iPhone 6 Wifi Anteni Sorunları

iPhone 6 Wifi anteni sorunları söz konusu olduğunda birçok kişi için olumsuz deneyim yaşanmaktadır. Özellikle cihazından sıkça internete bağlananlar için önemli olan kablosuz bağlantıların kullanılması birçok avantaj sağlıyor ve boş yere mobil verinin harcanmasını önlüyor. 

Bazı durumlarda cihazın hiçbir şekilde Wi-fi bağlantısını görmemesi ya da şifreye yanlış demesi sorun yaratıyor. Bunun ilk sebebi olarak da anakart arızalanması düşünülüyor. Oysa durum bu kadar büyütülecek bir problemden kaynaklanmıyor olabilir. Sadece basit bir anten değişimi bu problemin ortadan kalkmasını sağlayabilir. 

Ancak problemin anten sorunundan mı  yoksa daha basit bağlantı hatalarından mı kaynaklandığının tespit edilmesi gerekir. Bunun için birkaç basit kontrol yaparak cihazın çalışabilirliğini kontrol edebilirsiniz. 

iPhone 6 Wifi Anteni  Değişimi

Cihazınızda bağlantı sorunu varsa öncelikle basit birkaç uygulamayla bu sorunları giderebilirsiniz. Örneğin aşağıdaki pratik çözümleri deneyebilirsiniz:

  • Cihazın Wifi bölümüne girerek ağı unut yazın, şifreyi yeniden girin
  • Ayarlar, genel, sıfırla ve ağ ayarlarını sıfırla üzerinden bağlantı ayarlarını tamamen sıfırlayın. 
  • Modeminizi kapatıp açın ve çalışıp çalışmadığını farklı bir cihazdan kontrol edin
  • Sorun çözülmediyse reset yaparak problemin çözülmesini sağlayın. 

Eğer bu yöntemler işe yaramazsa cihazınızın anteninde bir problem söz konusu olabilir. Bu durumda iPhone 6 Wifi anteni değişimi yapılması gerekir. Deneyimli CPR Teknik ekibi anten değişimi için yaşanan sorunların giderilmesinde size yardımcı olacaktır. 

iPhone Wifi Sorunu Yaşayan Kullanıcıların Şikayetleri

Cihazın kullanım süresi arttıkça birçok teknik sorun da beraberinde görülmeye başlıyor. Şarj ve kulaklık sorunlarında olduğu gibi, bağlantı sorunlarında da problemler görülebilir. 

Genel olarak telefon modeme yakın olduğunda internetin çektiği uzaklaştığında çekmediği gibi sorunlarla başvuran kullanıcıların şikayetleri şu problemler oluyor:

  • Wifi işareti soluk kalıyor
  • iPhone wifi açılmıyor
  • iPhone wifi şifre hatası
  • iPhone wifi kopma sorunu
  • iPhone Wifi sorunu kesin çözüm

Bu problemlerin çözülmesi için CPR teknik yüksek kaliteli iPhone 6 Wifi anteni temin edilerek Apple onaylı teknik destek hizmeti veriyor. Bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.