iPhone XS MAX Güncelleştirme Yapılmalı Mı?

iPhone XS MAX Güncelleştirme Yapılmalı Mı?

IOS, iPhone ve İpad performans geliştirmeleri ve heyecan verici yeni özellikler eklemektedir. Fotoğraflar arşivinde fotoğrafları yeniden keşfetmeye ve paylaşmaya yardımcı olan yeni nitelikler sunmaktadır. Bu durumda iPhone XS MAX güncelleştirme yapılmalı mı gibi çelişkiler yaşanabilmektedir. Mesajlar uygulaması emoji ve daha yeni nitelikler ile özelleştirilebilmektedir. Animoji ile daha eğlenceli ve daha ifadeli olabilmektedir. Ekran süresi sizin ve ailenizin aygıtları ile geçirdiği sürenin anlamasına ve daha iyi kullanılmasına yardım etmektedir. Siri kestirmeleri yapılmak istendiğinde daha hızlı yapılmasına ve tüm uygulamaların siri ile çalışmasına olanak sağlamaktadır. Arttırılmış gerçeklik daha da heyecan verici bir hale gelmektedir. Yeni gizlilik özellikleri ile kullanıcıyı web de izlenmekten korumaktadır.

iPhone XS MAX Güncelleştirme Yapılmalı Mı?

Güncelleme Nasıl Yapılır

İndir ve yükle denilmesi halinde güncelleme işlemi başlayacaktır. Bu durumda Güncelleme nasıl yapılır gibi soru işaretleri tamamen yok olmaktadır. Bu süre zarfında cihazların kapanmaması ve şarjın yüksek olmasına dikkat edilmelidir. En önemli işlem ise güncelleme işlemine başlamadan mutlaka cihazların bir yedeği alınarak aksi halde yaşanacak sorunlara karşı önlem alınmış olacaktır. Diğer güncelleme ise itunes programı ile bilgisayardan yapılan güncelleme işlemi olmaktadır. İlk olarak resmi site üzerinden itunes programının güncel sürümü indirilmelidir. Aygıtlar bilgisayarlara bağlanmalı ve ıtunes açılarak aygıt seçilmelidir. Özet tıklanarak sonrasında güncellemeleri denetle tıklanmalıdır. İndir ve güncelleme butonuna tıklanarak güncelleme işlemi tamamlanabilmektedir.

Yeni Güncelleme Sonrası

Yeni güncelleme kullanıcılar ekrana bakılması halinde  sanki kameraya bakıyormuş gibi göstermektedir. Bu sayede karşı tarafta kullanıcının da gözünün içine bakıyormuş gibi bir algı oluşmaktadır. Mevcut facetime kullanımı Yeni güncelleme sonrası gelmektedir. Facetime işlemi sonrası ise ekrana bakıldığı zaman gözlerin aşağı doğru sanki alt kısmına bakıyormuş gibi görüntülendiği görülmektedir. Facetime görüşmelerin biraz daha geliştirildiğini görme şansı sunmaktadır. 100 ve üzeri fazla oyun heyecanı sunan yeni oyun aboneliği servisi apple arcade kamerada portre ışığı denetimi gün, ay, yıla göre derlenmiş yeni fotoğraflar uygulaması uygulamalara ve web sitelerine apple ile giriş yapabilme olanağı sunmaktadır. Siri ile sesli mesaj okuma alternatifi de yer almaktadır.