1
Cihaz Türü
2
Marka
3
Model
4
Hizmet
5
Bize Ulaşın

iPhone 6 Batarya Değişimi Fiyatları

iPhone 6 Batarya Değişimi

Elden Teslim - Kurye

Üzerinden birçok farklı model çıkmasına rağmen iPhone 6, günümüzde hala en sevilen cep telefonlarından biridir. Birçok insan, serinin bu en güzel telefonunu uzun süredir kullanmaya devam ediyor. Hatta, ikinci el piyasasında bile oldukça rağbet gören bir telefon olduğunu söyleyebiliriz. Fakat, günümüzdeki neredeyse bütün akıllı cep telefonlarında olduğu gibi iPhone 6 modellerinde de en sık rastlanan sorunlardan biri de bataryalardır.

Bu telefonların bataryalarının belirli bir ömrü bulunmaktadır ve bu süre tamamlandıktan sonra artık tamamen bozulmakta ya da kullanıcılarına çeşitli problemler çıkarmaktadır. Bu noktada, iPhone 6 bataryalarınının ömrünün kullanıcılara bağlı olduğunu da söylemekte fayda var. Yani, eğer telefonunuzu orijinal iPhone şarj aletleri şarj etmiyor veya telefonunun pil performansını uygun şekilde kullanmıyorsanız, bu gibi durumlar batarya ömrünü kısaltacaktır. Şimdi iPhone 6 batarya değişimi konusunda bazı önemli hususlardan bahsedecek; fakat öncesinde batarya hakkında kısa bir bilgilendirme yapacağız.

iPhone 6 Batarya Değişimi Teknik Servis Hizmeti

iPhone 6 cep telefonları, günümüzde en çok kullanılan modellerden biridir. Bu nedenle, biten iPhone 6 bataryanızı değiştirmek için birçok farklı teknik servis bulabilirsiniz burada belirtmek gerekir ki Apple’ın Türkiye’de anlaşmalı olduğu tek marka olan aynı zamanda orijinal sertifikalı ve garantili parçalar kullanarak gerçekleştireceği onarım ve değişim işlemleri için CPRteknik mağazalarına gelebilirsiniz.

Bu arada, bildiğiniz üzere iPhone 6 modellerinde değiştirilebilir, yani harici bir batarya bulunmuyor. Özellikle son çıkan akıllı cep telefonlarında olduğu gibi iPhone 6 modellerinde de dahili bataryalar kullanılmaktadır. Bu nedenle, batarya değişimi için mutlaka teknik servisten hizmet almanız gerekmektedir. CPRteknik uzmanları amerikadan gelen işinde uzman teknikerler tarafından uzmanlık eğitiminden geçerek yetkinliklerini ispatlamış kişilerdir, telefonlarını güvenle teslim edebileceğiniz mağazalarımıza sizleri de bekliyoruz.

iPhone 6 batarya değişimi, teknik servislerde 30 dk – 1 saat gibi bir süre içerisinde değiştirilmektedir. Eğer bulunduğunuz yerden uzaktaki bir teknik servisten bu hizmeti alacaksanız, iPhone 6 cep telefonunuzu kargo ile gönderebilirsiniz. Bu durumda en fazla 2 – 3 gün içerisinde bataryası değiştirilmiş cep telefonunuz elinize ulaşacaktır.

iPhoe 6 batarya değişimi sırasında telefonunuzdaki hiçbir veri silinmemektedir. Değişim işlemi teknik servis bölümünde bu alanda uzmanlaşmış teknisyenler tarafından ve yine bu uygulamalar için üretilmiş özel ekipmanlar ile yapılmaktadır.

iPhone 6 Batarya Değişiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bataryalar, kuşkusuz bir cep telefonunun en önemli parçalarından biridir. Her ne kadar, kullanım ömrü kısalana kadar veya bizi yarı yolda bırakana kadar değerini pek hissedemesek de, performansı düşmüş bir pil ile idare edebilmemiz çok mümkün değildir. Bu nedenle, eğer iPhone 6 cep telefonlarınızın bataryası ile ilgili bir sorun tespit ettiyseniz, hemen yetkili bir servise giderek batarya değişimini yaptırmalısınız.

Batarya değişimde, mutlaka orijinal batarya kullanmaya özen göstermelisiniz. Daha önce belirtildiği gibi bu CPRteknik ürünleri sertifikalı ve garantili Apple onayından geçmiş ürünlerdir, gönül ferahlığıyla daha önceki müşterilerimizin yorumlarını da incleyerek mağazalarımızdan hizmet alabilirsiniz.

Standart batarya değişim işlemlerinde telefondaki hiçbir kişisel verinin (fotoğraf, video, rehber kayıtları, mesajlar vs) silinmemektedir. Bu konuyu da her ihtimale karşı, iPhone 6 batarya değişim hizmeti alacağınız servise belirtip teyit almanızda fayda var.

iPhone 6 Batarya Değişim Ne Kadardır?

iPhone 6 cep telefonları için önerilen batarya değişim fiyatları oldukça değişkendir. 100 TL’den başlayıp 500 TL’ye kadar farklı fiyat seçeneklerini görebilmek mümkündür. Bu noktada, servisin size sunacağı hizmeti ve özellikle de orijinal batarya kullanılmasını dikkate almalısınız. CPRteknik servislerinde kesinlikle orjinal, garantili ve sertifikalı ürünler kullanılmaktadır.

iPhone 6 Batarya Değişimi Garanti Kapsamında mı?

iPhone 6 bataryaları, kapasitesini normal şartlarda uzun süre koruyacak şekilde tasarlanmıştır. Fakat, kullanıma bağlı olarak bu süre ciddi oranda kısalabilmektedir. Eğer, telefonunuzu Apple firması tarafından yapılan kullanım önerilerine uygun şekilde kullanıyorsanız, fakat bataryayla ilgili sorunlarınız varsa, değişim hizmeti garanti kapsamı içerisinde yapılmaktadır. Yine, iPhone 6 bataryalarında görüşen şişme problemlerinde de batarya değişimi garanti çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Eğer telefonunuzun garanti süresi içerisinde bu tür bir sorunla karşılaştıysanız, hemen yetkili bir iPhone servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Bazı durumlarda, iPhone 6 bataryalarındaki sorunlar kullanıcı kaynaklı olabilmektedir. Örneğin, telefonun düşmesi, sıvı teması, yanlış şarj aleti kullanımı vs gibi nedenlerden ötürü bataryalar arızalanabilmektedir. Bu gibi durumlarda ise batarya değişim işlemi garanti kapsamı dışında kalabilmektedir.

iPhone 6 Batarya Özellikleri Nelerdir?

Öncelikle iPhone 6 cep telefonlarının orijinal batarya kapasitesinin 1800 mAh olduğunu söyleyelim.

Peki bu 1800 mAh, tam olarak neyi ifade ediyor. Cep telefonunuz, normal kullanım sırasında saatlik ortalama 60 mAh saat enerji tüketir. Bu da demek oluyor ki, çok fazla oyun oynamaz, internete çok sık girmez, fazla müzik dinlemezseniz, telefonunuzun şarjı sizi ortalama 30 saat idare edebilir.

iPhone 6 cep telefonlarında klasik batarya teknolojilerinden biri olan Lithium Ion (Li-Ion) kullanılmaktadır. Günümüzde en yaygın şekilde kullanılan bu teknoloji hem güçlü hem de hafif bir pil türüdür. Fakat en ideal şekilde kullanılsa dahi birkaç sene içerisinde batarya ömründe çok ciddi düşüşler yaşanabilmektedir. Bu nedenle, kullanıcı hatasından olmasa dahi, belirli bir süre sonra mutlaka değiştirilmelidir.

iPhone 6 Batarya Sorunları Nelerdir?

iPhone 6 kullanıcılarının batarya konusunda en fazla şikayet ettiği konu, batarya ömrünün kısalması ve bataryalarda görülen şişmelerdir. Bataryanın çok çabuk bitmesinin yanı sıra, telefonun pil yüzdesi belirli bir seviyenin üzerindeyken hiç beklenmedik şekilde kapanması da bataryanın değiştirilmesi gerektiğine işaret etmektedir.

Bunun yanı sıra, telefonunun pilinden eskisi kadar performans alamıyor veya şarja taktığınız halde şarj dolmuyorsa da bu da bataryayla ilgili bir sorun olduğunu göstermektedir. Bu gibi durumlarda, sorun şarj aletinden de olabilir. Bunu test etmek için orijinal olmak şartıyla başka bir şarj aletini kullanarak ufak bir test yapabiliriniz. Eğer sorun devam ediyorsa bataryanızı en kısa sürede değiştirmelisiniz.