Kablosuz Şarj Özelliği Olan Telefonlar

Kablosuz Şarj Özelliği Olan Telefonlar

Henüz telefonlar için evrensel bir özellik olmasa da dahili kablosuz şarj özelliği birçok kullanıcı için oldukça fayda sağlıyor. Daha az kablonun yanı sıra telefonunuzu şarj etmek için tek yapmanız gereken şarj paneline yerleştirmek oluyor. Şarj işlemi için özel bir kılıf veya aksesuara ihtiyaç kalmıyor.

Bu özellikle ilgileniyorsanız sizin için kablosuz şarj destekleyen telefonlar listesi hazırladık. En iyi şarj panelleri hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız CPR Teknik Servis ile iletişime geçebilirsiniz.

Kablosuz Şarj Özelliği Olan Telefonlar

  • iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X

Kablosuz şarj destekleyen telefonlar arasında Apple’ın iPhone 8, X ve 8 Plus serisi yer alıyor. Geçen eylül ayında yaptığı duyuruda Apple, aynı zamanda AirPower olarak bilinen şarj panelini de tanıttı. Ancak bu ürünün piyasaya ne zaman çıkacağı konusunda hala bir bilgi bulunmuyor.

Kablosuz Şarj Özelliği Olan Telefonlar

  • Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus

Samsung kablosuz şarj olan telefon modelleri açısından zengin seçeneklere sahip. Samsung’un önemli telefonları arasında yer alan Galaxy S9 ve 6,2 inç ölçüsüyle daha büyük olan S9 Plus mükemmel ekrana, çekici çift eğimli tasarıma, jet hızında işleme hızına, kablosuz şarj ve su geçirmezlik özelliğine sahip. S9 Plus modellerinde aynı zamanda portre fotoğrafları için ikili yan kamera da bulunuyor.

Kablosuz Şarj Özelliği Olan Telefonlar

  • Nokia 8 Sirocco

Premium fiyatlandırmasını haklı çıkaracak dikkat çeken herhangi bir özelliği olmasa da, 8 Sirocco hızın yanı sıra sağlam bir yapıya ve uzun pil ömrüne sahip. Telefon ayrıca Android One işletim sistemiyle çalışıyor ve kablosuz şarj olan telefon modelleri arasında yer alıyor.

Kablosuz Şarj Özelliği Olan Telefonlar

  • LG G7 ThinQ

Su geçirmez G7 ThinQ modeli kulaklık girişine, fotoğrafları çekmeden önce bir sonraki seviyeye taşıyan yapay zeka kamerasına ve ikincil geniş açı yan kameraya sahip. Sadece ABD versiyonunda kablosuz şarj özelliği bulunan G6 modelinin aksine, tüm G7 modelleri kablosuz şarj olan telefonlar arasında bulunuyor.

Kablosuz Şarj Özelliği Olan Telefonlar

  • Samsung Galaxy Note 8 

Yeni modeli çıkmış olsa da, Note 8 hala en harika telefon modelleri arasında sayılıyor. Telefon ikili kameranın yanı sıra birçok kalem özelliğine sahip bulunuyor ve özellikleri açısından satın alabileceğiniz en zengin Android telefonu olarak gösteriliyor. Galaxy S8, S8 Plus ve diğer Galaxy modellerinden bazıları Samsung kablosuz şarj destekleyen telefonlar arasında yer alıyor.

Kablosuz Şarj Özelliği Olan Telefonlar

  • Sony Xperia XZ2 ve XZ2 Premium

Sony kablosuz şarj özelliğine sahip iki farklı telefon modeli sunuyor. Xperia XZ2 modelinin eğimli tasarımı tutuş açısından konfor sağlarken güçlü hoparlörleri ve havalı titreşim özelliği oyunların ve videoların daha gerçekçi olmasına imkan tanıyor. Daha üst model olan XZ2 Premium ise ikili yan kamera ve daha yüksek pil kapasitesine sahip.

Kablosuz Şarj Özelliği Olan Telefonlar

  • LG V35 ThinQ

Şimdiye kadar çıkan en pahalı LG modeli olan premium V35 ThinQ hem süper hızlı hem de su geçirmiyor. Aynı zamanda kulaklık girişi, muhteşem OLED ekranı ve uzun süreli pil ömrüne sahip. Buna ek olarak ThinQ modeli kablosuz şarj destekleyen telefon modellerinden biri olarak listedeki yerini alıyor.

Kablosuz Şarj Özelliği Olan Telefonlar

  • Motorola Moto Z3 Play (Moto Mod ile)

Kablosuz şarj uyumlu telefon listesine bir istisna olarak kablosuz şarj özelliğine sahip ancak dahili kablosuz şarj imkanı tanımayan Moto Z3 Play modelini de dahil edeceğiz. Kablosuz şarj etmek için telefonun arkasına Moto Mod aksesuarının takılması gerekiyor.