Samsung Cihazlardan iPhone Cihaza Neden ve Nasıl Geçilir?

Samsung Cihazlardan iPhone Cihaza Neden ve Nasıl Geçilir?

Ülkemizde son on yılda akıllı telefon satın alma oranı oldukça yükselmiştir. Günümüzde nerdeyse herkesin bir akıllı telefonu mevcuttur. Eskiden tuşlu telefonlar ile sadece arama, sms veya mms sistemi kullanılıyor iken, hatta zil sesleri bile polifonik denilen zil seslerinden oluşmaktaydı. Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle beraber herkes bu telefonlara sahip olmak istemektedir. Dolayısıyla telefon kullanan kişilerin akıllı telefonların çok sayıda sevilen özelliklerinin olması ve yanımızda fotoğraf makinesi taşımadan her yerde her dakika fotoğraf çekilmemize olanak sağladığı için akıllı telefonlar bu şekilde giderek artan taleplerle karşılaşmaktadır. Dünyaca ünlü markalardan olan Samsung elektronik sektöründe bir numara iken, çıkardığı birbirinden güzel cep telefonlarıyla telefon kullanıcıları tarafından gönüllerde taht kurmuştur. Samsung telefonların kullanım şekli, yazılımının kolay olması, sürekli güncellenen formatlarıyla ve son teknolojine uygun modelleriyle akıllı telefon kullanmak isteyen, bu anlamda iyi bir yazılıma sahip aynı zamanda da görsel manada cezbedici bir telefona sahip olmak isteyen kişiler tarafından Samsung marka akıllı telefonlar piyasada çok fazla talep görmektedir. Her ay çıkardığı birbirinden hoş kaliteli ve görsel anlamda kullanıcıya al beni dedirten akıllı telefonları piyasa süren Samsung firması bilişim sektöründe gözde firmalar arasında ilk sıralardadır. Ayrıca Samsung akıllı cihazlarda kullanılan yazılım Iphone cihazlara göre farklılık göstermektedir. Kimi akıllı telefon kullanıcıları Samsung marka telefonun kullanımını arayüzünü kolay bulurken, kimi telefon kullanıcıları da Iphone telefonların arayüzünü daha kolay aktif ve hızlı bulmaktadır. Tamamiyle arz talep meselesi olan yazılım farklılıkları telefon kullanıcıları arasında zaman zaman hangisinin daha iyi bir yazılıma sahip olduğu kanısında soru işaretleri uyandırmaktadır.

Samsung Cihazlardan iPhone Geçiş Nasıl Olur?

Öncelikle Androıd sistemden IOS sisteme geçmeye hazır olup olmadığınız önem taşımaktadır. Çünkü telefonunuzun sistemini tamamiyle değiştirmek üzeresiniz, karar vermelisiniz: ilk olarak Google play dan IOS e taşı uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Bu şekilde program yüklenince sizde telefonunuzu tamamen farklı bir yazılıma yüklemeye başlayabilirsiniz

Başlamadan Önce

 • Kullandığınızın cihazın wi-fi bağlantısını kontrol ederek açık olduğundan emin olunuz
 • Yeni cihazınızı ve Androıd sistem olan cihazı güç kaynağına takarak başlayabilirsiniz.
 • Taşıdığınız tüm verilerinizin yeni cihazınıza sığacağından emin olmanız gerekir.
 • Google Chrome deki yer işaretleri belirlediyseniz eğer Androıd cihazınızı en son sürüme güncellemelisiniz (yer işaretlerini taşimak isterseniz)

  samsung to iphone Samsung Cihazlardan iPhone Cihaza Neden ve Nasıl Geçilir?

 • Androıd’deki verilerinizi taşı tuşunu tıklayınız: yeni IOS cihazınızı ayarlarken uygulamalar ekranını bularak, Androıd’ deki verileri taşı demeniz gerekir.
 • IOS taşı ekranını açma : Androıd cihazınızı IOS’ a taşı sekmesini tıklayarak sürdür’e dokunun. Buradan devam a tıklayarak kabul ediyorum seçeneğine ardından ise kodunuzu bulup, ileri seçeneğine tıklayarak taşıma işlemini başlatın.
 • Kodun gelmesini bekleyin: IOS cihazınızda Androıd den taşı ekranından sürdür’e dokunarak on basamaklı veya altı basamaktan oluşan kodun gelmesini bekleyin.
 • Kodu aktif hale getirin: gelen kodu Androıd cihazına girerek ardından verileri aktar diyebilirsiniz.
 • İçerikleri seç ve bekle: Androıd cihazınızda aktarmak istediğiniz verilerinizi seçip ileri demeniz gerekir. IOS cihazınızda tam anlamıyla taşıma işlemi yapıldığına dair bir bildirim gelmesini bekleyin ve iki cihazda da herhangi bir şey yapmayın. Taşıdığınız verilere bağlı olarak taşıma işlemi biraz zaman alabilir. (fotoğraflar, kişiler, videolar, e-posta ,web yer işaretleri gibi)
 • IOS cihazını ayarlama: IOS cihazınız yükleme bittiğine dair bildirim veriyor ise Androıd cihazınızdaki bitti sekmesine dokunun. Ardından İOS cihazınızdaki sürdür’e dokunarak ekranda beliren adımları takip ederek IOS aygıtınızı ayarlama işlemini bitirin.
 • Son işlemler: Eski sisteminizdeki tüm içeriğin aktarıldığından emin olun. Müzikleri vs taşınamadığından daha sonrasında elle taşınması gerekmektedir.

Aktarım sonrası yardıma ihtiyacınız olur ise  

 • Androıd cihazınızdaki uygulamalarınızı IOS cihazınızda görmüyor iseniz, yeni cihazınızda App Store’a giderek uygulamalarınızı bulun ve indirin.
 • İçerik yüklendikten sonra mesajlar tam olarak çalışmıyorsa yardım alın.
 • İçeriğinizin sadece bir kısmının aktarıldığını düşünüyor iseniz ve IOS cihazında yer kalmadığını görüyorsanız bu durumda IOS cihazınızı silin ve aktarımı yeniden yapın. Bu şekilde aktarım probleminiz çözülmüş olacaktır. Yeni IOS cihazınızı sorunsuz kullanmaya ve keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.