Konuşurken Karşı Tarafa Telefondan Ses Gitmiyor

Telefondan ses gitmiyor şeklindeki problemlerin çözülmesi için akıllı telefonların kullanıcı hatasına neden olmayacak şekilde kullanılması gerekir. Özellikle telefondan karşı tarafa ses gitmiyor gibi şikayetler yaşandığında sıvı temasından şüphe edilebilir.

Günümüzde elimiz ayağımız haline gelen akıllı telefonlar genelde kullanım sıklığına sahip olmaları nedeniyle şarj sorunu yaratabilmektedir. Mikrofondan ses gitmiyor diye şikayet geldiğinde, özellikle telefon değişimleri sonrası bu sıkıntı başlamaktadır. Mikrofon ya da cihaz kaynaklı problemlerle karşı tarafa ses gitmiyor şikayeti sıkça rastlanan sorunlardandır.

Uygun olmayan bir akıllı telefon ile kulaklık kullanımı sonucunda cihazın ses konusunda problem yaşaması söz konusu olabilir. Böyle sorunlar yaşamak istemiyorsanız her zaman ürünün orijinal malzemelerini kullanmayı tercih etmelisiniz. Olası problemlerde telefondaki arızanın ses soketinden kaynaklı teknik bir sorun olduğu düşünülebilir.

Karşı Tarafa Ses Gitmemesi

Karşı tarafa ses gitmemesi gibi problemler birçok kişinin dikkatini çekmektedir. Telefonum arama yapıyor ama ses gelmiyor türünden sorunlar yaşadığınızda mutlaka tedbiri elden bırakmadan hareket etmeniz gerekecektir. Karşı tarafa ses gitmemesi için ihtiyacınız olan kartın ya da soketin hasarlı olması gerekir. Bu hasar durumu nedeniyle kartın değişmesi durumunda problem çözülecektir. Soketin değişmesi halinde çözüm bulunacaktır.

Kendi Sesinizi Duyma Sebebiniz

Yine benzer sebeplerden kaynaklanan telefonda telefondan ses gitmiyor türündeki problemler kişinin yaşam kalitesi üzerinde olumsuz etkilerde bulunmaktadır. Karşı tarafa az gidecek olan sesten sonra, mikrofon problemleri de kendini gösterecektir. Kendi sesinizi duyuyorsanız telefonun ses ayarlarını açmanız da bunun nedeni olabilir. Ki bu tür problemlerin çözülmesi çok daha kolaydır.

Telefonla konuşurken neden kendi sesimi duyuyorum?

Akıllı telefon ve tabletlerde tercih edilen ses kartlarının kalitesi oldukça değişkendir. Bu yüzden her marka aynı sorunlarla ortaya çıkmaz. Telefon mikrofon sorunu denildiğinde ya sesin yankılanması ya da karşı tarafın sesinin duyulmaması gibi problemler görülebilir. Ses ayarlarını yaptıktan sonra sorun düzelmiyorsa kullanıcı kaynaklı ya da üretim kaynaklı hatalar yaşanması söz konusu olabilir. Bu durumda servis desteğimiz kargoyla alınan cihazınızı tamir edip size iletene kadar var olacaktır.

Telefon kulaklığın mikrofonu çalışmıyor?

Kulaklığı sık kullananlar için yaşanan problemler arasında yer alan ses sorunları da çok sayıda kişinin sıkıntılı olmasına neden olur. Telefon mikrofon problemleri genelde mikrofon ve kulaklığı etkileyen problemlerden biridir. Bu problemlerin çözülmesi gerektiğinde kulaklık ve mikrofon kaynaklı birçok sorun da beraberinde gelmektedir.

Telefon mikrofonu temizlenir mi?

Akıllı telefonlarda yaşanan mikrofon problemleri genel olarak yankılanan ses ve karşı tarafa iletilmeyen seslerden kaynaklanır. İhtiyacınız olan teknik desteği tarafınıza iletecek olan ekibimiz, en kısa sürede mikrofon temizliğinin gerçekleşmesini sağlayacaktır. Telefon mikrofonu ya da kulaklık kaynaklı problemlerin çözülmesi için teknik ekibimizin deneyiminden yararlanabilirsiniz. Mikrofon temizliği ve benzer durumlar için ihtiyaç duyulan desteği ekibimiz sizin için sağlayacaktır.

Kulaklığın mikrofonundan ses gelmeyince ne yapılır?

Kulaklığın mikrofonundan ses gelmemesi kulaklık kablolarından kaynaklanan problemler yaşandığına işaret etmektedir. Bu tür sorunların çözümü için öncelikle farklı bir kulaklık takılarak sorunun telefonda mı yoksa kulaklıkta mı olduğunun anlaşılması gerekir. Sorun hangi nedenden kaynaklanıyorsa ona göre bir çözüm üretilir.

Sesin gitmiyor ne yapabilirim?

Casper Via V8 sorunları yaşadığınızda zaman kaybetmeden teknik servisinize gelebilirsiniz. Sizin için en uygun şekilde hizmet veren ve aradığınızı bulmanızı sağlayan bu tekniklerle, şarjın neden dolmadığını kısa sürede tespit edebiliyoruz. Ses problemlerinin en önemli nedenleri arasında olan bu teknik değişimler kısa sürede onarım sağlamaktadır.