iPhone Hafıza Yükseltme

Sağlam ve sorunsuz akıllı telefon markalarından olan iPhone hafıza yükseltme konusunda birçok avantajı bulunan cihazlardandır. Özellikle 16 ve 32 GB olan modellerde birkaç uygulama ve fotoğraf çekimi sonrası hafızanın dolması kullanıcı deneyimini azaltmaktadır. 

Özellikle son dönemde üretilen iPhone modellerinin kamera çekim özellikleri yüksek olduğundan, hafızanın büyük bir bölümü fotoğraf ve video çekimleri nedeniyle dolmaktadır. Bu durumda telefonun hafızasından yer açmak çözüm olabilir. Ya kullanmadığınız uygulamaları sileceksiniz ya da bazı denenmiş yöntemleri deneyeceksiniz. 

Yazılımsal olarak bulut sistemlerine yükleyeceğiniz verileriniz size belirli bir alan açacaktır. Ancak daha fazla yere ihtiyacınız varsa bu konuda mutlaka ekstradan bir değişim işlemi gerçekleştirmeniz gerekecektir. Bu işlemleri güveneceğiniz bir servise yaptırmanız cihazınız için oldukça önemlidir. 

iPhone Hafıza Yükseltme Yolları

iTunes Store uygulamasından kapasitesi yüksek olan bir uygulama seçip ilk yöntemi deneyebilirsiniz. Amaç telefonunuzun kullanılabilir hafızasından daha yüksek kapasiteye sahip olan bir film ya da uygulama seçmektir. Bunu seçtiğinizde bir uyarı alacaksınız ve cihazınızın hafızasının yetersiz olduğunu göreceksiniz. Yüklemeyi iptal ettikten sonra, cihazınızın hafızasının birkaç yüz megabayt daha arttığını görebilirsiniz. 

Tabi bu yöntemin bir garantisi yoktur. Ancak iPhone hafıza yükseltme yöntemleri arasında en garantili yöntem cihazın hafızasını teknik serviste yükseltmektir. Bunu sağlamak için donanımsal değişiklik gerekeceğinden başarıyla sonuçlanacak bir değişim işlemini gerçekleştirmeniz mümkün olabilir. Tabi bu işlemin maliyeti değişecektir. 

Aynı zamanda bulut depolama alanı satın alarak fotoğraflar gibi çok fazla yer kaplayan alanları bulutta depolayabilirsiniz. Bunun için cihazınızın güncellemelerin son sürümünü almış olması ve aylık ödemelerin aksamadan gerçekleştirilmesi gerekmektedir. 

Jailbreak Hafıza Arttırma

Cihazınızın donanımını değiştirerek hafızasının yükseltilmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için cihazınızın modeline göre değişen fiyatlandırmaya tabi olarak hafıza arttırımı sağlayabilirsiniz. Örneğin iPhone 8 hafızasını 128 GB’a yükseltmek istediğinizde 749 TL, 256 GB’a yükseltmek istediğinizde ise 849 TL’den başlayan fiyatlarla değişim yaptırabilirsiniz. Cihazın modeli düştükçe hafıza arttırma fiyatı da düşecektir. 

Hafıza arttırma işlemleri yedekleme programları ve cihazın güncellemelerinin tamamlanmasının ardından yapılmaktadır. Yani verilerinizi kaybı gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Cihazınızın hafızasını mutlaka yükseltmeniz gerekiyorsa, CPR Teknik olarak birçok iPhone modelinde size yardımcı olacağımızı bilmelisiniz. iPhone hafıza yükseltme fiyatları konusunda bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu işlemlerin gerçekleşmesi sırasında cihazınızın garanti kapsamı dışında işlem göreceğini bilmelisiniz. Hafıza yükseltme işlemi sonrası cihazınızın garantisi olsa bile artık garanti kapsamı dışında kalacağını bilerek hareket etmelisiniz. 

iPhone Hafıza Yükseltme Kadıköy 

Akasya AVM’de hizmet veren CPR Teknik olarak ekibimizden yardım alabilirsiniz. Özellikle Kadıköy bölgesinde bu tür teknik servis hizmetlerinin yoğun olmasından kaynaklanan yanlış uygulamalar cihazınıza zarar verebilmektedir. 

Apple onaylı yedek parça ve malzemeleri kullanan ekibimiz memnun kalacağınız bir sonuç almanızı sağlayacak kapasite arttırımı işlemleriyle size yardımcı olacaktır. Şehir dışında olsanız bile bize kargoyla göndereceğiniz ürünlerinizin hafıza arttırım işlemlerini yaparak size kısa sürede teslim ediyoruz. 

iPhone Hafıza Yükseltme Fiyatları

Cihazınızın modeline göre değişecek olan kapasite artırımı fiyatları oldukça değişkendir. 16 GB olan bir cihazı 32 GB ya da 64 GB’a yükseltmek istediğinizde fiyatlar kapasite arttıkça artacaktır. Aynı zamanda hafızasını arttırmak istediğiniz cihaz yeni bir modelse, bu konuda bir süre beklemeniz gerekebilir. Cihazınızın verilerini yedekleyerek gerçekleştirilen kapasite arttırım işlemlerinden sonra herhangi bir sorunu olmayacaktır. 

Tüm işlemlerimizde olduğu gibi hafıza artırımında da CPR Teknik’in 6 aylık garantisi kapsamında değişim işlemlerini gerçekleştiriyoruz.