1
Cihaz Türü
2
Marka
3
Model
4
Hizmet
5
Bize Ulaşın

iPhone 7 Plus Ekran Değişimi Fiyatları

iPhone 7 Plus Ekran Değişimi

Elden Teslim - Kurye

Teknolojinin her geçen gün geliştiği günümüzde iPhone 7 Plus ekran değişimi nasıl olmaktadır sorusunu yanıtlamak için öncelikle telefonun özelliklerinden, bilhassa ekranından bahsetmek ve sonrasında da sık sık başa gelen bir aksaklık olan ekran değişimi hakkında genel bilgiler vermek daha yararlı olabilir. Elimizden düşürmez hale geldiğimiz cep telefonunuzun başına herhangi bir arıza gelmemesini dileriz, falan böyle bir sıkıntı yaşıyorsanız CPR Teknik servis ofislerinin, kaliteli hizmetin, hızlı tamir sürecinin, uygun fiyatların, kısaca ihtiyaç duyduğunuz tüm desteğin size verileceğinden emin olunuz.

CPR ofislerine gelebilir ya da bizimle telefon veya e-posta üzerinden iletişim kurabilirsiniz. Dünyanın en büyük cep telefonu tamir zincirinin bir parçası olan CPR Teknik bütün iPhone modellerinin tamiri için hizmetinizdedir ve iPhone 7 Plus ekran değişimi de firmamız tarafından hemen yapılabilmektedir. Şehir dışından veya İstanbul gibi devasa bir kentte ofislerimizin bulunduğu Nişantaşı ve Üsküdar’a yakın olmayan semtlerden arayan müşterilerimiz için kargo ulaşımı imkanımız vardır. Birkaç iş günü içinde akıllı telefonunuz size tamir edilmiş biçimde geri yollanacaktır, Bu süre zarfında tamirat süreci hakkında sürekli bilgilendirileceksiniz. İhtiyaç duyulan yedek parçaların ise orijinal olduğunu altını çizerek belirtmek isteriz.

iPhone 7 Plus Ekran Özellikleri

Yaklaşık dört yıldır hayatımızda olan ve ilk çıktığı anda suya dayanıklı olma özelliği üzerinde çok konuşulan iPhone 7’ye daha sonra bir üst model olan iPhone 7 Plus eklendi. Yazımızın konusu ekran değişimi olduğu için aralarındaki farkı ekranları üzerinden açıklamak isteriz. iPhone 7 ekran boyutu 4.7 inç iken Plus’da bu büyüklük 5.5 inç’dir. Ve gene ekran çözünürlüğü iPhone 7 için 750X1334 (HD+) Piksel iken Plus 1080X1920 (FHD) Piksel kapasitesine sahiptir. Ekran alanı iPhone 7’de 60.88 cm2 iken Plus’da 83.39 cm2’ye çıkarılmıştır. Çizilmeye dirençli cam, görüntü yaklaştırma ve retina ekran her iki modelin ortak özellikleridir. 1400:1 olan iPhone 7 ekran kontrast oranı Plus’da 1300:1 olarak azaltılmıştır. Böylesi kapsamlı bir teknolojik tasarım ürünü olan ekran ne yazık ki özellikle darbe alındığında değişime gerek duyulabilir. Darbenin şiddetine göre ekranların çizilebildiği ise malumunuzdur.

iPhone 7 Plus Ekranı Nasıl Değişir?

Bazı şanssızlıklar sonucu iPhone 7 Plus ekran değişimi söz konusu olduğunda CPR Teknik’in uzman servis ekibini oluşturan CPRteknik bünyesindeki Apple cihazları uzmanı teknisyenler steril edilmiş ve statik elektrikten arındırılmış odada özel ekipmanlar kullanarak akıllı telefonunuzda ekran değişimini yaparlar. Bu komple bir ekran değişimidir. Yani iç ekran,  ön cam, dokunmatik alan ve dış panel birlikte değiştirilmektedir. Cihaz kapalı haldeyken sökülen ekranın değişimi için hassas ve ince uçlu aletler kullanılır. En fazla bir saat kadar süren bu işlem sonunda, eğer ofisimize gelmişseniz, telefonunuzu alıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

iPhone 7 Plus Ekran Değişim Fiyatları

iPhone marka telefonunuz garanti kapsamındaysa herhangi bir ücret söz konusu olmaz. Garanti kapsamı dışında kalan tamirler için ekran değişimlerinde ortalama 280 liralık bir rakam ortaya çıkmaktadır, ancak bu ücret değişebilmektedir. CPR Teknik olarak iPhone 7 Plus ekran değişimi için ayrıca altı ay garanti vermekteyiz. Müşteri memnuniyetini sağlamak CPR teknik olarak profesyonel iş anlayışımız olduğu için yüzde yüz para iade garantili hizmet verdiğimizi de eklemek isteriz. Sadece ekran değişimi değil, telefonunuz bazen batarya değişimine de ihtiyaç duyabilir. Bu durumda uzman teknisyenlerimiz size üç farklı kalitede ürün önerebilirler ki bunun nedeni bütçeleri rahatlatmaktır. Fakat ekran değişimlerinde böyle bir seçenek sunumu söz konusu değildir. Yukarıda özellikleri sayılan iPhone 7 Plus’ın özel ekranı orijinal Apple parçaları ile değiştirilir.

CPR Teknik Apple’ın çözüm ortağı olarak çalıştığı için orijinal parçaya ulaşımı önceliklidir. Değişik tamir seçenekleri mümkün olduğunda ise zaten hemen bilgilendirileceksiniz. Yazımızda bahsettiğimiz gibi, cep telefonları ekran değişiminden başka home tuşu değişimi, batarya değişimi, ön veya arka kamera değişimi, hoparlör değişimi, şarj soketi değişimi gibi büyüklü küçüklü tamiratlara ihtiyaç duyabilirler. (Bu aksaklıkların çoğu ya telefonun aldığı darbe ya da yanlış kullanım sonucu oluşmaktadır.) Fakat ekran değişimi bu arızalardan daha ciddi bir sorundur ve gene CPR Teknik’in her arızayı ciddiyetle ele alan teknik servis tarafından düzeltilebilir.

Ekran değişimi hariç diğer parçalarda istediğiniz takdirde diğer cep telefonu markalarının uygun parçalarını kullanmak size teklif edilecektir ki bu parçalar zaten da yüksek kalitelidirler. iPhone 7 Plus ekran değişimi ise birebir markanın orijinalliği korunarak tarafımızdan yapılmaktadır. Bu arada Apple’ın Gebze’deki fabrikasında orijinal yedek parça ürettiğini eklemek müşterilerimizin güvenini daha fazla sağlamada yardımcı olabilir.

iPhone 7 Plus Tamirinde CPR Farkı

1997 yılında ABD’nin Florida eyaletinin Orlando kentinde küçük bir atölyede işe başlayan ve tam adı Cell Phone Repair olan CPR geçen yıllarla birlikte dünyanın en büyük cep telefonu tamir zincirini oluşturdu. Bugün sadece ABD’de 492 şubesi olduğu biliniyor. Firma Apple ile sözleşmeli çalışmakta ve yetkili servis olarak geçmektedir. Ülkemizde ise CPR Teknik adıyla 2019 yılında faaliyete başlayan firma İstanbul Avrupa Yakası Nişantaşı ve Anadolu Yakası Üsküdar Akasya AVM adreslerindeki şubelerinde hizmetinizdedir. Altı ay garanti, herhangi bir memnuniyetsizlik durumunda para iade garantisi, Apple tamirinde uzmanlık, hızlı kargo desteği ve örneğin aşırı arıza vermiş bataryaların  ABD’den gelen teknik ekip kontrolünde geri satın alınması gibi iş ayrıntıları CPR Teknik farkıdır.

Cihazınızdaki Sorun Giderilemezse Ne Yapabilirsiniz?

Eğer, iPhone 7 Plus ekran değişimi de dahil olmak üzere, cihazınızdaki sorun tamir edilemeyecek kadar kötüyse, onu yedek parça olarak bırakıp, değişim ve dönüşüm ofislerimizden ikinci el bir telefon alabilirsiniz. Bu telefonlarımızın da altı aylık garanti kapsamımızda olduğunu eklemek isteriz. İkinci el değişimleri bütçeniz için daha ferahlatıcı olabilir. Tabii ki düşünülen bu ikinci el telefonlar için ayrıntılı bilgi edinmek isteyebilirsiniz. O zaman CPR Teknik olarak ekspertiz hizmetimizle size destek olmaya devam edeceğiz.

CPR Teknik ve Ekspertiz Hizmetleri

İkinci el bir telefon almaya karar verdiğinizde size cihazın durumunu ayrıntılı bir biçimde açıklıyor, size bir çeşit ekspertiz raporu hazırlıyoruz İkinci el telefon alırken kullanım alışkanlıklarınızı önceye almanızı bilhassa öğütleyeceğiz. Akıllı telefonların hayatı çok kolaylaştırdığı doğrudur ama özellikle ileri yaş grubundaki insanların bu cihazları tam kapasite kullanamadığı da doğrudur. CPR Teknik size kullanımı daha kolay bir telefon bulmanızda yardımcı olabilir.

Satış ve tamir merkezlerimizde başka markalardan zaman zaman bahsetsek bile iPhone imzasını taşıyan bütün akıllı telefonların yeri ayrıdır. Apple ve iPhone bugün dünyada efsane haline gelmiş bir isimdir.