Samsung Akıllı Telefonların Savaşı: Galaxy Fold vs. Galaxy S10

En yeni iki Samsung akıllı telefon arasında nasıl seçim yaparsınız? Galaxy Fold, önümüzdeki zaman diliminde piyasaya sürülmeyi beklerken, Galaxy S10, Mart 2019’da raflara çıktı. Samsung yeni cihazlarını Şubat 2019’daki etkinliğinde duyurdu ve benzer özelliklere sahip, ancak farklı, devrim niteliğindeki teknolojiye sahip akıllı telefonlarını tanıttı. Cihazlar arasında karar vermenize yardımcı olması için CPR olarak Samsung Galaxy Fold ile Galaxy S10’u karşılaştırmak üzere bu yazıyı hazırladık.

Samsung Galaxy Fold ile Galaxy S10 Karşılaştırması

Lüks bir cihaza sahip olmak veya model yükseltmek istediğinizde, Samsung Galaxy Fold ve Samsung Galaxy S10 mükemmel çözümler sunmaktadır. Hangi cihazın size ve yaşam tarzınıza uygun olduğunu düşünüyorsanız satın almadan önce aşağıdaki ayrıntıları göz önünde bulundurarak kararınızı verebilirsiniz.

Ekran boyutu

Samsung Galaxy S10 cep telefonunun üç farklı modeli var: S10, S10 + ve S10e. Her model, 6.1” ekrana sahip S10 dahil olmak üzere farklı bir ekran boyutuna sahiptir. S10 akıllı telefonun tüm modelleri, kamera sayısı ve pil gücü miktarındaki önemli farklar ile aynı özelliklere sahiptir. 

Sıradışı bir ekran deneyimi arıyorsanız Galaxy Fold sizin için uygun olabilir. Katlandığında 4.6 inç, açıldığında ise 7.3 inç ekrana sahip olan Galaxy Fold ayrıca ekranlar arasında kesintisiz bir geçiş oluşturan uygulama sürekliliğine de sahiptir.

Kamera yetenekleri

Samsung, akıllı telefon kullanıcılarının harikulade görüntüler çekmek istediğini biliyor. Bu yüzden her iki cihazın da yeni nesil kameraları var. Galaxy Fold’da üçlü arka kamera, çift ön kamera ve tek kapaklı kamera ile tamamlanmış altı kamera sistemi bulunuyor. S10 aynı zamanda profesyonel fotoğraf çekmenize yardımcı olmak için üçlü bir arka kamera sistemi ve tek bir ön kamera sunuyor. S10’da yapay zekanın kullanılması renkleri optimize ederek çarpıcı bir görüntü oluşturmaya yardımcı olmak için tasarlanmış. Bunlar S10’un kamerasını birinci sınıf yapan kriterleri barındırıyor.

Pil

Yenilikçi ve etkileyici özelliklerinin yanı sıra Samsung’un yeni cihazları, güçlü pil ömrüne sahip olacak donanıma sahiptir. Galaxy S10 tüm gün bataryaya sahipken, Galaxy Fold iki ayrı batarya ile birlikte geliyor. Galaxy Fold’un her bir bataryası 4380 mAh ile donatılmıştır ve bu sayede ihtiyacınız olduğu her anda yanınızdadır. S10, diğer cihazları şarj etme becerisine sahip 3400 mAh bataryaya sahiptir. Her iki cihaz, tüm gün dayanacak şekilde tasarlanmıştır.

Benzersiz özellikler

Samsung Galaxy Fold ve Galaxy S10’un her biri benzersiz özellikler sunuyor. Galaxy Fold, daha önce bir akıllı telefon üzerinde olmayan farklı uygulamalar ile çoklu görev yapmanızı sağlamaktadır. Öte yandan, Galaxy S10 kamera uygulamasında fotoğraf çekmenize ve anında izleyicilerinizle paylaşmanıza izin veren Instagram modunu kullanıyor. Her iki cihazın da benzer özellikleri olsa da, benzersiz ögeleri cihazları birbirinden ayırmaktadır.

Karar Verme Süreci

Samsung Galaxy Fold ile Galaxy S10 arasında seçim yapmak üzere iseniz, yaşam tarzınıza uygun olanı seçmenin bizce en iyisi olduğunu bildirmek isteriz. Yüksek kaliteli fotoğraflar çekmekten hoşlanıyorsanız Galaxy S10’u tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte Galaxy Fold, standart bir akıllı telefona göre bir defada çoklu görev yapmanıza ve gerçekleştirmenize olanak sağlamaktadır.

Galaxy Fold veya Galaxy S10’u satın almaya karar verdiğiniz takdirde, yeni cihazınızı ekran ve su hasarı gibi kazalara karşı koruduğunuzdan emin olmanız gerekir! Akıllı telefon onarım servislerine ihtiyacınız olursa, Samsung cihazlarının hızlı ve uygun fiyatlı tamir çözümleri için en yakın CPR’ye başvurabilirsiniz.