1
Cihaz Türü
2
Marka
3
Model
4
Hizmet
5
Bize Ulaşın

iPhone 6S Batarya Değişimi Fiyatları

iPhone 6S Batarya Değişimi

Elden Teslim - Kurye

iPhone 6S, Apple firmasının 2015 yılında iOS 9 işletim sistemi ile Türkiye’de satışa sunduğu bir akıllı telefon modelidir. İçeriğinde mevcut olan uygulamalarla ve özellikleri ile kullanıcılarına mini bir bilgisayar konforu sunmaktadır. Ancak kullanımı neticesinde akıllı telefonlarda en sık rastlanan cihaz problemlerinden biri batarya sorunlarıdır. İlk alındığı güne kıyasla bataryası daha sık bitebilmekte, şarj göstergesi üst seviyelerdeyken cihaz birden bire kapanabilmekte ya da çok geç şarj olmakta ise cihazın batarya ömrü tükenmiş ve bataryanın değiştirileceği anlamına gelmektedir.

iPhone 6S Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone 6S model telefonun batarya değişim işlemi mağazamızı ziyaret ederek cihazınızı getirmeniz halinde, teknik ekibimizin yoğunluğuna göre 30 dakika ila 1 saat arasında gerçekleştirilir ve cihaz kullanılabilir vaziyette size teslim edilir. Çalışıyorsanız ya da şehir dışında yaşıyorsanız cihazınızı kargo yoluyla bize ulaştırabilirsiniz. Kargo ile göndermeniz halinde cihazınızın batarya değişimi gerçekleştikten sonra en kısa süre içerisinde size geri gönderimi sağlanacaktır.

Akıllı telefonlar hassas kullanıma sahiptir ve teknik servis aşamasında da dikkatli olmak gerekmektedir. Teknik ekibimiz ABD’deki merkezimizden gelen özel eğitmenler tarafından teknisyenlerimize eğitim verilmekte. Alanında uzman ve deneyimli teknik destek ekibimiz ise batarya değişimi esnasında gerekli hassasiyeti göstermektedir. Statik elektrikten tamamen arındırılmış ve steril edilmiş odalarda batarya değişim işlemi yapılırken iPhone 6S cihazda 1715 mAh gücünde Apple sertifikalı batarya kullanılmaktadır. Değişim gerçekleştikten sonra cihazınız eski performansını geri kazanacaktır.

 

iPhone 6S Batarya Özellikleri

1715 mAh batarya kapasitesine sahip olan iPhone 6S model telefonda Lithium Ion (Li-Ion) batarya teknolojisi kullanılmıştır. Lightning – USB Kablosu ile şarj edilebilen cihazlarda 3G teknolojisiyle 14 saat konuşma süresi ve 250 saat bekleme süresi mevcuttur. Mevcut batarya gücü ile WiFi ağına bağlı olarak 11 saat internet kullanımı, 3G ve 4G teknolojisinde ise 10 saat internet kullanım imkanı sunulmaktadır. Hızlı şarj teknolojisi mevcut değildir.

iPhone 6S Batarya Değişim Ücreti Nedir?

iPhone 6S cihazın batarya değişimi uzman teknik ekibimiz  tarafından büyük bir özenle gerçekleştirilmektedir. 130 TL’den başlayan ücretlerle sertifikalı yeni batarya yıpranmış olan batarya ile değiştirilmektedir. Değişim esnasında cihazda bulunan hiçbir bilginin silinmesi söz konusu değildir. Ayrıca batarya değişiminden sonra cihaz ilk günkü performansında size kullanım imkanı sağlayacaktır. Ancak herhangi bir sorun yaşanmasına karşılık değiştirilen sertifikalı batarya için CPR Teknik Servis tarafından garanti verilmektedir.

iPhone 6S Pili Ne Zaman Değiştirilmelidir?

Aşağıda belirttiğimiz batarya problemlerinden biri ya da birkaçı cihazınızda görülüyorsa, cihazınızın bataryası değiştirilmelidir.

 

  • Cihazın pili kısa sürede bitiyorsa
  • Cihazının kullanım anında ya da görüşme esnasında birden bire kapanıyorsa
  • iPhone 6S cihazın bataryası bitmiş gibi görünürken şarja takıldığında batarya göstergesi %40 ila %50 seviyelerinde açılıyorsa
  • Cihazın pili şişmiş ve ekranı dışarı doğru çıkıntılı görünüyorsa
  • Batarya kısmı aşırı ısınıyorsa
  • Bataryadan koku geliyorsa
  • Cihaz şarja takılmasına rağmen şarj edilemiyorsa bataryanın değişmesi gerekmektedir.

 

Ayrıca cihazın ayarlar>pil>pil sağlığı sekmelerinden cihazın bataryası ile ilgili pil ömrüne dair bilgi kullanıcı ile paylaşılmaktadır. Buradan kontroller yapılarak bataryanın ne zaman değiştirilmesi gerektiğine dair bilgi edinmeniz mümkün olmaktadır.

iPhone 6S Batarya Değişimi Garanti Kapsamında mıdır?

iPhone 6S batarya değişim işlemleri üretici firma olan Apple tarafından garanti kapsamına dahil edilmektedir. Ancak kullanıcı hatası tespit edilmesi halinde cihazın batarya değişimi işlemi garanti kapsam dışında bırakılabilir. Bununla ilgili tüm detaylar için garanti koşulları incelenebilir.

iPhone 6S Batarya Değişimi İle İlgili Merak Edilen Sorular

 

iPhone 6S Plus Pili Değiştirildiğinde Telefonumun İçindeki Bilgiler Kaybolur mu?

 

iPhone 6S model cihazlarda batarya değişimi tamamen donanımsal bir işlemdir ve değişim esnasında cihazdan hiçbir kişisel bilgi silinmeyecektir. Ancak rutin olarak cihazdaki bilgiler iCloud kanalıyla yedeklendiğinde karşılaşılan problemler sonucunda bilgiler silinmiyor olacaktır.

 

iPhone 6S Şarj Olmuyor. Batarya Değişirse Sorun Çözülür Mü?

 

iPhone 6S cihazınızın şarjı dolmuyorsa ilk sorgulanacak olan durum problemin bataryadan kaynaklanıp kaynaklanmadığıdır. Ancak öncelikle şarj edilen kablo ve adaptör kontrol edilmeli ikinci adımda ise şarj soketi incelenmelidir. Gerekli kontrollerin sağlanabilmesi ve devam eden problemin çözülebilmesi için cihazınızı CPR Teknik Servis mağazalarımızı bizzat ziyaret ederek bize ulaştırabilirsiniz.

 

iPhone 6S Plus Pili Çok Isınıyor Sorun Bataryadan Mı Kaynaklanıyor?

 

iPhone 6S cihazınızın pili çok ısınıyor ise bunun farklı bir çok nedeni olabilmektedir. Cihaz beklemedeyken arka planda çalışmaya devam eden uygulamalar yüzünden batarya çok ısınabilmektedir. Ayrıca bazı uygulamalar cihazı zorlamakta ve bataryanın ısınmasına neden olabilmektedir. Pil ısınmaya devam ediyorsa cihazınız ayarlar sekmesinden resetlenebilir ve sorunun çözümlenmesi beklenir. Tüm yapılanlara rağmen problem devam etmekte ise cihazınızı CPR Teknik Servis mağazalarımıza ulaştırabilirsiniz.

 

iPhone 6S Plus Bataryası Değiştikten Hemen Sonra Nasıl Şarj Etmeliyim?

 

iPhone 6S cihazın bataryası değiştirildiğinde en yüksek performansı sağlayabilmek için bataryanın kalibrasyon işlemi tamamlanmalıdır. Öncelikle cihazı teknik servisimizden teslim aldıktan sonra bataryayı en az iki saat boyunca %100 seviyesine ulaşana kadar şarj etmelisiniz. Kullanım sonrasında %10 seviyesinin altına düştüğünde yine cihaz aynı şekilde en az iki saat boyunca batarya göstergesi %100 seviyesine gelene kadar şarj edilir ve sonraki aşamalarda normal kullanıma ve şarj etmeye devam edilir.

 

iPhone 6S Bataryasının Pil Durumu Bilgisini Nereden Sorgulanabilir?

 

iPhone 6S cihazın Ayarlar>Pil>Pil Sağlığı sekmelerinden pil durumuna ulaşmak mümkün olmaktadır. Cihazın performans düzeyi destekleniyor ve performans yönetimi gerekmiyor ise pil sağlığı sekmesinde Piliniz şu anda olması gereken en yüksek performansı desteklemekteibaresi görülebilmektedir. Bu ibare mevcut ise bataryanın değişimine gerek olmadığı anlamı çıkarılabilir. Pil sağlığı sekmesinden kontrolü gerçekleştirerek siz de bataryanın ne zaman değiştirilmesi gerektiğini sorgulayabilirsiniz.

 

iPhone 6S Plus Batarya Değişimi Garanti Kapsamında mıdır?

 

iPhone 6S model cihazların bataryaları  kullanıma bağlı herhangi bir sorun yaşanmadıkça uzun süre korunabilecek kapasiteye sahiptir. iPhone 6S kullanıcısı Apple firması tarafından üretilen bu cihazın kullanım önerilerine uymasına rağmen yine de bataryada şişme veya performans düşüklüğü gözleniyorsa batarya değişimi gerçekleştirilmelidir. Ancak bu noktada cihazın garanti süresi de göz ardı edilmemelidir.


Cihazım Yere Düştü Ve Açılmıyor Sorun Pilden Mi Kaynaklanıyor?

 

iPhone 6S yere düştü ve cihazınız açılmıyorsa bunun birçok farklı nedeni olabilir. Ekran kırılmış ve cihazınıza görüntü gelmiyor olabilir. Ana kartında ya da kasasında sorunlar yaşanabilir ya da cihazın bataryasından dolayı cihazınız açılmıyor olabilir. En doğru tespit yapılabilmesi ve sorunun çözülebilmesi için cihazınızı CPR Teknik Servis mağazalarımıza ulaştırabilir ve sorunun giderilmesine yardımcı olabilirsiniz.

 

Çalışıyorum Cihazı Mağazaya Getirmek İçin Zamanım Yok. Size Nasıl Ulaştırabilirim?

 

Çalışıyorsanız ve zamanınız yoksa, ayrıca şehir dışında yaşıyorsanız cihazınızı mağazalarımıza kargo yoluyla ulaştırmanız mümkündür. Adres bilgilerimizi internet sitemizden ya da iletişim numaramızdan bize ulaşarak alabilirsiniz. Kargo yoluyla gönderilen cihazların batarya değişiminin yapılması ve cihazın tekrar size ulaştırılabilmesi en kısa sürede gerçekleşecektir.

 

iPhone 6S Cihazıma Yeni Takılan Bataryanın Orjinal Olduğunu Nereden Anlayabilirim?

 

Bataryanızı değiştirmeden önce mutlaka bir ön araştırma yapıyor olacaksınız. Araştırmanız sonucunda bazı firmalar normal ölçülerde ücretlendirme yaparken bazıları ise daha uygun fiyatlara orjinal batarya takabileceklerinden bahsetmektedir. Ancak kullanılan yan sanayi bataryaların fiyatları uygun olarak piyasada yer almaktadır ve uygun fiyat veren teknik servisler de yan sanayi ürün kullanmaktadır. Bunu göz önünde bulundurarak güvenilir bir teknik servis ile anlaşmanız halinde orjinal batarya kullanıldığından da emin olacaksınız. Bizler CPR Teknik Servis olarak değişimlerde orjinal batarya kullanmaktayız ve değişim işlemini minimum 130 TL’den başlayan ücretlerle gerçekleştirmekteyiz.