1
Cihaz Türü
2
Marka
3
Model
4
Hizmet
5
Bize Ulaşın

iPhone XS Ekran Değişimi Fiyatları

iPhone XS Ekran Değişimi

Elden Teslim - Kurye

iPhone XS, Apple firmasının en yeni cep telefonu modellerinden biri olup, 2018 tarihinde lansmanı yapıldıktan sonra ülkemizde de satışa sunulmuştur. Birbirinden güzel özellikleri ile oldukça sevilen iPhone XS, artan dolar kuru ile biraz yüksek bir fiyattan satılmaktadır. Bu nedenle, bu modeli kullanan kullanıcıların telefonu oldukça dikkatli kullanmaları ve özellikle de sağlam bir ekran koruyucu taktırmaları tavsiye edilmektedir. Fakat bu koruyucu camlar da zamanla işlevini yitirmekte ve çok sağlam olsalar dahi, telefon ekranının aldığı bir darbe sonucu deforme olabilmekte ve alınan darbe sonucu telefonun ekranı da zarar görebilmektedir. Bunun yanı sıra, düşme ve sıvı teması da iPhone XS ekran değişimine neden olan bir sebeplerdir.

iPhone XS kullanıp telefonun ekranı kırılan veya alınan bir darbe sonucu dokunmatik ekranı çalışmayan kullanıcıların ekran değişimi yaptırmaları gerekmektedir. Bu noktada, kullanıcıların kafasında iPhone XS ekran değişimi ile ilgili birçok soru işareti oluşmaktadır. Teknik servis hizmetleri, garanti süreci, fiyat vb gibi birçok konu, kullanıcılar tarafından merak edilmektedir. Bu yazımızda, iPhone XS kullanan veya ilerleyen zamanlarda iPhone XS almayı düşünen kullanıcılar için birçok konuya değineceğiz. Fakat öncelikle, telefonun genel ekran özelliklerinden bahsedelim.

iPhone XS Ekran Özellikleri

iPhone XS 5.8 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Ekran teknolojisi olarak OLED’in kullanıldığı telefonun ekran çözünürlüğü 1125×2436 (FHD+) Piksel’dir. Çözünürlük standardının FHD+ olması kullanıcıların daha kaliteli bir görüntü elde etmesini sağlamakta ve gözlerinin daha az yormaktadır. Piksel yoğunluğunun 458 PPI olduğu iPhone XS ekranında, ekran yenileme hızı 60 Hz’dir. 80.84 cm2’lik bir yüzey alanına ve 19.5:9’luk bir ekran oranına sahip olan iPhone XS’in dokunmatik ekranı da kapasitif özelliğe sahiptir. Rek sayısının 16 milyon olduğu iPhone XS ekranındaki diğer özellikler şunlardır: 3D Touch, Çentikli (Notch), Çerçevesiz Tasarım, DCI-P3 Renk Uzayı, Dolby Vision, HDR, HDR10, Multi Touch, Oleophobic Coating, Super Retina Display, True Tone Ekran.

iPhone XS Ekran Değişimi Nedenleri

Günümüzde birçok akıllı cep telefonu kullanıcısı telefonlarını koruyucu ekranlar ile kullanmaktadır. Birçok açıdan telefon ekranını koruyan bu koruyucular, ne yazık ki şiddetli düşme, darbe ve aşırı sıvı temasında telefonun kendi ekranının zarar görmesini engelleyememektedir. Bu nedenle, ekranlar çatlayabilmekte, kırılabilmekte, dokunmatik ekran özelliği yitirebilmekte veya ekran üzerinde renk kayıpları olabilmektedir. Bu da iPhone XS ekran değişimi ana nedenleri olmaktadır.

Bunlar gibi veya başka sebeplerden ötürü iPhone XS ekran değişimi yaptırmak istediğinizde bu konuda kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunan bir teknik servisten destek alabilirsiniz.

iPhone XS Ekran Değişimi Teknik Servis Hizmeti

iPhone XS ekran değişimi gerçekleştiren teknik servislerin verdiği hizmetleri ve genel süreci şu şekilde özetleyebiliriz:

  • iPhone XS ekran değişimi işlemi sadece orjinal, sertifikalı, garantili ekranlar ile yapılmaktadır.
  • Ekranı değiştirilen cep telefonunuz, ekran performansı olarak ilk günkü haline geri döner.
  • iPhone XS ekran değişimi sırasında cep telefonunuzdan hiçbir veri silinmez. Bu bağlamda, bütün fotoğraf, müzik, video ve diğer bilgilerin yanı sıra cep telefonu rehberinizde herhangi bir silinme yaşanmaz.
  • Birçok teknik servis iPhone XS ekran değişimi işlemini garantili olarak gerçekleştirir. Teknik servislere göre bu garanti süresi 6 ay ile 1 sene arasında değişmektedir. Bu süreler içerisinde kullanıcı hatası dışında gerçekleşecek herhangi bir problemde ekran değişimi yaptırdığınız teknik servise giderek sorunun çözülmesini talep edebilirsiniz. Ekran kaynaklı veya ekran değişimi işlemi kaynaklı bir sorun tespit edilirse, yeni ekran garanti kapsamında takılmaktadır.
  • iPhone XS ekran değişimi hizmeti aldıktan sonra telefonunuzun performansında bir düşme yaşarsanız; ekran kalitesi ve değişim işlemi ile ilgili kafanıza takılan sorular olursa, işlemi yaptırdığınız teknik servise her zaman ulaşabilirsiniz.
  • iPhone XS ekran değişimi teknik servis yoğunluğuna da bağlı olmakla beraber genelde çok kısa sürmektedir. Ekranınız, 30 dk veya 1 saat içerisinde değiştirilir ve cep telefonunuz gerekli kontrol ve testler yapıldıktan sonra size teslim edilir.
  • iPhone XS ekran değişim işlemi sadece konuyla ilgili uzmanlık sahibi teknisyenler tarafından yapılmaktadır. Bu işlem için kullanılan bütün ekipmanlar da özeldir.

CPRteknik uzmanları Amerika’dan gelen işinde uzman teknikerler tarafından uzmanlık eğitiminden geçerek yetkinliklerini ispatlamış kişilerdir, telefonlarınızı güvenle teslim edebileceğiniz mağazalarımıza sizleri de bekliyoruz.

iPhone XS Ekran Değişimi Garanti Kapsamı

iPhone XS, sıfır veya garanti süresi devam edecek şekilde ikinci el olarak alınırsa ve bu süre içerisinde ekran ile ilgili garanti kapsamına giren herhangi bir sorun yaşarsanız, ekran değişiminiz ücretsiz olarak gerçekleştirilir. Fakat eğer düşme, çarpma, sıvı teması, yanıcı ve patlayıcı bir madde ile temas durumuna istinaden ekranınızda kırılma, çatlama vb gibi sorunlar meydana gelirse, ekran değişim işlemi garanti kapsamından çıkmaktadır. Bu durumda, iPhone XS ekran değişimi için ücret ödemeniz gerekecektir.

iPhone XS cep telefonumun ekranı kırıldı, ekran değişimi ne kadar tutar?

iPhone XS’in ekranı piyasadaki en kaliteli ve pahalı ekranlardan biri olduğundan değişim işlemi de bir miktar pahalı olmaktadır. Normal şartlarda diğer iPhone modellerinde, 1000 – 2000 TL arasında değişen ekran değişimi fiyatları iPhone XS için minimum 2000 TL’den başlamaktadır. Fakat bu fiyatların teknik servislere göre değişebildiğini söylemek gerekir. Fakat, karar vereceğiniz zaman sadece fiyat odaklı değil, kaliteli malzeme ve işçilik, aynı zamanda güvenilir hizmet kriterlerine dikkat etmeniz tavsiye edilmektedir.

iPhone XS cep telefonumun dokunmatik ekran performansı düştü, ekranı değiştirmeli miyim?

iPhone XS kullanıcılarından bazıları, belirli bir kullanım süresinden sonra dokunmatik ekran hızının düştüğünü ve ekran geçişlerinin eskiye göre yavaşladığını dile getirmektedir. Bu gibi durumlar, bazen yazılımsal bazen de donanımsal sorunlardan kaynaklanabilmektedir. Bu nedenle, sorunun en doğru şekilde tespit edilebilmesi için cep telefonunuzu bir teknik servise götürmenizde fayda var. Telefonunuzun ekranı incelendikten sonra eğer yazılımsal bir müdahale veya donanımsal bir tamir işlemi gerekiyorsa, bu işlem teknik serviste gerçekleştirilecektir. Eğer ekranın değişmesi gerekiyorsa, size bu konuda ayrıntılı bilgi verilecektir.

iPhone XS cep telefonumun ekranı çatladı, değişim işlemi garanti kapsamında mı?

iPhone XS cep telefonlarının belirli bir garanti süresi bulunmaktadır. Bu süre içerisinde kullanıcı hatasından kaynaklanmayan her türlü problem için garanti kapsamında tamir ve değişim işlemi uygulanmaktadır. Fakat ekran çatlak oluşması, genellikle kullanıcı hatasına bağlı bir durum olmaktadır. Bu nedenle, iPhone XS ekran değişim işlemi garanti kapsamında gerçekleşmeyecek ve değişim için ücret ödemeniz gerekecektir.

iPhone XS ekran değişimi için kasko hizmeti var mı?

Eğer cep telefonunuzu aldığınız zaman kasko yaptırdıysanız ve bu kasko poliçesinde ekran değişiminin ücretsiz değiştirileceğine dair bir madde varsa, iPhone XS ekran değişim işlemi ücretsiz olarak değiştirilecektir. Fakat bu işlem için kasko poliçesinde belirtilen koşulların oluşması gerekmektedir. Örneğin bazı poliçeler sadece kırılma, bazıları sadece sıvı temasında ekran değişimine izin vermektedir. Bu nedenle, poliçenin detaylarına göz atılmasında fayda vardır.