunu keşfederseniz iPhone 6 kulaklık soketi değişimi konusunda daha verimli sonuçlar alabilirsiniz. Böylelikle sağlıklı ve pratik bir onarım süreci tamamlanabilir. Çok sık rastlanan sorunlardan biri olan iPhone kulaklık sorunu hızlı ve güvenli bir şekilde çözüme kavuşmaktadır. Sorun toz, kir birikmesinden kaynaklanıyorsa kulaklık soketinin değişmesi gerekmektedir. Bazı durumlarda sorun soket, kablo ya da jaklardan olmayabilir. iPhone 6 kulaklık girişinde toz, kir birikmesi ya da temassızlık sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle sorunu çözmek için bir uzmandan yardım alanızda, her zaman fayda vardır.

iPhone 6 Mikrofon Değişimi

Ses sorunlarının birçok nedeni olabilir, öncelikle bunu çözmeniz gerekiyor. Her modelin kendine has kronik arızaları olabiliyor. Şarj soketinde bulunan mikrofon arızalı olabilir, Ön kamerada bulunan mikrofon arızalı olabilir, Arka kamerada bulunan mikrofon arızalı olabilir, Genellikle iPhone 7 ve 7 plus modellerinde görülen ses entegre arızası olabilir, Sıvı temasına dayalı mikrofon çürümesi olabilir, Zamanla mikrofon deliklerinin toz, pislik ile dolması bu arızada etkili olabilir. iPhone 6 telefonunuzu servise götürmeden önce bu durumun ayarlardan veya farklı yüklemelerden kaynaklandığını düşünerek çeşitli kontroller yapabilirsiniz. Bu işlemlerden bazıları aşağıda ki gibidir;

Mikrofonu kapatan kılıf vb. bir aksesuar kullanıyorsanız bunu kontrol edin.
Ayarlardan sıfırlama yapın.
Telefonunuzu açıp kapayın tekrar kontrol edin.
Güncellemeleri kontrol edin ve en son sürümü yüklemeyi deneyin.
Fabrika ayarlarına geri dönün.

iPhone 6 Hoparlör Değişimi

Telefondan ses gelmesini sağlayan hoparlör cihazın sağ alt kısmında bulunmaktadır. Izgara gibi görülen noktalı alanın üstünde bulunur. Bu alandan içeriye kaçan toz ve benzeri partikülleri telefonun alt kısmından girmesi, sıvı ve nem teması sonucu oksitlenme, darbe alması ya ada ani ses değişimleri hoparlör arızalanmasına sebep olabilmektedir. Hoparlör fitlerinde biriken tozu geçici bir süre için kendi imkânlarınızla temizleyebilirsiniz. Ancak temizleme işlemini üfleme veya fön makinesi tutma şeklinde yapmayınız. Bu işlem tozların içeri kaçmasına daha büyük sorunların ortaya çıkmasına sebep olabilir. iPhone 6 cihazlarında yaşanan her ses sorunu donanımsal bir müdahale gerektirmeyebilir. Eğer iPhone çarpma, düşme, sıvı teması veya çok fazla toza maruz kalma durumları olmamışla ama hoparlöründe sorun yaşıyorsanız bu sorun yazılımsal müdahaleler ile çözülebilir. iPhone 6 hoparlör değişimi ile ekibimiz yanınızda!

iPhone 6 Ön Kamera Değişimi

iPhone 6 akıllı telefonlarının ön kameralarından alınan darbeler sebebi ile arızalanma yaşanabilir. Kamera lensi kırılabilir, kamera soketi çatlayabilir. Bununla birlikte zamanla çekim kalitesi ilk günkü halinden uzaklaşabilir. Bu tarz sorunlarla karşılaşıldığında çözüm yolu kamera değişimin yapılmasıdır. Ama önce hatırlatmakta fayda vardır ki ön kamera değişiminde dikkat edilmesi gereken konular vardır aşağıda inceleyebilirsiniz.

-Kullanılan ürün orijinal olmalıdır.
-Kamera çekim kalitesi ilk günkü haline geri dönmelidir.
-Cihazınız ön kamera garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilmelidir.
Ön kamerada meydana gelen sorunlar bazen hemen anlaşılmaz. Ancak arızalar kendilerini bir takım belirtilerle gösterebilmektedir. iPhone kamera arıza belirtileri şu şekilde ifade edilmektedir:
Kameranın puslu çekim yapması
Kamera uygulamasının kalkması
Kamera açıldığı zaman siyah ekranla karşılaşılması
Kameranın netleşmemesi

Belirtilen tüm bu durumlar kamera arızalarının ciddi derece büyük olabileceğini ve acilen önlem alınması gerektiğini işaret etmektedir. Kamera arızalarınızı daha da büyümeden önlemek sizlerin elinde! Haydi, arızalarınız için hemen bizimle iletişime geçin!

iPhone 6 Arka Kamera Değişimi

İphone 6 arka kamera arızası çeşitli sebeplerden ortaya çıkabiliyor. Bu arızalardan bazıları arka kamera titriyor, iphone 6 arka kamera siyah ekranda kalıyor, iPhone 6 kamera odaklanmıyor, kamera karıncalanıyor, kamera çalışmıyor gibi şikâyetleriniz varsa sıvı teması, ezilme, çizilme, düşme vb. durumlar olmuş olabilir. Ve büyük bir ihtimalle iPhone 6 arka kamerasının değiştirilmesi gereklidir. Bu işlem için iPhone 6 arka kamera değişimi hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Arka kameralar özellikle alınan bir darbe durumunda hasarlanmaktadır. Telefonunuzun kamerasının üzerine doğru düşmesi, ya da direkt olarak kameraların üzerine bir şeyler düşmesi, bu durumda ciddi sorunlara sebebiyet verecektir. Eğer kameradaki arızaların ortadan kalkmasını istiyorsanız, bu durumda arıza büyük – küçük demeden hemen bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

iPhone 6 Home Tuş Değişimi

iPhone 6 cihazındaki home tuşunun arızalanmasının birçok nedeni olabilir. Bu nedenler arasında en sık rastlananlardan bazıları; Donanımsal arızalar, yanlış kullanım, cihazın darbe alması, cihazın sıvıyla temas etmesi, home tuşuna fazla bastırmak, tozlanma veya kirlenme gibi nedenler yer almaktadır.

iPhone 6 cihazınızın ekranının alt kısmında yuvarlak bir şekle sahip olan home tuşunun ana sayfaya hızlı dönüş özelliği içermesinin yanı sıra, parmak izi okuyucusu özelliği de bulunuyor. Bu nedenle bu tuşun arızalanması, iPhone 6 cihazını işlevsel bir şekilde kullanamazsınız. Home tuşunun arıza nedenlerinden sonra, iPhone 6 home tuşu arıza tespitini gerçekleştirebilirsiniz. Cihazınızın ekranının alt kısmındaki yuvarlak şekilli home tuşuna bastığınız zaman cihazın herhangi bir tepki vermediğini görüyorsanız veya bu tepki home tuşuna birden çok defa bastığınız zaman gerçekleşiyorsa, o zaman bir arızayla karşı karşıya olduğunuzu düşünebilirsiniz. Ayrıca iPhone 6 cihazınızın ayarlar bölümünden de home tuşunun işlevselliğini test edebilme şansınız vardır. Ayarlar menüsünde parmak izi okuyucu veya home tuşu testi bölümlerini inceleyerek bu değerlendirmeleri gerçekleştirebilir ve cihazın arızası olup olmadığından emin olabilirsiniz.

iPhone 6 Kamera Camı Değişimi

iPhone 6 ve 6 plus modellerine göre biraz daha hassas bir yapıya sahiptir. Özellikle kamera koruma haznesinin kasa dışında bırakılması bu parçanın darbelere açık hale gelmesine sebebiyet vermektedir. iPhone 6, 6,9 mm ve iPhone 6 plus, 7,1mm inceliktedir, ancak kamera haznesi bu inceliğin dışında kalmaktadır. Aldığı darbenin şiddetine göre cam ve metal hazne kırılabilir ya da çizilebilir. Bu iki parçanın da değişimi yapılmaktadır. Eğer darbe şiddeti fazla ise kamerada arıza yapabilir, netleme yapmayabilir veya karanlık çekebilir.

Telefon kameralarınızdaki en ufak sıkıntıyı bile ciddiye almanız gerekiyor. Çünkü kameralardaki en ufak kırık, çizik ve arıza, sıkıntının büyümesine sıkıntı olacaktır. Bu da maliyetten kaçarken daha büyük bir maliyetle karşılaşmanız a sebep olacaktır. Eğer bütçenizi düşünüyorsanız, arızalarınıza önem vermeli ve kısa süre içerisinde tamir edilmesini sağlamalısınız.

iPhone model telefonlarınızın kameraları aslında diğer modellerin kameralarına göre biraz daha hassastır. Bu sebeple kullanım sırasında daha da dikkatli olmanız gerekmektedir. Dikkatli olmadığınız durumda büyük sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. iPhone 6 kamera camı değişimi olarak ekip arkadaşlarımızda iPhone 6 kamera arızaları için iletişime geçtiğinizde aynı anda cevap alabileceğinizi belirtmek istiyoruz.

iPhone 6 Kasa Değişimi

iPhone 6 kasa değişimi işlemi kullanıma bağlı olarak aşınmalar ve darbelerden dolayı ortaya çıkan ezilme, kırık ve çatlaklar sonucu yapılır. iPhone 6 akıllı telefonunuzun kasası zamanla alınan darbeler sonrasında ezilebilir, çizilebilir ya da üzerinde yamulma meydana gelebilir. Renk solması ile birlikte bazı durumlarda kırılmalar ve çatlamalar yaşanabilir. Böyle bir sorun ile karşılaşıldığında çözüm yolu ise kasa değişimidir. Telefon yapısı itibariyle en sağlam model iPhone 4-4s modelidir. En hassa yapıya sahip telefon da iPhone 6 modelleridir. Bu nedenle en çok şikâyet iPhone 6 modellerinde yer almaktadır. iPhone 6, 6S ve 7 modellerinde kamera camı kırıldığında kasanın değişmesine gerek yoktur. Sadece kamera camı değişimi yapılarak sorun giderilir. Kasa ezikleri düzeltilir ancak çizik vb, izler giderilemez. Sadece zımpara benzeri işlem yapılır. Çizik giderilmez, çiziklerden kurtulmak için kasanın değişmesi şarttır.

iPhone 6 Arka Kapak Değişimi

Arka kapaklarınızda meydana gelen tüm sorunlarınız için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Başta iPhone 6 olmak üzere hemen hemen tüm iPhone modellerinizdeki arızalar konusunda firmamızdan destek alabilirsiniz. Telefonunuza alacağınız herhangi bir hasar durumunda arka kapak sıkıntıya girecektir. Telefonların en önemli parçaları arasında bulunan iPhone 6 arka kapak mutlaka tamir edilmesi gereken konuların arasında bulunmaktadır.

Telefonlarınızın kapak tamiri konusunda mutlaka profesyonel bir firmadan destek almanız sizin yararınıza olacaktır. Profesyonel olmayan bir firmadan alacağınız destek ne yazık ki, çeşitli sıkıntılara ve hatta telefonunuzun geri döndürülemez bir şekilde arızalanmasına sebep olacaktır. Bu noktada firmamızdan alacağınız profesyonel destek için bizleri arayabilirsiniz. Sektörün en ileri gelen firmaların başında olan kurumumuz bu noktada sizlere tüm iPhone modelleriniz için kusursuz bir hizmet verecek.

Telefonum sorunsuz bir şekilde tamir olur mu?

Telefonlar, artık sizlerin de bildiği gibi hayatımızda daha fazla yer kaplamaya başladı. Bu kadar sık yer kaplamaya başlayan telefonlarla artık pek çok işimizi hallediyor, artık telefonsuz hiçbir yere gidemiyoruz. Durum bu şekilde olunca, telefonlardaki arızalar tahmin edildiğinden daha da büyük sıkıntılara sebebiyet verecektir. Telefonunuzun arızası ne olursa olsun, firmamızdan yardım alabilirsiniz. Konuyla ilgili soruya şu şekilde cevap verebiliriz:

Telefonlarınızın arızası büyük – küçük fark etmeksizin ne olursa olsun arızalarınız eksiksiz bir şekilde tamir olacaktır. Bu doğrultuda telefonlarınızın sorunsuz bir şekilde tamir edilip, size gönderileceğinden emin olabilirsiniz.

Telefonumu kaç gün içerisinde tamir edebilirsiniz?

Telefonlar bozulduğunda tüm işlerimiz aksamaktadır. Peki, telefonlar arızalandığında ne kadar süre içerisinde tamir edilmektedir? Telefon arızaları hakkında firmamız eksiksiz bir şekilde gerekli olan tüm işlemleri gerçekleştirecektir. Telefonlarınızın tamiri arızanın boyutuna göre değişkenlik gösterebilecektir. Eğer arızanın boyutu çok fazla ise bu durumda birkaç iş günü içerisinde tamir edilecektir. Ancak anında tamir edilebilecek ve çözüm bulunabilecek bir arızaysa, mağazaya gelirseniz, gün içerisinde arızanız giderilecektir. Telefonlarınızın sizin için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu konuda da gerekli tüm işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Bizle çalıştığınız için kesinlikle pişman olmayacaksınız!

Tamir işlemleri güvenli mi?

Herkes telefonunu tamir ettireceği firmanın güvenli olup olmayacağını merak etmektedir. Eğer telefonlarınızı firmamız aracılığı ile tamir ettirmek istiyorsanız, bu noktada kesinlikle endişe duymamanız gerektiğini belirtmek istiyoruz. Çünkü firmamız sektör içerisindeki en prestijli ve müşteri memnuniyetine en çok önem veren konular arasında bulunmaktadır. Ekibimiz son derece güvenli ve profesyonel şekilde çalışan kişilerden oluşmaktadır. Sektör içerisindeki en deneyimli ekip çalışanlarıyla beraberiz. Aynı zamanda Apple’ın Türkiye’de anlaşmalı olduğu tek marka olan aynı zamanda orijinal sertifikalı ve garantili parçalar kullanarak gerçekleştireceği onarım ve değişim işlemleri için CPRteknik mağazalarına gelebilirsiniz.

iPhone 6 modelinde hangi kısımları tamir ediyorsunuz?

Firmamızın arıza konusunda işlem yaptığı pek çok konu bulunmaktadır. Genel olarak arızanın türleri hakkında şu bilgilendirmeyi yapabiliriz:

  • Soket Değişimi
  • Kulaklık Soket Değişimi
  • Mikrofon Değişimi
  • Hoparlör Değişimi
  • Ön Kamera Değişimi
  • Arka Kamera Değişimi
  • Home Tuşu Değişimi
  • Kamera Camı Değişimi
  • Kasa Değişimi
  • Arka Kapak Değişimi

Bunların dışında sıkıntı çektiğiniz bir arıza ya da konu varsa, o konu hakkında da çekinmeden ekip arkadaşlarımızdan destek alabilirsiniz. Çünkü deneyimli ve eğitimli ekip arkadaşlarımızın verdiği hizmetlerle artık telefon arızaları kısa süre içerisinde tarihe karışacak!

iPhone 6 kameramın değişmesi kasa değişmeden mümkün mü?

Kasa değişmeden kameranın değişmesi mümkün olmaktadır. Eğer kameranızın hasarı kasaya da yansımışsa her iki bölümü de değiştirebiliriz.

Popüler Sayfalar