1
Cihaz Türü
2
Marka
3
Model
4
Hizmet
5
Bize Ulaşın

iPhone 6 Ekran Değişimi Fiyatları

iPhone 6 Ekran Değişimi

Elden Teslim - Kurye

iPhone 6, günümüzde en popüler akıllı cep telefonlarından biridir. Fiyat / performans olarak bakıldığında iPhone serisinin en iddialı cep telefonlarından biri olan iPhone 6, ekran değişimi taleplerinin en fazla olduğu modellerden biridir. Her ne kadar koruyucu camlar kullanılsa da bu ürünler de zamanla deforme olabilmekte ve ekran koruma özelliği giderek kaybolmaktadır. Bir süreden sonra da, bazen ufak bir darbe sonucunda bile iPhone 6 ekranları kırılabilmektedir.

Ekran değişimleri, bütün dokunmatik akıllı cep telefonlarında en sık görülen ve en maliyetli olabilecek uygulamalardan biridir. iPhone 6 için de durumun böyle olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bu yazımız, siz değerli iPhone 6 kullanıcıları için oldukça temel bilgiler içermekte olup ekran özellikleri, değişim ve tamir süreci, fiyat ve diğer önemli konularda sizlere yardımcı olacaktır.

iPhone 6 Ekran Değişiminde Bilinmesi Gerekenler

İphone 6 ekran değişimini tek seferlik bir işlem olarak görmemelisiniz. Yani, cep telefonunuzun ekranı, doğru ve kaliteli malzeme ve yöntemler kullanılarak tamir edilmişse, bu işlemden 3 ay, 6 ay gibi periyotlarda sonra da ekranın hatasız çalışıyor olması gerekmektedir. Bu bakımdan, yapılan değişim işleminin belirli bir garanti süresi olmasına dikkat etmelisiniz.

İphone 6 ekran değişiminde normal şartlarda telefonunuzdan hiçbir bilgininin silinmemesi gerekir. Yani fotoğraf, video, rehber kaydı vs gibi bilgileri tamirden sonra da kullanabiliyor olmalısınız. Bu bakımdan, telefonu tamir ettireceğiniz servise veya teknik elemana bu durumu hatırlatmanız ve konuyu teyit etmenizde fayda vardır.

Uygun malzeme ve tekniklerle tamir edilmiş iPhone 6 cep telefonunuzun ekran performansı ilk günkü haline gelir. Eğer tamir işleminden sonra bir performans kaybı yaşıyorsanız veya zamanla böyle bir durum söz konusu olursa ücretsiz iade hakkınız bulunmaktadır. Bu durumu da yine telefonu servise bırakıp ücret ödemesini gerçekleştirmeden önce teyit etmelisiniz.

iPhone 6 Ekran Değiştirme Fiyatları

iPhone 6 cep telefonunuzun ekranı değiştirilmesi gerekiyorsa ödemeniz gereken ücret, sorunun büyüklüğüne ve kullanılacak ekran kalitesine bağlı olarak değişebilmektedir. Apple’ın Türkiye’de anlaşmalı olduğu tek marka olan aynı zamanda orijinal sertifikalı ve garantili parçalar kullanarak gerçekleştireceği onarım ve değişim işlemleri için CPRteknik mağazalarına gelebilirsiniz.

iPhone 6, ülkemizde en yaygın kullanılan cep telefonlarından biri olduğundan ve bu ürünün ilk defa piyasaya sürülmesi üzerinden epey vakit geçtiğinden, ekran değişim maliyetleri de zamanla düşmüştür. Geçtiğimiz yıllarda yaklaşık 1000 TL olan değişim ücretlerinin çok daha makul seviyelere indiğinizi söyleyebiliriz.

iPhone 6 Ekran Özellikleri Nelerdir?

iPhone 6 ekran değişimi ile ilgili açıklamalara geçmeden önce, bazı temel bilgileri belirtmekte fayda var. iPhone 6 cep telefonları 4.7 inç büyüklüğünde ve 750×1334 (HD+) Piksel çözünürlüğünde bir ekrana sahiptir. Piksel yoğunluğunun 326 PPI olduğu iPhone 6 ekranlarında ekran yenileme hızı 60 Hz ve renk sayısı 16 milyondur. IPC LCD teknolojisi ile gelen iPhone 6 ekranları, oleophobic coating, multi touch, retina ekran gibi özelliklere sahip olup dokunmatik türü olarak ise kapasitif ekran sınıfındadır.

Bu temel bilgileri sizlere aktardıktan sonra iPhone 6 ekran değişimi ile ilgili spesifik bilgilere geçiş yapabiliriz.

iPhone 6 Ekranı Nasıl Değiştirilir?

iPhone 6 ekran değişimi sırasında ilk etapta asıl sorun tespit edilmeye çalışılır. Yani, elinizde iPhone 6 cep telefonunun ekranında kırık, çatlak, deformasyon vb gibi bir durum varsa, öncelikle bunun ekranın ön camından mı yoksa iç ekrandan mı kaynaklı olduğuna karar verilir. Fakat eğer bir düşme ya da darbeden ötürü ekranda bir renk kaybı söz konusu ise sorun çok büyük ihtimalle iç ekrandan kaynaklanmaktadır.

iPhone 6 ekranının tamamının yenilenmesine karar verildiyse; iç ekran, dokunmatik alan, ön ekran ve dış panelin tamamı değiştirilmektedir. Bu değişim oldukça hassas bir işlem olduğundan uygulama sırasında özel ekipmanlar kullanılmakta ve bu işlemin sadece alanında uzmanlık sahibi teknisyenler tarafından yapılması tavsiye edilmektedir. CPRteknik uzmanları amerikadan gelen işinde uzman teknikerler tarafından uzmanlık eğitiminden geçerek yetkinliklerini ispatlamış kişilerdir, telefonlarını güvenle teslim edebileceğiniz mağazalarımıza sizleri de bekliyoruz.

Değişim işlemi tamamlandığında ise ekran bütün yönleriyle test edilir ve ilk günkü gibi olduğu, siz değerli iPhone 6 kullanıcıları tarafından teyit edilir.

iPhone 6 Ekran Garantisi Var mı?

iPhone 6 veya diğer dokunmatik cep telefonlarında ekran değişimi en maliyetli işlemlerden biri olduğundan, bir ekran değişimi ihtiyacı doğduğunda kullanıcıların aklına ilk gelen soru, bu işlemin garanti kapsamına girip girmediğidir. Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor; neredeyse bütün akıllı cep telefonu üreticileri, ekranın değişmesine sebebiyet verecek düşme çarpma, sıvı teması gibi durumları kullanıcı hatası olarak değerlendirmektedir. Bu nedenle, iPhone 6 ekran değişiminin de garanti kapsamına girmesi gibi bir durum yoktur.

iPhone 6 kullanıcı sayısının çok olması, zamanla bu işlem için ortaya çıkan maliyetleri zamanla düşürmüştür. Bu nedenle, garanti kapsamına girmese ve kaskonuz olmasa bile uygun fiyatlar ile ekran değişimi yaptırabilirsiniz.

iPhone 6 Ekran Değişimi Teknik Servis Hizmeti Nasıldır?

Günümüzde iPhone 6 ekran değişimi hizmeti veren çok sayıda servis bulunmaktadır. Bu da verilen hizmetin kalitesini ve fiyatını oldukça değişken hale getirmektedir. Bu noktada, size tavsiyemiz mutlaka güvenilir bir servisten hizmet almanız olacaktır. Bu konuyla ilgili verilen teknik servis hizmetiyle ilgili önemli adımları şöyle sıralayabiliriz:

  • Ürününüzle ilgilenen teknik servis elemanları, öncelikle arıza tespiti yapar.
  • Kırık, çatlak, lokal ve tamamında renk kaybı yaşanan, sıvı temasından ötürü çalışmayan eski ekranlar büyük bir titizlikle sökülür.
  • Telefonunuzun içerisi ve yeni ekranın oturacağı kısımlar uygun temizlik malzemeleri ve ekipmanları ile hassas bir şekilde temizlenir.
  • Yeni ekran takılır ve ekran testi yapılır.
  • Teknik servis hizmet süresi de değişiklik gösterebilmektedir. Eğer, telefonu bizzat siz servise götürürseniz, servis yoğunluğuna ve arızanın durumuna göre bu işlem en fazla bir saat içerisinde tamamlanmaktadır. Eğer telefonunuzu kargo ile servis gönderecekseniz de bu işlem birkaç gün içerisinde tamamlanmakta ve ekranı yenilenmiş telefonunuz size geri gönderilmektedir.
  • Birçok servis işlem sonucunda müşterilerine ücretsiz ekran koruyucu cam  hediye etmektedir. Bu nedenle, telefonunuzu tamir ettireceğiniz servis ile konuşurken böyle bir hediyenin olup olmadığını teyit edebilirsiniz.