1
Cihaz Türü
2
Marka
3
Model
4
Hizmet
5
Bize Ulaşın

iPhone XS Max Batarya Değişimi Fiyatları

iPhone XS Max Batarya Değişimi

Elden Teslim - Kurye

iPhone XS Max batarya değişimi, resmi Apple teknik servisleri ya da Apple ürünleri üzerine gerekli eğitime ve tecrübeye sahip bir teknisyen tarafından gerçekleştirilmelidir. Apple tarafından üretimi gerçekleştirilen akıllı telefonlar benzersiz batarya teknolojisi sayesinde yıllarca performans kaybı yaşamadan çalışmaya devam eder. CPRteknik uzmanları Amerika’dan gelen işinde uzman teknikerler tarafından uzmanlık eğitiminden geçerek yetkinliklerini ispatlamış kişilerdir, telefonlarınızı güvenle teslim edebileceğiniz mağazalarımıza sizleri de bekliyoruz.

Eşsiz bir teknoloji ile üretimi gerçekleştirilen bataryalar yıllar içerisinde yoğun kullanım sebebiyle performans kaybı yaşamaya başlar ve bu kayıp giderek kullanımı daha fazla etkileyecek seviyeye ulaşır. Cihazınızın genel performansında karşılaşabileceğiniz yavaşlama ve donmaların yanı sıra telefonunuzun şarjı da giderek daha az dayanacaktır.

Apple marka cep telefonları arasında en yüksek batarya kapasitelerinden birisine sahip olan XS Max, iOS işletim sisteminin benzersiz optimizasyonları sayesinde aktif kullanımda dahi tüm günü rahat bir şekilde çıkarmanızı sağlıyor.

iPhone XS Max Batarya Değişimi

iPhone XS Max batarya değişimi, yetkili teknik servisin müsaitlik durumuna bağlı olarak ortalama 45 dakika kadar sürmektedir. Eğer akıllı telefonunuz Apple’ın özel olarak geliştirdiği iOS işletim sistemine rağmen kısa sürede tüm şarjı bitiriyorsa bu sorunun giderek büyümesini önlemek için batarya değişimi gerçekleştirilmelidir.

Tüm akıllı telefonlarda olduğu gibi iPhone cihazların pilleri de ilk kullanım itibariyle giderek yaşlanacaktır. Apple cihazları için üretilen bataryaların ortalama kullanım ömrü 3 yıldır. Bu ortalama ömür her gün 1 kere tam şarj seviyesine ulaşan cihazlar için geçerlidir. Elbette bu süre kullanım alışkanlıklarınıza bağlı olarak kısalabileceği gibi uzaması da mümkün.

iPhone XS Max Pil Değişimi

iPhone XS Max pil değişimi ile ilgili akıllı telefon kullanıcılarının merak ettiği ve bilmesi gereken bazı konular bulunmaktadır.

 • Akıllı telefonunuzun karşı karşıya kaldığı pil arızaları “Garanti” kapsamı dahilinde işleme alınabilmektedir. Fakat; zaman içerisinde kullanım nedeniyle ömrünü dolduran piller bu kapsamda ele alınmadığı için gerçekleştirilecek değişimler ücrete tabidir.
 • iPhone XS Max cihazınız dışarıdan almış olduğu herhangi bir darbe sonucunda batarya problemleri yaşayabilir. Alınan bu hasarlar bataryanın şişmesine neden olacak ve cihaz genelinde fiziksel hasarların meydana gelmesine sebep olacaktır.
 • Cihazınızın bataryasının şişmesi “Kullanıcı Hatası” kapsamında ele alınacağı için garanti kapsamında ücretsiz değişimi gerçekleştirilmez.
 • iPhone XS Max batarya değişimi yoğunluğa bağlı olarak 45 dakika içerisinde tamamlanabilmektedir.

Günümüzde yüksek performans sunması nedeniyle tercih edilen batarya teknolojileri zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak bazı kayıplara maruz kalır. Bu kayıplar bataryanın maksimum pil kapasitesi üzerinden gerçekleşir. Bataryanın maksimum pil kapasitesinde meydana gelen kayıp cihazın her şarj edilmesiyle tekrarlanır ve yıllar içerisinde kullanımı etkileyecek seviyeye ulaşır.

Batarya kapasitesinin kullanımı etkileyecek seviyeye ulaşmasıyla birlikte iPhone cihazınız Apple tarafından kullanım deneyimini artırmak amacıyla yavaşlatılacaktır. Bu yavaşlatmadan etkilenmemek için iPhone XS Max pil değişimi zorunlu olarak gerçekleştirilmelidir.

iPhone XS Max Batarya Sorunu

iPhone XS Max batarya sorunu olup olmadığını anlamak için neleri kontrol edebileceğinizi biliyor musunuz? iPhone cihazlarda meydana gelen batarya arızalarını tespit etmek için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Eğer telefonunuzun bataryasında bir sorun bulunuyor ve değişime ihtiyaç duyuyorsa şu sorulardan birisine “Evet” yanıtını veriyor olmalısınız.

 • Telefonunuzun şarjı çok çabuk bitiyor mu? Gün içerisinde birkaç defa şarja takmanız gerekiyor mu?
 • Telefon görüşmesi ya da bir uygulama ile işlem gerçekleştirdiğiniz sırada görüntü bir anda kayboluyor ve telefonunuz kapanıyor mu?
 • Telefonunuzun bataryası şiş durumda mı?
 • Telefonunuzun şarjı prize takılmasına rağmen bataryası dolmuyor mu?
 • Telefonunuz normalden çok daha fazla mı ısınıyor?
 • Telefonunuzun şarjı olması gerekenden çok daha uzun bir sürede mi doluyor?

Eğer bu sorulardan herhangi birisine “Evet” cevabını veriyorsanız iPhone XS Max batarya değişimi yaptırmanız gereklidir.

iPhone XS Max Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone XS Max batarya değişimi nasıl yapılır hiç merak etmiş miydiniz? Öncelikle bir iPhone cihazı için batarya değişim işlemini tecrübeli bir müdahale personelinin gerçekleştirmesi gerektiğini unutmayın. Apple cihazlarına müdahale edebilmek için ihtiyaç duyulan bazı özel ekipmanlar bulunmaktadır. Bu ekipmanlara cihazın kasasının açılması ve parçaların sökülmesi gibi birçok aşamada ihtiyaç duyulmaktadır. CPRteknik telefon teknik servislerinde kalifiye işinin ehli arkadaşlarımız sizler için en iyiyi önererek, sizi güvende hissettirecek aksiyonları alıyorlar.

iPhone XS Max cihazınızın kasasın açılmasının ardından dikkatli bir şekilde bataryayı kasaya bağlayan kilitler açılır, bağlantılar sökülür ve batarya yavaşça gövdeden ayrılır. Cihaz performansının olumsuz etkilenmemesi adına sökülen batarya yerine A kalitede üretimi gerçekleştirilmiş sıfır bir batarya yerleştirilmelidir. Bu değişim işlemi sırasında hijyenik bir ortam oluşturulması gereklidir, aksi takdirde cihazın içerisine toz vb. parçaların kaçması cihazın arızalanmasına neden olabilir.

iPhone XS Max Batarya Özellikleri

iPhone XS Max batarya özellikleri ile ilgili Apple tarafından açıklanan resmi veriler & bilgiler şu şekildedir; cihazda kullanılan batarya hızlı şarj desteğine sahiptir. 18W ya da daha yüksek bir güce sahip adaptör yardımıyla 30 dakika gibi bir sürede %50 şarj seviyesine ulaşma imkânınız bulunmaktadır.

Şarj edilebilir Lityum İyon teknolojisi ile üretilen bu bataryalar yıllarca tekrar ve tekrar doldurularak kullanılabilir şekilde tasarlanmaktadır. Akıllı telefonunuzun sahip olduğu teknoloji sayesinde bataryanızı kablosuz olarak şarj  edebilir ve maksimum 15 saate kadar kesintisiz video oynatabilirsiniz.

iPhone XS Max Batarya Kaç mAh?

iPhone XS Max batarya değişimi için resmi Apple teknik servisi dışında bir telefon onarım & tamir merkezini tercih ediyorsanız dikkat etmeniz gereken konulardan birisi kullanılacak bataryanın mAh yani kapasite değeri olmalıdır. Değişim işlemi öncesinde ilgili telefon servisine kullanılacak batarya hakkında sorular sormalısınız. A kalite olarak kabul edilen orijinale en yakın kalitede üretilmiş olduğundan emin olduktan sonra; iPhone XS Max batarya kaç mAh olduğu hakkında bilgi edinmek için bir soru yöneltmelisiniz.

 • iPhone XS Max cihazları için üretimi gerçekleştirilen orijinal ve A kalite bataryaların sahip olduğu mAh kapasitesi 3174’tür.

iPhone XS Max Batarya Fiyatı

iPhone XS Max batarya fiyatı değişimi hizmet alınacak teknik servis tarafından belirlenmektedir.  Cprteknik tarafından sunulan sertifikalı, orjinal, garantili ürünlerin fiyatları hakkında bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

 

 • iPhone XS Max batarya değişimi ne kadar sürüyor?

 

Cihazınızın bataryasında meydana gelen arıza ya da zamanla ömrünü doldurması sebebiyle gerçekleştirilecek batarya değişim işlemleri 30-45 dakika içerisinde tamamlanmaktadır.

 

 • iPhone XS Max cihazımın bataryasını ne zaman değiştirmeliyim?

 

Herhangi bir hasar ya da bataryanın şişme belirtisi bulunmuyorsa dikkat etmeniz gereken en önemli şey; bataryanızın ömrünün ne kadar dolduğudur. Bunun için telefonunuzun Ayarlar > Pil > Pil Sağlığı bölümüne girerek “Maksimum Kapasite” ölçümüne bakmalısınız. Maksimum kapasite %80’in altına inmiş ise değişim yapılmalıdır. Günde 1 kere tam şarj dolumu yapılan cihazlarda ortalama 3 yıl içerisinde batarya ömrü dolacaktır.

 

 • iPhone XS Max batarya ömrünü uzatmak için ne yapılabilir?

 

Telefonunuzun bataryasının kullanım ömrünü uzatmak için mevcut şarjın %10 değerinin altına inmesini beklemeli ve tam şarj olana kadar şarjda takılı olarak bırakmalısınız. Orijinal olmayan adaptör ve kablolardan uzak durmalısınız.