iPhone Bataryası Kaç mAh

Akıllı telefonunuza bakmak için ilk olarak bataryasına bakmanız gerekir. Akıllı telefon bataryası ve bataryanın nasıl şarj edileceği hakkında daha fazla bilgi almak en temel adımdır. Bu nedenle iPhone 6 bataryası veya iPhone 6 plus bataryası bakımı sırasında batarya şarjı için kaç mAh gerektiğini bilmek gerekir.

iPhone 6 & iPhone 6Plus & iPhone 6S Pil Kapasitesi

iPhone 6, farklı ekran boyutlarına sahip iki farklı modele sahiptir. Bu modellerden biri 4,7 inç ekran boyutuna sahip olan iPhone 6 modelidir. Diğeri ise 5,5 inç ekran boyutuna sahip olan iPhone 6 Plus modeli olarak karşımıza çıkar. Ekran boyutları göz önünde bulundurulduğunda iki modelin batarya kapasitesi farklı olmaktadır.

iPhone 6 batarya mah kapasitesi 1810 mAh iken iPhone 6 Plus batarya mah kapasitesi 2915mAh değerine sahiptir. İki model de dahili bataryaya sahiptir. Bu nedenle bataryayı çıkarıp yenisiyle değiştirmek mümkün değildir. Yapabileceğiniz tek şey şarj aleti veya taşınabilir şarj aletiyle şarj etmektir.

iPhone Bataryası Kaç mAhTaşınabilir şarj aleti ile iPhone 6 ve 6 Plus Modellerini Şart Etmek için Kaç mAh Gerekir?

1810 mAh kapasitesine sahip bir taşınabilir şarj aletiyle iPhone 6 modelini bir kere şarj edebileceğinizi veya 2915 mAH kapasitesine sahip bir taşınabilir şarj aletiyle iPhone 6 Plus modelini bir kere şarj edebileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. En yakın zamanda sunulan taşınabilir şarj aletlerinin verimliliği %90 seviyesindedir. Bunun anlamı iPhone 6 modelini bir kere şarj etmek için taşınabilir şarj aletinde en az 2012 mAh kapasite olması gerekir. iPhone 6 Plus için kapasitenin en az 3240mAh olması gerekir. Buna göre teorik olarak taşınabilir şarj aletlerinin iPhone 6 veya 6 Plus modelini kaç kere şarj edebileceğini hesaplayabilirsiniz.

Örneğin EasyAcc 10000mAh taşınabilir şarj aleti iPhone 6 modelini yaklaşık 5 kere ve iPhone 6 Plus’ı ise yaklaşık 3 kere şarj edebilir..

iPhone 6/6 Plus şarj ipuçları

İlk kullanımda 12 saate kadar şarj etmenize gerek yoktur. iPhone 6/6 Plus modellerini tam şarj edebilirsiniz.

Bataryada kalan kapasiteden bağımsız olarak şarj edebilirsiniz.

Haftada bir kere bataryayı tamamen kullanmak ve tamamen şarj etmek iPhone 6 batarya gücü açısından daha iyi olacaktır. Bu da kırmızı batarya işaretinden tam dolu batarya işaretine kadar şarj etmek anlamına gelir.

Telefonun bataryası biterken en kısa sürede şarj etmek daha iyi olacaktır.

iPhone 6 batarya özellikleri aşırı şarj koruma içerse de iPhone 6/6 Plus tam şarj olunca işlemi durdurmak önerilir.

iPhone 6 & iPhone 6 Plus İçin En İyi Taşınabilir Şarj Aletleri

  1. Anker 20000mAh Taşınabilir Şarj Cihazı PowerCore 20100

4,8A Çıkış ve PowerIQ Teknolojisi özellikleriyle ultra Yüksek Kapasiteli Taşınabilir Şarj Cihazı taşınabilirlik ve dayanıklılığın mükemmel birleşimini oluşturuyor. Aynı zamanda Amazon’da en çok satılan ürün olarak yer alıyor.

iPhone Bataryası Kaç mAh

  1. EasyAcc 20000mAh Taşınabilir Şarj Cihazı Hızlı Yeniden Şarj

Benzersiz ikili port girişi yeninden şarj etme süresinden %50 tasarruf sağlıyor. Bunun yanı sıra 4 USB Portuyla 4,8A Çıkışı destekliyor. 2,4A değerine kadar hızlı şarj için cihazınızı otomatik olarak tespit ederek cihazınıza özel olarak şarj hızını ayarlıyor. Bu özelliği sayesinde birden fazla cihaz kullananlara iyi şekilde eşlik ediyor.

iPhone Bataryası Kaç mAh