iPhone XR’ın Sevdiğinizden Emin Olduğumuz Özellikleri

Apple, iPhone XR modelini 2018 piyasaya sürerek iPhone X’in bütçeye uygun sürümü olarak pazarladı. IPhone XR; iPhone XS ve iPhone XS Max gibi yeni iPhone modellerine kıyasla daha makul fiyatlı olmasına rağmen, Apple’ın cihaz tasarımında makul davranmadığını söylemek gerek. Bu yazıda sevdiğinizden emin olduğunuz iPhone XR özelliklerinden bazılarını gözden geçirdik!

En İyi 5 iPhone XR Özelliği

Güçlü çipinden geniş ekrana kadar iPhone XR, Apple hayranlarının zevk alacağı yeni ve yenilikçi teknolojilerle dolu! Bu iPhone modelinin sizin için uygun olup olmadığına karar vermek için en iyi beş iPhone XR özelliğini inceleyin.

Renkli tasarım

Mavi, beyaz, siyah, sarı, mercan ve kırmızı renk çeşitleri bulunan iPhone XR, altı renkten oluşan yelpazesinden birini seçerek kendinizi ifade etmenize olanak tanıyor. Apple yedi katmanlı bir tasarımla canlı ve çarpıcı renklere izin veren bir arka cam geliştirdi.

Etkileyici LCD Ekran

Apple’ın iPhone XR için 6,1 inçlik sıvı retina ekranını geliştirmesi ses getirmedi ancak cihazın bugüne kadarki büyük LCD ekran ile donatıldığı biliniyor. Ayrıca etkileyici renk keskinliği, True Tone teknolojisi ve tüm tasarımıyla iPhone XR’nin ekranı gerçek bir deneyim sunmaktadır.

Yeni Çip

IPhone XR, Apple’ın yeni A12 biyonik çipiyle donatılmıştır. Dört çekirdekli GPU, altı çekirdekli CPU ve yeni nesil Neural Engine ile bu çip hız ve verimlilik sağlamaktadır. Yeni nesil sekiz çekirdekli Neural Engine ise saniyede 5 trilyon işlem gerçekleştiriyor. Hızdan bahsedelim!

Inovatif Kamera Sistemi

IPhone XR’nin 12MP arka kamerası hayranlarının favorisi durumunda. Yüksek hızlı Neural Engine, gelişmiş ISP ve Apple’ın gelişmiş algoritmalarını bir araya getiren iPhone XR, özellikle portre modunda profesyonel kalitede fotoğraflar çekebilir. Ayrıca, yeni derinlik kontrolü özelliği sayesinde fotoğraf çektikten sonra alan derinliğini ayarlamanıza olanak sağlamaktadır.

Daha uzun pil ömrü

Eski iPhone’unuzun sürekli sarjı bitiyorsa, Apple’ın en yeni iPhone modellerinden birine yükseltin! IPhone XR’nin bataryası, iPhone XR Max gibi, iPhone 8 Plus’ın bataryasından 1,5 saat daha uzun sürüyor. Ayrıca iPhone XR kullanıcıları kablosuz şarjın keyfini çıkarabilir.

Cihazı dikkate değer kılan diğer önemli iPhone XR özellikleri ise şunlardır:

  • TrueDepth kamera tarafından sağlanan yüz kimliği,
  • FaceID kullanarak Apple Pay,
  • Çift SIM ve
  • Üç farklı depolama kapasitesi (64 GB, 128 GB ve 256 GB).

Yeni bir iPhone XR sahibi iseniz ve onarım servislerine ihtiyaç duyarsanız, CPR her zaman yanınızdadır, bize güvenin. Teknisyenlerimiz, kırık ekranlar, arızalı şarj bağlantı noktaları, hatalı piller ve sıvı hasarı gibi çeşitli iPhone sorunlarını çözmek için eğitilmiştir. Başlamak için bugün size en yakın CPR’yi bulun!