Kendi Cep Telefonu Numaramı Nasıl Öğrenebilirim? | CPR Teknik Servis

Birçok kişi gibi siz de büyük ihtimalle kendi numaranızı aramıyor ve numaranızı da ezbere bilmiyorsunuz. Yeni tanıştığınız biri size telefon numaranızı sorduğunda içinizi bir panik dalgası kaplıyor ve telefon numaram ne gibi sorular sorabiliyorsunuz.

Neyse ki yalnız değilsiniz. İster iOS ister Android kullanıcısı olun, telefon numaramı nasıl öğrenebilirim sorusuna hızlı bir şekilde yanıt bulabilirsiniz. Bu faydalı kılavuz da size bunu tam olarak nasıl yapacağınızı açıklayacak.

iOS üzerinden telefon numaranı öğrenme

iOS üzerinden kendi numaranı sorgulamak çok kolay ve rahat. Çünkü birçok iOS kullanıcısı aynı versiyonu kullanıyor. Telefon numaramı bulmak istiyorum diyenler için numarayı kolaylıkla bulmanın iki yolu var. Kişiler uygulaması veya ayarlar bölümü.

Kendi Cep Telefonu Numaramı Nasıl Öğrenebilirim? | CPR Teknik ServisKendi Cep Telefonu Numaramı Nasıl Öğrenebilirim? | CPR Teknik ServisKendi Cep Telefonu Numaramı Nasıl Öğrenebilirim? | CPR Teknik Servis

Kişiler: Telefon uygulamasını açın, Kişiler sekmesine tıklayın ve listenin başına telefon numaranızı göreceksiniz.

Ayarlar: Ayarlar > Telefon bölümüne gidin ve listenin en üst alanında Telefon Numaram yer alacak. İsterseniz numaranın üstüne tıklayarak numarayı değiştirebilir veya düzenleyebilirsiniz.

Android üzerinden telefon numaramı öğrenmek istiyorum

Android üzerinden kendi telefon numaranı öğrenme işlemlerinde adımlarda bazı farklılıklar yapmanız gerekebilir. Bunun nedeni Android kullanıcılarının işletim sisteminin farklı versiyonlarını kullanması ve farklı versiyonların farklı cihaz markalarında farklı şekillerde uygulanmasıdır. Bu nedenle kullandığınız cihaza ve çalıştırdığınız işletim sistemi versiyonuna göre farklı ara yüzlerle karşılaşabilirsiniz. Ancak genel olarak tüm yöntemler ayarlar bölümünden başlıyor. Aşağıdaki örnek Android 6 versiyonuna sahip Samsung Galaxy S6 için adımları gösteriyor.

Kişilerim uygulamasında: Eğer stok Android veya Google Pixel, Nexus veya Lenıvı Moto G, X veya Z akıllı telefonları gibi buna yakın bir şey kullanıyorsanız Kişilerim uygulamasına gidin. Bu uygulama içerisinde kişiler listesinin en üst bölümünde Ben ve Bilgilerim bölümünü görecekseniz. İşte burada kendi telefon numaramı nasıl öğrenebilirim sorusunun cevabı yer alıyor.

Kendi Cep Telefonu Numaramı Nasıl Öğrenebilirim? | CPR Teknik ServisKendi Cep Telefonu Numaramı Nasıl Öğrenebilirim? | CPR Teknik Servisw

Ayarlar: Üreticiden bağımsız olarak tüm Android telefonlarında Ayarlar > Telefon Hakkında veya Telefon Hakkında > Durum > Telefon numaram ayarlarına giderek telefon numaranızı bulabilirsiniz.

Kendi Cep Telefonu Numaramı Nasıl Öğrenebilirim? | CPR Teknik ServisKendi Cep Telefonu Numaramı Nasıl Öğrenebilirim? | CPR Teknik ServisKendi Cep Telefonu Numaramı Nasıl Öğrenebilirim? | CPR Teknik Servis

Bazı Android telefonlarda Durum bölümü altında SIM veya SIM kart durumu gösterilebilir. Eğer sizin telefonunuzda durum bu şekildeyse telefon numaranız burada yer alacaktır. Yukarıdaki örnekte telefon numaranısı Ayarlar > Durum > SIM kart durumu > Telefon numaram altında yer alıyor.

Konu İle İlgili En Çok Sorulan Sorular:

Numaram Ne?

Telefon numaramı nasıl öğrenebilirim?

Numaramı Öğrenmenin Yolları Nedir?

Kendi Numaranı Sorgulama Yolları Nelerdir?

Telefon numaramı bulmak istiyorum

Telefon numaramı öğrenmek istiyorum

Kendi telefon Numaranı Öğrenme Yolları

Telefon numaramı nasıl öğrenebilirim?