iPhone 6 Batarya Değişimi

iPhone 6 Batarya Değişimi

Telefon tamircilerini ziyaret etmek ve yüksek ücretler ödeme istemeyen kişiler bataryaları kendileri değiştirebilmektedir. Hiçbir lityum iyon pil sonsuza kadar yaşamamakta ve Iphone cihaz yaşlandıkça pil ömrü de azalmaktadır. O nedenle beklenmeyen kapanmalar ve cihazın çalışmasında yavaşlamalar yaşanmaktadır. Maddi zayıflamalar ya da boş zamanlara bağlı olarak iPhone 6 batarya değişimi kısa zamanda gerçekleştirilebilmektedir. Yetkili apple servislerine gidilebilir ve herhangi bir telefon tamircisine gidilebilir. Fakat hiçbir ücret ödemeden de bu işlemleri kendiniz evinizde gerçekleştirme şansına sahip olunabilirsiniz. Cihaz garantisi devam ediyorsa apple yetkili servis tarafından ücretsiz olarak değişim işlemleri yapılabilmektedir. Fakat garanti süresi dolduysa mutlaka bu işlemi ücret ödemeden kendiniz değişim işlemleri yapabilirsiniz.

 

iPhone 6 batarya değişimi iPhone 6 Batarya Değişimi

Genel Onarım İşlemi

Apple cihazınızı kendiniz değiştirmek ya da onarmak istiyorsanız mutlaka bol ışık kullanılması gerekmektedir. Bu durumda Genel onarım işlemi yapılırken akıllı cihaz parçaları küçük olmasından dolayı ne yapıldığının görülmek istenmesinden dolayı bol ışık gerekmektedir. Temiz ve düzenli çalışma alanı hazırlanmalıdır. Bu sayede herhangi bir parça kaybedilmez ve karıştırılmaz. Vidalar gruplanmalı ve bu sayede hangi vidanın hangi parça için kullanılması gerektiği unutulmamalıdır. Çoğu vidanın yerine başka bir video kullanılmamalıdır. Yapıştırıcı gevşetmek için yeterli olan fakat cihaza zarar vermeyecek derecede ısı kullanılmalıdır. Onarım esnasında herhangi bir noktada yapışkan ayrılmazsa daha fazla ısı uygulanmalıdır. Yapışkan ayrıldıktan sonra ise esnek kablolar ayrılıncaya kadar kasa ve ekran birbirine yakın tutulmalıdır.

Batarya Değişimi

iPhone 6 bataryasının çıkarılması ve Batarya değişimi oldukça güçtür. Esnek kablolar kolay bir halde kopabilir. O nedenle mutlaka dikkatli bir halde incelemeler yapılabilmektedir. Bataryayı değiştirmek için sadece batarya değil aynı zamanda bazı gereksinimlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu gereksinimler ise iPhone 6 bataryası, metal toplayıcı, tamir tornavida seti, levye, cımbız, yapıştırıcı, kurutucu ve ısı tabancasına gereksinim duyulmaktadır. Telefonun alt kenarındaki iki pentalobe vidayı çıkarmak gerekmektedir. Lightning girişinin her iki tarafında bulunmaktadır. Levye kullanılarak ekran yavaş bir halde gövdeden ayrılmalıdır. Alt kenardan giriş tarafından üste doğru açılmaya başlanmalıdır. Bu sayede bataryaya kısa zamanda ulaşılabilmektedir.