iPhone 11 ve 11 Pro Batarya Büyüklüğü

iPhone 11 ve iPhone 11 Pro 3.969 mAh batarya kapasitesine ve 4GB RAM değerine sahip.

Zaten bildiğimiz üzere yeni iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max’ın batarya ömürleri, navigasyon ve video oynatma gibi işlemler için daha fazla ekran süresi gerektiği için çok daha fazla geliştirildi. Buna karşın, şuana kadar Apple batarya boyutları ile ilgili herhangi teknik bir bilgi vermemiştir.

Çin’in düzenleme ajansı TENAA tarafından sunulan yeni belgeler yeni iPhone bataryalarının teknik özelliklerini ortaya çıkarmaktadır.

Bu belgeye göre iPhone 11 batarya kapasitesi geçen sene çıkan iPhone XR 2.942 mAH batarya kapasitesine karşılık 3.110 mAH değerinde. iPhone 11 Pro (5,8 inç) 3.046 mAH batarya kullanırken normal iPhone XS ise sadece 2.658 mAH kapasiteye sahip. Son olarak iPhone 11 Pro Max daha büyük 3.969 mAh dahili batarya ile iPhone XS Max modelinde yer alan 3.174 mAh kapasiteye göre yaklaşık %20 daha büyük kapasiteye sahip.

Apple günlük kullanımda iPhone 11 bataryasının 17 saatlik video oynatma koşulları altında iPhone XR bataryasına göre bir saat daha uzun dayandığını söylüyor. iPhone 11 Pro 18 saatlik batarya kullanım ömrü sunarken iPhone 11 Pro Max ise aynı koşullar altında 20 saat batarya kullanımı sunuyor. Apple profesyonel kullanıcılar için daha pahalı modelleri hedeflerken Pro serisinde daha büyük bataryaların kullanılması mantıklıdır. Bilindiği üzere, geçtiğimiz yıl iPhone XR, batarya ömrü açısından hem iPhone XS hem de iPhone XS Max modellerini geride bıramıştır.

TENAA’ya göre tüm iPhone 11 modellerinin diğer değerlendirme raporlarının aksine 6GB değil 4GB RAM değerine sahip olduğunu ifade ediyor. Yeni iPhone modelleri piyasaya çıkmaya başladıkça resmi olarak teknik özellikler hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağız.