iPhone 6 Şarj Olmuyor /Şarj Problemi

Akıllı telefon kullanıcılarının tercih ettiği markalardan olan Apple iPhone 6 şarj sorunu yaşanması gibi problemlere neden oluyor. Şarj problemleri ve benzer sıkıntıların yaşanmasına neden olan soket ya da şarj aleti sorunları telefonun kullanımını önlemektedir.

Şarj aleti çalışmıyorsa ve sokette sorun yoksa en pratik çözüm cihazınızı başka bir şarj ile denemenizdir. Cihazınızı ve şarjınızı farklı cihazla deneme şansınız varsa iPhone 6 şarj problemi konusunda bir fikir edinebilirsiniz. Ancak buralarda sorun yoksa, soket kaynaklı ciddi problemler yaşanabilir. Şarj soketleri ve diğer problemler şarj soketindeki zorlanmalar şarj alımını azaltır.

İçerde biriken toz, kir ve benzer pislikler birikerek probleme neden olur. Temizlik sonrası nadiren de olsa şarj sorunu çözüldü. Ancak çözülmediği durumlarda CRP Teknik olarak size destek sağlıyoruz. Profesyonel yaşamda tercih edilen çok sayıda cihaz aşırı kullanım ve tam şarj doldurmama gibi durumlardan dolayı şarj sorunları yaşamaktadır.

iPhone Şarj Soketi Arızası Neden Olur?

Şarjın takılıp çıkarılması sırasında sorun yaşanması zamanla soketin zarar görmesine neden olur. Oldukça sert hareketlerle şarjı takıp çıkarmak hem şarj aletini hem de soketi zorlayabilir. iPhone 6 şarj sıkıntısı sorununu soket kaynaklıysa mutlaka bir teknik destek alınması gerekir. Bölgeye sivri cisimler sokmak gibi çabalardan uzak durmanız gerekmektedir.

Şarj Olan Ama Açılmayan iPhone 6

Bazen de şarj olan ama açılmayan ekran şikayetleri vardır. Bu durumun nedeni temassızlık, ekran problemleri ya da anakart sorunları olabilir. Bu durumda ilgili problemi çözmek için cihazınızın açılması gerekir. Garanti kapsamında olan cihazlar için bu durum servise götürülerek ücretsiz çözülebilir. Ancak garantisi biten cihazlar için durum çok farklıdır. Makul fiyatlara şarj soketinin değiştirilmesi mümkün olmaktadır.

iPhone 6 Yavaş Şarj Oluyor

Bir diğer sıkıntı olan cihazın yavaş şarj almasıdır. Bunun sebebi genelde şarj aletinin hasar görmesidir. Çünkü kablolardaki en ufak bir hasar iPhone şarj aleti/soketi sorunu gibi problemlerin temel nedenidir.

Orijinal Şarj Aleti Neden Önemli?

Her ülkedeki elektrik akım hızı farklıdır. Bu yüzden orijinal şarj aleti kullanmak, bu aleti orijinal telefonla birlikte uygun adaptör ile kullanmayı alışkanlık haline getirmek önemlidir. Kablo ya da soket kısımlarındaki hasarlar cihazın şarj alım hızını etkiler. Bu yüzden şarjın yenilenmesi gerektiğinde mutlaka orijinal şarj aletinin tercih edilmesi gerektiği bilinmelidir.

Telefonum neden yavaş şarj oluyor?

Bunun nedeni şarj aletinin hasarlı olmasından kaynaklanıyor olabilir. Farklı bir şarj aletiyle telefonunuzu şarj etmeyi deneyerek kolayca nedenini öğrenebilirsiniz. Ancak buna rağmen çalışmıyorsa sebep teknik bir problem olabilir ve cihazınızın açılıp sorunun tespit edilmesi gerekir. iPhone 6 şarj probleminin çözümü için cihazınızı kargoyla bize gönderebilirsiniz. CRP Teknik ekibi en kısa sürede sorunun çözülmesini sağlayacaktır.

iPhone şarj aletim bozuldu orijinal olmayan şarj telefonuma zarar verir mi?

Bu tip cihazlarda ilan sanayi şarj aleti kullanmak çok olumsuz etkilere neden olur. Bu yüzden mutlaka şarj sorunu yaşamanız durumunda orijinal ürünü almayı tercih edin.

Şarj soketi bozuldu nasıl değiştirilir?

Orijinal olan parçalar kullanılarak cihazınızın şarj soketi değiştirebilir. Ancak cihazınızın açılmasını gerektiren bu durum garanti kapsamı dışında kalmasına neden olabilir. Bu tür sorunlarda öncelikle teknik servis desteği alarak garanti kapsamında değerlendirme yapılıp yapılmayacağını araştırmanız gerekecektir.

Kapalıyken şarj olup açıkken şarj almayan telefonun ne sorunu var?

CPR Teknik bu tür problemleri çözmek için hizmet vermektedir. Basit müdahalelerle kendinizin çözemediği sorunları çözmek için uzman ekibimiz Üsküdar’da hizmet vermektedir. Güvenilir bir çözüm bulmak istediğinizde ekibimize danışabilirsiniz. iPhone 6 şarj sorunu gibi problemler yaşandığında

iPhone 6 şarj sorunu neden olur?

Üretilen her akıllı cihaz belirli bir süre sonunda sıkıntılar yaşanmasına neden olacak hatalar verebilir. Özellikle kullanıcı kaynaklı problemler varsa cihazın kısa sürede yıpranması kaçınılmaz hale gelir. Böyle sorunların yaşanması tamamen şans meselesidir.