İnstagram Hesabını Nasıl Silersin?

Kalıcı Olarak Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

  1. Instagram Hesabınıza Giriş Yapın

Instagram hesabı kapatma işlemini Instagram uygulaması üzerinden yapamazsınız. Bu nedenle masaüstü bilgisayar veya mobil cihaz üzerinden internet tarayıcısını kullanarak instagram.com adresine giriş yapmanız gerekir.

  1. Instagram Hesap Sil Sayfasına Gidin

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Hesap Sil sayfasına gidin. Daha sonra “Neden hesabınızı siliyorsunuz?” açılır menüsünü kullanarak hesabı silme nedeninizi seçin.

  1. Şifrenizi Girin ve Instagram Hesabımı Sil Seçeneğine Tıklayın

Bir seçenek belirledikten sonra, Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek istediğinizi onaylamak için şifrenizi tekrar girmeniz istenir.

Instagram hesap silme nedenini seçtikten ve şifrenizi girdikten sonra Instagram silme seçeneği görünecektir.

“Hesabımı kalıcı olarak sil” seçeneğine tıklayın. Böylelikle hem hesabınız hem de tüm içerikler ve takipçileriniz tamamen silinecektir.

Şunu unutmayın: Instagram hesap kapatma adımından sonra ilerleyen zamanlarda başka bir Instagram hesabı oluşturmak isterseniz, aynı kullanıcı adını seçerek kayıt olamazsınız. Ayrıca Instagram, silinmiş hesapları tekrar aktif hale getirmez.

Bu nedenle eğer kalıcı Instagram silme linki ile işlem yapmaya hazır değilseniz, Instagram hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz.

Instagram Hesabı Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Sosyal medyaya ara vermek ama Instagram hesabınızı da tutmak mı istiyorsunuz? Hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakabilir ve Instagram topluluğuna tekrar katılmaya hazır olduğunuzda, hesabınızı tekrar etkinleştirebilirsiniz.

Geçici olarak Instagram kapatma adımları:

  1. Instagram Hesabınıza Giriş Yapın

Mobil tarayıcı veya bilgisayar tarayıcısını kullanarak instagram.com adresine giriş yapın. Instagram hesabınızı Instagram uygulama üzerinden geçici olarak devre dışı bırakamazsınız.

  1. “Profili Düzenle” Seçeneğine Tıklayın ve “Hesabımı Geçici Olarak Devre Dışı Bırak” Seçeneğini Seçin

Profil ekranınıza gidin ve sayfanın üst bölümünde yer alan “Profili Düzenle” seçeneğine tıklayın.

Burada ekranın alt bölümünde yer alan “Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak” seçeneğini seçin.

  1. Şifrenizi Girin ve Instagram Hesap Kapama İşlemini Tamamlayın

“Neden hesabınızı devre dışı bırakıyorsunuz?” açılır menüsünü kullanarak Instagram hesabını devre dışı bırakma nedenini seçin.

Bir seçenek belirledikten sonra, Instagram hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakmak istediğinizi onaylamanız için şifrenizi tekrar girmeniz istenir.

Kapatma nedenini seçtikten ve şifrenizi girdikten sonra hesabı geçici olarak silme seçeneği görünecektir.

“Hesabı Geçici Olarak Devre Dışı Bırak” seçeneğine tıklayın. Profilinizin yanı sıra içerikleriniz ve takipçileriniz de gizlenecektir. Hesabınıza yeniden giriş yaparak aktif hale getirebilirsiniz.

Şunu unutmayın: Instagram hesabı kapama ve silme için şifreye ihtiyacınız olacak. Eğer şifrenizi unutursanız veya değiştirmek isterseniz nasıl yapılacağını öğrenmeniz gerekir.

Hesabı devre dışı bırakmak yerine kimlerin görebildiğini mi değiştirmek istiyorsunuz? O zaman Instagram hesabınızı gizli yapmayı öğrenebilirsiniz.

Instagram Hesabı Tekrar Nasıl Etkinleştirilir?

Instagram topluluğuna yeniden katılmaya hazır olduğunuzda ve belki de çekici bir Instagram sayfası oluşturmak istediğinizde, geçici olarak devre dışı bıraktığınız hesabı tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Bu işlemi yapmak için Instagram hesabına yeniden giriş yapmanız yeterlidir.

instagram.com adresine girin ve geçici olarak devre dışı bıraktığınız hesabı açmak için kullanıcı adı ve şifrenizi girin.

Instagram hesap silme ile ilgili sorun mu yaşıyorsunuz? Instagram şifrenizi unuttuğunuzda ne yapmanız gerektiğini öğrenin veya doğrudan Instagram Yardım Merkezi ile iletişime geçin.