1
Cihaz Türü
2
Marka
3
Model
4
Hizmet
5
Bize Ulaşın

iPhone XR Ekran Değişimi Fiyatları

iPhone XR Ekran Değişimi

Elden Teslim - Kurye

Eğer darbe almışsa, 6,1 inç liquid LCD ekrana ve 828X1792 piksel 326 ppi kapasiteli iPhone XR ekran değişimi işlemine  ihtiyaç duyabilir. Apple kalitesini taşıyan bu cihaz aynı zamanda yüzde yetmiş dokuzluk ekran – kasa oranında üretilmiştir. Yani ön yüzün beşte dördü ekrana ayrılmıştır. Geniş ekranlar şüphesiz darbelere de daha çok maruz kalma tehlikesi altındadırlar. Ne kadar dikkat ederseniz edin, böyle bir talihsizlikle karşılaşabilirsiniz. Bu durumda yardımcınız CPR Teknik olacaktır.

Dünyanın en büyük cep telefonu tamir zinciri olarak giderek büyüyen CPR Teknik İstanbul Nişantaşı ve İstanbul Üsküdar şubeleriyle hizmetinizdedir. Ayrıca servis ve tamir ofislerimize uzak kalan İstanbul içi ve yurt içi cep telefonu tamir işleriniz için güvenli kargo hizmetimiz vardır. Bozulan telefonunuzu bize yollarsanız üç iş günü içinde yenilenmiş biçimde geri alabilirsiniz. iPhone XR ekran değişimi de usta teknikyenlerimiz tarafından yapılmaktadır. Teknik ekibimiz Apple marka tüm telefonların servisi için eğitildi. Çünkü CPR Teknik, Apple bağlantılı olarak, ünlü markanın çözüm ortağı biçiminde çalışmaktadır ve Apple servisi olarak geçer. Apple sertifikalı ekran onarımı tarafımızdan yapılmaktadır.

Akıllı Cep Telefonlarında Ekran Arızaları

İleri teknoloji ürünü olan akıllı cep telefonları (özellikle iPhone) kolay kolay bozulmaz, fakat gene de kullanım hatası veya darbe gibi nedenlerle, belki, ekran arızası yaşayabilirsiniz. Ekrana görüntü gelmiyorsa, ekranda dikey veya yatay çizgiler çıkıyorsa, dukunmatik tuş basmıyorsa veya herhangi bir bölgesine basıldığında ekran gidip geliyorsa ve ekran siyah tonda kalıyorsa o zaman bir ekran arızası yaşıyorsunuz demektir. Kullanıcıların hayalet ekran dedikleri bir önceki görüntünün ekrandan silinmemesi de yaşanan diğer bir arızadır. Bütün bunlar iPhone XR’ın da başına gelebilir, zira örneğin cebe koyarken elden düşürme tehlikesi elbette bu ünlü model için de vardır.

iPhone XR Ekran Değişimi Nasıl Olur?

CPR Teknik olarak iPhone XR ekran değişimi işlemini bizden ekran değişimi hizmetini takip eden altı aylık periyot için garanti kapsamında yapmaktayız. Statik elektriğin olmadığı, tozdan arındırılmış bir odada çalışan tamir ekibimiz markanın kendi standartlarına uygun biçimde bu değişimi yaparlar. Yenilenen ekran orijinaldir, çünkü Apple servisi olarak hizmetinizdeyiz. İlgili internet sitelerinde cep telefonlarında değiştirilen parçaların hepsinin orijinal olduğu söylenmektedir, fakat Apple desteği ile çalışan firmamız bu orijinallik güvencesinde bir adım öndedir. Yedek parça tedarikimiz Apple’ın Gebze’de faaliyette olan yedek parça üretim merkezine dayanmaktadır. Yedek parça tedarik zinciri yakın olunca tamir sürelerimizde kısaldı. iPhone XR ekran değişimi en fazla bir saat kadar sürmektedir. Eğer tamir ofislerimize gelmişseniz, yapılan ekran değişim sonrası telefonunuzu hemen alıp kullanmaya bile başlayabilirsiniz. Kargo ile tamirat siparişlerini de hemen halledip ücretsiz ve güvenli kargo ile size, üç günü geçmeyecek şekilde, geri yollamaktayız. Bütün bu sürecini tamir ofislerimiz vasıtasıyla takip edebilirsiniz. İlgili iletişim bilgilerimiz CPR Teknik web sayfalarında mevcuttur.

iPhone XR Ekran Değişimi Fiyatları

Merak edilen fiyat konusunu da  ayrıntılı olarak yayınlanmış listelerden öğrenebilirsiniz. Zaten müşteri hattımız sizi telefon elimize ulaştıktan sonra geri arayacaktır. (Ofisimize gelemeyen müşterilerimiz havale/EFT gönderebilirler. iPhone XR ekran değişimi fiyatı için ortalama rakam 700 lira civarıdır ancak keisn ücret size inceleme sonrasında belirtilecektir. Bu fiyata ön cam değişimi, ekran değişimi ve gerek görüldüğünde kasa değişimi dahildir. Mağaza ziyareti fiyatlarının daha uygun olacağı da tahmin edilebilir.

İlginç Bir Kavram; Ölü Piksel

Teknoloji geliştikçe hayatımıza değişik kavramlar girdi. Piksel ve ölü piksel kavramı bunlar arasında akla geliyor. Mobil telefonlarda, LCD ekran kullanan masaüstü bilgisayarlarda, televizyonlarda ve laptop ekranlarında bahsedilen piksel bir ekranın yüzeyinde insan gözünün görebileceği en küçük yüzeydir, kare şeklindedir. Piksel, çözünürlüğün kalitesini anlatır, görüntünün en küçük birimidir. Türkçe’de gözek olarak kullanılır. Düz panelli cihazlarda ekran içindeki parçalar geçirgenliğini bir şekilde kaybettiğinde (mesela yüksek voltaj yaygın bir nedendir) ölü pikseller oluşur, görüntü kalitesi düşer. Ekrana yakınlaşarak test edebilir veya ekranda tam sayfa beyaz ekran açmak yoluyla cihazda ölü piksel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Değişik renkte parlayan küçük noktacıklar ölü piksellerdir, artık üzerlerinden enerji geçememektedir.

Ölü piksel nasıl canlandırılır gibi iddialı yazılara internet sitelerinde rastlansa bile ölü piksellerin fazlalığı iPhone XR ekran değişimi işlemlerinin nedenleri arasındadır. Fotğraf makineleri sensörlerinde de ölü pikseller görülebilir. Ölü pikselleri canlandırma gibi karışık işlemlerden vazgeçip tamiri bilenlere bırakmanın çok daha akıllıca olduğu tavsiyelerimiz arasındadır.

CPRteknik uzmanları Amerika’dan gelen işinde uzman teknikerler tarafından uzmanlık eğitiminden geçerek yetkinliklerini ispatlamış kişilerdir, telefonlarınızı güvenle teslim edebileceğiniz mağazalarımıza sizleri de bekliyoruz.

iPhone XR Nasıl Bir Telefondur?

Bir cep telefonu alırken hemen herkes diğer kullanıcıların öğütlerine kulak verir, eşe dosta sorar. İnternette inceleme yapmak ve yorumları okumak ise karar vermenin çok daha iyi yoludur. iPhone XR bu çeşit internet yorumlarından ve kelimenin tam anlamıyla telefona zarar vermek isteyen gençlerin yaptığı suda bırakma testi, bükülme testi, bıçakla ekran çizme ve sert düşürme testi gibi çeşitli “ilginç” denemelerden sağlam çıkmış bir cihazdır. iPhone XR sadece kızgın ateşin içinde bırakıldığında artık çalışmaz hale geliyor. Sözün burasında biz de CPR Teknik olarak diyoruz ki ateşin içine atılmış İphone’lar hariç bu marka cep telefonlarınızdaki bütün teknik sorunlara çare bulabiliriz.

Yedek Parça Olarak Değerlendirme

Eğer telefonunuzdaki arıza diğer marka telefonlardan alınan yedek parçalarla düzeltilebilecek durumdaysa ve siz bunu kabul ederseniz CPR Teknik olarak bunu da yapabiliriz. Bu durumda teknik servisimiz sizi mutlaka arayacak ve bilgi verecektir. Aynı şekilde düzeltilemeyecek şekilde hasar görmüş cep telefonlarınızı da yedek parça sınıfından alıp değerlendirebiliriz. Bu çeşit hizmetler CPR Teknik’in piyasada yarattığı farklar içindedir. Müşterilerimizin bize duyduğu güven ve memnuniyet bu gibi farklar sonucunda oluştu.

CPR önce ABD’nin Florida eyaletinde Cell Phone Repair adıyla doğdu ve zamanla dünyanın en büyük cep telefonu tamir zinciri haline geldi. CPR Teknik olarak biz de bu sistemin bir parçasıyız ve İstanbul Avrupa Yakası’nda Nişantaşı, Anadolu Yakası’nda Üsküdar Akasya AVM içinde olan mağazalarımızda hizmet veriyoruz. Buraya gelen müşterilerimizin cep telefonı sorunlarını hemen, kargo ile gelen cep telefonu arızalarını ise bir gün içinde giderip geri yollayacak biçimde çalışıyoruz. iPhone gibi dünyaca güvenilir bir cep telefonu markasında kolay kolay arıza çıkmıyor fakat gene de iPhone XR ekran değişimi gibi bir teknik sorun yaşadığınızda yanınızdayız.