Samsung Galaxy S10’un En Önemli 6 Özelliği

Samsung, 20 Şubat 2019’da piyasaya süreceği yeni cihazların ayrıntılarını yayınladı. Şirket, önümüzdeki aylarda dünyanın ilk katlanabilir akıllı telefonunu ve ilk 5G özellikli akıllı telefonu piyasaya süreceğini açıkladı, fakat asıl odak noktası Galaxy S10’du. 10 Mart tarihinde piyasaya sürülen güncellenmiş Galaxy’nin çığır açan bir cihaz olacağından emin olabilirsiniz. En heyecan verici Samsung Galaxy S10 özelliklerini keşfetmek için sizlere bu yazıyı hazırladık, okumayı sürdürün!

En Etkileyici Samsung Galaxy S10 Özellikleri

Galaxy S9, 2018 yılının Mart ayında piyasaya sürüldüğünden beri, Samsung, akıllı telefon endüstrisini tamamen yenilerken Galaxy cihazında güncellemeler yapmakta zorlandı. 

Profesyonel Kameralar

S10, üçlü arka kamera sistemi ve yapay zeka desteği ile bir görüntüdeki renkleri optimize etmeye yardımcı olarak kullanıcılara herhangi bir eğitim olmadan fotoğrafçı olma konusunda benzersiz bir deneyim sunmaktadır. S10 cihaz kamerası kullanıcıların sevimli fotoğraflar oluşturmasını sağlamaktadır.

Gelişmiş özelliklerin yanı sıra S10, fotoğraf ve video paylaşmayı diğer cihazlardan daha kolay hale getirdi. Samsung firması kullanıcıların sosyal medyada resim ve video paylaşırken edindikleri deneyimi yeniden oluşturmak için Instagram ile birlikte çalıştı. Bu sayede Galaxy S10 kullanıcıları, çıkartmalar ve etiketler eklemek, uygulamanın filtrelerini kullanmak ve kamera uygulamasını kapatmadan görüntüleri doğrudan Instagram hikayeleri veya hesaplarıyla paylaşabilmek gibi yeni deneyimler edinecek.

Adobe Premiere Rush ile Video Düzenleme

Galaxy S10, bir akıllı telefon kullanırken kullanıcının deneyimini geliştirmek için tasarlandı. Samsung Galaxy ile optimize edilmiş bir sürüm oluşturmak için Adobe ile ortaklık kurdu. Bu sayede düzenleme amacıyla videoları bir bilgisayara veya dizüstü bilgisayara yüklemek yerine, Samsung kullanıcıları doğrudan telefonlarında değişiklik yapabilecek ve bunları sorunsuz bir şekilde paylaşabilecek. Profesyonel seviyede kameralar ve uzman video düzenleme yazılımıyla Galaxy S10 anıları yakalamak için hazırlandı.

Ultrasonik Parmak İzi Tarayıcı

Samsung’un yeni Galaxy cihazı, piyasadaki diğer cihazlardan daha güvenli olduğunu gösterdi. Firma S10’da dünyanın ilk ultrasonik parmak izi tarayıcısını kullandı. Bu tarayıcı sayesinde kullanıcılar parmak izlerini ultrasonik dalgalar ile telefonlarına göndererek, güneşli veya yağmurlu koşullarda telefon kilitlerini açabilecek. Bu yeni teknoloji ayrıca parmak izlerinin çoğaltılmasını zorlaştırarak depolanan bilgilerin daha güvenli olmasını sağlayacak.

Infinity-O Dinamik AMOLED Ekran

Akıllı telefon endüstrisi için bir ilk olan Galaxy S10, bir Infinity-O dinamik AMOLED ekran sunuyor. Ekran, bir mobil cihazda yüzde 100 renk hacminde 16 milyon renk üretiyor. Yüzde 42 daha az mavi ışık ve ekranın renk sıcaklığını ayarlama yeteneği ile Galaxy S10 benzersiz bir cihaz olma özeliği taşıyor.

WiFi 6

Samsung, Galaxy S9’dan neredeyse yüzde 30 daha hızlı WiFi hızlarını destekleyen yeni nesil bir ağa sahip bir akıllı telefon yarattı. WiFi 6 özellikleri itibariyle WiFi 5’ten dört kat daha hızlı çalışır ve bu da kullanıcıların kalabalık alanlarda WiFi erişimine daha kolay bağlanmasına yardımcı olur. Galaxy S10, diğer birçok ilke ek olarak WiFi 6 özelliklerine sahip dünyanın ilk akıllı telefonudur.

Pil yetenekleri

S10’un yüzde 100 pil gücü bir tam günü dolduracak biçimde donatılmıştır. Ancak diğerlerinden daha etkileyici olanı, diğer cihazları doğrudan telefonunuzdan şarj etme özelliğidir. Galaxy S10’un batarya kısmı, takılabilir (wearable) cihazları ve ve başka bir telefonu kablosuz olarak sarj edebilme işlevi görmektedir.  S9 ile karşılaştırıldığında, Galaxy S10 bataryası yüzde 25 daha uzun süre gitmekte ve yüzde 36 daha hızlı şarj olmaktadır.

S10, akıllı telefon endüstrisinde kesinlikle etkileyici bir cihaz olarak ön plana çıkıyor ve birden fazla standardı ihlal ediyor. Fiyatı 749 dolar ile 999 dolar arasında değişen Galaxy S10’un ekran boyutu, kamera boyutu, pil boyutu farklı olmak üzere üç farklı modeli mevcut.

Yeni Samsung Galaxy S10’a sahip olmayı planlıyorsanız, mevcut cihazınızı değiştirmeye hazır olduğundan emin olun. İster mevcut bir Galaxy kullanıcısı olun, ister yeni bir Samsung kullanıcısı olun, CPR’deki uzman teknisyenler, çeşitli Samsung cihazları için profesyonel onarım hizmeti sunmaktadır. Böylece zarar görmüş bir cihaza asla dokunmanıza gerek kalmaz! Değiştirme işleminden önce onarıma ihtiyaç duyuyorsanız, hızlı ve uygun fiyatlı bir servis için CPR’yi ziyaret edin.