1
Cihaz Türü
2
Marka
3
Model
4
Hizmet
5
Bize Ulaşın

iPhone 6S Ekran Değişimi Fiyatları

iPhone 6S Ekran Değişimi

Elden Teslim - Kurye

iPhone 6S,  Türkiye’de satışa sunulmasının üzerinden zaman geçmiş olmasına rağmen halen birçok kullanıcı tarafından tercih edilen bir modeldir. İleri teknoloji kullanılarak Apple tarafından üretilmiş olan bu model kullanıcılarına eşsiz bir deneyim sunmaktadır. Ancak akıllı telefonların birçoğunda yaşandığı gibi iPhone 6s model telefonlarda da en sık rastlanan problemlerden bir tanesi de oldukça hassas olan ekranlarda meydana gelen hasarlardır. Farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan bu hasarlar sonucunda ekranda kararmalar, görülen ya da görülmeyen çatlaklar ve kırıklar sonucunda ekran değişimi gerekmektedir.

iPhone 6S Ekran Özellikleri Nelerdir?

4.7 inç IPS LCD ekran çözünürlüğüne sahip olan iPhone 6S model telefonun ekran çözünürlüğü ise 750×1334 (HD+) Piksel’dir. Ayrıca çizilmelere karşı direnç gösteren cam özelliği mevcuttur.

iPhone 6S Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone 6S ekranı birçok akıllı telefon modellerinde olduğu gibi oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle herhangi bir mesafeden yere düşmesi sonucunda, sert bir zemine çarpması, üzerine darbe alması  ya da sıvı ile temas etmesi ile ekranında problemler yaşanabilir. Bu problemler genelde ekran yüzünde görülebilen çatlaklar ya da kırıklar şeklinde olabilir. Ancak gözle görülmeyen ekran problemlerinin yaşanması da söz konusudur.

Örneğin iç ekranda kararmalar ya da bazı renklerin ekrana yansıması sonucunda ekrana hiç görüntü gelmemekte ya da ekranın bir kısmı çalışıyor görünürken bir kısmı tamamen kararmaktadır. Dokunmatik hassasiyetinin kaybolması da yine sık görülen ekran problemlerinden biri olarak belirtilmektedir. Bu durumların yaşanması neticesinde cihazın ekran değişimi gerçekleştirilmelidir.

Ekran değişimi CPR Teknik Servis mağazalarımızda teknik destek ekibimiz tarafından büyük bir hassasiyetle ve özenle 30 dakika ila 1 saat arasında gerçekleşir ve cihaz bu süre içerisinde kullanıcıya sağlam bir şekilde teslim edilir. Aynı şekilde posta ya da kargo aracılığıyla mağazamıza gönderilen ekranı kırık, dokunmatiği çalışmayan, iç ekranı ya da ön camı çatlamış olan telefonun ekran değişimi işlemi, teknik destek ekibimiz tarafından en kısa süre içerisinde tamamlanarak geri gönderimi sağlanmaktadır.

Teknik servis ekibimizin uygulamakta olduğu işlem aşamaları şu şekildedir;

  • Hasarlı olan ekran itina ile cihazdan sökülür.
  • Ekran değişimi öncesinde cihazın içerisinde yer alan kir, toz gibi partiküller temizlenir.
  • Sökülmüş olan hasarlı ekranın yerine yeni iPhone 6S orjinal ekran takılır.
  • Son olarak işlem sonrasında takılan ekran teknik destek elemanı tarafından test edilerek kullanıcıya teslim edilir.

iPhone 6S Ekran Değişimi Garanti Kapsamına Dahil Midir?

Belirttiğimiz gibi iPhone 6S ekranı oldukça hassas bir yapıdadır ve en ufak darbelerde dahi ekran kırılması söz konusu olabilir. Ancak üretici firma olan Apple ön cam çatlaklarını, ekran kırıklarını, cihazın sıvı ile temas etmesini, telefonun darbe alarak dokunmatik alanın bir kısmının ya da tamamının çalışmaması sonucunda ortaya çıkan ekran problemlerini garanti kapsam dışında bırakmaktadır. Bu nedenle teknik destek birimimiz de gerçekleşecek olan iPhone 6S ekran değişimi işlemi ücrete tabi tutulmaktadır.

iPhone 6S Ekran Değişim Bedeli Nedir?

iPhone 6S ekran değişimi mağazalarımızda uzman teknik destek elemanlarımız tarafından 200 TL’den başlayan ücretlerle gerçekleştirilir. Ekran değişiminde ön cam + iç ekran + dokunmatik alan + dış panelden oluşmakta olan orjinal ürün kullanılmaktadır.

iPhone 6S  Ekran Camı Çatladığında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

iPhone 6S model telefonunuzun ekranı kırıldığında ya da çatladığında telefon ekranında görüntü olabiliyor ise ya da tamamen gitmiş olsa da ekran değişimi gerekmektedir. Ancak ekran değişimi esnasında ve öncesinde bazı dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Öncelikle ekran değişimi esnasında iç ekran, ön cam, dokunmatik ekran ve dış panelden oluşan orjinal iPhone 6S ekranı kullanılmalıdır. Ekran değişimi donanımlı teknik elemanlarımız tarafından büyük bir özenle ve özel ekipmanlarla gerçekleştirilir. İşlemin uygulanacak olduğu teknik servis odası statik elektrikten arındırılmış ve sterilize edilmiş olmalıdır. Telefonun sadece ekran değişimi gerçekleştirilmeli ve telefonun hafızasında yer alan bilgilere kesinlikle müdahale edilmemelidir. İşlem sonrasında telefonunuzu yine oluşabilecek hasarlara karşı teknik destek elemanımız tarafından kırılmaz cam takılarak korumaya alınmalıdır. İşlem sonrasında cihazınızın gerekli kontrolleri teknik elemanlarımız tarafından sağlanarak cihazı size kullanılır vaziyette teslim ediyor olması gerekmektedir.

iPhone 6S İle İlgili Merak Edilen Sorular

iPhone 6S Telefonumun Ekranına Su Kaçtı Ekran Değişimi Garanti Kapsamına Girer Mi ?

iPhone 6S ekranı sıvı ile temas ettiğinde, darbe aldığında veya sert bir yüzeye çarpması sonucunda ekranı kırılan ve ön camı çatlayan telefonlar üretici firma tarafından kullanıcı hatası olarak kabul edilir ve ekran değişimi işlemi garanti kapsamı dışında bırakılır

Ekran Değişiminde Telefonumdaki Bilgiler Silinir Mi?

iPhone 6S model telefonun ekran değişimi sonrasında cihazda yer alan hiçbir bilgi silinmemektedir. Buna telefon içerisindeki uygulamalar, galeri, notlar, telefon rehberi ve diğer oluşturulan hesaplar dahildir. İşlem sonrasında telefonunuzu teslim aldığınızda tamamen bıraktığınız gibi buluyor olacaksınız.

Ekran Değişimi Sonrasında Telefonumu Nasıl Koruyabilirim?

Telefonun almış olduğu hasar neticesinde ekran değişimi işlemi gerçekleştirilerek size teslim ediliyor olacaktır. Sonrasında telefonunuzu korumak tamamen kullanıcı olarak sizin tasarrufunuzdadır. Cihazı darbelere karşı koruyabilmek için dış kasası için koruyucu bir kılıf ve ekranı için kırılmaz cam tercih edebilirsiniz Ayrıca arka kapağına monte edilerek kullanabileceğiniz ve özellikle özçekim(selfie) yaparken telefonu kavramanıza yardımcı olacak telefon yüzüğü ya da telefon tutucu olarak adlandırılan aparatları da kullanabilirsiniz.

iPhone 6S Telefonumu CPR Teknik Destek Mağazalarına Nasıl Ulaştırabilirim?

Mağazalarımızın adres ve telefon bilgileri ile konum bilgileri internet sitemizde mevcuttur. Buradan bizimle doğrudan iletişime geçerek cihazınızla ilgili sorunlarınızı ve taleplerinizi bize iletebilirsiniz.

Ekran Değişimi Sonrasında Telefonumda Performans Değişikliği Olur Mu?

Telefonunuzda ekran değişimi yapıldıktan sonra dokunmatik hızında, ekranın hassasiyetinde, ekran çözünürlüğünde ve parlaklığında herhangi bir değişiklik söz konusu olmayacaktır. Bu nedenle telefonunuz teknik servisimize teslim edildiği performansıyla aynı şekilde size geri teslim ediliyor olacaktır.

Kırılmış Bir Ekranla Telefonumu Kullanmaya Devam Edersem Sorun Yaşar Mıyım?

Ekranı kırılmış olan telefonların çoğunlukla görüntüleri de kaybolmuş olarak servisimize getirilmektedir. Bu durumda kullanımı zaten söz konusu değildir. Ancak görüntüsü kaybolmayan telefonların genelde kullanıcı tarafından kullanımına devam edilmektedir. Bu gibi durumlarda ekranda daha büyük hasarlar meydana gelebileceğinden ekran kırıldıktan sonra ekran değişiminin gerçekleşmesi gerekmektedir.

Telefonuma Takılacak Olan iPhone 6s Ekranının orjinal Olup Olmadığını Nereden Anlayabilirim?

CPR Teknik Servis mağazalarında kullanılan tüm parçalar testlerden geçmiş sertifikalı / orjinal / garanti belgeli ürünlerdir.