1
Cihaz Türü
2
Marka
3
Model
4
Hizmet
5
Bize Ulaşın

iPhone XS Max Ekran Değişimi Fiyatları

iPhone XS Max Ekran Değişimi

Elden Teslim - Kurye

iPhone XS Max ekran değişimi, Apple teknolojileri üzerine yeterli eğitimi almış, özel Apple teknisyenleri tarafından gerçekleştirilmelidir. Apple’ın benzersiz Bionic 12 Çipset teknolojisine sahip XS Max telefonlarınızın ekranında donmalar ile karşılaşıyor, dokunmatiği düzgün çalışmıyor, çizik veya çatlaklar bulunuyorsa ekran değişimi gerçekleştirmeniz gerekebilir.

Sahip olduğu 4 GB RAM ile tüm uygulamaları eşsiz bir performans ile çalıştırmayı başaran cihaz bir telefon için dev sayılabilecek ekran genişliği ile göz kamaştırıyor. Apple tarafından geliştirilen özel ekran teknolojisi ile korunan cihaz almış olduğu bazı darbeler karşısında çaresiz kalabiliyor.

iPhone XS Max Ekran Değişimi

iPhone XS Max ekran değişimi, dikkatli bir şekilde gerçekleştirildiği takdirde ortalama 1 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Apple ürünleri konusunda tecrübeli bir tekniker tarafından gerçekleştirilmesi gereken işlem, cihazınızın donanımlarına herhangi bir hasar gelmeksizin gerçekleştirilebilmektedir. Cihazınızın ekranında meydana gelen hasarlar zaman içerisinde yalnızca kullanımınızı olumsuz etkilemekle kalmaz, cihaza da hasar vermeye başlar.

iPhone XS Max ön ekran değişimi işlemi sonrasında cihazınızın genel kullanımı (dokunmatik) ya da ekran görüntü kalitesinde herhangi bir düşüş yaşanması mümkün değildir. Aksine, yenilenen bir ekran sayesinde mevcut görüntü ve dokunmatik arızaları ortadan kalkacak, cihazınız ilk gün sahip olduğu performansa sahip olacaktır. Ayrıca, tecrübeli bir Apple uzman teknikeri olası bir veri kaybının önlenebilmesi için operasyon öncesinde verilerinizi kayıpsız olarak yedekleyerek güvence altına alacaktır.

iPhone XS Max Ön Ekran Değişimi

iPhone XS Max ön ekran değişimi işlemi cihazınıza uygulanacak “Ekran Değişimi” işlemleri sırasında gerçekleştirilecek bir işlemdir. Komple ön panelde yapılacak değişim ve onarım işlemleri sırasında cihazınızın ön yüzünde bulunan cam (görünen ekran) da değiştirilecektir. Her geçen gün geliştirilen teknolojilere rağmen bazen üretimden kaynaklanan bazense insan hatası nedeniyle bu camlarda hasar meydana gelebilmektedir.

Resmi Apple teknik servisi tarafından gerçekleştirilen ekran değişim işlemleri oldukça pahalı olabilmektedir. Alternatif olarak tercih edebileceğiniz A kalitede üretimi gerçekleştirilen parçalar Apple teknolojisi incelenerek neredeyse birebir kalitede üretilmektedir. Apple cihazları üzerine gerekli eğitimi almış, profesyonel Apple teknisyenleri tarafından tercih edilen bu parçalar uygun fiyatlı bir değişim sunmaktadır.

Apple’ın Türkiye’de anlaşmalı olduğu tek marka olan aynı zamanda orijinal sertifikalı ve garantili parçalar kullanarak gerçekleştireceği onarım ve değişim işlemleri için CPRteknik mağazalarına gelebilirsiniz.

iPhone XS Max Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone XS Max ekran değişimi nasıl yapılır merak ediyor musunuz? Bir iPhone cihazı için gerçekleştirilecek ekran değişim işlemi için teknikerin tüm ekipmanlara eksiksiz olarak ihtiyacı vardır. Apple cihazlar için özel olarak üretilmiş bazı ekipmanlar, cihazın parçalarının ayrılması ve tekrar bir araya getirilmesi için gereklidir.

Ekran onarım işlemleri orijinal iPhone XS Max ekranıyla birebir uyumlu şekilde üretilen en üst seviye (A Kalite) ekran parçaları kullanılarak gerçekleştirilir. Onarım & değişim işlemleri profesyonel bir teknik serviste ortalama 45-60 dakika içerisinde tamamlanır.

Cihazınıza uygulanacak müdahale öncesinde, telefonun alt bölümünde yer alan 2 farklı vida özel ekipmanı yardımıyla sökülür. Dikkatli bir şekilde sökülen vidaların ardından ekranı gövdeden ayırmak için oldukça hassas bir çalışma yürütülür. Ekran 4 köşeden ayrı ayrı gövdeye sabitlenmenin yanı sıra sıvı temasına karşı korunması adına yapışkan ve su geçirmeyen özel bir maddeyle kaplı durumdadır. Gövdeye ulaşılması ardından ekranı gövdeye bağlayan kapaklar açılarak ekran gövdeden tamamen ayırılır. Bu aşamadan sonra profesyonel olarak parçaların düzenlenmesi gerçekleştirilir ve adımlar geriye doğru takip edilerek yenilenen ekran kullanıma hazır hale getirilir.

iPhone XS Max Ekran Kırıldı, Ne Yapabilirim?

iPhone XS Max ekran kırıldı ne yapabilirim? Eğer ki cihazınızın ekranında kırılma, çatlama ya da çizilme meydana geldiyse muhtemelen bu sorunun cevabını merak ediyorsunuzdur. Karşı karşıya kalınan bu sorunun giderek büyümemesi ve iç donanıma zarar verecek & kullanımı etkileyecek ölçüye gelmemesi için geç olmadan ekran değişimi gerçekleştirilmelidir.

Eğer iPhone cihazınızın ekranında bir kırılma meydana geldiyse bu durumda kullanıcıların uygulayabileceği tek işlem iPhone XS Max Ekran Değişimi’dir.

iPhone XS Max ekran kırıldı, garanti kapsamına girer mi? – Maalesef, cihazınızın ekranında meydana gelen çizilme, kırılma ya da çatlamalar garanti kapsamına girmemektedir. Apple cihazınızda meydana gelen bu sorunlar karşısında ücretsiz olarak onarım ya da değişim işlemi gerçekleştirmemektedir.

iPhone XS Max Ekran Değişimi Fiyatı

iPhone XS Max ekran değişimi fiyatı araştırması yaparken kendinize sormanız gereken 1 soru vardır. Bu soru “Onarımı nerede yaptıracağım?” olmalıdır. A kalite bir malzeme kullanılarak Apple ürünleri üzerine kendini geliştirmiş, tecrübeli bir telefon tamir & onarım servisleridir – örneğin CPRteknik merkezleri.

Güvenilirliğini ve malzeme kalitesini kanıtlamış bir telefon onarım servisi en üst düzey olarak kabul edilen A kalitede malzemeler kullanarak size daha uygun bir fiyat sunacaktır. Daha önce de belirtildiği üzere CPRteknik ürünlerin tamamı garantili, sertifikalı ve testlerden geçerek onaylanarak Türkiye’ye getirilen ürünlerden oluşan bir değişim hizmeti sunmaktadır.

 

  • iPhone XS Max ekran değişimi ile ön cam değişimi arasındaki fark nedir?

Ekran değişimi işlemleri dahilinde cihazınızın üst (ön) bölgesinde yer alan cam ve dokunmatik paneli komple değiştirilmektedir. Hemen hemen tüm yetkili servislerde ön camda yaşanan herhangi bir problem ya da dokunmatikle ilgili bir sorun karşısında komple ekran değişimi gerçekleştirilmektedir. Yalnızca ön cam değişimi ekrana bağlı cam panelin sökülerek yerine yeni bir cam panelin takılması ile gerçekleştirilir fakat sadece bu işlem gerek işçiliğinin zor olması gerekse uzun vadede bazı sorunlar yaratması nedeniyle tercih edilmemektedir.

  • iPhone XS Max ekran koruyucu camlar işe yarıyor mu?

Cihazınızla birlikte kullanacağınız ekran koruyucu camlar çoğu zaman oldukça faydalıdır. Telefonunuzun maruz kalacağı herhangi bir darbe karşısında kırılma ve çizilmelere karşı etkili bir koruma sağlamaktadır. Uygun fiyatlı sunulan ekran koruyucu çözümleri dahi oldukça etkili sonuçlar doğurabilmektedir.

  • iPhone XS Max kırık veya çatlak ekran ile kullanmanın zararları nedir?

Cihazınızın ekranında yer alan çatlak ya da kırılmalar telefonun kullanımını olumsuz etkilemenin yanı sıra su geçirmezlik özelliğini kaybetmesine neden olacaktır. Bu çatlaklar zaman içerisinde genişleyerek iç donanımda yer alan parçalara da zarar vermeye başlayacaktır.