1
Cihaz Türü
2
Marka
3
Model
4
Hizmet
5
Bize Ulaşın

iPhone 6S Plus Batarya Değişimi Fiyatları

iPhone 6S Plus Batarya Değişimi

Elden Teslim - Kurye

iPhone 6S Plus, Apple’ın iPhone 6 serisinin devamı olan ve ileri teknoloji kullanarak geliştirmiş olduğu bir telefondur. İçinde birçok teknoloji barındıran iPhone 6S Plus sık sık kullanılması sonucunda bataryasında bazı hasarların oluşmasına neden olur.

Cihazın bataryası hızlı bir şekilde bitiyorsa, konuşma esnasında ya da uygulamaları kullanırken telefon birden kapanabiliyorsa veya bataryanın şişmesi gibi bazı sorunlarla karşılaşılıyorsa bataryanın değişmesi gerekmektedir.

iPhone 6S Plus Batarya Değişimi

iPhone 6S Plus model telefonun batarya değişimi ortalama olarak 30 dakika ile 1 saatlik süre kapsamında tecrübeli teknikerler tarafından uygulanmakta olan bir işlemdir.

Cihaz ilk alındığından itibaren kullanım sıklığına bağlı olarak mevcut pilin ömrünün kısalmasına neden olacaktır. Cihazın kullanılmaya başlandığı tarih itibariyle öngörülen pil ömrü üç ila dört yıl civarındadır. Ancak bu süre cihazın kullanım sıklığı ve şarj edilme sıklığı başta olmak üzere birçok farklı etkenden etkilenerek uzayabilmekte ya da daha kısa sürebilmektedir.

iPhone 6S Plus Batarya Değişiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

iPhone modelleri kullanıma bağlı olarak bozulabilen bir yapıya sahiptir. Bu sebeple zaman içerisinde tam şarj edebilme yeteneklerini kaybetmektedir. iPhone kullanıcılarının yaklaşık %80’i telefonunu ortalama olarak 18 ila 24 ay içerisinde yaklaşık 500 defa şarj ederek batarya performansının zayıflamasına neden olmakta ve Bu durum ise telefonu yavaşlatmaktadır.

iPhone 6S Plus model telefonunda bataryadan kaynaklı bir sıkıntı yaşanıyor ise en kısa sürede yetkili bir servise giderek bataryanın değiştirilmesi gerekmektedir.

 

Bataryanın değişiminde kesinlikle orijinal batarya tercih edilmesine özen gösterilmelidir. Alternatif olarak sunulan ithal ya da yan sanayi bataryalar fiyat olarak daha cazip görünse de orijinal bataryanın gösterdiği performansı size sunamamaktadır. Sonuç olarak Apple firması da batarya değişimlerinde orijinal, sertifikalı ve garantili batarya kullanımını önermektedir.

Apple’ın Türkiye’de anlaşmalı olduğu tek marka olan aynı zamanda orijinal sertifikalı ve garantili parçalar kullanarak gerçekleştireceği onarım ve değişim işlemleri için CPRteknik mağazalarına gelebilirsiniz.

 

iPhone 6S Plus Modellerde Pil Sağlığı

 

iPhone 6S Plus model telefonlarda iOS 11 işletim sistemi kullanılmaktadır Ayrıca telefonun Ayarlar>Pil>Pil Sağlığı sekmelerinde iPhone 6S Plus pilinin değiştirilmesi gereken zaman konusunda ön bilgiler kullanıcı ile paylaşılmaktadır.

 

Maksimum kapasite ibaresinin yer aldığı pil sağlığı sekmesinde pil kapasitesi hakkında bilgi verilmektedir. Ayrıca bu kısımda telefon pilinin mevcut durumu, yeni iPhone pili ile kıyaslanmaktadır. iPhone 6S Plus’ın pili kimyasal olarak eskidiğinde göstergenin kapasitesi düşer. Bu durum ise pilin şarj döngülerinin daha kısalmasına sebep olmaktadır.

 

Yeni alınmış bir iPhone 6S Plus için Apple’ın üretim bandından çıkması ile ilk  kullanıcısı tarafından etkin hale getirilmesi arasında kalan sürenin uzunluğuna bağlı pilin kapasitesi %100 den daha düşük olarak görülmektedir. Bu durum, iPhone 6S Plus telefonda pil değişimi gerçekleştikten sonra da söz konusu olmaktadır. Cihaza yeni takılmış olan orijinal iPhone pili, pilin üretimi yapıldıktan sonra %100 iken, telefona takılana ve kullanıcı tarafından telefon aktif hale getirilene kadar geçen süre içerisinde biraz daha düşük oranda olabilmektedir.

 

iPhone 6S Plus Batarya Değişimi Ücretlendirmesi Nedir?

iPhone 6S Plus cep telefonları için batarya değişim ücretleri farklılık göstermektedir. Buna istinaden yaklaşık 100 TL’den başlayan ücretlendirme söz konusu olmaktadır. Ücretlendirme konusunda batarya değişiminin gerçekleştirileceği teknik servisin kullanıcıya sunduğu hizmet ve orijinal batarya kullanıyor olması dikkate alınmalıdır.

 

iPhone 6S Plus model telefonda batarya değişimi yapılırken 2750 mAh orijinal ürün kullanılmalıdır. Gerçekleşecek olan batarya değişimi, telefonun teknik servisimize getirilmesi ile yaklaşık 30 dakika ile 1 saat arasında değişen süre içerisinde gerçekleştirilir. Telefonun kargo ile teknik servisimize ulaştırılması sonucunda ise ortalama birkaç iş günü içerisinde batarya değişerek kullanıcıya ulaştırılır.

 

iPhone 6S Plus Pilinin  Ne Zaman Değiştirilmesi Gerekir?

Aşağıdaki sorunlardan biri ya da birkaçı yaşanıyor ise telefonunuzu en kısa sürede bir teknik servise götürerek bataryanın değişmesini sağlayabilirsiniz.

  • İPhone 6S Plus’ın pili önceki dönemlere kıyasla daha çabuk bitiyor ise
  • Cihaz birden bire kapanabiliyorsa
  • Cihazın pili aşırı ısınabiliyorsa
  • Bataryasından koku geliyorsa
  • Cihaz şarj olmuyorsa ya da şarj ederken %100 dolmuyorsa
  • İPhone 6S Plus’ın şarjı bitmiş olarak görünürken telefon şarja takıldığında %40 ila %50 oranında açılıyorsa
  • Şarj göstergesi %10 civarında gösterirken aniden kapanabiliyorsa
  • Çok geç şarj olabiliyorsa
  • Cihazın pili şişmiş ve ekranı dışarı doğru çıkmış ise telefonun bataryası değiştirilmelidir.

 

 

iPhone 6S Plus Batarya Değişimi İle İlgili Merak Edilen Sorular

 

iPhone 6S Plus Pili Değiştirildiğinde Telefonumun İçindeki Bilgiler Kaybolur mu?

iPhone 6S Plus model telefonun batarya değişimi donanımsal olarak gerçekleşen bir işlemdir ve uygulama esnasında bilgilerin silinmesi söz konusu değildir. Ancak herhangi bir sorun yaşanmaması adına telefon işleme alınmadan önce kullanıcı tarafından mutlaka telefon içeriğinin yedekleme işlemi yapılmalıdır.

 

iPhone 6S Plus Pili Çok Isınıyor Sorun Bataryadan Mı Kaynaklanıyor?

iPhone 6S Plus’ın pili ısınıyor ise bunun bir çok farklı nedeni olabilmektedir. Cihaz beklemedeyken yani kullanım dışındayken de arka plan uygulamalarının çalışıyor olması ısınmaya neden olabilir. Bazı uygulamaların telefonu zorlaması da ısınma nedeni olarak gösterilir. Böyle bir durum karşısında telefon ayarlar bölümünden resetlenerek sorunun çözülmesi beklenir. Bunun yanı sıra zayıflayan batarya da ısınmalara neden olabileceğinden sorun çözülmediyse telefonunuzu yetkili servise ulaştırabilirsiniz.

 

iPhone 6S Plus Şarj Olmuyor. Batarya Değişirse Sorun Çözülür Mü?

iPhone 6S Plus’ın şarjı dolmuyorsa bu çoğunlukla bataryadan kaynaklanan bir sorundur. Ancak böyle bir sorun karşısında öncelikle şarj soketi kontrol edilmeli ya da başka bir şarj cihazı deneyerek sorunun batarya haricinden kaynaklanıp kaynaklanmadığı kontrol edilmelidir. Eğer sorun halen devam ediyorsa teknik servisimize telefonunuzu direk getirerek ya da kargo aracılığıyla ulaştırarak hasar tespitinin gerçekleştirilmesini ve gerekirse bataryanın değiştirilmesini sağlayabilirsiniz.

 

iPhone 6S Plus Bataryası Değiştikten Hemen Sonra Nasıl Şarj Edilmelidir?

iPhone 6S Plus model telefonun bataryası değiştirildiğinde en iyi performansı elde edebilmek için yeni olan iPhone 6S Plus pilinin kalibrasyonu gerçekleştirilmelidir. Kalibrasyon işlemi için cihaz en az iki saat boyunca %100 olacak şekilde şarj edilmelidir. Kullanım sonucunda şarjı %10’un altına düştüğünde tekrar %100’e kadar kesintisiz olarak şarj edilmelidir. Bu aşamalar sonucunda kalibrasyon işlemi tamamlanmış olacaktır. Sonrasında iPhone telefonunuzu  normal kullanmaya ve şarj etmeye devam edebilirsiniz.

Batarya Değişimi Sonrasında Bir Sorun Yaşar mıyım?

iPhone 6S Plus telefonun bataryası değiştikten sonra ekran ve alt hoparlörün etrafında bulunan su geçirmez contalar zarar görebilmektedir. Yapışkan bantlar tekrar kullanılamadığından ayrıca değiştirilmesi gerekmektedir. Contaların değiştirilmemesi sonucunda iPhone 6S Plus normal çalışmakta ancak suya dayanıklılık derecesi düşmektedir.

iPhone 6S Plus Bataryanın Pil Durumu Bilgisini Neren Görebilirim?

Telefonunuzun Ayarlar>Pil>Pil Sağlığı bölümünden iPhone pil durumu bilgisine ulaşmak mümkündür. Eğer iPhone 6S Plus model telefonun performans düzeyi desteklenmekte ve performans yönetimi gerekmemekte ise pil sağlığı bölümünde “Piliniz şu anda olması gereken en yüksek performansı desteklemekte” ibaresi görünmektedir. Bu bataryanın değiştirilmesine gerek olmadığı anlamına gelmektedir. Bu kontrol sağlanarak pilin değişip değişmeyeceğine kullanıcı kendi karar verebilmektedir.

 

iPhone 6S Plus Batarya Değişimi Garanti Kapsamında mıdır?

iPhone 6S Plus model telefonların bataryaları  kullanıma bağlı herhangi bir sorun yaşanmadıkça uzun süre korunabilecek kapasiteye sahiptir. Apple firması tarafından üretilen iPhone 6S Plus için kullanım önerilerine kullanıcı tarafından uyuluyor ise, ancak buna karşılık batarya da şişme ya da performans düşüklüğü gibi sorunlar yaşanıyorsa batarya değişim hizmeti garanti kapsamında gerçekleşebilir ancak birçok durumda kullanıcı hatası olarak tespit edilen caseler olarak sonuçlanır.