1
Cihaz Türü
2
Marka
3
Model
4
Hizmet
5
Bize Ulaşın

iPhone SE (2020) Ekran Değişimi Fiyatları

iPhone SE (2020) Ekran Değişimi

Elden Teslim - Kurye

Geçtiğimiz aylarda Apple tarafından Türkiye’de satışa sunulan iPhone SE model telefonu, kullanıcılarına sunduğu performansı ile popüler olma yolunda ilerlemektedir. İçerdiği bir çok İOS uygulama ve özellikler nedeniyle elinizden bırakmak istemeyeceğiniz bu telefon elbette sık kullanım sonucunda bazı sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Bu sorunların ise en korkulanlarından biri de telefonun düşme ya da çarpma etkisi ile ekranının hasar görmesidir. Peki ekranınız hasar gördüğünde ne yapmanız gerekir?

Elbette telefonunuzun ekranı çarpma, düşme ya da suyla teması sonucunda hasar gördüğünde yapılması gereken uygulama ekranın değiştirilmesi olacaktır. Ekran değişimi nasıl olur? Ekran değişim bedeli nedir? Ekran değişimi garanti kapsamında mıdır? Tüm bu soruların yanıtını makalemizde sizinle paylaşıyor olacağız.

iPhone SE Model Telefonun Ekran Özellikleri Nelerdir?

iOS 13 işletim sistemine sahip olan iPhone SE model telefonun dokunmatik ekranı  4.7 inç geniş ekran ve LCD Multi-Touch 326 ppi yoğunluğunda ve 1334 x 750 piksel çözünürlüğe sahiptir.  True Tone ekran özelliği sayesinde daha kaliteli ekran özelliği sunmaktadır. Parmak izine karşı dayanıklılığı ve yağ tutmayan kaplaması ile ayrıcalıklı kullanım imkanı sağlar. Ayrıca iPhone SE ekranı bir metreye kadar derinlikte 30 dakikaya kadar suya dayanıklılık göstermektedir.

iPhone SE Ekranı Hangi Durumlarda Değiştirilmelidir?

Akıllı telefonlar oldukça hassas bir yapıdadır ve kullanımları eski telefonlara kıyasla daha bir özen gerektirmektedir. Bu hassasiyet sonucunda en ufak bir hasar bile ekranında çizilmelere, çatlamasına ve kırılmalarına neden olabilmektedir. Çizilmelerde, kullanıcıyı çok rahatsız edici boyutta ise ekranın değişmesi gerekebilir ancak bu çok aciliyet gerektirmemektedir. Ancak ekranda oluşan çatlak ya da kırılmalarda ekran değişimi mutlaka yapılmalıdır.

Diğer ekran değişimi gerektiren durum ise telefonun dokunmatik ekranında problem yaşanmasıdır. Eğer ekran parmağınızı algılamıyorsa ya da geç algılıyor ise ekran değişimi yine en hızlı şekilde gerçekleşmelidir.

iPhone SE Ekranı Garanti Kapsamında Mıdır? 

iPhone SE model telefon diğer Apple ürünlerinde olduğu gibi ekranın ön camında çatlakların oluşması, kırılması, sıvı ile temas etmesi ya da alınan darbeler sonucunda ekranın hasar görmesi üretici firma tarafından kullanıcı hatası olarak kabul edilmekte garanti kapsam dışında bırakılmaktadır.

Darbeler dışında telefonun aşırı kullanımı ve ısınma ile cihazın şarjda uzun süre unutulması sonucunda ekranda yine bazı çatlakların oluşması söz konusu olmaktadır. Bu durum da yine üretici firma tarafından kullanıcı hatası olarak değerlendirilir ve garanti kapsam dışı bırakılır.

iPhone SE Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

Oldukça hassas bir yapıya sahip olan telefonun ekranı değiştirilirken dikkatli olmak gerekmektedir. Teknik servis elemanlarımız oldukça donanımlı ve gerekli hassasiyeti göstermektedir. Ayrıca kırılan ekranın değişimi esnasında garantili/sertifikalı/orjinal yedek parçaların kullanımı da önem taşımaktadır.

Genel anlamda ekran değişimi aşaması teknik servis elemanlarımız tarafından öncelikle kırık olan ekranın dikkatli bir şekilde yerinden çıkarılması ve sonrasından çıkarılan ekranın yerine aynı hassasiyetle garantili olan yeni ekranın takılması ile gerçekleştirilmektedir. Bu işlem sonucunda iç ekran, ön cam, dokunmatik alan ve dış panelden oluşan kısımları kapsar.

Ekran Değişiminde Sadece Ön Cam Değişimi Yeterli mi?

Cihazın aldığı hasar karşısında ekranda da hasarlar oluşmasına neden olmaktadır. Bu hasarlar bazı durumlarda görülebilen çatlaklar olarak kendini gösterirken bazı durumlarda da gözle görülmeyen ancak ekranın tamamen kararması ya da kenarında görülen ışık ile iç ekranda oluşan hasarlardır. Sadece iç ekran ya da dış ekranın değişimi de mümkündür ancak tamamının değiştirilmesi daha sağlıklı olacağından bizimde önerimiz bu yönde olacaktır.

Ekran Değişimi Ne Kadar Sürede Gerçekleşir?

iPhone SE model telefonunuzun ekran değişimi işlemi yaklaşık olarak 30 dakika ila 1 saat sürebilmektedir. Bu zaman aralığı servisimizin yoğunluğuna bağlı olarak değişebilmektedir. Elbette yine bu süre telefonun kullanıcı tarafından servisimize bizzat getirmesi halinde geçerli olmaktadır.

Eğer teknik servisimize uzak bir mesafedeyseniz bu durumda cihazınızı kargo ya da posta aracılığıyla merkezimize ulaştırabilirsiniz. Bu durumda telefonun ekran değişimini gerçekleştirip size tekrar geri gönderilmesi ise en kısa sürede gerçekleşir. Bu aşama iş günleri içerisinde gerçekleşir.

iPhone SE Telefonun Ekran Değişim Bedeli Ne Kadardır?

Apple firmasının ürettiği telefon ve tüm cihazların yedek parçaları oldukça maliyetlidir. Ancak firmamız ve teknik servisimiz size daha makul fiyatlarla ekran değişimi hizmeti sunmaktadır. Apple tarafından tutulan testlerden geçerek alınan sertifikaya ya da garantili olan ekran seçenekleri kullanıcıya sunulmakta ve kullanıcının tercihi yönünde yeni sertifikalı ekran cihaza takılmaktadır. Ancak herhangi bir memnuniyetsizlik sonucunda ücret iadesi ya da bir üst segmentte yer alan ekranla ücret farkı ödenerek değiştirilmesi mümkündür. Gerçekleşen tüm teknik destek işlemlerinde CPR Teknik Servis garantisi mevcuttur.

Ortalama 200 TL den başlayan maliyetlerle iPhone SE model telefonunuzun ekran değişimini gerçekleştirmeniz mümkündür. Ancak daha detaylı bilgi için teknik destek birimimizle iletişime geçebilirsiniz.

Ekran Değişimi Sonrasında Telefonumda Sorun Yaşanır mı?

Cihazda ekran dışında bir sorun mevcut değilse işlem gerçekleştikten sonra dokunmatik hassasiyeti, ekran parlaklığı ve çözünürlüğünde bir sorun yaşanmayacaktır. Cihazdaki mevcut bilgilerde de bir kayıp söz konusu değildir. Ancak telefon tekrar kullanılmaya başlandığında bir sorun yaşanıyor ise bu ekran kırığı ile beraber telefonda yaşanan bir problem olduğunu göstermektedir ve böyle bir durum karşısında teknik destek birimimizle tekrar bağlantıya geçmeniz mümkündür. Böylece telefondaki problem tespit edilebilir ve gerekli teknik destek sağlanabilir.   

iPhone SE Ekran Değişimi İle İlgili Merak Edilen Sorular

Telefonumun Ekranı Değişmeden Önce Yedek Almalı mıyım?

Telefonun ekran değişimi esnasında sistemsel herhangi bir problem yaşanmadığı sürece telefonun hiçbir ayarı bozulmaz ve bilgi kaybı yaşanmaz. Ancak önlem amaçlı yine de telefonu teknik servis ekibimize teslim etmeden önce yedekleme işlemini yapmış olmanız sizin yararınıza olacaktır. Apple marka cep telefonlarınızın yedeklerini iCloud üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone SE Marka Telefonumun Ekran Değişimi Garanti Kapsamında mıdır?

Ekran kırılması, çatlaması ya da herhangi bir zarar görmüş olması çoğunlukla firma tarafından kullanıcı hatası olarak tanımlanır ve garanti kapsamı dışında bırakılır.

iPhone SE Telefonumun Ekranı Kırıldı Hafızasındakileri Nasıl Alabilirim?

Akıllı telefonlarda ekran kırılması gibi sorunlar yaşandığında ekrana görüntü gelmemesi gibi durumlarda söz konusu olmaktadır. Bu durumda telefonun hafızasında yer alan bilgilere ulaşmak da mümkün değildir. Ancak teknik destek birimimizde ekran değişimi işlemi esnasında bilgiler aksi bir durum olmadığı süre boyunca kaybolmayacaktır.  Ekran kırılmadan önce telefonunuzda hangi bilgiler mevcut ise telefonunuzu teslim aldığınızda da aynı bilgiler telefonunuzda olacaktır.

Hangi Durumlarda Telefon Ekranımı Değiştirmem Gerekir?

Cihaz herhangi bir darbe aldıysa, düşmenin şiddeti ile ekranda çatlak yoksa ancak ekranda hiç ışık görülemiyorsa, telefonun ekranında dokunmatik çalışmıyorsa, sıvı ile temas etmesi halinde ya da ekranda görülebilen çatlaklar oluştuysa iPhone SE marka telefonunuzun ekranı değiştirilmelidir.

iPhone SE Marka Telefonumun Ekranını Nasıl Koruyabilirim?

iPhone marka tüm telefonlarda olduğu gibi bu telefonda da ekran oldukça hassastır ve dikkatli kullanılması gerekmektedir. Alçak bir mesafeden düşmüş olsa bile ekranında çatlakların oluşması mümkündür. Ancak telefonunuzun dış kenarlarını çarpmalara karşı da koruyabilecek kılıf ve ekran camı için koruyucu film ya da kırılmaz cam ile ekranınızı ve telefonunuzu korumanız mümkün olacaktır.