iPhone’da Hayatınızı Kolaylaştıracak Uygulamalar

iPhone’da Hayatınızı Kolaylaştıracak  Uygulamalar

Uygulamalar, iPhone kullanımlarında bildiğiniz üzere kolay kullanımı ve hızı ile tüm gözleri üzerine toplamayı başarmıştır.

Apple satışa çıktığı yıldan bu yıla kadar her geçen gün yenilediği iPhone’larıyla dikkatleri üzerine toplamaya başarıyor. Android tercih eden akıllı telefon kullanıcılarından belirli bir kısmı  farklı cihazlar kullansa da birçoğu iPhone kullanmaktadır. iPhone kullanmış bir kişi sonrasında ne olursa olsun başka bir cihaz kullanmak istemiyor. Fakat son zamanlarda iPhone  fiyatları arttığı için insanların bakış açısı da farklı bir hal alabiliyor. iPhone  kullanımından vazgeçemeyen kullanıcılar için iPhone  kullanımını olduğundan çok daha pratik ve daha etkili bir şekilde kullanabilmeleri için belirli Maddeler sıraladık.

iPhone'da Hayatınızı Kolaylaştıracak Uygulamalar

 

  • Telefonunuzda Bulunan Her Şeyi Kolay Bir Şekilde Arayabilirsiniz

Ekranınızı ortasından tutup aşağı doğru kaydırarak Spotlihgt Search’ü etkin hale getirebilirsiniz. Karşınıza çıkan bu arama çubuğundan telefonunuzda bulunan herhangi bir dosyayı veya ayarı arayabilirsiniz. Bunun yanı sıra web sonuçlarını da oradan alabilirsiniz.

  • Detaylı Aramalar İçin Ayarlar Kısmında Bulunan Arama Çubuğunu Kullanabilirsiniz

Arama çubuğuna ulaşabilmek için ayarlar kısmına gelin ve ekranı üstten aşağı doğru çekin. Ekrana gelen boşluğa aradığınız herhangi bir ayar kısmını yazın. Daha sonra istediğiniz ayar kısmı önünüze gelecektir. Bu şekilde daha az zaman kaybetmiş olacaksınız.

  • Rehberinizdeki Her Bir Kişiye Özel Olarak Ayarlarını Özelleştirebilirsiniz

Kişiler uygulamasına gidere dilediğiniz kişiyi seçin. Ve ekranda bulunan düzenle seçeneğini seçin daha sonra metin tonunu veya zil sesine tıklayarak seçtiğiniz kişi sizi aradığında veya mesaj attığında çalacak olan zil sesi veya metin tonunu siz seçebilirsiniz. Fakat Apple bu özelliğinde herhangi bir müzik servisine ve uygulanmasına bağlanmıyor bu yüzden sadece Apple zil seslerinden birini seçmek zorunda kalıyorsunuz.

  • iPhone kameranızı büyüteç olarak kullanabilirsiniz

İlk olarak yapmanız gereken ayarlar kısmına gelmek daha sonra genel seçeneğini seçerek erişilebilirlik’e tıklayarak giriş yapın ve büyütece tıklayın. Ve artık iPhone’unuzun  kamerası bir büyüteç oldu.

5-Telefonun Kilidini Dahi Açmadan Bildirimleri Dilediğiniz Gibi Düzenleyebilirsiniz.

Telefonunuza gelen herhangi bir bildirimi gördüğünüzde üzerine basın veya kilit ekranınızın sağ tarafından kaydırın ve yönet yazan kısma tıklayın. Bu kısımda gelecek olan yeni bildirimleri sessize alabilir veya tamamen kapatılmasını sağlayabilirsiniz.

6- Herhangi Bir Şarkıyı Apple Music’te, Sözlerine Göre Arayabilirsiniz.

Aklınıza takılan herhangi bir şarkı olduğunda bu şarkıyı ismi dahi hatırlamadan arayabilirsiniz. Apple Music’e girerek arama kısmına aklınızda kalan sözleri yazarak arama yapabilirsiniz. Apple’ın çok farklı özellikleri olduğundan artık bu özelliği çok da şaşırtıcı gelmemektedir.

7- Araç Kullanırken Rahatsız Edilmemek İstiyorsanız Eğer Ayarlarınızı Değiştirebilirsiniz.

İlk olarak yapmanız gereken ayarlar kısmına gitmek daha sonra rahatsız etme seçeneğine girerek araba kullanırken rahatsız etme modunu etkinleştirebilirsiniz. Bu özelliği açtığınızda telefon belirli bir hız sınırını geçtiğini hissettiğinde sizin araçta olduğunuzu algılarsa eğer rahatsız etme moduna geçecektir. Ve bu şekilde gelen mesaj, bildirim ve aramalar otomatik olarak anında susturuluyor. Buna ek olarak yolda olduğunuza ve en kısa zamanda geri döneceğinize  dair önceden yazılmış bir ileti gönderme şansınız da bulunmaktadır.

8-iPhone Kilidinizi Aktif Hale Getirmeden Telefonunuzu El Fenerine Dönüştürebilirsiniz.

iPhone’unuzun ekranını açtığınızda kilit ekranının sol alt köşe kısmında bir el feneri simgesi göreceksiniz gördüğünüz bu simgenin üzerine tıkladığınızda telefonunuz arka flaşını  aktif hale getirerek flaşı  ışık olarak kullanmaya başlayacaktır.

9-Siri’ye Size Bir Ad Vermesini İsteyebilirsiniz.

iPhone da bulunan yan tuşa basılı tutarak siri’yi  aktif bir hale getirebilirsiniz. Ve siri’ye  artık beni …..bu şekilde  çağır  diyerek artık siri’yi  sizi istediğiniz  gibi çağırma konusunda ikna etmiş olacaksınız.

10-Fotoğraflarınızı kelimelerle arayabilirsiniz.

Bir köpek sevdiyseniz ve o gün onunla ilgili çekilmiş fotoğraflarınız bulunuyor ise eğer ilk yapmanız gereken fotoğraflar uygulamanıza gelerek fotoğraf uygulamanızı  açmak daha sonra sağ alt kısımda bulunan arama sekmesine tıklayın ve köpek gibi fotoğraflarınızı tanımlayabilecek herhangi bir kelime yazarak arayın. Karşınıza aradığınız tüm fotoğraflar gelecektir.

11-Dilediğiniz Zaman Düşük Güç Modu’nu Etkin Hale Getirebilirsiniz.

İlk olarak kontrol merkezine gelin ve düşük güç modunu etkinleştirebilmek için ekranda bulunan pil simgesine tıklayın. Düşük güç modu pil ömrünüz üzerinde oldukça etkili olacaktır.